БЕЗПЕКИ. ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЗАХОДИ ЗНИЖЕННЯ ЇХ НАСЛІДКІВ 191


ураження потрапили території України, Білорусі, Росії, де зараз проживає 5 млн осіб.

Нині радіоактивний стан об'єкта ЧАЕС наступний: доза опромінення становить 15-300 мР/год, а на окремих ділянках — 1-5 Р/год. Проектний термін служби саркофага, який захищає четвертий реактор, — ЗО років. Зараз планується будівництво «Саркофага-2», який повинен вмістити «Саркофаг-1» і зробити його безпечним. 15 грудня 2000року Чорнобильську АЕС було закрито.

Цей крок нашої держави — ще одне начне підтвердження чіткості політики у питаннях ядерної безпеки та ядерного роззброєння, вияв відповідальності у виконанні міжнародних зобов'язань.

Чорнобильську АЕС зупинено, але потрібно пам'ятати, що попереду ще тривалий процес перетворення станції та територій катастрофи в екологічно безпечну зону, розв'язання безпрецедентних економічних, соціальних і суто людських проблем.

ЧАЕС зупинено, але Чорнобиль залишається. Чорнобильська трагедія ніколи не залишиться в минулому, а довічно тяжітиме над нашим майбутнім.

* Стан здоров 'я населення, постраждалого від аварії на ЧАЕС.

Чим далі ми від 26 квітня 1986року, тим більше питань постає щодо наслідків аварії. Першими наслідками цієї аварії стало опромінення осіб, які брали участь у гасінні пожежі та аварійних роботах на атомній станції. Гострою променевою хворобою захворіло 238 осіб, 29 з них померло в перші місяці після аварії, ще 15 - згодом. Пізніше діагноз «гостра променева хвороба» був підтверджений у 134 хворих, з них важкого та дуже важкого ступеня — у 43.

Наведемо дані Міністерства охорони здоров 'я про медичні аспекти наслідків аварії через 15 років (табл. 4.3)

Таблиця 4.3. Результати диспансерних оглядів населення, яке підпало під вплив іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС

 

 

Контингенти потерпілих Показники стану здоров'я постраждалого населення на 1000 відповідного контингенту
Поширеність хвороб Первинна інвалідність Смертність
Діти до 14 років 2089,15 0,67 0,78
Дорослі та підлітки 1646,54 39,8 17,29