рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Плани проведення семінарських занять з кожної теми

Плани проведення семінарських занять з кожної теми - раздел Философия, Безпека життєдіяльності   Семінарське Заняття З Дисципліни Передбачає Такі Форми Роботи...

 

Семінарське заняття з дисципліни передбачає такі форми роботи студентів:

1. Усна відповідь на одне з питань семінару.

2. Письмова робота (самостійна, контрольна) за завданням викладача (до 30 хв.).

3. Усна доповідь за рефератом (7-10 хв.).

4. Додаткове повідомлення (2-7 хв.).

5. Доповнення (2-3 хв.).

6. Доповідь на студентській конференції враховується як доповідь за рефератом на одному з семінарських занять.

7. Опонентський виступ на конференції враховується як повідомлення.

Описання основних форм роботи на семінарському занятті:

Усна відповідь на контрольне запитання семінару обирається за бажанням викладача чи студента (останнє – за попередньою консультацією) і повинна стисло ввібрати всі головні аспекти проблем (як теоретичні, так і практичні).

Письмова відповідь – якомога більш ґрунтовне розкриття окремого контрольного питання під час самостійної роботи. Письмова доповідь передбачає довільне оформлення з мінімумом формальних вимог, але виступ перед аудиторією є обов’язковим.

Доповнення – за бажанням студента більш глибоке роз’яснення певної грані контрольного запитання. Проводиться після базової доповіді.

Додаткове повідомлення – повідомлення у контексті тематики семінару, тему якого обрав студент і узгодив її з викладачем.

У випадку, коли студент не встиг виступити на семінарському занятті, для оцінки якості самостійної роботи викладачеві представляється матеріал для ознайомлення і зарахування цього матеріалу як виступу.

Традиційні семінари – один з поширених видів занять з гуманітарних наук у вищих навчальних закладах. Семінар є засобом розвитку у студентів культури наукового мислення, а також призначений для поглибленого вивчення дисципліни, оволодіння методикою наукового пізнання. Глобальна мета семінару – полягає в тому, щоб знання, які отримали студенти, наприклад, на лекції або в результаті самостійної роботи розширилися, поглибилися, закріпилися, набули якісно нового змісту. Студенти на семінарах навчаються бути здатними до самостійних суджень, відтворення та поглиблення знань. Семінарські заняття мають багату історію. Семінар (лат. - seminarium) перекладається як "розсадник", що у початковому значенні пов'язано з функціями "посівання" знань, які передавав учитель учням і які "визрівали" та "проростали" у їх свідомості. Семінари проводилися у стародавніх грецьких та римських школах як поєднання диспутів, повідомлень учнів, коментарів та висновків викладачів.

У сучасній вищій школі семінар наряду з лекцією відноситься до основних форм організації навчального процесу і виконує три функції: пізнавальну, виховну та контрольну. Семінарське заняття являє собою групове заняття, яке проводиться під керівництвом викладача, як правило, після прочитаної лекції з відповідної теми курсу і самостійної підготовки студентів групи. Це форма навчального заняття, при якій викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують тези виступів на підставі індивідуально виконаних завдань (рефератів). Семінарські заняття проводяться згідно з розкладами навчальних занять з тем, що вказані в робочих навчальних програмах і планах семінарських занять. Тривалість семінарського заняття може бути як двох- так і чотирьохгодинна (одна чи дві пари). Семінарське заняття — це завжди безпосереднє контактування зі студентами, встановлення довірливих відносин, продуктивне педагогічне спілкування. Викладач дає установку на прослуховування або акцентує увагу студентів на оцінці та обговоренні, залежно від тематики та ситуації. Враховуючи все це, викладач керує дискусією та розподілом ролей. Невпевненим слухачам пропонуються окремі полегшені питання, які дають можливість виступити та відчути психологічний стан успіху. Основними завданнями семінарського заняття є:

- розвивати пізнавальну активність і самодіяльність, уміння творчо застосовувати матеріал лекцій;

- поглиблювати і закріплювати знання, отримані в процесі вивчення предмету;

- сприяти розвитку творчого мислення, вміння логічно висловлювати і аргументувати свої думки, слухати один одного, продуктивно критикувати.

Семінарські заняття виступають також засобом перевірки розвитку і закріплення навичок самостійної роботи, що є однією з найважливіших форм навчальної роботи студентів та сприяють вихованню ініціативи, активності, самостійності в роботі, привчають систематичному, планомірному засвоєнню навчального матеріалу, монографічної та іншої літератури, законодавчих і відомчих актів.

Крім організаційних моментів, важливу роль відіграє методика проведення семінарських занять. Основними методами проведення є розповідь викладача (вступне і заключне слово) і студентів, а також бесіда, ілюстрації і демонстрації, екскурсії. Звичайно, всі вони використовуються не ізольовано, а в єдності. Не існує жодного семінарського заняття, яке б проводилось одним методом. На кожному з них застосовуються різні методи, хоч один з них може бути і домінуючим. Основною складовою частиною більшості семінарських занять є виступи студентів. А ці виступи можуть бути у вигляді розповіді (інколи включають елементи лекції), ілюстрації і демонстрації. Після виступу студента розгортається бесіда, в якій бере участь як доповідач, так викладач і інші студенти. Під час проведення семінарських занять викладач:

Ø повторює і закріплює знання студентів;

Ø демонструє неоднозначність підходів до вирішення теоретичних проблем;

Ø готує до застосування теоретичних відомостей на практиці;

Ø контролює засвоєння матеріалу.

Студенти під час семінару можуть виступати з рефератами. Кожний доповідач повинен викласти зміст реферату усно за 10-15 хв. Студенти та викладач ставлять запитання, а виступаючі на них відповідають. Подальший перебіг семінарського заняття передбачає виступи студентів, які зобов'язані висловити свою думку про реферат, про виступи товаришів, викласти суть однієї з проблем, винесених на розгляд на семінарське заняття.

В кінці заняття керівник підводить підсумки, дає оцінку виступів (якщо цього не було зроблено при обговоренні кожного питання) та настанови щодо підготовки до наступних занять. Отже, хід семінарського заняття та його структура за традиційною методикою викладання може визначатися наступним чином:

1. Вступ: мотивація навчання, активізація опорних знань.

2. Оголошення теми і мети, порядку проведення.

3. Поступовий розгляд попередньо визначених питань у вигляді виступів, обговорення питання, рефератів, рецензій, відповідей, доповнень до них.

4. Підведення викладачем або сильним студентом загального підсумку заняття.

5. Оголошення завдання, мотивація навчальної діяльності на майбутні заняття.

Головною метою розв’язання проблемних і творчих питань на семінарах є максимальна активізація мислення студентів, перетворення семінару з механічного викладення фактичного матеріалу в динамічний, цікавий пізнавальний процес.

Підсумкові оцінки за кожне семінарське заняття вносяться у відповідний журнал.

Отримані студентом оцінки за окремі семінарські заняття враховуються при виставленні підсумкової оцінки з даної навчальної дисципліни.

Перший семінар складається з двох частин, одна з яких присвячується ознайомленню студентів із порядком проведення семінарських занять, рекомендованою літературою, правилами оформлення рефератів; друга частина - безпосередньо розгляду питань, що виносяться на перший семінар.

На останньому занятті кожного модулю крім розгляду питань семінару проводиться тестовий модульний контроль.

Останній семінар складається з трьох частин. Перша частина заняття присвячується розгляду безпосередньо питань семінару, друга частина заняття – модульному тестовому контролю, а третя – підведенню підсумків з дисципліни.

Методикою передбачено, що на попередньому семінарі викладач знайомить студентів із планом наступного семінарського заняття. Студенти повинні бути готові по всіх питаннях, які виносяться для обговорення на даний семінар. Викладач здійснює опитування студентів, оцінює їхні відповіді, підводить підсумки.

Крім того, протягом семестру кожний студент повинен представити реферат, оформлений відповідно до загальних вимог оформлення наукової документації.

На семінарі в час, що залишився, після обговорення питань заняття, заслуховуються найбільш цікаві реферати. При підготовці до семінарських занять і написанні рефератів студенти можуть скористатися списком літератури, наведеним наприкінці даного методичного посібника. Однак не варто замикатися тільки на тих джерелах, що рекомендуються. Сьогодні видається велика кількість літератури з питань дисципліни і, крім того, випускаються журнали „Безпека життєдіяльності” (Україна), «Гражданская защита» (Росія) і «Надзвичайна ситуація» (Україна).

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Безпека життєдіяльності

Наказ Міністерства освіти і науки... молоді та спорту України... березня року Форма Н...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Плани проведення семінарських занять з кожної теми

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема 1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек
  БЖД як категорія. Основні поняття та визначення БЖД: безпека, небезпека, життя, діяльність, життєдіяльність. Основні принципи забезпечення життєдіяльності. Небезпека.. Визн

Тема 4. Природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки
Характеристика небезпечних геологічних процесів і явищ: землетрус, карст, осідання ґрунтів над гірничими виробками, зсув, обвал, ерозія ґрунту. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їхніх

Тема 5. Техногенні небезпеки та їхні наслідки
  Техногенні небезпеки та їх вражаючі фактори за генезисом і механізмом впливу. Класифікація, номенклатура і одиниці виміру вражаючих факторів фізичної та хімічної дії джерел техноген

Тема 6. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики. Соціальні та психологічні фактори ризику. Поведінкові реакції населення у НС.
  Глобальні проблеми людства: глобальна біосферна криза, екологічна криза, ресурсна криза, мирне співіснування, припинення гонки озброєння та відвернення ядерної війни, охорона навкол

Тема 7. Менеджмент безпеки, правове забезпечення та організаційно-функціональна структура захисту населення та АТО у НС
  Правові норми, що регламентують організаційну структуру органів управління безпекою та захистом у НС, процеси її функціонування і розвитку, регламентацію режимів запобігання і лікві

Тема 8. Управління силами та засобами ОГ під час НС
Управління та нагляд за БЖД. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС, правил поведінки та способів дій в цих умов

Тема 1.1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек
  Перш за все необхідно визначитись з самим визначенням БЖД та розглянути, які питання вирішує БЖД як наукова категорія. Основні поняття та визначення БЖД: безпека, небезпека, надзвич

Тема 1.2-1.3. Людина як елемент системи «Людина – життєве середовище
  Розпочинати вивчення модулю необхідно з загального знайомства з людиною та розглянути питання - Людина як складна біологічна система. Структурно-функціональна організація людини. Лю

Тема 1.4. Застосування ризик орієнтованого підходу для побудови імовірнісних структурно-логічних моделей виникнення та розвитку НС
  Спочатку треба розкрити саме поняття ризику, яке використовується для оцінки небезпеки. Ризик, як фактор потенційної небезпеки. Загальний аналіз ризику і проблем безпеки складних си

Тема 2.5. Природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки
  Перш ніж розглядати небезпеки необхідно познайомитись з природними, техногенними та екологічними особливостями нашого регіону, а потім перейти до класифікації причин виникнення надз

Тема 2.6. Техногенні небезпеки та їхні наслідки
  З метою впорядкування свого добробуту та захисту від природних негаразд людина намагається підкорити та перетворити на свій «смак» природу., приборкати окремі природні явища, або за

Тема 2.7. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики.
Глобальні проблеми людства: глобальна біосферна криза, екологічна криза, ресурсна криза, мирне співіснування, припинення гонки озброєння та відвернення ядерної війни, охорона навколишнього природно

Тема 2.8. Менеджмент безпеки, правове забезпечення та організаційно-функціональна структура захисту населення та АТО у НС
  Перш за все необхідно з’ясувати, що становить правову основу БЖД в Україні. Правовою основою безпеки життєдіяльності є Конституція України, Законодавство України про охорону здоров’

Тема 2.9. Управління силами та засобами ОГ під час НС
Управління та нагляд за БЖД. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС, правил поведінки та способів дій в цих умов

Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань
  Методологія процесу навчання та, відповідно, оцінювання знань студентів в КМСОНП полягає в його переорієнтації із лекційно-інформативної на індивідуально-диференційовану, особистісн

Шкала оцінювання: національна та ECTS
  Кількість балів за шкалою ДонДУУ ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, курсового проек

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги