рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Структура та методика складання бізнес-плану підприємницької діяльності

Структура та методика складання бізнес-плану підприємницької діяльності - раздел Философия, ПЛАНУВАННЯ І КОНТРОЛЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ Бізнес-План - Документ Перспективний, І Складати Його До...

Бізнес-план - документ перспективний, і складати його доцільно на 3-5 років наперед. Для перших двох років головні показники доцільно визначати щоквартально ( а в разі можливості навіть щомісячно), і лише з 3-го року можна обмежитись річними показниками.

Загальна методологія розробки бізнес-плану містить три етапи:

1. Підготовчий період - підбір виконавців, консультантів та експертів, постановка завдання і розподіл обов'язків між виконавцями, розробка календарного плану (графіка) виконання робіт, збір вихідної інформації, оцінюються сильні та слабкі сторони діяльності фірми;

2. Основна стадія, на якій здійснюється безпосередня розробка конкретного бізнес-плану, в основі якого лежить багатоваріантність та вибір оптимального проекту. Головна мета цієї стадії - довести економічну доцільність створення даного бізнесу, переконливо показати потенційному інвестору як саме гроші чи інші ресурси забезпечать йому очікуваний зиск.

3. Заключна третя стадія - презентація бізнес-плану - має на меті доведення основних положень документа до потенційних інвесторів, зацікавлених сторін, працівників підприємства.

Зміст і структура бізнес плану не є регламентованими нормативними чи інструктивними документами. Проте узагальнюючи досвід розробки бізнес-планів, можна запропонувати їх орієнтований зміст.

1. Титульний аркуш повинен містити наступну інформацію:

· назва проекту плану;

· відомості про загальну вартість проекту;

· назва та адреса підприємства,

· імена та адреси засновників підприємства;

· для кого підготовлений бізнес-план;

· дата його підготовки;

· інколи рекомендується включати до титульного листа застереження про те, що інформація, яка міститься в документі не підлягає розголошенню.

2. За титульним листом бізнес-плану приводиться зміст з вказівкою переліку розділів, параграфів, таблиць та іншого ілюстративного матеріалу. Основне завдання змісту полягає в тому, щоб дати чітке уявлення про інформаційну наповненість документу та забезпечити швидкість знаходження тієї чи іншої інформації, що міститься в бізнес-плані

3. Резюме фактично є стислою версією плану, своєрідним «повідомленням про наміри».

Резюме - це добре сконструйована система даних про комерційні перспективи підприємницького проекту, про виробниче, організаційне і фінансове забезпечення програми його реалізації. Це визначений стандарт ділових пропозицій потенційним партнерам та інвесторам .

Основна мета цього розділу бізнес-плану - представити у максимально вигідній формі найважливішу інформацію для потенційних партнерів і осіб, на фінансову підтримку яких розраховує підприємство. Хоч резюме наводиться на самому початку бізнес-плану, складати його слід після закінчення роботи. Лише після того, як план повністю продуманий та написаний, можна в короткій формі викласти його зміст.

Фактично резюме дає узагальнену відповідь на такі питання:

· Яка саме продукція буде вироблятися?

· Що передбачає даний проект: підтримку і розширення існуючого бізнесу чи започаткування нового?

· Яка загальна вартість проекту та за рахунок яких коштів передбачається його реалізація?

· Які обсяги збуту прогнозуються на кілька найближчих років?

· Який термін окупності даного проекту та термін його реалізації?

· Яка прибутковість інвестицій очікується за даним проектом.

Основна вимога до резюме - простота і лаконічність викладу, мінімум спеціальних термінів. Обсяг не повинен перевищувати 1-2 друкованих сторінок.

4. Мета діяльності. Зміст даного розділу бізнес-плану передбачає опис галузі діяльності, виду діяльності та продукту або послуг.

При описі будь-якого товару потрібно відповісти на такі питання:

· Які потреби покликаний задовольнити даний продукт?

· Які його основні якісні характеристики?

· Які особливості та відмінні якості дозволять надати перевагу запропонованій продукції порівняно з продукцією конкурентів?

· Завдяки чому покупець вибере саме цей товар?

· Які нематеріальні активи будуть використовуватися?

· Як зовнішні фактори (зміни в технології, економічному та політичному житті країни, демографічні тенденції, соціальні) впливатимуть на споживання продукту.

У цьому розділі бізнес-плану центральним є опис виду діяльності підприємства. Ринок, як відомо, в основному визнає тільки лідерів у своїй діяльності. Тому дуже важливим є вибір конкурентної стратегії, головними ознаками якої є:

· переваги даного товару перед іншими;

· якість та строк служби проекту;

· експлуатаційні та естетичні характеристики;

· діючі ціни;

· та методи після продажного обслуговування тощо.

5. Оцінка ринку збуту. В цьому розділі вирішуються такі питання:

· визначення кола потенційних споживачів товару та прогноз їх купівельної спроможності;

· прогноз ціни, за якою буде здійснюватись реалізація товару,

· прогноз обсягів реалізації.

Оцінка та аналіз ринку збуту починається з прогнозування споживачів даного товару, які функціонують на таких ринках:

1. Ринок споживчий - це сукупність окремих споживачів, які купують дані товари чи послуги для особистого споживання.

2. Ринок виробників - це сукупність підприємств і компаній, які купують товари і послуги для використання у процесі власного виробництва.

3. Ринок державних установ - це сукупність державних організацій різних рівнів управління, які купують товари і послуги для виконання своїх функцій або для їх використання у сфері комунальних послуг та інших цілей. До них належать: освіта, охорона здоров’я, наука, культура, державне управління, оборонні потреби, соціальний захист населення тощо.

4. Ринок міжнародний - ринок покупців за межами країни, в т.ч. зарубіжних товаровиробників, споживачів, посередників, державних і наддержавних органів.

5. Ринок посередників - це різні підприємства, які купують товари та послуги не для споживання, а з метою їх перепродажу та отримання прибутку.

Крім аналізу споживачів товару, при оцінках ринків збуту потрібно провести об’єктивну оцінку можливих конкурентів та максимально об’єктивно порівняти переваги своїх товарів та товарів конкурентів.

6.План маркетингу. Основне призначення даного розділу - створення ефективного ринку збуту пропонованого товару.

Маркетинговий розділ бізнес-плану, повинен дати відповіді на такі запитання:

· Хто є потенційними клієнтами даного бізнесу? Які основні характеристики різних груп покупців на внутрішньому та зовнішньому ринках?

· Яким є цільовий ринок бізнесу? Які тенденції спостерігаються на тих сегментах ринку, які планується охопити? На яку частку в даному сегменті ринку може претендувати підприємство і яким чином фірма має намір зайняти свою позицію на ньому?

· Яка ринкова стратегія фірми? Яким чином планується здійснювати реалізацію продукції - безпосередньо споживачам, через роздрібні торгові точки, гуртові тощо? Якою буде кредитна політика та які види оплати передбачається використовувати при розрахунках з клієнтами?

· Якою буде політика ціноутворення та ціна? Як працюватиме система знижок? На який чистий дохід може розраховувати підприємство як при стабільних цінах, так і при їх зниженні?

· На чому базуються прогнози обсягів збуту та які способи використовуються для їх оцінки?

· Яким буде середньомісячний обсяг збуту виходячи із кон’юнктури ринку і потенційних можливостей фірми?

· Чи враховані при розрахунках річного обсягу реалізації сезонні коливання збуту?

· Як підприємство буде планувати післяпродажне обслуговування покупців і чи буде використовуватися гарантована система сервісу?

· Якою буде система стимулювання збуту, просування товарів, реклама компанії? Який тип реклами найбільш ефективний для даного бізнесу? Яким є план та бюджет рекламних заходів?

· Чи визначені майбутні споживачі товару і послуг і чи є попередні домовленості про збут?

Кожен підприємець або менеджер повинен вміти складати план маркетингу, який є базою для наступних розділів бізнес-плану.

7. Виробничий план. Цей розділ потрібен у тих бізнес-проектів, котрі передбачають організацію виробництва нової конкурентоспроможної продукції, товарів та послуг.

Головне завдання виробничого плану - довести потенційним інвесторам, кредиторам, партнерам що підприємство в змозі реально виготовляти необхідну кількість товарів певної якості в певні строки та має можливості придбати потрібні для цього ресурси.

Даний розділ повинен дати відповіді на такі питання:

· Місце розташування бізнесу з точки зору його переваг та недоліків. Наскільки воно відповідає вимогам даного бізнесу?

· Вимоги до обладнання. Яке обладнання потрібне для реалізації проекту? Чому саме це обладнання? Де і за яку ціну планується його придбання?

· Вимоги до постачання. Хто є основним постачальником сировини та комплектуючих, де вони розташовані і на яких умовах готові працювати?

· Вимоги до функціонування бізнесу. Які дозволи чи ліцензії необхідні?

· Налагодження технологічного процесу. Як організувати ефективний технологічний процес? Фотографія робочого часу. Як буде організовано контроль якості?

· Підбір працівників необхідної кваліфікації. Закріплення операцій.

У виробничому плані необхідно описати виробничий процес виготовлення продукції, виробничі потужності (технологічне устаткування і машини), матеріально-технічне забезпечення, інфраструктуру виробничого об’єкту (приміщення), контроль якості продукції, заходи по захисту навколишнього середовища, витрати на виробництво продукції.

Цей розділ буде найдокладнішим для виробничого підприємства. У той же час фірми, які займаються торгівлею чи посередництвом можуть взагалі обійтися без даного розділу або назвати його торговим планом та описати в ньому процедуру закупок партій товарів, систему контролю за рівнем товарних запасів та схеми розміщення складських приміщень.

8. Організаційний план. Привабливість проекту (підприємства), віра в його успіх багато в чому залежить від ділових навичок і професіоналізму персоналу та команди менеджерів. Досвідчені керівники і кваліфіковані виконавці є запорукою успіху будь-якого починання. Тому організаційний план, в якому розглядаються кадрові питання, займає особливе місце серед інших розділів бізнес-плану.

Головними завданнями організаційного плану є: довести правильність вибору організаційної форми бізнесу (проекту), охарактеризувати ключовий управлінський персонал, та довести що він та інший персонал здатні практично реалізувати бізнес-план.

Цей розділ повинен дати відповіді на такі запитання:

1. Для новостворених підприємств:

· Якими будуть форма власності, організаційно-правовий статус запланованого бізнесу?

· Яка потреба в персоналі? Хто власники бізнесу і якою є команда менеджерів?

· Якою буде організаційна схема управління, кадрова політика та стратегія, мотиваційна система управління персоналом?

2. Для функціонуючих підприємств:

Які організаційні зміни передбачаються в результаті реалізації проекту:

- злиття підрозділів чи поява нових;

- зміна організаційної структури;

- створення додаткових робочих місць?

У складі організаційного плану, доцільно виділити такі підрозділи:

· обґрунтування організаційно-правової форми бізнесу;

· визначення потреби в трудових ресурсах;

· організаційна структура;

· власники фірми, ключовий управлінський персонал і оплата його праці;

· кадрова політика і стратегія.

9. Оцінка ризику та страхування. Однією з причин конкуренції є прагнення товаровиробників не збанкрутувати, тому ринкова економіка характеризується наявністю різних ризиків. Даний розділ бізнес-плану передбачає визначення ступеня ризикованості даного бізнесу, зокрема висвітлення його слабких сторін, шляхом обґрунтування відповідей на такі питання:

· Які ризикові ситуації можуть виникнути в даному бізнесі і які їх причини?

· Які фактори і несприятливі обставини можуть спричинити збитки та якими будуть наслідки від них?

· Якими будуть виручка, витрати, точка беззбитковості, термін окупності за таких змін?

· Які проблеми можуть виникнути в процесі створення і реалізації продукції та які запобіжні заходи передбачаються на цей випадок?

З цією метою в бізнес-плані розглядають різні види ризиків:

1. Матеріально-технічний ризик - ризик пов'язаний з недостатнім або низьким рівнем матеріально-технічної бази підприємства.

2. Профільно-технологічний ризик - ризик, зумовлений переходом традиційних постачальників до випуску іншої продукції, неможливістю закупівлі найважливіших комплектуючих виробів ні в межах країни, ні на світовому ринку.

3. Постачальницько-збутовий ризик - ризик, зумовлений постачанням неякісних матеріалів або зривом чи зміною умов договорів, несвоєчасним наданням після продажних послуг та інше.

4. Виробничий ризик - ризик, безпосередньо пов'язаний з виробничою діяльністю, зокрема з можливістю аварій, технічних неполадок тощо.

5. Інвестиційний ризик - ризик зумовлений порушенням матеріально-речової структури інвестицій, несвоєчасною оплатою капіталовкладень, незбалансованістю реальних та портфельних інвестицій.

6. Кредитний ризик - ризик, пов'язаний з небезпекою неповернення або несвоєчасного повернення кредитів.

7. Управлінський ризик - ризик, пов'язаний з нераціональним підходом до прийняття менеджерами рішень.

8. Маркетинговий ризик - ризик, спричинений неточним прогнозуванням обсягів досліджуваного ринку.

Крім того, є ще ризики, які практично не залежать від підприємця, до них відносять відсоткові, валютні, політичні та економіко-правові ризики.

10. Фінансовий план є ключовим розділом бізнес-плану. Він представляє особливий інтерес як для керівників проекту (підприємства), так і для інвестора, оскільки його метою є узагальнення результатів всіх попередніх розділів бізнес-плану, зводячи їх в одне ціле у вартісній формі; обґрунтування загальних потреб проекту (бізнесу) в інвестиціях; обґрунтування доцільності реалізації даного підприємницького проекту з економічної точки зору. Як і кожний фінансовий план, він охоплює такі планові документи:

· прогноз прибутків чи збитків (план доходів і витрат);

· план грошових надходжень та виплат (план руху грошових коштів);

· розрахунок точки беззбитковості;

· прогнозування обсягів очікуваного прибутку, інвестицій, термін їх окупності та прибутковості, розміру дивідендів, зовнішніх запозичень,

· плановий баланс (баланс, в якому підводять підсумок діяльності підприємства).

Фінансовий план повинен чітко і ясно показати звідки і коли підприємство буде отримувати гроші, на що ці гроші будуть витрачені, як співвідносяться поточні потреби в грошах із рухом грошових коштів, яким буде фінансовий стан проекту (фірми) на кінець планового періоду.

11. Юридичний план.Цей розділ не завжди включається у бізнес-план, хоч його значення очевидне. Він передбачає:

· засоби захисту інтелектуальної власності,

· надання юридичних консультацій окремим підприємствам, партнерам,

· захист інтересів підприємства перед постачальницько-збутовими підприємствами, кредиторами та іншими юридичними особами.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПЛАНУВАННЯ І КОНТРОЛЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Н В Ільченко... ПЛАНУВАННЯ І КОНТРОЛЬ НА... ПІДПРИЄМСТВІ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Структура та методика складання бізнес-плану підприємницької діяльності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Планування як функція управління підприємством
  Планування можна розуміти як процес прийняття рішень, який передує майбутнім діям. У процесі планування кожне підприємство повинно відповісти на такі запитання: ·

Принципи планування
  Загальною основою планування є система об’єктивних економічних законів, і передусім закон попиту і пропозиції. Крім того, у плануванні потрібно дотримуватись певних

Класифікаційні ознаки та різновиди планів на підприємстві
Класифікаційна ознака Форма планування Сутність планування Обов’язковість планових завдань директивне

Методологія планування та прогнозування
  Планування діяльності підприємств здійснюється за допомогою різних методів та інструментарію розрахунків. Термін «метод» походить від грецького «methodos», що

Методи формального планування
Класифікаційна ознака Метод планування Суть методу та його застосування Вихідна позиція для розробки плану Р

Організація планової роботи на підприємстві
  Успішність, ефективність системи планування значною мірою визначається рівнем її організації, яка включає такі структурні елементи: · плановий персо

Формування збуту продукції з урахуванням маркетингових досліджень
  При формуванні збуту продукції необхідно: · провести маркетингові дослідження, однією з основних цілей яких є визначення ринкових можливостей підпри

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Зміст і призначення плану збуту. 2. Економічний план споживання як основа планування збуту продукції промислового призначення. 3. Формування плану збуту продукції з урахуван

Асортимент – перелік найменувань продукції з вказівкою обсягу випуску за видами, типами, марками, рівнем якості, зокрема за сортами.
Виробнича програма формується за такими номенклатурними позиціями: 1. Номенклатура продукції, установлена в державному контракті і замовленні. Державний контракт

Оптимізація виробничої програми
Виробнича програма повинна формуватися з урахуванням ресурсів підприємства й одержання найкращих результатів, тобто бути оптимальною. Критерієм оптимальності найчастіше вважають прибуток, або варті

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Які основні завдання виконує виробнича програма підприємства? 2. Що є основою для розробки плану виробництва продукції? 3. План виробництва продукції, його показники та зв’язок

Системи оперативно-календарного планування
  У сучасному виробництві використовуються різні системи оперативного планування що залежать від типу виробництва на підприємстві, складу і характеру продукції тощо, а також від зовні

Особливості оперативного планування в різних типах виробництва
Усі елементи оперативно-календарного планування залежать від типу виробництва, тому слід розрізняти її особливості на підприємствах різних типів. Одиничне виробництво

Планування потреби в матеріальних ресурсах
    · При плануванні потреб в матеріально-технічних ресурсах для основного виробництва використовують різні методи розрахунку. Методи визначення потреби

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Які основні завдання, показники використовуються для розробки плану матеріально-технічного забезпечення виробництва? 2. Який порядок розробки планів МТЗ на підприємстві? 3. Що

Методика розрахунку виробничої потужності
У загальному вигляді виробнича потужність (П) провідного цеху, дільниці або групи технологічного устаткування з виготовлення однорідної продукції може бути визначена за одні

Система показників використання виробничої потужності
  При обґрунтуванні виробничої програми виробничою потужністю важливо мати інформацію про рівень її використання на підприємстві. Тому при розрахунках і складанні балансу значне місце

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Поняття, види виробничої потужності, чинники, що її визначають. 2. Методика розрахунку потужності в різних типах виробництва. 3. Обґрунтування виробничої програми потужні

Структура персоналу - це співвідношення між окремими категоріями та групами працівників.
Планування персоналу покликано забезпечувати оптимальне співвідношення між ними, тобто належну структуру. При плануванні потреби в кадрах розрізняють: · Загальну (повну) п

Планування продуктивності праці
Потреба в персоналі визначається обсягом робіт і рівнем продуктивності праці. Планування продуктивності праці дає можливість встановити рівень, темпи й фактори її зростання, а також співвідношення

Планування фонду оплати праці персоналу
Ефективність функціонування та соціальний розвиток підприємств забезпечується формуванням індивідуальних і колективних матеріальних стимулів, основною формою реалізації яких є доходи. Вони являють

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Мета розроблення плану персоналу та оплати праці. 2. Структура плану персоналу та оплати праці. 3. Плановий бюджет робочого часу й методика його розрахунку. 4. Мето

Планування роботи інструментального господарства
  Головне завдання інструментального виробництва полягає в безперебійному забезпеченні оснасткою та інструментом основних та допоміжних цехів та робочих мі

Планування роботи ремонтного цеху
Ремонтний цех створюється на підприємстві для забезпечення безперебійної експлуатації обладнання. Для ефективної роботи підприємства цех виконує такі функції: 1. Проведення тех

Планування роботи енергетичної служби
Основними завданнями енергетичного господарства є: · систематичне та безперебійне забезпечення виробництва різними видами енергії; · впровадження нової технік

Планування роботи транспортного цеху
Транспортний цех підприємства здійснює внутрішнє та зовнішнє обслуговування автомобільним, залізничним, авіаційним та іншими видами транспорту. Його основними завданнями є:

Загальна характеристика та основні показники плану собівартості продукції
  Основною функцією підприємств та фірм є виробництво потрібних споживачам певних товарів і послуг. Ця виробнича функція відбиває сформовану на підприємстві залежність між випуском пр

Класифікація витрат підприємства
  Класифікаційна ознаки Характеристика витрат За центром відповідальності (місцем виникнення витрат)

Методика калькулювання собівартості продукції
Складовою частиною витрат підприємства є собівартість продукції. Собівартість продукції – це виражені в грошовій формі індивідуальні витрати підприємства на:

Об’єкт калькулювання - це продукція, роботи чи послуги, собівартість яких визначається.
В залежності від технології і характеру продукції об’єктами калькулювання можуть бути: · один продукт в цілому по виробництву; · один продукт за окремими переділами, стадія

Взаємозв’язок операційних витрат за статтями та елементами
  Економічні елементи витрат Статті операційних витрат Собівартість реалізованих Адміністративні витр

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Економічна сутність собівартості продукції. 2. Поняття витрат виробництва. Витрати в економічному та бухгалтерському розумінні. 3. Класифікація витрат на виробництво продукц

Фінансування - це залучення необхідних коштів для покриття потреби підприємства в основному і оборотному капіталі.
Джерела фінансування поділяються на власні та залучені кошти. До залучених коштів належать: · банківські кредити; · по

Оперативний фінансовий план на рік
  Місяць Надход-ження Видатки Сальдо (1)- (2) Залишок на початок місяця Залишок на кін

Планування потреби у фінансових ресурсах
  У процесі фінансового планування визначаються майбутні фінансові потреби: коли і які саме кошти будуть потрібні підприємству у плановому періоді. Необхідно розрізняти потре

Планування прибутку підприємства
  Прибуток - це частина заново створеної вартості й водночас показник результату фінансово-господарської діяльності підприємства. Узагальнюючими фінансовими показниками діяльності під

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Значення фінансового планування для внутрішнього середовища підприємства. 2. Процес фінансового планування. Основні фінансові документи. 3. Основна мета і завдання фінансово

Склад та структура плану оновлення продукції
  Потреби інтенсивного розвитку та оновлення всіх елементів сучасного виробництва вимагають використання таких методів та засобів праці, які давали б змогу одержувати високоякісні про

Склад та структура плану організаційно-технічного розвитку підприємства
  Розвиток підприємства являє собою безперервний динамічний процес, тому зміст планів організаційно-технічного розвитку повинен бути орієнтиром для удосконалення всіх складових виробн

Методика оцінки рівня якості продукції та робіт
Важливим напрямом та резервом підвищення економічної ефективності на підприємствах є постійне підвищення технічного рівня та якості продукції. До загальноприйнятих показників якості віднос

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Склад та структура плану організаційного-технічного розвитку підприємства. 2. Методика розрахунку показників технічного та організаційного розвитку. 3. М

Особливості складання бізнес-планів різних видів підприємництва
При розробці конкретного бізнес-плану виникає необхідність врахування специфічних факторів, тому на практиці існують певні відхилення від типового змісту, хоча порядок розробки та основні розділи з

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
1. Сутність бізнес-планування та призначення бізнес-плану. 2. Склад бізнес-плану і технологія його розробки. 3. Види бізнес-планів та особливості його розробки. 4. Чим

Розрахунок планового обсягу збуту продукції
Вироби Минулий період Плановий період етапи життєвого циклу реалізовано, од ціна, грн

Дані про собівартість виробництва продукції
Стаття витрат Сума витрат На одиницю продукції, грн. На випуск продукції, тис.грн. Матеріали

Розрахунок валової виручки та прибутку підприємства
Ціна за одиницю, грн. Обсяг збуту, тис. шт. Валові витрати, тис. грн. Валова виручка, тис. грн. Прибуток, тис. грн.

Дані попиту на продукцію підприємства
Минулий рік, місяці Попит, тис.од Поточний рік, місяці Попит, тис.од Січень Січен

Дані про попит підприємства на 8 місяців
  Місяць січень лютий березень квітень травень червень липень

Обсяги виробництва та ціна одиниці продукції підприємства
Продукція Кількість, од. Ціна одиниці, грн А Б

Запаси та витрати ресурсів
Вид ресурсу Запас ресурсу Число одиниць ресурсу на виготовлення одиниці продукції Р1 Р2

Норми штучного часу по операціях
  Операція Штучний час, хв. Підготовчо-заключний час, хв. А Б В Г

Кількість верстатів і деталей, що обробляються водночас
Номер операції

Дані по виробництву продукції
    Трудомісткість 1 од., н-год. План Звіт кількість, од. всього, н.-год.

Запаси та витрати ресурсів
Вид ресурсу Запас ресурсу Число одиниць ресурсу на виготовлення одиниці продукції Р1 Р2

План-графік на І декаду місця
Показник Робочі дні

Кількість устаткування і трудомісткість виготовлення продукції
№ Устаткування Кількість верстатів Дійсний річний фонд, год Норма часу на операцію, хв А

Трудомісткість на одиницю виробу по видам робіт, нормо-годин
  Вироби Роботи Токарні Фрезерні Сверд-лильні Револь-верні Строгаль-

Склад автотранспорту, норми витрат, пройдений шлях
Автомобільний парк Кількість автомобілів Норми витрат на 100 км, літів Пройдений шлях, км Потреба в бензині, літрів

Обсяги виробництва та планова трудомісткість виробів
Види продукції

План надходження коштів та грошових витрат, тис.грн.
  Найменування показника Період (місяць року)

Дані про рух сировини на підприємстві на березень
  Дата Показник Кількість Ціна   Залишок на 1.03

Показники виробничо-господарської діяльності підприємства
  Показники Вид продукції А Б В Обсяг реалізації, тис.грн

Дані щодо основних показників підприємства до і після впровадження організаційно-технічних заходів
Показники До впровадження заходів Після впровадження заходів Чисельність ПВП, чол.

Приклади розв’язку розрахункових завдань
Розрахункове завдання 1. Планування матеріально-технічного забезпечення на підприємстві   На підприємстві виробляються меблі для офісу: крісла для офісу,

Норми витрат матеріалів для виробництва продукції
Найменування матеріалу Норми витрат матеріалу Залишок матеріалу на початок план. року Крісла офісні Столи оф

Вихідні індивідуальні дані
Показник Варіант

Завдання 3 Оптимізація плану виробництва продукції за допомогою лінійного програмування
  Парна остання цифра залікової книжки: Для виготовлення двох видів виробів А та В використовують три види сировини. На виробництво одиниці виробу А потрібно витратити сирови

Методика виконання завдання
  Для виготовлення двох виробів А і В використовують три види сировини. На виробництво одиниці виробу А потрібно витратити сировини першого типу А1 = 9кг, другого А2 = 7кг, третього А

Дані по видам робіт по трудомісткості, середніх розрядах та виконанні норм
  Види робіт Середній розряд робіт Трудомісткість 1-го комплекту, нормо-год. Плановий відсоток виконання норм, %

Тарифні ставки за розрядами
  Розряд Тарифна ставка 3,69

Вихідні індивідуальні дані
Показник Варіант

Баланс робочого часу одного робітника
  Показники Звітний рік Плановий рік абсолютні дні % до номінального фонду абсолю

Розрахунок облікової чисельності основних робітників-відрядників по професіях
Показники Професії та розряди робіт Разом Токар-ні роботи Сверд-лильні роботи Розточу-вальні ро

Структура фонду заробітної плати основних робітників підприємства
Види заробітної плати Сума, грн. Структура, % Оплата праці за відпрацьований час    

Розрахункове завдання 3. Планування витрат на підприємстві
Підприємство виготовляє три найменування продукції - А, В, С. Необхідно: 1. Скласти кошторис витрат на виробництво продукції по економічних елементах. 2

Інші витрати
Найменування витрат Сума, тис. грн. 1. Допоміжні матеріали Вм 2. Паливо і енергія на т

Вихідні індивідуальні дані
Показник Варіант

Розрахунок заробітної плати основних робітників
Найменування продукції Річна програма випуску, шт. Трудоміст-кість одиниці продукції, нормо-год. Трудоміст-кість програми випуску,

Завдання 2. Розробка фінансового плану підприємства.
  Розробити фінансовий план підприємства, застосовуючи активний підхід в плануванні, за таких умов: 1. Баланс підприємства на 31 грудня звітного року (тис.грн)

План реалізації продукції в плановому році.
Ціна реалізації продукції, грн. (по останній цифрі залікової книжки) Варіант

Капітальні витрати
Квартал Тис.грн І ІІ ІІІ

Алгоритм виконання завдання
1. Застосувавши активний підхід в плануванні прибутку визначити обсяг реалізації в третьому та четвертому кварталах. 2. Розробити план реалізації продукції в плановому році в вартісному ви

Планування обсягів виробництва продукції в плановому році (по кварталах).
  Обсяг виробництва = Готова продукція на кінець періоду + Реалізація на протязі періоду - – Готова продукція на початок періоду Показники

Планування змінних витрат на виробництво продукції (по кварталах).
Показники   І   II   III   IV   Зарік  

Визначаємо запаси матеріалів та готової продукції на кінець пла­нового року.
Запаси готової продукції, оцінюємо по змінним витратам: ГП(А) = 1500х0,25х29 = 10875 ГП(Б) = 2520х0,25х39 = 24570 Разом 35445 Запаси матеріалів, оціню

Планування прибутку від реалізації продукції
Прибуток = Виручка від реалізації - Собівартість реалізованої продукції Прибуток = 1955600 - 1161120 = 794480 грн. Податок = 794480х0,3 = 238344 грн.

Розрахункове завдання 4. Планування прибутку підприємства
Підприємство виготовляє одне найменування продукції (послуг) Для планування своєї діяльності на відповідному ринку, підприємство замовило консалтинговій фірмі розробку прогнозу ситуації на ринку. І

Вихідні індивідуальні дані
Показник Варіант

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА, ЩО РЕАЛІЗУЄ ПРОЕКТ
Відкрите акціонерне товариство «Коблево» - підприємство виноробної галузі, що займається виробництвом та оптовою торгівлею натуральних вин. ВАТ «Коблево» розташоване в Миколаївській обл.,

ОПИС ПРОДУКЦІЇ
  В процесі реалізації даного бізнес-плану споживачу буде запропонований новий вид продукції, який принесе прибуток підприємству. Продукція проекту – лінійка якісних натураль

СИТУАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ГАЛУЗІ
Ринок виноробної галузі динамічно розвивається за останні роки. В 2009 році за даними Першого національного виноробного холдингу об’єм ринку виріс на 10% (рис. 7).

РИНОК ПРОЕКТУ
Даний продукт розрахований на індивідуального споживача. Кінцевим споживачем продукції є чоловіче та жіноче населення у віці 21 до 30 років з середнім рівнем доходу та високою культурою споживання

МАРКЕТИНГ - ПЛАН
Цільовий ринок проекту – внутрішній ринок України. Цільова ємність ринку 2355тис. чол. Товарний асортимент вин від «ТМ Pleasure Wine» складається з наступних позицій: Каберне, чер., сухе;

ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН
В основу концепції організації виробництва вина закладений принцип створення єдиного організаційно-технологічного циклу, який охоплює процеси вирощування винограду та виробництва вина в єдине ціле

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН
Структура управління підприємством є лінійно-функціональною, тобто управління здійснюється за основними функціональними напрямками: постачання, виробництво, збут, кадри, фінанси тощо. Найвищим орга

ФІНАНСОВИЙ ПЛАН
  Загальна сума інвестицій у проект необхідна для реалізації проекту складає 689 тис. грн. Для цього керівництво підприємства бере інвестиційний кредит під 18% річних у сумі

ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ
Основними показниками, що характеризують ефективність інвестицій є чиста теперішня вартість (ЧТВ), внутрішня норма доходності (ВНД), термін окупності інвестицій (ТО), індекс доходності (ІД).

ОЦІНКА РИЗИКІВ ПРОЕКТУ
  Фактор ризику обов’язково присутній у будь-якій підприємницькій діяльності. Ризик – це ставлення інвестора до можливої невдачі, до передбачуваної небезпеки, до потенційної загрози в

Додаткова
Господарський Кодекс України від 16.01.2003. Закон України “Про рекламу” від 03.07.1996 Закон України “Про зайнятість” від 01.03.1991 Закон України "Про оплату праці

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги