рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок укладення договору страхування

Порядок укладення договору страхування - раздел Философия, Тема 1 Страхові послуги та особливості їх реалізації Страхова Угода Проходить Кілька Етапів: І – Подання Страхувал...

Страхова угода проходить кілька етапів:

І – подання страхувальником заяви про прийняття об’єкта на страхування;

ІІ – вирішення страховиком питання щодо прийняття даного об’єкта на страхування (андеррайтинг);

ІІІ – укладання договору страхування (видача страхового полісу);

ІV – відшкодування збитків за договором страхування (закінчення строку дії договору, дострокове розірвання договору).

У заяві, яка подається за розробленою страховиком формою, страхувальник повинен довести свій інтерес в об’єкті страхування, інакше договір не буде укладено.

Заява містить перелік питань, що стосуються об’єкта страхування. Страхувальник повинен відповісти на поставленні питання абсолютно чесно і якомога точніше. У заяві може бути також декларація страхувальника, у якій він заявляє, що подана ним інформація є правдивою, а також застереження, в якому страховик попереджає страхувальника про відповідальність за неправдиві відповіді на запитання стосовно об’єкта, що має бути прийнятий на страхування.

Для надання юридичної ваги заяві разом із декларацією і застереженням страховик розглядає її як невід’ємну частину договору страхування.

Отримавши заяву, страховик на її основі вирішує, чи приймати йому пропозиції страхувальника.

Процес прийняття ризику на страхування називається андеррайтингом.

Андеррайтинг спрямований на вирішення чотирьох основних завдань:

1) оцінка запропонованого ризику з точки зору характеристики об’єкта страхування та ступеня ризику і розміру максимально можливого збитку;

2) на основі оцінки – вирішення питання щодо прийняття ризику на страхування або відхилення поданої заяви;

3) у разі згоди щодо страхування даного об’єкту – визначення строків страхування, розмірів страхового забезпечення, обсягу страхової відповідальності (тобто конкретних умов договору страхування);

4) обчислення розміру страхової премії за договором страхування з урахуванням істотних характеристик даного об’єкта.

Андеррайтинг завершується або відмовою страхувати певний об’єкт, або підписання договору (видачею страхового полісу).

Договір страхування – це угода двох або кількох осіб, яка спрямована на встановлення, зміну або розірвання між ними правових зв'язків (прав і обов'язків).

Такий договір виконує дві основні функції.

По-перше, це – юридичний факт, з яким норми права пов'язують виникнення (а також зміни і припинення) зобов'язань. Відповідні зобов'язання, оскільки вони виникають на підставі договору, називаються договірними. Кожне зобов'язання відбиває певні правовідносини. Це означає, що договір як угода сторін є юридичним фактом, на підставі якого виникають договірні зобов'язання і правові відносини.

По-друге, оскільки сторони договору не лише встановлюють між собою правовий зв'язок, а й тією чи іншою мірою визначають його зміст, то договір є ще й засобом регулювання відносин, формування умов, на яких будується правовий зв'язок його учасників.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про страхування» договір страхування є письмовою угодою між страховиком і страхувальником, за якою страховик бере на себе зобов'язання в разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату або відшкодувати збиток у межах страхової суми страхувальникові чи іншій особі, на користь якої укладено договір страхування (надати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені терміни та виконувати інші умови договору.

Зміст договору як юридичного факту визначається сукупністю його умов. Як передбачено цивільним законодавством, договір вважається укладеним, якщо між сторонами в належній формі досягнуто угоди за всіма її істотними умовами.

Отже, під істотними умовами договору розуміємо умови (пункти), передбачені як обов'язкові норми права, що регулюють конкретні договірні відносини. До таких умов договору страхування, крім предмета страхування і розміру страхового внеску (премії), належить умова, що стосується страхового випадку. Події, визначені як страхові випадки, що тягнуть за собою виплату страхових сум, мають бути чітко зафіксовані в договорі й погоджені сторонами.

Цими умовами і правилами часто визначається весь комплекс істотних (та інших) умов, які становлять зміст страхового договору. Угода сторін зводиться, по суті, до прийняття умов договору або до відмови від укладення договору страхування на запропонованих страховиком умовах і конкретизації окремих пунктів (розмір страхової суми, строк тощо) в індивідуальних договорах страхування.

Договори страхування укладаються за правилами страхування. Факт укладення договору страхування може засвідчуватися страховим свідоцтвом (полісом, сертифікатом), що є формою договору страхування.

Правове значення страхового полісу (свідоцтва) полягає в тому, що він поєднує в собі функції документа, який згідно з вимогами законодавства надає договору письмової форми, засвідчує згоду страхувальника на пропозицію страховика укласти договір і є доказом укладення страхового договору.

У Законі докладно висвітлюються реквізити, які мають подаватися у страховому свідоцтві (полісі), а саме:

1) назва документа;

2) назва та адреса страховика;

3) прізвище, ім'я, по батькові або назва страхувальника та застрахованої особи, їхні адреси та дати народження;

4) прізвище, ім'я, по батькові, дата народження або назва вигодонабувача та його адреса;

5) зазначення об'єкта страхування;

6) розмір страхової суми за договором страхування, відмінним від договору страхування життя;

7) розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат за договором страхування життя;

8) перелік страхових випадків;

9) розміри страхових внесків (платежів, премій) і строки їх сплати;

10) страховий тариф (страховий тариф не визначається для страхових випадків, для яких не встановлюється страхова сума);

11) строк дії договору;

12) порядок зміни і припинення дії договору;

13) умови здійснення страхової виплати;

14) причини відмови у страховій виплаті;

15) права та обов'язки сторін і відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору;

16) інші умови за згодою сторін;

17) підписи сторін.

Уповноважений орган має право встановлювати додаткові вимоги до договорів страхування життя та договорів страхування майна громадян.

Порядок укладання договору визначається цивільним законодавством, зокрема Законом України «Про страхування». Існують дві стадії у процесі укладання договору:

1) пропозиція однієї сторони іншій вступити в договірні відносини – оферта;

2) одержання і прийняття пропозиції іншою стороною – акцепт, що вказує на згоду останньої укласти договір на умовах, закладених у пропозиції.

Питання про правову характеристику – оферту – не може розглядатися без урахування теоретичних положень, розроблених наукою, та постанов цивільного законодавства.

Пропозиція щодо укладання договору може визначатись як оферта, якщо вона відповідає ряду необхідних ознак, зокрема, з оферти має випливати волевиявлення щодо укладання договору, а не просто наводитися інформація про можливість укладання договору. Оферта має бути адресована конкретній особі.

Законодавче визначення оферти і перелік ознак, яким вона має відповідати, передбачено в цивільному законодавстві. Згідно з ним пропозиція щодо укладання договору одній або кільком конкретним особам є офертою, якщо вона достатньо визначена і відбиває намір особи, яка внесла пропозицію, вважати себе пов'язаною договором у разі її прийняття (акцепту). Пропозиція вважається достатньо визначеною, якщо в ній зазначені істотні умови договору або порядок його визначення.

Законодавство розрізняє порядок укладання договорів залежно від пропозиції, зробленої однією зі сторін з визначенням строків для відповіді або без їх визначення.

Коли пропозицію укласти договір зроблено із вказівкою строку для відповіді, момент укладення договору встановлюється залежно від того, в усній чи письмовій формі подано пропозицію. У першому випадку договір визнається укладеним, якщо інша сторона терміново повідомила особу, яка внесла пропозицію, про прийняття цієї пропозиції.

В іншому випадку угода вважається досягнутою і договір укладеним, якщо повідомлення про прийняття пропозиції одержане до строку, встановленого законодавством, а якщо такий строк не встановлений, – у межах необхідного для цього часу.

До форми договору страхування застосовують загальні правила, встановлені для форми угоди.

Якщо згідно із законодавством або угодою сторін договір має бути укладений у письмовій формі, то він може бути укладений складанням одного документа, підписаного сторонами, обміну листами, телетайпограмами тощо, а також підписаний стороною, яка їх надсилає.

Законодавство передбачає, що для укладання договору страхувальник подає страховикові письмову заяву встановленої форми або іншим способом повідомляє про свій намір укласти договір страхування.

Для письмового визнання договору страхування необхідна не тільки письмова заява страхувальника, а й письмова згода страхової організації на укладання такого договору, підтвердженням якої є страхове свідоцтво (страховий поліс), видане страховиком.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 1 Страхові послуги та особливості їх реалізації

ВСТУП... Навчальна дисципліна Страхові послуги є нормативною з переліку дисциплін професійної підготовки бакалаврів з напряму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок укладення договору страхування

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Страховий ринок та проблеми його розвитку в Україні
Перехід до ринкової економіки об’єктивно зумовлює зростання потреби у страховому захисті усіх суб’єктів ринку, а таку потребу, у свою чергу, може забезпечити ефективне функціонування страхового рин

Поняття страхової послуги, її необхідність і сутність
  Страховий ринок передбачає самостійність суб’єктів ринкових відносин, їхнє рівноправне партнерство, розвинуту систему горизонтальних та вертикальних зв’язків між ними. Він забезпечу

Служба маркетингу страхової компанії та її функції
Маркетинг у страхуванні – це комплекс заходів, спрямованих на формування й постійне вдосконалення діяльності страховика, а саме: а) розробка конкурентоспроможних страхових продуктів

Страхові посередники
Страховий посередник – одна з трьох головних дійових осіб на страховому ринку поряд зі страхувальником і страховиком. Страхова індустрія використовує різні типи посередників та їх к

Контроль з боку страхових організацій і держави за реалізацією страхових послуг
Зважаючи на те, що страхові компанії, як фінансові установи, працюють здебільшого з коштами страхувальників, контроль за їх діяльністю має бути достатньо жорстким. При цьому розрізняють внутрішній

Правові відносини між суб’єктами страхування
Страхове зобов'язання – це правовідносини, згідно з якими одна сторона (страхувальник) зобов'язується сплатити встановлений законом або договором страховий внесок (страхову премію), а інша с

Порядок та умови здійснення страхових виплат та страхових відшкодувань
Здійснення страхових виплат та виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування або законодавством на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або

Врегулювання вимог страхування щодо відшкодування збитків
Усі суперечки за договорами страхування вирішуються через суд. Дія договору припиняється за згодою сторін, а також у разі: 1. Закінчення строку дії договору; 2. Виконання страхови

Необхідність і значення страхового захисту життя і пенсій
Страхування життя – це вид особистого страхування, який передбачає обов’язок страховика здійснити страхову виплату згідно з договором страхування у разі смерті застрахованої особи,

Основні види страхових послуг у сфері страхування життя
  Сьогодні на українському ринку страхування життя пропонуються триосновних групи страхування і їх різновиди: а) ризикове страхування життя, тобто страхування на випадок смер

Добровільне страхування додаткової пенсії
  До найпоширеніших видів страхування рент належить страхування додаткової пенсії, яке призначене для захисту матеріальних інтересів громадян, зокрема, для стабілізації рівня їх життя

Страхування дітей
Страхування дітей можна назвати різновидом змішаного типу страхування життя. Страхувальниками з цього виду страхування є батьки та родичі дитини, які укладають договори страхування і сплачую

Необхідність і значення страхового захисту громадян від нещасних випадків
Страхування від нещасних випадків – це ризиковане страхування, яке, на відміну від накопичувального довгострокового страхування життя, передбачає виплату страхової суми лише в разі настання

Обов’язкові види страхування від нещасних випадків
До обов’язкового страхування від нещасних випадків можна віднести такі види обов’язкового страхування: – страхування медичних і фармацевтичних працівників (крім тих, які працюють в установ

Обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті
До особливої категорії обов'язкового страхування відноситься обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті. Це пов'язано з тим, що транспорт є джерелом підвищеної небезпеки щ

Добровільне індивідуальне та колективне страхування від нещасних випадків
  В індивідуальному добровільному страхуванні страхувальниками можуть бути як юридичні особи, так і дієздатні громадяни, що уклали зі страховиками договори стр

Необхідність, розвиток і сучасний стан медичного страхування
Важливим етапом медичного захисту громадян є медичне страхування. Медичне страхування передбачає страхування на випадок втрати здоров’я з будь-якої причини. Економічна необхідність медичного страху

Форми медичного страхування
Медичне страхування може проводитись як в добровільній, так і обов’язковій формах. Обом формам властиві свої переваги та недоліки. Обов’язкове страхування має одну суттєву перевагу – воно забезпечу

Обов’язкове медичне страхування
Обов'язкова форма медичного страхування використовується, як правило, у тих країнах, де переважне значення має суспільна охорона здоров'я, а добровільна – там, де поширені приватні страхові програм

Програми добровільного медичне страхування
Добровільне медичне страхування є доповненням до обов'язкового. У рамках добровільного медичного страхування передбачається оплата медичних послуг понад програму обов'язкового медичного страхування

Страхові тарифи в залежності від медичної програми
  Програма Страховий тариф, % 18-40 41-45 56-65 Більше за 65

Страхові тарифи в залежності від хвороби
  Хвороби Розмір страхової виплати у % до страхової суми Страховий тариф, % Інфекційні і паразитарні хвороб

Умови медичного страхування осіб, що від’їжджають за кордон
Добровільна форма медичного страхування дає змогу громадянам, які виїжджають за кордон, укласти договори страхування (асистанс) на випадок раптового захворювання, тілесних пошкоджень внаслідок неща

Страхування підприємницьких ризиків, їх форми та види
Розвиток ринкових відносин у суспільстві сприяє постійному ускладненню виробничих процесів, зростанню кількості ризиків, пов’язаних з виробництвом. Тому останнім часом поширилося таке поняття як «п

Страхування майна на випадок вогню та інших небезпек
Страхування майна промислових підприємств від вогню є традиційним і найбільш поширеним видом страхування. Сутність страхування від вогню – відшкодування збитку від раптових і непередбачени

Компанія не приймає на страхування будівлю зі зносом, який перевищує 40-50%.
Продукція у процесі виробництва або обробки – у розмірі вартості витрачених на момент страхового випадку сировини, матеріалів і вкладеної праці. Експонати виставок, музейні коштовності, ко

Страхування працівників від нещасних випадків за рахунок коштів підприємства
  У середині XIX століття в результаті стрімкого розвитку промисловості, ускладнення технологічних процесів почастішали нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання. Тому

Страхування відповідальності виробника за якість продукції
Мета цього виду страхування – захищати страхувальника в разі претензій, що їх висувають споживачі його продукції (послуг, що ним надаються) і за які він несе відповідальність згідно із цивільним за

Тема 7 Сільськогосподарське страхування
7.1 Розвиток і сучасний стан страхування майна виробників сільськогосподарської продукції   Сільське господарство – одна з найдавніших, найважливіших і найбільш ризико

Визначення вартості урожаю, обчислення і порядок оплати страхових премій
  Страхова оцінка обов’язкового страхування врожаю сільськогосподарських культур визначається в розмірі вартості врожаю, яка обчислюється шляхом множення середньої врожайності

Страхування сільськогосподарських тварин
  Страхування тварин сільськогосподарських підприємств здійснюється за об’єктами страхування, якими є тварини, що досягли певного віку, а саме: - свині, хутрові звірі і кролі

Страхування будівельно-монтажних ризиків
  1) Страхування будівельних ризиків – CAR. До страхового покриття входить страхування всіх видів будівельних об’єктів, при якому надається страховий

Страхування машин від поламок
  Цей вид страхування технічних ризиків є досить динамічним напрямком страхування, розвиток якого пов'язаний із розвитком технологій. Страхування машин (М) наб

Необхідність і значення страхування у фінансово-кредитній сфері
Страхування фінансових ризиків – вид майнового страхування, яке за своєю суттю є страхуванням ризику втрати прибутку чи неотримання доходу внаслідок різних причин. У широкому значенні фінансові риз

Характеристика основних організаційних форм страхування кредитів
  Страхова практика, спираючись на спільні засади кредитного страхування та враховуючи особливості обслуговування ризиків, які виникають при здійсненні різних видів кредитних відносин

Премія урахуванням комісійних відшкодуванн
    Страховик Рисунок 9.1 – Механізм функ

Необхідність і значення автотранспортного страхування
Автомобільний транспорт є найбільш поширеним видом транспорту і це обумовлює велику кількість виникнення аварій з нанесенням шкоди життю, здоров’ю і майну громадян. Наявність значної кількості ризи

Страхування автомобілів
  Наземний автомобільний транспорт – найбільш наближений до людей засіб пересування. Питання підвищення надійності, міцності, захищеності тощо постійно спонукають конструкторів та інж

Страхування цивільної відповідальності власників автотранспортних засобів
  Будь-який автомобіль, що перебуває у русі, є об’єктом небезпеки, що може завдати шкоди життю, здоров’ю третіх осіб, їх майну, іншим транспортним засобам, оточуючому середовищу.

Зміни в страхуванні відповідальності власників транспортних засобів.
У першу чергу відміняються 2 та 3-й типи полісів «автоцивілки». Так, тепер автовласники зможуть укладати договори тільки одного - першого типу, згідно з яким в договорі фіксується автомобіль і дозв

Страхування вантажів, що перевозяться автомобільним транспортом
За своєю суттю страхування вантажів передбачає зобов'язання страховика здійснити виплати страхувальнику згідно з умовами договору в разі настання страхової події, що спричиняє йому збитки.

Необхідність і особливості страхування морських ризиків
Морське страхування – один із найдавніших видів страхування. Перший зі збережених донині страхових полісів було виписано в середньовічній Італії (1347 р.) у зв'язку саме з морським перевезен

Умови страхування морських суден
Основним видом морського страхування є страхування каско суден. На страхування приймають: корпус судна, зокрема й такого, що будується, з його машинами, обладнанням, устаткуванням і такелажем. Обся

Страхування відповідальності власників суден
Страхування відповідальності судновласників (СВСВ) – вид страхування відповідальності, що передбачає створення такої системи страхового захисту власників, менеджерів, операторів, а також інш

Страхування вантажів, що перевозяться морським транспортом
  Страхування вантажів в морських перевезеннях є дуже поширеним зважаючи на високий рівень ризику в мореплавстві і достатньо тривалий термін перевезення. Як правило, не страхуються ри

Тема 12 Авіаційне страхування
12.1 Необхідність та особливості страхування авіаційних ризиків   Авіаційне страхування – це загальна назва комплексу майнового, особистого страхування та страхування

Страхування відповідальності власників повітряних суден
  Об’єктом страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов’язання відшкодовувати у порядку, встановленому законодавством, пасажирам (спадкоємцям), вантажо

Види обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації
  1. Страхування членів екіпажу повітряного судна та іншого авіаційного персоналу. Об’єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству, пов’язані з

Добровільні види авіаційного страхування
Добровільні види авіаційного страхування – це, перш за все, види, передбачені Законом «Про страхування» ст. 6, а саме п. 7 «Страхування повітряного транспорту» та п. 13 «Страхування відповід

Космічне страхування
  Як вид космічне страхування є одним із наймолодших у світі і з кожним роком відіграє все більшу роль у забезпеченні економічного захисту космічної діяльності держав при реалізації к

Необхідність і значення страхового захисту майна громадян
Найбільша частка у структурі страхового ринку України припадає на страхові послуги щодо захисту майна. Поступово змінюється підхід до такого страхування, оскільки тривалий час на вітчизняному ринку

Страхування будівель і споруд
Будівлі за ступенем важливості належать до пріоритетного майна. Знищення або пошкодження будь-якої будівлі завдає її власникові величезних збитків. Тому кожний власник будівлі чи будівель повинен з

Страхування тварин у господарствах громадян
Страхування тварин – вид майнового страхування, який забезпечує страховий захист власникам на випадок загибелі, падежу або вимушеного забою тварин. На сьогодні цей вид страхування не набув належног

Страхування домашнього майна
Для населення давно стали звичними такі складні та цінні побутові предмети, як телевізори, холодильники та інші предмети довгострокового користування. Тому природним є намагання власників домашньог

Страхування професійної відповідальності
Страхування відповідальності – наймолодша галузь страхування. Згідно з вітчизняним законодавством види страхування, де об'єктами страхування є майнові інтереси, пов'язані з відшкодуванням ст

Розвитку страхового ринку України до 2010 року
1. Загальні положення Формування потужного приватного сектора в результаті проведення економічних реформ і структурної перебудови економіки обумовлює необхідність подальшого розвитку націо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги