рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття про філософію та передумови її виникнення

Поняття про філософію та передумови її виникнення - раздел Философия, Поняття Про Філософію Та Передумов...

Поняття про філософію та передумови її виникнення

Запровадження поняття "філософія" приписується грецькому мислителю Піфагору (з Самосу). Філософія як особлива сфера людського знання і…

Предмет та об’єкт філософії як особливої галузі знання

1) природа та сутність світу; 2) природа та сутність людини; 3) взаємовідносини між світом і людиною.

Структура філософського знання.

Найважливішим розділом філософії є онтологія. ОНТОЛОГИЯ (від грецьк. >ontos — суще і >logos — слово, вчення, наука) —… Онтологія — це вчення про все, що є. Вона вивчає найбільш загальні форми буття, відволікаючись від своїх конкретного…

Специфіка філософського знання

Філософське мислення «вільніше» (від фактів, чуттєвості), ніж наукове, а художнє — «вільніше», ніж філософське. Це означає, що за характером… Філософське світобачення, на відміну від художнього, засноване на розумі, в…

Основні функції філософії

Світоглядна функція філософії полягає в тому, що вона, озброюючи людей знаннями про світ та про людину, про її місце у світі, про можливості його… Пізнавальна (гносеологічна) функція полягає в тому, що вона, орієнтуючи… Методологічна функція. Виділення її як однієї з основних зумовлено тим, що філософія займає особливе місце у процесі…

Світогляд як форма людського самовизначення.

Особливості, структура світогляду

Типологія світогляду (історичні типи світогляду).

Світогляд, по суті, можна вважати формою загальнолюдського самовизначення: він дає людині не лише закони та знання реальності, а й знання з… Можна зробити міні-висновок, що світогляд включає в себе та систематизує… Світогляд сприяє самоутвердженню особистості в навколишньому середовищі, адже людині не потрібні докази істинності…

Структура світогляду

Давайте ж детальніше розглянемо кожен із цих рівнів: Світовідчуття – це спосіб утвердження світогляду, в якому світ і відношення… Світосприйняття –рівень світогляду, коли світ “дається” людині як предметна реальність, яка деяким чином організована…

Особливості та основні проблеми давньоіндійської та давньокитайської філософії.

1) формування на базі міфологічно-релігійного світогляду; 2) своєрідність ставлення до Вед (Веди - стародавні пам'ятники індійської… 3) споглядальний характер і слабкий зв'язок з наукою;

Антична філософія: етапи розвитку та загальні особливості.

Усі основні ідеї та інституції, які складають сучасну західну цивілізацію, виникли протягом декількох століть в результаті зусиль давньогрецького… У Стародавньому Римі були значні філософи-письменники на зразок Цицерона,…

Давньогрецька натурфілософія (досократики). Пошуки першооснови буття.

Космос вважався живим, мав розум і душу й розвивався за своїми законами, головним з яких був Логос (закон), а Земля зображалася здебільшого у вигляді диска, оточеного повітрям або водою. Космос був своєрідним абсолютним принципом, універсальним зразком, що породжував подібний до нього тип людського існування — гармонійна відповідність Універсуму.

Мілетська школа

Вважаючи за першооснову одну з матерій: Фалес - вода Анаксимен — повітря Анаксимандр — невизначена матеріальна сутність (апейрон) … На думку Геракліта (близько 544—483 рр. до н. е.), усім править Доля…

Натурфілософія

Людина, на думку натурфілософів, — це істота «природна». Вона не може пізнавати себе відокремлено від природи, а лише як складову частку її, що має…

Вчення Демокріта про атоми.

Головне філософії Демокріта – це вчення про атом, простий, вічний, незмінний, неподільний, що виникає і не знищується. Атомів нескінченна множина, вони характеризуються твердістю, вирізняється один… Суть онтології Демокріта зводилось до двох основних положень:

Філософські ідеї Сократа.

Сократ - великий античний мудрець, - коштує в джерел раціоналістичних і просвітительських традицій європейської думки. Йому належить видатне місце в… Основною задачею філософії Сократ визнавав обґрунтування релігійно-морального… Сумнів ("я знаю, що нічого не знаю") повинне було, по навчанню Сократа, привести до самопізнання…

Вчення Платона про ідеї.

Перш за все, філософія Платона є оригінальним вченням про ідеї. Відповідно цього вчення, світ чуттєвих речей не є світом дійсно сущого: чуттєві речі… Платонівська ідея або, як часто її називав Платон, "ейдос", —… Ідеальний світ Платона протистоїть звичайному світові не тільки як абстрактне — конкретному, сутність — явищу,…

Філософські погляди Аристотеля.

Філософія у Аристотеля досить чітко виділяється із усієї сфери знання. Він розрізняє "першу" і "другу" філософії. Фізика для… Однак Бог – це тільки "одне з начал". Тому філософія Аристотеля… У Аристотеля закони мислення є одночасно і законами буття. У "Метафізиці" Аристотель дає визначення…

Елліністична філософія: епікуреїзм, стоїцизм, скептицизм.

Скептицизм - напрям у філософії, що виник під впливом античної філософії на основі ідеї про плинність всього сущого («все тече, все змінюється»).… Засновником скептицизму є Піррон (360-270 до н. е.). На його переконання… Найяскравішими представниками епікуреїзму були Епікур (341-270 до н. е.) та Лукрецій Кар (бл. 55 - 90). Епікур…

Характерні риси філософії доби Середньовіччя.

Світогляд «середньовічного людини» спиралося, з одного боку, на античну філософію, з іншого - на християнство, намагаючись узгодити і те, і інше. До… Середньовіччя справедливо називають «епохою віри». Якщо спробувати визначити… Під теологією розуміють богослов'я, тобто систематичний виклад, що спирається як на власний, так і на філософський…

Гуманізм та натурфілософія доби Відродження.

У цілому філософське мислення цього періоду прийнято називати антропоцентричним. У центрі уваги останнього була людина. Характерною рисою світогляду… Формується нова самосвідомість людини, її активна життєва позиція, з'являється… Філософія Відродження переглядає також середньовічне ставлення до природи. Вона заперечуэ тлумачення останньої як…

Філософія Нового часу: загальна характеристика. Емпіризм та раціоналізм.

У теорії пізнання для філософії Нового часу характерне протистояння раціоналізму та емпіризму. Раціоналізм, найвизначнішими прихильниками якого були… Один із найяскравіших представників епохи, Френсіс Бекон став родоначальником… Раціоналізм (від лат. «ratio» — «розум») — цілісна гносеологічна концепція, згідно з якою істинним началом буття,…

Особливості філософських поглядів та ідей доби Просвітництва.

Частина філософів-просвітників притримувалася атеїстичних поглядів, заперечуючи існування Бога взагалі. Просвітникам, які захоплювалися механікою… Вірячи в здатність розуму до справедливого влаштування життя, просвітники…

Німецька класична філософія: загальні риси, особливості, представники.

 Своєрідним розумінням ролі філософії в історії людства, в розвитку світової культури. Класичні німецькі філософи вважали, що філософія…  Досліджувалися не тільки людська історія, але і людська суть. У Канта…  Всі представники німецької класичної філософії відносилися до філософії як спеціальної системи філософських…

Теорія пізнання І. Канта.

Філософія Г.В.Ф. Гегеля: система і метод.

Більш зрілий варіант розчленування Гегель подає в "Енциклопедії": 1. Логіка. 2. Філософія природи. 3. Філософія духа. Оскільки розробку філософської системи Гегель здійснював в контексті… 1. Логіка (як всезагальне) — природа (як одиничне) — дух (як особливе).

Антропологічний матеріалізм Л. Фейєрбаха.

Слабкість філософії, за Фейєрбахом, — в її відірваності від "серця", манірній віддаленості від світу, теоретичному егоїзмі. Це й повинно… людина, за Фейєрбахом, перебуває та існує в гармонійній єдності з власною…

Основні ідеї філософії марксизму.

Вона зв'язує людину з об'єктивним світом, природою, яка в процесі праці «олюднюється». Разом з тим Маркс звернув увагу на те, що процес «олюднення»… Спочатку скасовується приватна власність, але при цьому відчуження праці не… Маркс вказував, що казармені методи скасування приватної власності лише дискредитують ідею справжнього комунізму.

Особливості розвитку філософії у ХХ – на поч.. ХХІ ст..

На початку століття інтенсивно розвивалася філософія науки, представлена різними школами позитивізму, серед яких виділяються емпіріокритицизм,… Важливим для подальшого розвитку філософії була побудова феноменології… Визначними представниками філософської антропології були Макс Шелер, Мартин Бубер, П'єр Тейяр де Шарден. Неофрейдизм…

Загальні риси філософії екзистенціалізму.

Течія в філософії, що сформувалася в Європі у XIX —XX ст. Першими до екзистенціалізму у своїх працях звернулись данський філософC. К'єркегор та… Основним положенням екзистенціалізму є постулат: екзистенція (існування)…

Характерні риси екзистенціалізму

· на перше місце висуваються категорії абсурдності буття, страху, відчаю, самотності, страждання, смерті; · особистість має протидіяти суспільству, державі, середовищу, ворожому… · поняття відчуженості й абсурдності є взаємопов'язаними та взаємозумовленими в літературних творах…

Характеристика психоаналізу та неофрейдизму.

Доктрина запропонована З. Фрейдом в кінці XIX – на початку XX ст. для вивчення потаємних зв'язків та основ людського життя. Започаткував З. Фрейд… Кожне психічне явище необхідно розглядати в трьох аспектах – динамічному… Вчення про психічну структуру виникло пізніше. З. Фрейд у праці "Я і Воно" (1923) використовує три психічні…

Основні етапи розвитку позитивістської філософії.

У філософії позитивізм — напрям, що ґрунтується на зазначеній установці. Позитивізм, як напрямок філософії, зародився на початку 19 ст., і значною… В еволюції філософії позитивізму можуть бути виділені кілька етапів. Перший, початковий позитивізм, представниками якого були Оґюст Конт, Джон Стюарт Мілль, Герберт Спенсер, Е. Літтре, П.…

Головні особливості та етапи розвитку філософської думки в Україні

– Конец работы –

Используемые теги: Поняття, про, філософію, передумови, виникнення0.083

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття про філософію та передумови її виникнення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Менеджмент. Поняття та зміст менеджменту. Поняття та сутність менеджменту
з дисципліни Менеджмент... ЗМІСТ... Модуль Змістовний модуль Поняття та зміст менеджменту Поняття та сутність менеджменту Зовнішнє та внутрішнє середовище...

Поняття про нитратни и фосфатни добрива
За впливом на рослинидобрива под ляють на прям , як безпосередньо збагачують грунт й непрям , щопол пшують умови живлення рослин впливаючи на ф… Головним вих днимпродуктом для виробництва х синтетичний ам ак. Норми внесення… Одержують нейтрал зац ю азотно кислотиам аком. Ам ачнасел тра найпоширен ше н тратне добриво. Вносять п д р зн с…

Поняття про тканини
Інтеграція клітин Міжклітинні сполучення... Поняття про тканини Мета сформувати поняття про інтеграцію функцій клітин на рівні організму способи їхньої комунікації та класифікацію тканин рослин і тварин...

Урок інформатики в 10 класі на тему: Поняття про Flash-презентації. Знайомство з середовищем Flash
Поняття про Flash презентації Знайомство з середовищем Flash... Тип уроку урок формування знань та вмінь...

Короткий конспект лекцій/ Програма навчальної дисципліни Змістовий модуль 1._Поняття, види, особливості здійснення комерційних операцій на світовому ринку Тема1. Основні поняття ЗЕД
ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ... Кафедра менеджменту т міжнародного бізнесу...

Питання до екзамену з дисципліни Основи дистанційного навчання 1. Поняття про дистанційне навчання. Перспективи його розвитку
Поняття про дистанційне навчання Перспективи його розвитку... Дистанционное обучение ДО совокупность технологий обеспечивающих доставку обучаемым основного объема изучаемого...

Поняття про нитратни и фосфатни добрива
За впливом на рослини добрива под ляють на прям ,як безпосередньо збагачують грунт й непрям , що пол пшують умови живленнярослин впливаючи на ф… Головним вих дним продуктомдля виробництва х синтетичний ам ак. Норми внесення… Одержують нейтрал зац ю азотно кислотиам аком. Ам ачнасел тра найпоширен ше н тратне добриво.Вносять п д р зн с…

Біогеографія: Поняття про біоту, флору, фауну
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ В Н КАРАЗІНА... Геолого географічний факультет Кафедра фізичної географії та картографії...

Основні поняття системи та моделі. Поняття моделі. Співвідношення між моделлю та системою
Людина постійно моделює оскільки моделі спрощують об єкти і явища... Величезні можливості мають комп ютери для розв язування математичних задач Числовими методами для більшості задач...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам