рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Оцінювання навчальної діяльності студента.

Оцінювання навчальної діяльності студента. - раздел Философия, ДОВІДНИК ДЛЯ СТУДЕНТА З ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ ФІЛОСОФІЇ Оцінювання Поточної Навчальної Діяльності (Регламент Проведе...

Оцінювання поточної навчальної діяльності (регламент проведення контролю, максимальна та мінімальна кількість балів за проточну навчальну діяльність, оцінювання індивідуальних завдань студентів, критерії оцінки поточної навчальної діяльності на початковому, основному і кінцевому етапах заняття та критерії визначення загальної оцінки навчальної діяльності студента на занятті).

 

Поточний контроль здійснюється на кожному семінарському занятті відповідно до конкретних цілей змістових модулів. Рекомендується застосування на семінарських заняттях різноманітних видів об’єктивного контролю, таких засобів діагностики рівня підготовки студентів, як: фіксовані виступи, складання та виклад тез, повідомлень, написання ессе, аналіз та розв’язання ситуативних філософських проблем, участь у дискусіях, а також тести та експрес-опитування.

Підсумковий модульний контроль засвоєння відбувається по завершенню вивчення його змістових модулів. Рекомендована форма контролю змішана – тестова та усна.

Підсумковий модульний контроль (регламент проведення контролю, максимальна та мінімальна кількість балів, критерії оцінювання).

 

№ з/п Модуль 1 (поточна навчальна діяльність) Максимальна кількість балів
  Змістовий модуль 1  
1. Предмет філософії та філософія релігії.
2. Походження та класифікація форм релігійних вірувань.
3. Загальна характеристика світових релігій. Буддизм як світова релігія.
4. Світові релігії – християнство, іслам.
  Змістовий модуль 2  
5. Онтологія та антропологія релігії.
6. Гносеологія та аксіологія релігії.
Разом змістові модулі
Індивідуальна самостійна робота студента
Підсумковий контроль засвоєння модулю 1
разом

Примітка: при засвоєнні теми за традиційною системою студенту присвоюються бали: «5» – 18 балів, «4» – 15 балів, «3» – 12 балів, «2» – 0 балів.

Максимальна кількість балів за поточну навчальну діяльність студента 120 (18х6=108+12=120).

Студент допускається до підсумкового модульного контролю за умови виконання навчальної програми та в разі, якщо за поточну навчальну діяльність він набрав на менше 72 балів (12*6)

Підсумковий модульний контроль зараховується студенту, якщо він набрав не менше 50 балів.

 

№ з/п Модуль 2 (поточна навчальна діяльність) Максимальна кількість балів
  Змістовий модуль 3  
1. Філософія як світогляд.
2. Специфіка філософського знання
3. Виникнення філософії в країнах стародавньої цивілізації
4. Періодизація та основні тенденції розвитку західної філософії
5. Сучасна філософія (ХХ століття) в системі культури.
6. Українська філософія: виникнення, зв’язки, періодизація, тенденції розвитку.
  Змістовий модуль 4  
7. Філософська категорія «буття». Основні форми буття.
8. Специфіка людського буття.
9. Філософська проблема матерії та її основних характеристик.
10. Проблема свідомості в філософії
11. Психофізіологічний аспект проблеми свідомості
  Змістовий модуль 5  
12. Суспільство як матеріальна система, його філософський аналіз.
13. Суспільна свідомість: сутність, структура та функції.
14. Форми суспільної свідомості
Разом змістові модулі
Індивідуальна самостійна робота студента
Підсумковий контроль засвоєння модулю2
РАЗОМ

Примітка: при засвоєнні теми за традиційною системою студенту присвоюються бали: «5» – 8 балів, «4» – 7 балів, «3» – 5 бали, «2» – 0 бала.

Максимальна кількість балів за поточну навчальну діяльність студента 120 (14х8=112+8=120).

Студент допускається до підсумкового модульного контролю за умови виконання навчальної програми та в разі, якщо за поточну навчальну діяльність він набрав на менше 76 балів (14*5)

Підсумковий модульний контроль зараховується студенту, якщо він набрав при модульному контролі не менше 50 балів.

№ з/п Модуль 3 (поточна навчальна діяльність) Максимальна кількість балів
  Змістовий модуль 6  
1. Історичні уроки філософського пізнання
2. Пізнання як філософська проблема
3. Проблема істинності знань. Істина як процес.
4. Методологія наукового і науково-медичного пізнання
  Змістовий модуль 7  
5. Культура як філософська проблема
6. Глобальні проблеми цивілізації ( філософський аспект)
7. Філософський аспект екологічних та біоетичних проблем розвитку медицини та охорони здоров’я
  Разом змістові модулі
  Індивідуальна робота студента
Підсумковий контроль засвоєння модулю3
РАЗОМ

Примітка: при засвоєнні теми за традиційною системою студенту присвоюються бали: «5» – 16 балів, «4» – 13 балів, «3» – 10 бали, «2» – 0 бала.

Максимальна кількість балів за поточну навчальну діяльність студента 120 (16х7=112+8=120).

Студент допускається до підсумкового модульного контролю за умови виконання навчальної програми та в разі, якщо за поточну навчальну діяльність він набрав на менше 70 балів (7*10)

Підсумковий модульний контроль зараховується студенту, якщо він набрав при модульному контролі не менше 50 балів.

Оцінювання дисципліни „Філософія”

Оцінка за модуль визначається як сума оцінок поточної навчальної діяльності (у балах) та оцінки підсумкового модульного контролю (у балах), яка виставляється при оцінюванні теоретичних знань та практичних навичок відповідно до переліків, визначених програмою дисципліни.

Максимальна кількість балів, яку студент може набрати при вивченні кожного модуля, становить 200, в тому числі за поточну навчальну діяльність – 120 балів, за результатами підсумкового модульного контролю - 80 балів. Таким чином, обирається співвідношення між результатами оцінювання поточної навчальної діяльності і підсумкового модульного контролю 60% до 40%.

При оцінюванні засвоєння кожної теми модуля студенту виставляються оцінки за 4-ри бальною (традиційною) шкалою з використанням прийнятих в університеті критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені методичною розробкою для вивчення теми.

Виставлені за традиційною шкалою оцінки конвертуються у бали в залежності від кількості тем у модулі, як приклад, таким чином:

Традиційна шкала Конвертація у бали
  „5” „4” „3” „2” М1 М2 М3

Вага кожної теми в межах одного модуля має бути однаковою, але може бути різною для різних модулів однієї дисципліни і визначається кількістю тем в модулі.

Форми оцінювання поточної навчальної діяльності стандартизовані і включають контроль теоретичної та практичної підготовки.

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за поточну діяльність при вивченні модуля, вираховується шляхом множення кількості балів, що відповідають оцінці "5", на кількість тем у модулі з додаванням балів за індивідуальне завдання студента.

Мінімальна кількість балів, яку може набрати студент при вивченні модуля, для допуску до підсумкового модульного контролю вираховується шляхом множення кількості балів, що відповідають оцінці "З", на кількість тем у модулі.

Бали за індивідуальні завдання нараховуються студентові лише при успішному їх виконанні та захисті.

Кількість балів, яка нараховується за різні види індивідуальних завдань, залежить від їх об'єму та значимості. Вони додаються до суми балів, набраних студентом за поточну навчальну діяльність.

Самостійна робота студентів, яка передбачена в темі поряд з аудиторною роботою, оцінюється під час поточного контролю тем на відповідному занятті. Засвоєння тем, які виносяться лише на самостійну роботу, контролюється при підсумковому модульному контролі.

Підсумковий модульний контроль здійснюється по завершенню вивчення всіх тем модуля на останньому контрольному занятті з модуля.

До підсумкового модульного контролю допускаються студенти, які відвідали усі передбачені навчальною програмою з дисципліни аудитори! навчальні заняття, та при вивчені модуля набрали кількість балів, не меншу за мінімальну. Студенту, який з поважної причини мав пропуски навчальних занять, вносяться корективи до індивідуального навчального плану і дозволяться відпрацювати академічну заборгованість до певного визначеного терміну. Для студентів, які пропустили навчальні заняття без поважних причин, рішення про їх відпрацювання приймається деканом (заступником декана) факультету.

Форма проведення підсумкового контролю стандартизована і включає контроль теоретичної та практичної підготовки.

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні підсумкового модульного контролю, становить 80.

Підсумковий модульний контроль вважається зарахованим, якщо студент набрав не менше 50 балів.

Оцінка з дисципліни виставляється лише студентам, яким зараховані усі модулі з дисципліни.

Кількість балів, яку студент набрав з дисципліни, визначається як середнє арифметичне кількості балів з усіх модулів дисципліни (сума балів за усі модулі ділиться на кількість модулів дисципліни).

За рішенням Вченої ради університету до кількості балів, яку студент набрав з дисципліни, можуть додаватися заохочувальні бали за публікації наукових робіт, отримання призових місць на олімпіадах за профілем дисципліни та інше.

Студенти, які навчаються за однією спеціальністю, з урахуванням кількості балів, набраних з дисципліни, оцінюються за шкалою ЕСТS таким чином:

За шкалою ЕСТS   За національною шкалою   За шкалою БДМУ (у балах)  
А (відмінно)   відмінно   180-200  
В (дуже добре)   добре   165-179  
С(добре)   150-164  
D (задовільно)   задовільно   135-149  
Е (слабко)   120-134  
незадовільно з можливістю повторного складання   70-119  
F   незадовільно з обов'язковим повторним курсом   1-69  

Присвоєння оцінок „А", „В", „С", „D", „Е" здійснюється для студентів даного курсу, які навчаються за однією спеціальністю, і успішно завершили вивчення дисципліни.

Оцінки з дисципліни FХ, F („2") виставляється студентам, яким не зараховано хоча б один модуль з дисципліни після завершення її вивчення.

Оцінка FХ виставляється студентам, які набрали мінімальну кількість балів за поточну навчальну діяльність, але яким не зарахований підсумковий модульний контроль. Ця категорія студентів має право на перескладання підсумкового модульного контролю за затвердженим графіком під часзимових канікул, аболітніх канікул (до 07 липня поточного року)упродовж двох тижнів після завершення навчального року.

Відповідно до діючої нормативної базиповторне складання підсумкового модульного контролю дозволяється не більше двох разів.

Оцінка F виставляється студентам, які відвідали усі аудитори! заняття з модуля, але не набрали мінімальну кількість балів за поточну навчальну діяльність і не допущені до підсумкового модульного контролю. Ця категорія студентів має право на повторне вивчення модуля.

За дозволом проректора з навчальної роботи студент може підвищити оцінку з ди сципліни шляхом перескладання підсумкового модульного контролю (не більше трьох разів за весь період навчання).

Оцінка ЕСТS конвертується у традиційну чотирибальну шкалу таким чином:

Оцінка ЕСТS   Оцінка за 4-ри бальною шкалою  
А    
В,С    
0,Е    
FХ, F    

Максимальна кількість балів, що присвоюється студентам при засвоєнні кожного модулю (залікового кредиту ЕСТS) – 200, в тому числі за поточну навчальну діяльність – 120 балів, за результатами підсумкового контролю – 80 балів.

Кількість балів з дисципліни є середньою кількістю балів, які студент набрав з усіх модулів дисципліни (загальна кількість балів ділиться на кількість модулів дисципліни).

Для тих студентів, хто бажає покращити свою успішність до вищої оцінки при засвоєнні модулів, можливе проведення повторного підсумкового модульного контролю відповідно до нормативних документів. Методика проведення підсумкового модульного контролю визначається вищим навчальним закладом і відображається у робочій навчальній програмі з дисципліни.

 

 

Схвалено на методичній нараді кафедри суспільних наук та українознавства 5 червня 2007 року (протокол №18).

Завідувач кафедри,

професор М.М.Сидоренко

Схвалено предметною методичною комісією з суспільних та гуманітарних дисциплін, фізичного виховання та здоров’я Буковинського державного медичного університету 15 червня 2007 року (протокол №6).

Голова предметно-методичної комісії,

доцент Н.І.Зорій

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ДОВІДНИК ДЛЯ СТУДЕНТА З ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ ФІЛОСОФІЇ

На сайте allrefs.net читайте: "ДОВІДНИК ДЛЯ СТУДЕНТА З ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ ФІЛОСОФІЇ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Оцінювання навчальної діяльності студента.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тематичний план лекцій.
  № з/п Т е м а Кількість годин 1. Предмет філософії та філософія релігії

Тематичний план семінарських занять.
  № з/п Т е м а Кількість годин 1. Предмет філософії та філософія релігії

Тематичний план лекцій модулю 2
№ з/п Т е м а Кількість годин 1. Філософія як світогляд. Специфіка філософського знання

Тематичний план семінарських занять модулю 2
№ з/п Т е м а Кількість годин 1. Філософія як світогляд. 2. Специф

Види самостійної роботи студентів за модулем 2 та її контроль
№ з/п Теми К-сть го-дин Вид контролю 1. Підготовка до семінарських занять – теоретична підготовка: опрац

Тематичний план лекцій модулю 3
№ з/п Т е м а Кількість годин 1. Історичні уроки філософського пізнання 2.

Тематичний план семінарських занять модулю 3
№ з/п Т е м а Кількість годин 1. Історичні уроки філософського пізнання 2.

Види самостійної роботи студентів за модулем 3 та її контроль
№ з/п Теми К-сть годин Вид контролю 1. Підготовка до семінарських занять – теоретична підготовка: опрацю

Варіант 1
  1. Доба, коли з'явився термін «релігія». 2. Дві тенденції, що обґрунтовують буття Бога. 3. Центральна постать національних і світових релігій, яка відсутня в реліг

Варіант2
1. Інша назва протестантської «неортодоксальної школи». 2. Учений, представник протестантської «неортодоксальної школи», який вважав, що існування Бога не можна виявити за допомогою розуму

Варіант3
1. Із чиїм вченням пов'язують початок суб'єктивістської традиції в теології? 2. Що породжує релігію за натуралістичною концепцією? 3. Від чого походять сучасні культові обмеження:

Варіант4
1. Що заклав в основу неофрейдизму Еріх Фромм? 2. Два важливих напрями дослідження релігії. 3.Російський вчений, який класифікував магічні вірування та обряди, залежно від їх сусп

Варіант5
1. Які аспекти вивчення релігії становлять теоретичний напрямок? 2.Що допомагає скласти цілісну систему наукового осмислення релігійного феномена? 3. Хто і коли ввів у науковий об

Варіант 1
1.Яка найбільш характерна ознака світогляду? Світогляд - це: 1). Сукупність конкретно-наукових уявлень про природу. 2). Всі ненаукові знання про дійсність. 3). Сис

Варіант 2
1.Діалектика і метафізика розрізняються за їх ставленням до проблеми: 1). Взаємозв'язку матеріального і духовного в житті людини. 2). Визначення мінливого чи незмінного хар

Варіант 3
1.Сутність руху як способу існування матерії відображено в такому судженні: 1). Ніякого руху немає, насправді нам лише здається, що все перебуває в русі. 2). Рух має місце

Варіант 4
1.Відносність спокою означає, що: 1). Так званий спокій - то відпочинок матерії від діяльності з утворення нових видів і форм. 2). Якщо рух абсолютний і вічний, то спокій -

Варіант 5
1.Співвідношення „підсвідоме-свідоме-надсвідоме” як специфічна наукова проблема вперше досліджувалось у працях: 1). Канта. 2). Маркса. 3). Фрейда. 4). Юма. 5). Фей

Варіант 6
1.Поведінка людини на відміну від тварини визначається: 1). Генетичним кодом. 2). Не генетично заданою програмою, а культурою, соціальним оточенням. 3). Статевими

Варіант 7
1. Характерною рисою людських здібностей і потреб є те. що вони: 1). Історично не змінюються. 2). Змінюються дуже повільно. 3). Сформувалися безвідносно до трудової діяльно

Варіант 1
1.Як називається розділ філософії, що досліджує процес пізнання? 1). Аксіологія. 2). Методологія. 3). Антропологія. 4). Онтологія. 5). Гносеологія. 2.Н

Варіант 2
1.Яка філософська течія надає виняткове пізнавальне значення абстрактному мисленню? 1). Емпіризм. 2). Екзистенціалізм. 3). Прагматизм. 4). Інтуїтивізм. 5). Раціона

Варіант 3
1.Чи можливі шляхи розв'язання сучасних екологічних проблем? 1). Можливі, але не потрібні, бо таких проблем нема. 2). Можливі, адже нині ці проблеми досить успішно розв'язу

Варіант 4
1. За уявленнями первісних людей природа виступала в ролі: 1). Злої мачухи. 2). Рідної тітки. 3). Доброї матері. 4). Великої матері. 5). Старшої сестри

Варіант 5
1. Цивілізацію вважають явищем: 1). Соціальним. 2). Культурним. 3).Соціокультурним. 4). Політичним. 5). Економічним. 2.Яка з форм культури пов'язана зі

Варіант 6
1. Цінності існують: 1). У потойбічному «царстві цінностей». 2). В людській свідомості від народження. 3). У предметах, явищах, процесах незалежно від людини. 4). В артефак

Варіант 7
1.Зміст і значення цінностей виявляється: 1). В ідеях, поняттях і категоріях філософської теорії цінності. 2). В уявленнях і фантазіях художника. 3). У символах міфологічни

Рекомендована література
1.Філософія.// Підр. для медич. вузів// За ред. М.В.Попова, О.О.Закордонця, К.-Х., ВПП “Контраст”, 2005.- 488 с. 2.Філософія. /Навч.посібник /За ред. І.Ф.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги