Значення та завдання менеджменту

Основне в менеджменті – ставити перед собою цілі, які б відповідали інтересам підприємства.

Значення менеджменту полягає й у тому, що він об’єднує капітал та співробітників фірми.

До основних завдань менеджменту відносять:

Þ забезпечення існування підприємства на ринку. У відповідності з цим завданням менеджмент повинен забезпечувати рентабельність фірми на основі наявних у ній матеріальних та людських ресурсів. Успіхи та невдачі підприємства – це, в першу чергу, успіхи та невдачі менеджменту. Менеджмент повинен створювати фірмі умови для випуску товарів кращої якості за більш низькими цінами або надання кращих послуг, ніж послуги конкурентів.

Þ вирішення проблем своїх співробітників фірми, задля яких існує фірма. Мета сучасного менеджменту – такий розвиток людини, за якого усі закладені в ній природою здібності, могли б реалізуватися в бізнесі. Людина – джерело творчості, різноманітності, тому основне підвищити зацікавленість працівників в ефективній роботі.

Þ створення нових ринків для фірми та забезпеченні швидкого реагування на всі зміни в соціальній сфері ринку. Ця задача реалізується через функцію маркетингу й функцію інновації (розробку нових товарі в та послуг).

Þ аналіз діяльності фірми. Керівництво не може бути суто бюрократичним, адміністративним актом. Це творча діяльність, яка виключає всі форми пристосування. Аналізувати діяльність підприємства слід перш за все з позицій споживача та ринку. Після завершення аналізу всіх сторін діяльності підприємства його керівництву необхідно збалансувати коротко- та довготермінові цілі свого розвитку;

Þ доведення до конкретних співробітників фірми конкретних завдань, надання їм можливості контролювати власну роботу, а також бачити, який внесок у загальні результати діяльності зробила їхня праця. Співробітник, незалежно від того, є він звичайним працівником чи директором, повинен розуміти, що від його роботи залежить подальша доля підприємства.