рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ускладнення травм.

Ускладнення травм. - раздел Философия, Дисципліни “БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ” Найбільш Небезпечні Ускладнення Травм – Це Кровотеча, Шок І Пошкодження Внутр...

Найбільш небезпечні ускладнення травм – це кровотеча, шок і пошкодження внутрішніх органів.

Кровотечеюназивається витікання крові з кровоносних судин в результаті порушення цілості їх стінки. Розрізняють артеріальні, венозні, капілярні і паренхіматозні кровотечі.

Артеріальна кровотеча – найбільш небезпечна і характеризується швидким, у вигляді пульсуючої струмини, витіканням яскраво-червоної крові.

Венозна кровотеча характеризується витіканням крові темного кольору безперервною повільною струминою.

Капілярна кровотеча виникає при ушкодженні капілярів, причому кровоточить уся поверхня рани.

Паренхіматозні кровотечі виникають при травмі печінки, нирок, селезінки, легенів і характеризуються кровотечею з артерій, вен, капілярів, які не спазмуються внаслідок ушкодження.

Крововтрата 1000-1200 мл – небезпечна для життя, при цьому має значення швидкість кровотечі. У результаті кровотечі може виникнути гостра анемія, яка характеризується блідістю шкіри і видимих слизових оболонок, загальною слабістю, головокружінням, шумом у вухах, мигтінням перед очима, нудотою, блюванням, відчуттям спраги, задишкою, прискоренням пульсу, падінням артеріального тиску. При наростанні втрати крові виникають судоми, порушення дихання і параліч серцево-судинного та дихального центрів.

Тимчасова зупинка кровотеч є попереднім заходом запобігання крововтрати під час транспортування. Вона досягається шляхом пальцевого притискання артерій, тугої тампонади рани, накладання стискувальної пов’язки, підвищеного положення кровоточивої ділянки тіла, максимального згинання кінцівки у суглобі, накладання джгута.

При важких ушкодженнях, які супроводжуються втратою крові, роздробленням кісток, роздавлюванням тканин, при масивних опіках і проникаючих пораненнях нерідко виникає травматичний шок.

Шок – різке пригнічення всіх життєвих функцій організму, насамперед центральної нервової системи, кровообігу, дихання, обміну речовин під впливом різних надмірних подразнень. Виникненню шоку сприяють біль, переохолодження, відсутність транспортної іммобілізації, важка психічна депресія тощо.

У перебігу шоку розрізняють дві фази: збудження (еректильна) і пригнічення (торпідна).

Залежно від змін артеріального тиску, пульсу, частоти дихання розрізняють чотири ступені важкості перебігу торпідної фази шоку.

При шоку І ступеня стан хворого задовільний, свідомість ясна, пульс до 100 ударів за хвилину, дихання прискорене, максимальний артеріальний тиск не нижчий 90 мм рт.ст., хворого морозить.

При шоку ІІ ступеня виражена загальмованість, блідість шкірних покривів і слизових оболонок, шкіра вкрита холодним, липким потом, дихання часте і поверхневе, пульс в межах 100-130 ударів за хвилину, максимальний артеріальний тиск в межах 90-70 мм рт.ст.

При шоку ІІІ ступеня стан потерпілого важкий, свідомість затьмарена, шкіра вкрита холодним, липким потом, пульс понад 130 ударів за хвилину, максимальний артеріальний тиск в межах 70-50 мм рт.ст., дихання поверхневе і часте.

При шоку ІV ступеня свідомість відсутня, пульс ниткоподібний, артеріальний тиск не визначається, дихання рідке, аритмічне по типу “заковтування” повітря, зіниці широкі, не реагують на світло, спостерігаються мимовільні сечовипускання і дефекація. Як правило, такі потерпілі помирають.

Допомога: зупинка кровотечі, транспортна іммобілізація, знеболення, зігрівання, низьке положення голови, введення рідин, обережне (щоб не завдати доаткової травми) транспортування в лікувальний заклад.

4. Відкриті ушкодження, допомога.Відкритим ушкодженням – раною називається механічне ушкодження тканин з порушенням цілості шкіри або слизових оболонок. Рани бувають: випадкові і операційні; проникаючі і непроникаючі; наскрізні, сліпі і дотикові; колоті, різані, рубані, рвані, забиті, укушені, вогнепальні.

Клінічна картина ран характеризується місцевими та загальними ознаками. До місцевих ознак належать: біль, зіяння рани, кровотеча, порушення функції ушкодженої ділянки тіла. До загальних ознак належать: ознаки гострої анемії, больового шоку, інфекційного запального процесу у більш пізніх стадіях.

Перша допомога: тимчасова зупинка кровотечі, закриття рани асептичною пов’язкою, проведення найпростіших протишокових заходів, іммобілізація місця ушкодження.

4. Закриті ушкодження, допомога.До закритих ушкоджень належать забій (ушиб, рос.) і стиснення м’яких тканин, розтягнення і розриви м’язів, зв’язок і сухожилків, вивихи і переломи, травматичний токсикоз (синдром тривалого стиснення).

Забій – це закрите ушкодження, яке виникає в результаті короткочасного удару твердим предметом або при падінні. При цьому відмічаються ушкодження підшкірної жирової клітковини, м’язів, кровоносних і лімфатичних судин та інших тканин.

Ознаки: біль, набряк, синець, місцеве підвищення температури, порушення функції.

Допомога: накладання стискуючої пов’язки, перервне прикладання холоду.

Розтягнення – ушкодження, яке виникає внаслідок надмірного згинання чи розгинання в суглобах і не супроводжується порушенням анатомічної цілості тканин.

Розривиж м’язів, зв’язок, сухожилків частіше виникають при раптових різких рухах і при безпосередній дії травмуючого чинника в ділянці суглоба і супроводжується порушенням анатомічної цілості тканин.

Ознаки: різкий біль в місці розриву; крововилив в навколишні тканини, порожнину суглоба; заглибина або припухлість в місці розриву; порушення функції суглоба або кінцівки. Найчастіше зустрічаються розриви зв’язок гомілковостопного, колінного і променевозап’ясткового суглобів.

Допомога: накладання стискувальної пов’язки, іммобілізація, знеболення, застосування холоду на місце травми, спокій.

Вивихи– це стійке зміщення суглобових поверхонь кісток з можливим виходом однієї з них через розірвану суглобову капсулу. Найчастіше зустрічаються вивихи плеча, ліктьового суглоба та великого пальця кистей.

Ознаки: біль, який посилюється при спробі рухів, пружні рухи при спробі привести кінцівку в нормальне положення, порушення функції суглоба, вимушене положення руки або ноги, деформація суглоба, набряк, крововилив навколо суглоба.

Допомога: іммобілізація, знеболення, прикладання холоду до місця вивиху, транспортування в лікувальний заклад.

5. Переломи, види, допомога.Перелом– це часткове або повне порушення цілісності кістки. Переломи бувають закриті і відкриті (при порушенні цілісності шкіри чи слизових оболонок), зі зміщенням та без зміщення відламків кісток. Найчастіше бувають переломи трубчастих кісток.

Ознаки переломів поділяються на абсолютні і відносні. До абсолютних належать: вкорочення ушкодженої кінцівки, деформація кістки, крепітація (хруст) відламків кісток, патологічна (неприродна) рухливість в місці перелому, виступання відламків кісток в рану (при відкритих переломах). До відносних ознак належать: біль, набряк, крововилив, порушення функції. При переломах необхідним є обов’язкове рентгенологічне обстеження в двох проекціях для уточнення наявності та характеру перелому.

Частими ускладненнями переломів є ушкодження внутрішніх органів відламками кісток, травматичний шок, кровотеча.

Допомога: знеболення, транспортна іммобілізація, протишокові заходи, а при відкритих переломах – ще зупинка кровотечі та накладання пов’язки.

6. Травматичний токсикоз, ознаки, допомога.Травматичний токсикоз або синдром тривалого стиснення розвивається після звільнення від тривалого (більше 4 годин) стиснення м’яких тканин. Важкість ушкодження залежить від локалізації, розмірів ушкодження і часу стиснення. При тривалому стисненні в місці травми нагромаджується велика кількість продуктів білкового розпаду, які є токсичними для організму. Після звільнення від стиснення вони потрапляють у кровоносне русло і викликають загальне отруєння організму, ураження внутрішніх органів, у першу чергу нирок.

На початку (до двох годин) під час стиснення потерпілі відчувають сильний біль, пізніше – впадають у дрімотний стан, але свідомості при цьому не втрачають. Після звільнення від стиснення у них виникає короткочасне сильне збудження, після чого розвивається клінічна картина травматичного токсикозу: звільнена кінцівка холодна на дотик, бліда, починає набрякати, на поверхні шкіри з’являються міхурі, наповнені кров’янистою рідиною. Потерпілі загальмовані, марять, температура тіла підвищується, артеріальний тиск падає. Протягом двох діб може наступити смерть від шоку, нирково – печінкової або серцево-судинної недостатності.

Допомога: звільнення потерпілого від стиснення, туге бинтування кінцівки від центру до периферії або накладання джгута на основу кінцівки, протишокові заходи, місцеве застосування холоду, транспортна іммобілізація, наводнення організму.

7. Дорожньо-транспортний травматизм (ДТТ) , основні причини ДТТ, заходи щодо зменшення важкості травм при ДТТ.На дорогах України щорічно виникають десятки тисяч дорожньо-транспортних пригод (ДТП), в яких кожні 55 хвилин гине одна людина.

Ушкодження при дорожньо-транспортних пригодах мають індивідуальні особливості, пов’язані з видом транспортного засобу, швидкістю руху, зоною зіткнення автомобіля, віком потерпілого тощо. При наїздах автомобілів на пішоходів найчастіше виникають одночасно переломи нижніх кінцівок, тазу і черепно-мозкові травми. При зіткненні і перекиданні транспортних засобів важкість ушкодження в основному визначається використанням або невикористанням водієм і пасажирами ременів безпеки. При їх використанні ушкодження у 93 % випадків бувають легкими, якщо ж вони не використовуються – то ступінь важкості ушкодження залежить від швидкості руху транспортного засобу і місця, яке займав потерпілий у салоні. Перекидання транспортних засобів небезпечні ушкодженнями хребта, переважно на двох рівнях – шийному та поперековому. У мотоциклістів при ДТП частіше всього бувають травми черепа, нижніх кінцівок і тазу.

Основні причини виникнення ДТП:

- ігнорування правил дорожнього руху;

- водіння транспортних засобів у нетверезому стані;

- перевищення швидкості руху;

- поганий технічний стан транспортного засобу;

- неякісний стан доріг.

Часто у ДТП попадають молоді водії. Засновник найбільшого американського порталу для автолюбителів Drivers Ed.com Гаррі Цифрін назвав 12 основних помилок, які здійснюють молоді водії на дорогах:

1. Неуважне водіння (80 % випадків – користування сотовим телефоном, СД-дисками їжа, напої за кермом, друкування текстових послань).

2. Ризикована поведінка за кермом (ігнорування сигналу світлофора, дорожніх знаків, свідома (!) раптова зміна ряду руху і “підрізання”).

3. Висока швидкість (1/3 усіх аварій зі смертельним наслідком).

4. Переповнений салон автомобіля.

5. Водіння у нетверезому стані.

6. Недотримання вірної дистанції руху. Наприклад, за швидкості 100 км/год. для повної зупинки автомобіля потрібно від 36 до 45 м, а позашляховикам – ще додатково 2-3 м.

7. Ігнорування ременів безпеки. Дослідження у США NTN-SA (вивчення безпеки дорожнього руху) показало, що лише 75 % водіїв користуються ременями безпеки.

8. Невірна поведінка в екстремальній ситуації, тому що уміння уникнути аварії приходить з досвідом, а часу для прийняття вірного рішення є не так багато.

9. Водіння у сонному стані. Так їздять гарні учні і студенти або спортсмени, коли вони повертаються додому після напружених занять або спортивних змагань – виникає втома, яка безконтрольно підчас монотонної їзди (як правило, увечері, на пустому шосе) переходить у сон. .

10. Вибір на користь більш швидкісного, але менш безпечного автомобіля.

11. Тип музики під час руху. Вияснилося, що водії, які віддають перевагу повільній і спокійній музиці, набагато краще зберігають психологічну рівновагу і адекватність дій, ніж ті, які використовують музичні твори зі швидким ритмом.

12. Голосність музики у салоні (голосно граючий музичний твір не дає можливості водію почути сигнали інших автомобілів про небезпеку або маневр, або про неполадки у роботі двигуна).

Особливу небезпеку становлять діти. Протягом останніх п’яти років в Україні внаслідок автомобільних аварій загинуло 3,5 тисячі та поранено понад 30 000 дітей у віці до 16 років. Віковий пік припадає на 7-9 років. Виділимо наступні причини такого стану.

- дитяча імпульсивність, тобто неочікувані дії (біг через дорогу, зміна напрямку руху і т.д.).

- відсутність передбачуваності наслідків своїх дій.

- істотне зниження розмірів зорового поля (малий зріст) і недостатньо чітка ідентифікація локалізації джерела звуку.

- просто розсіяний стан дитини і ігнорування звуків довкілля.

- недостатня спритність рухів, особливо при їзді на велосипеді.

- погане розділення справжніх та іграшкових умов руху транспорту.

- украй недостатнє знання правил дорожнього руху.

За даними ВООЗ біля 30 % осіб, які загинули при ДТП, могли б бути врятовані, якби їм протягом першої години вірно надали першу допомогу.

Надання допомоги протягом перших 10 хвилин з моменту травми знижує смертність на 50 %.

При наданні першої допомоги свої дії слід спланувати таким чином:

- винести потерпілого з небезпечного місця;

- швидко оцінити стан потерпілого, намітити послідовність і об’єм допомоги;

- при відсутності дихання і серцевої діяльності негайно приступити до проведення реанімаційних заходів (штучне дихання – 8-12 разів, закритий масаж серця – 60 разів за хвилину);

- зупинити кровотечу;

- захистити рану від забруднення;

- провести протишокові заходи;

- здійснити транспортну іммобілізацію;

- забезпечити термінову і оптимальну доставку потерпілого в лікувальний заклад.

У випадку ДТП у місті, де прибуття машини швидкої медичної допомоги очікується протягом 20-30 хвилин, немає потреби витягати потерпілих з автомобіля, якщо вони при свідомості, не стиснені деформованими частинами автомобіля і не потребують реанімаційних заходів або зупинки кровотечі. Якщо ж в автомобілі відчувається запах горілої електропроводки або розлитого бензину, потерпілих потрібно негайно перенести у безпечне місце.

8. Найбільш типові ушкодження при ДТП, порядок надання першої допомоги.Серед травм, що виникають внаслідок ДТП, найчастіше зустрічаються черепно-мозкові, травми грудної клітки і органів грудної порожнини, живота і органів черевної порожнини, переломи хребта та трубчастих кісток.

Найбільшу небезпеку при травмах голови становлять ушкодження головного мозку(струс, забій, стиснення) і кісток черепа. Для струсу мозку характерні втрата свідомості, ретроградна амнезія (втрата пам’яті на події, що безпосередньо передували травмі), головний біль, головокружіння, нудота, блювання, сповільнення пульсу, підвищення артеріального тиску. При забої та стисненні мозку додатково з’являються симптоми вогнищевого ураження: порушення мови, чутливості, рухів. При більш важких травмах можливий перелом кісток черепа. Ушкодження мозку при цьому може бути не лише від удару, а й від заглиблення відламків кісток і крові, яка виливається (стиснення гематомою). Особливу небезпеку становлять відкриті переломи кісток черепа, які супроводжуються витіканням з рани спинномозкової рідини та мозкової речовини. При переломі основи черепа у ділянці повік з’являються синці (окуляри), кровотеча і витікання спинномозкової рідини з носа і вух.

Допомога зводиться до застосування холоду до голови, профілактики аспірації блювотних мас, щадного транспортування в лікувальний заклад. При відкритій травмі голови – зупинка кровотечі, накладання асептичної пов’язки на рану, а при переломах основи черепа – на вуха.

Серед травм грудної клітки найчастіше зустрічаються забій, стиснення грудної клітки, переломи ребер і грудини, ушкодження легенів.

Стиснення грудної клітки – важкий вид травм, що виникає при дії на грудну клітку двох зустрічних сил.

Ознаки: синюшне забарвлення шкіри обличчя, шиї та верхньої частини грудної клітки з краплинними крововиливами, задишка, прискорення пульсу.

Допомога: звільнення грудної клітки від стиснення, знеболення, спокій.

Переломи ребер і грудини виникають при прямій травмуючій дії великої сили. Ознаки: різкий біль у місці перелому, що посилюється при диханні, кашлі, зміні положення тіла.

При наданні допомоги важливо провести іммобілізацію в момент глибокого видиху шляхом накладання на грудну клітку тугої пов’язки широким бинтом, рушником, простирадлом.

Проникаючі поранення грудної клітки, як і ускладнені переломи ребер, надзвичайно небезпечні тим, що при них можуть ушкоджуватися міжреберні судини, плевра, аорта, серце, легені, поранення яких ведуть до важкої внутрішньої кровотечі, плевро-пульмонального шоку, відкритого пневмотораксу і швидкої смерті. Пневмоторакс виникає при попаданні в плевральну порожнину повітря, що призводить до спадання легені, зміщення серця і розвитку серцево-легеневої недостатності.

Допомога: накладання герметичної асептичної пов’язки на рану, проведення протишокових заходів, транспортування потерпілого у напівсидячому положенні.

Травматичні ушкодження живота поділяються на закриті і відкриті. Закриті травми у 30 % випадків супроводжуються розривами селезінки, печінки, кишечника. Ведучими в клінічній картині розриву печінки є поєднання ознак шоку і внутрішньої кровотечі. Хворі бліді, збуджені, скаржаться на біль у правому підребер’ї, відмічається частий слабкий пульс, зниження артеріального тиску. Ушкодження селезінки виникає при ударах в живіт. Потерпілі скаржаться на біль у лівій половині живота, який іррадіює у ліве плече; дихання поверхневе, оскільки глибокий вдих посилює біль; положення потерпілого вимушене, на лівому боці з приведеними до живота ногами. Мають місце ознаки внутрішньої кровотечі, живіт напружений у лівій половині, різко болючий.

Тупа травма живота часто супроводжується розривами шлунка, дванадцятипалої, тонкої і товстої кишок. У клінічній картині домінують спершу симптоми больового шоку і внутрішньої кровотечі, а потім – подразнення очеревини. З’являється різкий біль по усьому животу, гикавка, блювання, затримка газів і стільця, здуття живота, напруження і болючість передньої стінки живота, посилення болю при натисненні і раптовому відніманні рук від живота.

Потерпілих з підозрою на ушкодження органів черевної порожнини необхідно терміново доставити в хірургічне відділення для оперативного лікування. Транспортувати таких хворих потрібно на ношах у положенні лежачи з підігнутими ногами, приклавши до живота потерпілого холод.

Відкриті ушкодження органів черевної порожнини виникають при колото-різаних або вогнепальних ранах живота. Допомога полягає у накладанні асептичної пов’язки на рану, але вправляти органи, які випали з живота, не слід (загроза інфікування очеревини).

Нерідко зустрічаються ушкодження кісток тазу у вигляді двосторонніх переломів кісток з одночасним ушкодженням тазових органів (сечовипускального каналу, сечового міхура, прямої кишки, сечоводів, матки). Вони, як правило, супроводжуються важким шоком і утворенням великих позаочеревинних гематом (витікання крові сягає 2-3 л).

Допомога: зупинка кровотечі і накладання асептичної пов’язки (при відкритих переломах); протишокові заходи; транспортна іммобілізація в положенні “жаби” (потерпілого кладуть на твердий щит із зігнутими в колінах та помірно розведеними ногами).

Переломи хребта – надзвичайно важка травма. Її ознаки – деформація хребта, сильний біль у спині, який посилюється за найменшого руху. Найбільша небезпека при переломі хребта – це ушкодження спинного мозку (розрив, стиснення), яке супроводжується розладами чутливості, рухів, функції тазових органів.

Головним при наданні допомоги таким потерпілим є здійснення надійної іммобілізації з метою недопущення стиснення чи розриву спинного мозку. При ушкодженні грудного або поперекового відділів хребта потерпілих транспортують на ношах животом донизу або на спині, підклавши при цьому дерев’яний щит.

8. Аварії на інших видах транспорту, їх особливості. Повітряний транспорт. З моменту виникнення авіації у середньому щорічно у світі стається біля 60 авіаційних катастроф, у 35 із яких гинуть усі пасажири та екіпаж. Щорічно у цих катастрофах гине біля 2 000 осіб. Ця цифра невелика, якщо порівняти її з числом загиблих людей у ДТП (250 тис осіб), отже, ризик попасти в авіакатастрофу у 10-15 разів нижчий, ніж ризик попасти у ДТП.

Аналіз авіаційних катастроф у світовому масштабі показує, що загальний шанс на порятунок набагато вищий на великих реактивних лайнерах, аніж на невеликих літаках. Найбільш часті види ушкоджень - від легкого невротичного стану при порятунку до множинних травм (політравми), які поєднуються з опіками внаслідок горіння палива або синтетичних матеріалів оббивки салону.

Залізничний транспорт і метро. Зонами підвищеної небезпеки є: колії, переїзди, платформи, вагони; ситуації – моменти висадки або посадки, переходу на іншу колію, зіткнення поїздів, їх сходження з рейок. Постійним джерелом небезпеки є також електрообладнання. Найбільшу небезпеку становлять пожежі у вагонах. Це зумовлюється тим, що у вагонах (замкненому просторі) завжди перебуває велика кількість людей. Температура в осередку загорання швидко підвищується з утворенням токсичних продуктів горіння пластику.

Морський транспорт. Щорічно зазнають аварій понад 8 000 кораблів, з них тоне понад 200, безпосередньої небезпеки зазнають біля 6 000 людей, з них гине – біля 2 000. Найтяжча в історії мореплавства морська катастрофа сталася 1987 року (пасажирське судно “Дона Пас”), коли загинуло 3132 пасажири і члени екіпажу. Досить згадати також драму “Титаніка”(понад 1500 загиблих), “Адмірала Нахімова” (400 загиблих), порома “Естонія” (1994 рік, біля 1000 загиблих). До основних причин катастроф відносять зіткнення корабля з айсбергом або рифом, посадка на мілину, перекидання, пожежі. Критичні ситуації виникають найчастіше при спробах забезпечити масову і швидку евакуацію пасажирів (травми), особливо за штормової погоди, при виникненні пожежі (опіки), отруєння продуктами горіння пластику, при спробах самостійно покинути корабель і стрибках у воду з висоти понад 6-15 метрів. Вкрай важливим негативним моментом є переохолодження організму при плаванні у холодній воді. Слід вказати, що при температурі води 5-10 градусів охолодження організму призводить до смерті у проміжку 20-60 хвилин.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Дисципліни “БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ”

ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... Тернопільський національний економічний університет Кафедра психологічних і педагогічних дисциплін...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ускладнення травм.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Особливості формування здоров’я молоді в Україні перехідного періоду.
1. Основні поняття та визначення у безпеці життєдіяльності.Вивчення дисципліни “Безпека життєдіяльності” розпочинається з назви, яку складають два слова “безпека” і “життєдіяльніст

Правові основи безпеки життєдіяльності.
Створення і розвиток будь-якої держави, у тому числі незалежної України супроводжується і створенням безпечного стану довкілля, виробництва, побутових умов для життєдіяльності людини. Основне місце

Основні визначення здоров’я і вплив на нього навколишнього середовища.
Своєрідним дзеркалом соціально-економічного, екологічного, демографічного і соціально-гігієнічного благополуччя країни є здоров’я. Нерідко здоров’я розглядають як відсутність хвороби. Але, згідно С

Особливості формування здоров’я молоді в Україні перехідного періоду.
Характерною рисою суспільства перехідного періоду, що потребує активних позицій і дій, можна вважати підвищення ролі молоді у життєдіяльності суспільства. Великий обсяг інформації, високий ступінь

Грози і ураження блискавкою.
4. Вплив шуму, вібрації, електромагнітних випромінювань на організм людини. 5. Безпека експлуатації користувачів комп’ютерно-дисплейної техніки. 6. Мобільні телефони і здоров’я лю

Вплив на організм синтетичних миючих засобів.
1. Отруєння солями важких металів.Серед хімічних небезпечних і шкідливих факторів довкілля досить поширеними є важкі метали – ртуть, свинець, цинк, марганець та їхні сполуки. Вони

Біоетика та біобезпека - основні поняття.
1. Загальна характеристика біологічних шкідливих та небезпечних факторів довкілля.Біологічні чинники природного походження створюють значні проблеми для забезпечення нормальної жит

Конфлікти: види, наслідки.
1. Основи фізіології праці.Праця - це цілеспрямована діяльність людини, в результаті якої вона створює матеріальні та інші цінності, необхідні для задоволення її потреб. У

Контроль за безпекою продуктів харчування.
  1. Основи та принципи раціонального харчування. Із визначення поняття “життя”слід зрозуміти, що обмін речовинами і енергією організму з зовнішнім с

Максимально допустимі рівні вмісту пестицидів у харчових продуктах
Назва пестициду Харчові продукти, мг/кг ДДД, мг/кг

Контроль за безпекою продуктів харчування.
За законом України про якість і безпеку харчових продуктів та харчової сировини забороняється реалізація й використання вітчизняних та ввезення в Україну імпортних харчових продуктів без маркування

Профілактика радіаційних уражень та їх наслідків, радіозахисне харчування.
1. Класифікація та рівні надзвичайних ситуацій (НС). Постановою КМУ № 1099 від 15.07.99 року затверджено “Положення про класифікацію НС”. Відповідно до причин походження подій, що можуть з

Зобов’язання власників та працівників підприємств щодо забезпечення пожежої безпеки.
1.Загальна та місцева дія електричного струму на організм людини. Швидке упровадження електричної енергії у побут та промисловість спричини ли виникнення ряду травм, пов’язаних з дією електричного

Категорія машинобудівних підприємств з тоски зору вибухопожежної небезпеки
Характеристика Катего- рія Найменування виробництва Виробництва, пов’язані з переробкою твердих горючих матеріалів, а т

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “Концепція допустимого ризику. Принципи забезпечення безпечної діяльності”   1. Поняття про ризик.Небезпека в

Ризик - це кількісна оцінка небезпеки, яка визначається як добуток ймовірності негативної події на величину можливого збитку (шкоди) від неї.
Кожен вид шкоди має своє кількісне вираження. Наприклад: кількість загиблих, поранених або хворих; площа зараженої території; вартість зруйнованих будівель тощо. Найбільш універсальний кіл

Рівень імовірності небезпек
Вид Рівень Опис наслідків Часта А Велика ймовірність того що подія відбудеться.

Індекс ризику небезпеки
  Класифікація ризику Критерії ризику 1 А, 1 В, 1 С, ІІ А, ІІ Б, ІІІ А Неприпустимий (надмірний)

Найбільші небезпеки загибелі людей у США
  № п/п Небезпека 1. Паління 2. Споживання алкоголю

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “Алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, лудоманія, тютюнопаління” Наркоманія і токсикоманія - це хвороби, які проявляються непереборним потяг

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “ Статеве виховання як основа формування здорової сім'ї та профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом. Проблеми планування сім’ї. Фо

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “ Безпека в умовах кримінальної злочинності і тероризму “ 1. Причини зростання злочинності.Злочинність – актуальна соціальн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги