рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні рекомендації до організації самостійної роботи з курсу ФІЛОСОФІЯ

Методичні рекомендації до організації самостійної роботи з курсу ФІЛОСОФІЯ - раздел Философия, Державна Податкова Адміністрація України ...

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Кафедра філософії та політології

Затверджую

Проректор з навчальної та

методичної роботи

___________ М.М. Касьяненко

«____» __________ 2011 р.

Методичні рекомендації

до організації самостійної роботи

з курсу ФІЛОСОФІЯ

для підготовки фахівців

заочної форми навчання за ОКР «бакалавр»

галузь знань 0305 – «Економіка та підприємництво»

0304 – «Право»

 

Для всіх спеціальностей

 

Ірпінь 2011


Методична розробка складена на основі робочої навчальної програми курсу «Філософія», затвердженої у 2011 році.

 

 

Автори: Г.В. Христокін, к.ф.н., доцент

І.М. Мухін, к.ф.н., доцент

 

Рецензент: Н.В. Ківенко,д.ф.н., професор

Розглянуто і схвалено

На засіданні кафедри філософії та політології

Протокол №___ від “___” ______20_ р.

 

Завідувач кафедри_____________________Воробйова Л.С., к.ф.н., доцент

 

Розглянуто і схвалено:

на засіданні вченої ради юридичного факультету,

протокол №__ від “___”______________20__ р.

 

Голова вченої ради

юридичного факультету_________________Самілик Г.М., к.ю.н., доцент

 

Декан заочного факультету ______________Бриштіна В.В., к.е.н., доцент

 

 

Завідувач навчально-методичного відділу_______________Бойко О.О.

Реєстраційний №_______

 


Пояснювальна записка до організації самостійної роботи студентів

Заочної форми навчання

 

Загально-теоретичні принципи самостійної роботи

1. Головна мета самостійної роботи студента заочної форми навчання полягає в освоєнні необхідних знань з філософії та перетворення їх в елемент… 2. Вивчити самостійний матеріал на достатньому теоретичному і практичному… 3. Вдосконалювати попередні знання, поглиблювати розуміння наукових проблем, розуміти їх актуальність для…

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

Тема 1. Сутність філософії та її роль у суспільстві. Тема 2. Гносеологія (філософія пізнання). Тема 3. Онтологія (філософія буття).

Тема 1: Сутність філософії та її роль у суспільстві

Мета: ознайомити студентів з основами філософських знань, що передбачає розуміння смислу поняття світогляду і знання його типології, з’ясування… Основні поняття:філософія,філософствування,мудрість, дискурс, праксис,… Питання до самостійної роботи:

Світогляд, його структура та роль в життєдіяльності людини.

Світогляд — система найзагальніших знань, цінностей, переконань, практичних настанов, які регулюють ставлення людини до світу. Суттєва риса світогляду – цілісність поглядів. Центральна проблема світогляду — відношення людини до світу.

Міфологія та релігія як історичні типи світогляду.

Міфологічний світогляд. Історично міфологія передує релігії та філософії. Вона є лоном, у якому вони формувалися. Міфологія є світоглядом родового і… Релігійний світогляд. Релігія виникла як засіб соціального контролю за… Релігія виникає в такому суспільстві, де зовнішній контроль (звичаї, табу) виявляється недостатнім, тому для зміни чи…

Наукова картина світу. Специфіка філософського освоєння світу.

Однак між філософським і науковим знанням існує і принципова відмінність. Філософія має справу з найбільш загальними поняттями, які, по-перше,… Отже, специфіка філософського знання полягає в тому, що, будучи надзагальним,…  

Методи та функції філософії.

Діалектика. Це один з методів філософії, згідно з яким будь-яке явище перебуває у процесі зміни, розвитку, в основі якого – взаємодія (боротьба)… Феноменологічний метод. Головним своїм завданням вбачає формування понять,… Трансцендентальний метод. Запроваджений у філософію німецьким мислителем І. Кантом. Суть його полягає в тому, що…

Пізнання як предмет філософського аналізу.

Гносеологія як специфічна теорія пізнання набула динамічного розвитку в XVII–XVIII ст., постаючи в різних концепціях. Емпіричну концепцію розробили… До раціоналістів у гносеології належать вчені, які ставлять розум, логічне…  

Рівні та форми пізнання.

Чуттєве пізнання (живе споглядання) здійснюється за допомогою органів чуття – зору, слуху, дотику та ін., які щодо людини є продуктами не тільки… Відчуття – відображення у свідомості людини певних сторін, якостей предметів,… Сприйняття – цілісний образ предмета, безпосередньо даний у живому спогляданні в сукупності всіх його сторін, синтез…

Проблема істини в філософії та науці.

Крім класичної концепції істини, яка розглядає пізнання як взаємодію та взаємозалежність об'єкта і суб'єкта, доводячи, що пізнання не є копіюванням… Із розумінням істини як процесу пов'язана проблема абсолютного та відносного в…  

Методологія наукового пізнання.

Науковими методами емпіричного дослідження є спостереження — цілеспрямоване сприйняття явищ дійсності (їх опис та вимірювання), порівняння та… Серед наукових методів теоретичного дослідження найпоширенішими є… Формалізація (лат. — складений за формою) — відображення змістовного знання у формалізованій мові, яка створюється для…

Теми рефератів

2. Істина і користь. Реалізація знань. 3. Пізнання та творчість. 4. Основні проблеми сучасної філософії та методології науки.

Онтологічна проблематика в філософії.

В історії філософії проблему буття вперше порушили елеати. Парменід, який вважав буття основою світу, дійшов парадоксального висновку: що існує… У різних філософських системах поняття «буття» набувало різного значення і… Отже, виходячи з історії філософії, можна вести мову про три основні концепції буття:

Основні форми буття.

1. Буття речей, процесів, що, у свою чергу, діляться на: а) буття речей, процесів, стану природи в цілому; б) буття речей і процесів, створених людиною

Філософське поняття «світу».

Перед онтологією як вченням про світ постали такі проблеми: як виник світ (підстави існування світу); яка будова світу (шари або сфери буття); який…  

Дність матерії, руху, простору і часу.

Поняття «матерія» пройшло довгий шлях формування і розвитку. У філософії давньоіндійскої школи локаяти і давньокитайских матеріалістів воно… Якщо для філософів давнини матерія − це матеріал, з якого складаються… І. Ньютон додає до Декартової дефініції матерії як субстанції ще три атрибути: протяжність, непроникність (непорушна…

Теми рефератів

2. Буття і небуття. 3. Проблематичність людського буття. 4. Людина у Всесвіті.

Тема 4: ФІЛОСОФІЯ СВІДОМОСТІ

Основні поняття: свідомість, душа, психіка, акти свідомості, ідеальність свідомості, темпоральність свідомості, самосвідомість, інтенціональність… Питання до самостійної роботи: 1. Філософське розуміння феномену свідомості.

Філософське розуміння феномену свідомості.

Для конкретного розгляду проблеми необхідно визначитися в поняттях, близьких за змістом до поняття свідомості. Часто на означення здатностей людини,… Психіка — це здатність живої істоти чуттєво сприймати світ і емоційно… Свідомість людини — нова якість психічної діяльності, за якої дійсність відображається у формах культури, тобто в…

Проблема виникнення свідомості.

З погляду фізіології (тілесності) людська свідомість пов'язана з діяльністю мозку. Мозок є матеріальним органом свідомості, подібно до того, як рука… У виникненні та розвитку свідомості важливу роль відіграла мова. Мова — спеціалізована, інформаційно-знакова діяльність із вираження думки, мислення, свідомості.

Властивості свідомості та її структура.

Ідеальність. Це — найзагальніша форма існування свідомості як суб'єктивної реальності. Існують два носії ідеального: розум людини і об'єктивовані… Опосередкованість мовою.Як ідеальна, свідомість існує тільки в матеріальній… Інтенціональність. Свідомість завжди є усвідомленням чогось. Вона спрямована на певну предметність. У свідомості…

Самосвідомість людини.

— як усвідомлення людиною самої себе, свого становища у світі, своїх інтересів і перспектив, тобто власного «Я»; — як спрямованість свідомості на саму себе або усвідомлення кожного акту… Самосвідомість — здатність людини поглянути на себе збоку, тобто дистанціюватися від себе, побачити себе очима…

Основні підходи до проблеми людини.

Філософську програму вирішення даної проблеми можна висловити словами Сократа: «Пізнай самого себе». Підходи ж до її вирішення були дуже різними на… Для епохи Відродження характерний пафос автономії людини, її безмежних творчих… Для німецької філософії кінця 18-початку 19 сторіччя характерне повернення до розуміння людини як живої цілісності.…

Взаємовідношення біологічного, соціального і духовного в людині.

Навколо проблеми співвідношення біологічного і соціального в людині не вщухають наукові суперечки. Прихильники біологізаторських або натуралістичних… Якому ж підходові слід віддати перевагу? Думається тому, який не припускає… Людина, як біологічний вид, дуже пластична, не обмежена вузькою «екологічною нішею» як інші види. Але і її можливості…

Проблеми смерті та безсмертя. Творчість.

Серед загальнолюдських цінностей одне з чільних місць посідає феномен творчості як продуктивної діяльності людей, яка породжує щось нове, раніше не… Висновки: Філософська антропологія – напрям в філософії, якій претендує на теоретичне обґрунтування сучасного знання про годину.…

Теми рефератів

2. Діалектика взаємодії особистості та суспільства. 3. Людина як природна і соціальна істота. 4. Проблема особистості як соціальний феномен історичного поступу.

Аксіологія як наука про цінності.

Аксіологія – філософська дисципліна, що вивчає сутність, типи і функції цінностей. В українській мові у тому самому значенні, що термін «цінність» вживається… Кожній сфері буття людини відповідають певні цінності. До цінностей відносять передусім усе те, що природа надала в…

Типи і філософські концепції цінностей.

На основі вихідних засад об'єктивістських напрямів в Новий час була сформульована концепція природних прав людини, яка задекларувала основні… Концепцію прав людини, яка ґрунтується на природному праві, визнала ООН, а… Однак абсолютизація природних прав є теоретично безпідставною і практично небезпечною. Адже ця концепція, зародившись…

Класифікація та функції цінностей.

Протиставлення матеріальних і духовних цінностей позбавлене сенсу, оскільки без усіх них людина не може існувати. З огляду на роль цінностей у житті людини виокремлюють цінності-цілі і… Цінності-цілі та цінності-засоби мають узгоджуватися між собою. Благородну мету, наприклад, не можна втілювати ницими…

Функції цінностей

2. Орієнтаційна функція цінностей. У житті людини і суспільства цінності визначають напрями, зразки діяльності. Будучи орієнтирами, вони постають у… 3. Нормативна функція цінностей. Вона тісно поєднана з орієнтаційною функцією.… Отже, цінності є невід'ємною складовою духовного життя людини, обґрунтовують ідеали і норми, єднають суспільство…

Філософське поняття культури.Теорії культури.

Наприкінці XIX - у XX ст. більшість видатних мислителів наголошують на людинотворчому характері культури. Вона розглядається як прояв особистісної… До основних концепцій походження культури відносять: діяльнісну −… Спробуємо класифікувати ці визначення культури, адже філософія шукає шляхи до загального, всеохопного розуміння…

Структура культури.

У загальнокультурному розвитку людства основне, визначальне значення має матеріальна культура - досягнення, які виражають головним чином рівень… Матеріальнукультуру можна поділити на: культуру праці (засоби праці) та… Матеріальна культура існує не лише у вигляді засобів праці і засобів споживання, тобто у чисто предметній формі. Вона…

Атрибутивні ознаки і властивості культури

Час культури — це минуле, сьогодення та майбутнє люд­ської культуротворчої діяльності в єдності її поступальності й циклічності, що породжує все… Час культури є складним утворенням. Він охоплює час історичний (різні форми… Простір культури — це світ предметів і процесів «дру­гої», або «штучної природи». Він цілком є продуктом і сферою…

Культура і цивілізація

Такий підхід дозволяє побачити відмінність цивілізації від культури. - Перша ознака цивілізації - рівень розвитку культури.Але саме при вивченні… - Друга ознака -спосіб освоєння культури:світовий досвід, історія людства свідчать, що який спосіб освоєння культури,…

Теми рефератів

1. Рушійні сили розвитку культури.

2. Культура і духовний світ людини.

3. Культура і цивілізація.

Література

Основна література:

1. Бичко І.В., Бойченко І.В., Табачковський В.Г. Філософія. Підручник. – К., 2002.

2. Гатальська С.М. Філософія культури: Підручник для студ. вищих навч. закл. – К., 2005.

3. Губерський Л.В., Надольний І.Ф., Андрущенко В.П., Розумний В.П., Бойченко В. П. Філософія: Навч. Посібник. – К., 2005.

4. Джинчарадзе Н. Г., Ожеван М. А., Толстоухов А. В., Кундеревич О. В., Недюха М. П. Основи філософії культури: Словник: Для студ. вищих навч. закл. – К., 2004.

5. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / Під ред. Л.Т. Левчук. – К., 1997.

6. Канке В.А. Философия. Исторический и систематический курс. – М., 1996.

7. Кремень В.Г., Ільїн В.В. Філософія: Мислителі. Ідеї. Концепції: Підручник. – К., 2005.

8. Лазарев Ф.В. Трифонова М.К. Философия. Учебное пособие. – Симферополь, 1999.

9. Основи філософії культури: Словник: Для студ. вищих навч. закл. – К., 2004.

10. Петрушенко В.Л. Філософія. Навчальний посібник. – К., 2002.

11. Причепій Є.М., Черній А.М., Чекаль Л.А. Філософія: Підручник. – К., 2007.

 

ТЕМА 8: ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ

 

Мета: навчити студентів основам розуміння історіософії. Розглянути історію як форму існування особистості, нації, людства. Проаналізувати проблематику суб’єкта, об’єкта, законів, рушійних сил, спрямованості історії. Розібрати концепції лінійного та нелінійного розвитку історії. Проаналізувати особливості натуралістичної історіософії (Л.Гумільов, М.Данилевський, О.Шпенглер), ідеалістичної історіософії (Гегель, Фукуяма), матеріалістичної історіософії (Маркс) та історіософії теоретиків постіндустріального суспільства. Ознайомитися з видами ідеологій: націоналізм, лібералізм, соціал-демократія. Розглянути дискусійні питання філософського розмежування понять патріотизму, націоналізму, фашизму.

Основні поняття:історія, історіософія, лінійна концепція, циклічна теорія, цивілізаційна концепція, ідеалістична концепція, формаційний підхід, націоналізм, лібералізм, соціал-демократія, суспільно-економічна формація, ідеологія.

Питання до самостійної роботи:

1. Поняття і предмет філософії історії.

2. Основні концепції історіософії.

3. Проблема сенсу та кінця історії.

Поняття і предмет філософії історії

Філософія історії – сфера філософського знання про загаль­ність і сутнісність історичного процесу, іманентну логіку розвит­ку суспільства. Аналізуючи під властивим тільки їй кутом зору істо­ричний процес, філософія… 1. Теорії, в межах яких здійснюється поділ історії на стадійно загальні для всього людства етапи.

Основні концепції історіософії

А. Фергюсон виокремлював в історії людства такі стадії розвитку, як дикість, варварство і цивілізація, яким відповідали три основні стадії його… У цьому контексті досконалішою є лінійно-стадійна схема розвитку людства К.-А.… В основу запропонваного К. Марксом формаційного підходу до ана­лізу світового історичного процесу покладено ідею про…

Проблема сенсу та кінця історії

Існує декілька підходів в розумінні сенсу історії. Згідно одного, історія повинна мати сенс − мету, спрямованість, завдання. Для християнства… В той же час, з XІX ст. серед філософів та наукоців все наполегливіше… Проблему кінця історії сформулював сучасний американський вчений Френсіс Фукуяма. Кінець історії Фукуяма побачив у…

ТЕМА 9: ФІЛОСОФІЯ СУСПІЛЬСТВА

Основні поняття:суспільство, велика соціальна група, середня соціальна група, мала соціальна група, стратифікація, страта, клас, нація, народ,… Питання до самостійної роботи: 1. Онтологія соціального.

Онтологія соціального

Суспільство раціонально організована спільнота людей, об’єднаних спільною спрямованістю інтересів, взаємною угодою в розумінні принципів… В цілому суспільство – це соціальна система, що охоплює сукупність соціальних… Основними струтурними підрозділами суспільства є: суб’єкти суспільних відносин: люди і групи людей; суспільні…

Суспільство як система: основні сфери та закони розвитку суспільного життя. Духовне життя соціуму

Духовне життя суспільства виступає вагомим фактором продукування, закріплення, передачі та вдосконалення предметних, смислових, ціннісних орієнтирів…  

Соціальна структура суспільства

Демографічна структура суспільства. Народонаселення безперервно відтворювацька сукупність людей, основна спільнота демографічної структури. В цьому… Поряд із природним середовищем воно є найпершою умовою життя і розвитку… Вплив демографічних чинників виявляється у всіх складових суспільства, він не обмежується лише економікою,…

Теорії постіндустріального та інформаційного суспільства

Можна визначити деякі основні риси індустріального суспільства: 1) всебічний розвиток приватної власності, зростання особистої свободи; 2) широкий доступ до участі у володінні акціями і у всіх сторонах виробничого процесу;

Теми рефератів

2. Традиції як форми соціального відтворення. 3. Особливості соціальної структури українського суспільства. 4. Нація як соціально-культурний феномен.

ТЕМА 10: ФІЛОСОФІЯ ПРАВА

Основні поняття:філософія права, право, закон, правова свідомість, правова держава, правовий закон, права людини, народний суверенітет, державний… Питання до самостійної роботи: 1. Сутність права.

Сутність права

Формально право − це лише правоздатність, абстрактна вільна можливість набу­ти своє, індивідуально-визначене право на да­ний об'єкт. В той же… Правова рівність — рівність вільних і незалежних суб'єктів права за загальним… Свобода − це загальний правовий принцип, існує в суспільстві у формі правопорядку, відповідальності, дозво­лів і…

Право і закон

Закон не має іншої сутності, крім сутності права. За­гальнообов'язковою силою володіє тільки правовий закон. Неправовий закон позбавляє правове… Право або правовий закон мають різні форми своєї буттєвості: правові норми,…

Правова держава

Для правової держави необхідні й відповідна правова організація самої системи державної влади, створення різних державних органів, чітке означен­ня… Висновки: Філософія права – розділ філософії, що займається вивченням змісту права, його сутності й поняття, форм існування й…

Теми рефератів

2. Права людини і проблеми гуманізації суспільних відносин. 3. Правота свобода. 4. Гносеологія юридичного праворозуміння.

Характерні риси елліністичної філософії.

Логіка стоїків поряд із формальнологічною теорією містить також дослідження теоретико-пізнавальних та лінгвістичних проблем. Філософія мови… Фізика − "суще" те, що страждає, або діє, тобто тіло. Пасивне… Етика − хід світових подій наперед встановлено - основна думка. Внутрішня позиція - єдине на що впливає воля…

Загальна характеристика Середньовічного світогляду і філософії.

Специфіку типу філософствування середньовіччя можна визначити в таких моментах: 1. Їй був властивий біблійський традиціоналізм і ретроспективність. Біблія… 2. Оскільки Біблія розумілася як повне зведення законів буття та велінь Бога, особливого значення набула екзегетика –…

Особливості, етапи, представники східної та західної патристики.

Початок середньовіччя характеризується своєрідною дволінійністю у становленні і подальшому розвитку середньовічної філософської парадигми. Це… Грекомовна апологетика виявляє себе в таких серйозних філософських здобутках,… Римська ментальність "західної" апологетики з її практицизмом орієнтувалася на "зовнішні"…

Схоластика. Проблема універсалій у Середньовічній філософії.

Схоластика набуває свого розвитку (ХІ–ХІІ ст. – рання схоластика, ХІІ–ХІІІ ст. – зріла схоластика, ХІІІ–ХІV ст. – пізня схоластика). Важливе місце у середньовічній філософії займала боротьба номіналістів і… Реалізм (Ансельм Кентерберійський, Іоанн Скот Еріугена), відповідно із вченням Платона, вважали, що реально існують…

Філософія та теологія у Фоми Аквінського.

Філософія і релігія, згідно з вченням Фоми, мають ряд загальних положень. Положення ці відкриваються як розумом, так і вірою. В тих випадках коли є… Основна ідея − це підпорядкування філософії релігії, знання −… 1. "Все, що рухається, має причиною свого руху щось інше" - необхідність віри в першодвигун, або в Бога.

Філософські ідеї Відродження.

Сама назва епохи говорить про відродження інтересу до античної філософії та культури, у яких починають вбачати зразок для сучасності. Ідеалом знання… Тому говорити, що етап Відродження пов'язаний тільки з античною спадщиною,… Людина - природна істота. Звідси інша особливість ренесансної культури та філософії - «секуляризація» (відокремлення)…

ТЕМА 13: ФІЛОСОФІЯ НОВОГО ЧАСУ І ПРОСВІТНИЦТВА

Основні поняття:емпіризм, раціоналізм, сенсуалізм, вродженні ідеї, субстанція, методологія, монади, агностицизм, Просвітництво, природні права…   Питання до самостійної роботи:

Загальна характеристика філософії Нового часу: школи, представники, ідеї.

Основи Просвітництва закладалися в двох напрямах: 1. Раціоналізм (передусім у Франції та Німеччині). Його головні представники… Дійсність складається з двох (Декарт), однієї (Спіноза) чи багатьох (Лейбніц) субстанцій, і Бог створив її…

Емпіризм як науковий та політико-правовий принцип.

Сенсуалізм– філософське вчення, що визнає єдиним джерелом пізнання відчуття. Першим філософом, котрий взявся за розробку наукового методу на основі… Який метод пропонує Бекон, стверджуючи: «Є три можливі шляхи пізнання. Перший – це шлях павука, тобто спроба людського…

Раціоналізм як науковий підхід та напрямок метафізики.

Філософський раціоналізм − напрям в теорії пізнання, згідно з яким істини мають своїм джерелом не чуттєве пізнання, не емпіричний досвід, а розум (від лат. rаtiо - розум, rаtiоnаlis - розумний).

Рене Декарт (1596 -1650) - філософ, математик, фізик, механік, фізіолог. Основна риса філософського світогляду Декарта - дуалізм.

У теорії пізнання Декарт виступив як реформатор, автор нового наукового методу пізнання - дедукції,котра означає виведення пошукових істин на основі… Декарт сформулював чотири основні правила наукової дедукції: Перше правило- не визнавати істинним нічого, окрім того, що з очевидністю пізнається, що не підлягає сумніву.

Філософсько-правові ідеї Просвітництва.

Шарль Луї де Монтеск′є (1689 - 1755)- запропонував розуміння історії як природного, зумовленого законами процесу. Закон історії тлумачиться в… Франсуа Марі Аруе Вольтер (1694 - 1778). Головний об'єкт його досліджень -… Разом з тим Вольтер був деїстом, він визнавав існування бога як творця - упорядника Всесвіту.

ТЕМА 14: КЛАСИЧНА НІМЕЦЬКА ФІЛОСОФІЯ

Основні поняття:об’єктивний ідеалізм, суб’єктивний ідеалізм,абсолютний Дух, об’єктивний Дух, суб’єктивний Дух, антиномії розуму, практичний розум,… Питання до самостійної роботи: 1. Характерні особливості Німецької Класичної філософії.

Характерні особливості Німецької Класичної філософії.

Основні риси німецької класичної філософії: По-перше, всіх представників німецької класичної філософії об'єднує розуміння… По-друге, представники німецької класичної думки надали філософії вигляду широко розробленої та диференційованої…

Гносеологічні та етичні погляди І. Канта.

Кант підносить гносеологію до рівня основного елемента теоретичної філософії, її предметом мають бути дослідження пізнавальної діяльності суб'єкта,… Кант визначає філософію як науку про відношення будь-якого знання до суттєвих… Практична філософія − філософія моральності, філософія звичаїв містять принципи апріорій, які визначають і…

Діалектика суб’єкту Й. Фіхте та натурфілософія Ф. Шеллінга.

В основі філософії Фіхте лежить твердження, що практично діяльне ставлення до предмета передує теоретично-споглядальному відношенню до нього.… Філософія Фіхте в цілому, незважаючи на певні недоліки та суперечності, мала… При конкретизації та більш детальному розгляді філософської системи Шеллінга слід зазначити, що вона складається із:…

Діалектичний метод та система об`єктивного ідеалізму Г. Гегеля.

Далі необхідно звернути увагу на те, що вихідним пунктом філософської концепції Гегеля є тотожність буття та мислення. Ця тотожність, вважає Гегель,… При цьому Гегель розглядає мислення (абсолютну ідею) не як нерухому, незмінну… Слід виявити, що ці три етапи сформувались у Гегеля в самостійні складові частини його філософської системи: логіку,…

Філософськй антропологізм Л. Фейєрбаха.

У філософському розвитку Фейєрбаха розрізняють два періоди: перший, коли він певною мірою дотримувався філософських поглядів Гегеля і його… Головною справою життя і філософії Фейєрбаха була критика релігії. Ця критика… Отже, метод Фейєрбаха привів його до висновку, що ключ до розуміння релігії слід шукати у природі людини, в її…

Особливості, представники та течії некласичної філософії XIX-XXІ ст.

Некласична філософія пізнього модерну виникає на поч. XX ст. і проіснувала до другої половини минулого століття. Для неї характерні: остаточна… Нарешті окремо виділяється некласична філософія доби постмодерну та… Аналізуючи сучасний стан світової філософії, слід мати на увазі, що в існуючих концепціях знайшли специфічне…

Рраціоналістичні та сцієнтичні течії в некласичній філософії XIX ст.

Тенденцію ірраціоналізму у перші десятиріччя XIX ст. розвивав Артур Шопенгауер (1788-1860). Він протиставив діалектичному вченню Гегеля своє… Тенденцію сцієнтизму виражала позитивістська концепція Огюста Конта… Ще одним проявом ірраціоналістичної тенденції стала філофія християнського екзистенціалізму Сьорена К'єркегора…

Антропологічно-гуманістична філософія XX ст.

с семінару є проблема світу субстанції, її види та роль в філософських . Усі вони покладали людину в центр філософії, критикували ідею історичного… Засновник феноменології Е. Гуссерль підкреслював, що людина завжди має справу… Психоаналіз – вчення про домінуючу роль підсвідомого в житті людини. Якщо для Фрейда існує постійна боротьба…

Сучасна постнекласична філософія

Питання для самоперевірки: 1. Що є джерелом сучасного неопозитивізму та постпозитивізму? 2. Виділіть логіко-філософські школи неопозитивізму.

Теми рефератів

2. Проблема раціонального та ірраціонального у філософії XX ст. 3. Загальне та особливе у неопозитивізмі і постпозитивізмі. 4. Неопозитивізм і постпозитивізм.

Особливості української філософської парадигми від давніх часів до XVII ст.

Філософський світогляд, поданий у «Велесовій книзі» (можливо написана у IX і переписана в XVI чи в XVII ст.), показує, що український народ вірить… Виникнення філософії Русі відбувалось у процесі розв'язання суперечностей між… Розвиток філософської думки у Київській Русі в межах християнського віровчення яскраво демонструють літописи та твори…

Філософська концепція Григорія Сковороди

Міркування щодо цієї проблематики у Сковороди мають релігійно-філософський характер, вони невідривно пов'язані із зверненнями до Біблій та… Не втративши авторитету проповідника та вчителя, Сковорода, прагнучи навчити… Буквальне тлумачення положення про необхідність і нерозривність любові та віри обумовлене усвідомленням Сковородою…

Філософія України XIX - початку XX ст.

О. Потебня першим із українських філософів дав глибокий і всебічний аналіз проблеми взаємозв'язку мови і мислення. Він показав, що мислення… П. Юркевич (1827-1874) за вічно змінними явищами природи, що сприймаються… Далі слід звернути увагу на те, що значний вклад у розвиток філософії України зробили видатні вчені-природознавці…

ПИТАННЯ ДО ІСПИТУ З ФІЛОСОФІЇ ДЛЯ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

1. Світогляд, його структура та роль в життєдіяльності людини. 2. Міфологія та релігія як історичні типи світогляду. 3. Наукова картина світу. Специфіка філософського освоєння світу.

Форми і методи контролю оцінювання знань

ОСНОВНА ЛІТЕРАТУРА З КУРСУ: 1. Введение в философию: Учебник для вузов: в 2 ч. Ч. 1 / Под общ. ред. И.Т.… 2. Введение в философию: Учебник для вузов: в 2 ч. Ч. 2 / Фролов И.Т., Араб-Оглы Э.А., Арефьева Г.С. и др. – М.:…

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, рекомендації, організації, самостійної, роботи, курсу, Філософія0.096

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні рекомендації до організації самостійної роботи з курсу ФІЛОСОФІЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни „Історія України”
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Полтавський національний технічний університет... Мені Юрія Кондратюка...

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Курс Екологія Курс Екологія Курс Екологія Практична робота № 1
Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу... Курс Екологія Практична робота...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ З ДИСЦИПЛІНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З КУРСУ ОСНОВНИЙ КУРС Змістовий модуль 1. Біологія – наука про живі організми ІМЕНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО
МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМЕНІ В О СУХОМЛИНСЬКОГО... КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З КУРСУ...

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ для студентів ІІI курсу напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві»
ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ... СУМИ МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

0.034
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам