Гуманiзм у вiдносинах мiж людьми

ГУМАН ЗМУ В ДНОСИНАХ М ЖЛЮДЬМИ. Поняття гуман зму, як сусп льного явища, вперше з явилось в епоху В дродження.На той час людство накопичило досить вагом надбання вкультур , мистецтв , природни-чих та сусп льних науках.Це була епоха заперечення норм життя середньов чча з його жорсток стю людейодин до одного, до природи, м ждержавними в йнами, переходу до нових стосунк в. Таким чином в стор людства з явилась нова деолог я, яка почала в дстоювати найкращ сторони в в дносинах м ж людьми, яказаперечувала нер вн сть людей в ф нансовому, майновому та нших в дносинах. дея гуман зму поляга взакр пленн норм людяност в сусп льств , в зв льненн людини в д рабського,феодального способу мислення.

Надал поняття гуман зму розповсюдилось на м жнац ональн , м жрасов та м ждержавн в дносини людей. дея гуман зму на той час небула новою.Багато тез, як в дстою гуман зм вт лювались в рел г йних вченняхр зних народ в св ту. Про це, наприклад, св дчать славнозв стн запов д Б бл не вбий, не вкради т.д Найпершим його нос м в т часи бувписьменник т епохи- Петрарка.

Зчас в появи де впрвадження гуманних в дносин м ж людьми, нац ями, державамипоняття гуман зму не зм нило свогозначення в процес розвитку людсько цив л зац . Однак весь цей час де гуман зму протисто ть антигуман зм. Про це св дчить св товий досв д всьголюдства з його численими конфл ктами, в йнами, бунтами. спустошувальнимиреволюц ями. Нав ть в наш час ми св дками таких в йн. Це в йна в Югослав ,в йна в Чечн , Дагестан , нд та нш в йни. Безперечно в йни не можна в днести до гуманних прояв в людськихв дносин, наввпаки вони протигуманними.

Адже на в йнах гинуть люди, а внашчас розвинених в йськових технолог й над людством нависа загроза знищенняприроднього середовища та знищення людства взагал . Весь х д св тово стор св дчить про те, що гнорування дей гуман зму приведе людство до глобально катастрофи- знищенню життя на Земл . Таким чином бажаним для всього людства п дтримка та розвиток де гуман зму боротьби з антигуман змом. Все жлюдство в наш час усв домлю всю небезпекув йн, як крайнього уособлення антигуман зму в особ св тового сп втоваристванамага ться боротися з цим негативним явищем.

Цими пробле-мами займаються так м ждержавн орган зац як ООН, ОБС та нш . Завдяки ним припи-неном жетн чний конфл кт в Югослав , вир шуються проблеми вза мов дносин м жнаро-дами зра лю та Палестини.М жнародна сп льнота намага ться зменшити накалпротисто-яння м ж П вденною та П вн чною Коре ю, м ж нд ю та Пак станом. деягуман зму в наш час проявля ться в актах м жнац онально п дтримки нац й тадержав в боротьб з м ж-народним тероризмом, у випадках стих йних лих засухи,землетруси, техногенн катастро-фи . Вс ми св дками надання ф нансово таматер ально п дтримки м жнародного сп в-товариства Укра н для л кв дац насл дк в катастрофи на Чорнобильськ й АЕС, а в ц дн - Турц для л кв дац насл дк в землетрусу, надання морально та матер ально допомоги кра нам, щорозвиваються в подоланн в дсталост в д нших кра н св ту. Врезультат сучасного розвитку стор ми спостер га мо зб льшення впливу дейгуман зму в м жнародному житт та житт народ в нашо кра ни. Значення цих дейдуже важливе у внутр шньому житт кожно кра ни. Усв домлення цього владою нашо кра ни дозволя уникнути сер йозних конфл кт в м ж р зними шараминаселення, р зними нац ями, прервестив дносини м ж людьми в цив л зоване русло.

Тому для того щоб дея гуман зму приносила сво плоди була житт здатноюнеобх дно зробити так, щоб вона стала нормою життя кожно людини.

Для цього коженз нас повинен керуватись де ю гуман зму в побут , у в дносинах м ж друзями, збатьками, вчителями.

В чому ж поляга виконання вимог гуман зму в повсякденномужитт ? В дпов дь проста це доброзичлив сть, вв члив сть, людян сть, повага достарших, сп вчуття чужому горю, вза модопомога, добре ставлення до природи восб тварин та рослин.Адже якщо кожен з нас буде керуватись цими принципами вшкол , вдома та на вулиц , то це стане звичною повед нкою для нас. Це будезапорукою розвитку нашого сусп льства в бажаному напрямку- напрямку злагоди всусп льств , миру в усьому св т.