рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вплив на організм синтетичних миючих засобів.

Вплив на організм синтетичних миючих засобів. - раздел Философия, Дисципліни “БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ” 1. Отруєння Солями Важких Металів.Серед Хімічних Небезпечних...

1. Отруєння солями важких металів.Серед хімічних небезпечних і шкідливих факторів довкілля досить поширеними є важкі метали – ртуть, свинець, цинк, марганець та їхні сполуки. Вони не тільки викликають гострі та хронічні отруєння, але й негативно впливають на спадковий апарат людини, репродуктивну функцію.

В останні десятиріччя у багатьох країнах постала проблема сполук ртуті, як хімічного забруднювача довкілля. Причини – надзвичайно широка сфера застосування ртуті та її сполук у виробництві: виготовлення й експлуатація люмінісцентних ламп, приладобудування, коксохімічні каталізатори; використання контрольно–вимірювальних приладів і пристроїв у лабораторіях, навчальних закладах, лікувальних установах.

Гранично допустима концентрація ртуті у повітрі – 0,0003 мг/м3 . При кімнатній температурі ртуть легко випаровується, її парf проникає у штукатурку стін, меблі, паркет. Потрапляючи в кров, ртуть легко з’єднується з білками, порушуючи білковий обмін і перебіг ферментативних процесів, що призводить до глибоких змін в центральній нервовій системі (ЦНС), нирках, серці. При тривалому вдиханні навіть малих доз уражається нервова система, що проявляється головними болями, загальною кволістю, розладами сну і пам’яті. При попаданні в організм великих доз до вищеописаних ознак приєднуються нудота, блювання, слюнотеча, біль у животі, кров’янистий пронос, відчуття металевого присмаку в роті. При важких отруєннях розвивається ниркова і печінкова недостатність, гостра серцево-судинна недостатність.

При наданні першої допомоги слід промити шлунок теплою водою з наступним прийманням 1-2 столових ложок активованого вугілля, яєчного білка або молока.

Для запобігання ураження ртуттю не слід допускати ушкодження медичних та технічних термометрів, люмінісцентних, кварцових ламп і пристроїв, які містять ртуть. Приміщення, забруднені ртуттю, належить терміново механічно та хімічно очистити. Механічне видалення розлитої ртуті здійснюють будь-яким всмоктувальним пристроєм, наприклад, гумовою грушею зі скляним збирачем, заповненим підкисленою водою. Рештки ртуті доцільно зібрати за допомогою лейкопластиру, який прикладається до забрудненої поверхні. Вилита ртуть добре вилучається сумішшю, що складається з однієї вагової частини двоокису марганцю і двох частин 5 % соляної кислоти. Цю суміш наносять тонким шаром на забруднену поверхню на 1,5 години, після чого шар із крапельками ртуті видаляють шпателем, потім щіткою, струшуючи крапельки у склянку з розчином калію перманганату. Для повного видалення ртуті забруднені місця рекомендується обробити одним із таких розчинів: мильно-содовий (4 % розчин мила у 5 % водному розчині соди); 0,2 % водний розчин калію перманганату, підкислений соляною кислотою (5 мл кислоти на 1 л розчину); 20 % розчин хлорного вапна. Через 2 дні оброблені поверхні ретельно змивають теплою водою з милом, а приміщення провітрюють упродовж кількох днів.

Свинець та його сполуки. Контакт зі свинцем та його сполуками трапляється під час його добування, у типографіях, при малярних роботах, у сільському господарстві (використання інсектицидів), у виробництві акумуляторів тощо. Значні території забруднені свинцем у зв’язку з використанням його під час ліквідації аварії на ЧАЕС. В Україні широко використовується тетраетилсвинець (ТЕС) у виробництві етилованого бензину. Тому можливе отруєння ТЕС у процесі виробництва етилової рідини, під час етилювання бензину, обслуговування нафтобаз та автогаражів.

Допустима концентрація свинцю у бензині – 0,36 г/л. Найчастіше свинець проникає в організм через органи дихання, травний тракт. Потрапляючи у кров, він розноситься по всьому організму, переважно осідаючи у кістках, звідки при ослабленні організму надходить у кров і зумовлює важкі зміни в нервовій системі.

До ранніх ознак отруєння свинцем належать: поява синювато-сірої смуги по краях ясен передніх зубів, землисто-сіре забарвлення шкіри, збудження, жахливі сни, страх. При наростанні інтоксикації виникає свинцева колька – біль у животі, блювання, закрепи, підвищення артеріального тиску, рідкий пульс, головний біль, зниження пам’яті, ураження периферійної нервової системи - свинцевий поліневрит. Далі приєднуються головокружіння, епілептичні напади, розлади мови та зору, потьмарення свідомості. Часто уражаються печінка і нирки. При гострому отруєнні ТЕС виникає ниючий головний біль, головокружіння, загальна слабкість, відчуття волосся в роті, повзання мурах по тілу, зниження температури тіла і артеріального тиску. У важких випадках з’являються зорові та слухові галюцинації, розлади ходи, смерть.

Перша допомога: промивання шлунка, проносні засоби, очисна клізма.

! Важливо дотримуватись правил особистої гігієни: перед харчуванням, палінням – миття рук водою з милом, душ після роботи.

2. Отруєння чадним газом.Оксид вуглецю – газ без кольору і запаху, легший за повітря. Він присутній в доменних печах, мартенівських, ливарних цехах, у викидних газах, тютюновому димі, при опаленні печей, а також в приміщеннях з недостатньою вентиляцією (гаражі, котельні, кабіни тепловозів). Оксид вуглецю з’єднується з залізом гемоглобіну крові, утворюючи карбоксигемоглобін, що призводить до порушення процесу насичення киснем і розвитку кисневого голодування. При концентрації у повітрі 0,1% людина через 2 години втрачає свідомість і помирає, а при концентрації 0,2 % - гине протягом декількох хвилин.

Ознаки отруєння: головний біль, головокружіння, шум у вухах, нудота, блювання, погіршення зору і слуху, різко виражена слабість (!), втрата свідомості, судоми. Смерть наступає внаслідок паралічу центру дихання.

Перша допомога: винести потерпілого на свіже повітря, звільнити від стискаючого одягу, за можливості – дати вдихати кисень, при зупинці дихання – штучна вентиляція легень.

3. Отруєння нітратами. Сполуки азоту застосовуються у харчовій промисловості (селітра), сільському господарстві (азотні мінеральні і органічні добрива), медицині (амілнітрит, нітрогліцерин тощо).

Азот – один з найважливіших хімічних елементів у житті рослин. З ґрунту, органічних і мінеральних добрив він надходить у кореневу систему рослин у вигляді нітратів. У рослинах нітрати перетворюються на білкові та інші органічні сполуки, проходячи проміжні стадії відновлення до нітритів та аміаку. З овочевих культур найбільше нітратів міститься в зелені (петрушка, кріп, шпинат, салат), коренеплодах (редька, редис, червоний буряк). Ранні овочі, як і тепличні, містять нітратів більше. Основні чинники, що впливають на вміст нітратів в рослинах: нераціональне застосування азотних добрив, використання сортів, схильних до накопичення нітратів, порушення агротехнічної обробки сільськогосподарських культур, тривале зберігання пошкоджених овочів.

В організм людини нітрати поступають з їжею і водою. Допустима добова кількість їх – 312,5 мг. Допустимими рівнями вмісту нітратів в мг/кг у продуктах рослинного походження вважаються: 1500 – для листових овочів, петрушки; 1400 – для столового буряка; 400 – для зеленої цибулі, капусти; 200 – для огірків; 120 – для картоплі; 100 – для помідорів.

Нітрати, проникаючи в кров, з’єднуються з гемоглобіном, утворюючи метгемоглобін, який втрачає властивість переносити кисень. Нітрати харчових продуктів частіше викликають ураження травної, серцево-судинної, центральної нервової систем, а нітрати води – серцево-судинної, дихальної та центральної нервової систем.

Через півтори години після надходження в організм нітратів з водою і через 4 – 6 годин з їжею, виникають нудота, блювання, біль в ділянці шлунку, пронос. Спостерігається пожовтіння склер, збільшення печінки, головний біль, шум у вухах, слабкість, головокружіння, судоми м’язів обличчя, непритомність, коматозний стан. Крім цього, характерні задишка, зниження артеріального тиску, частий пульс, аритмія. У важких випадках з’являється синюшність губ, нігтів, кишкова кровотеча, ниркова недостатність. Смерть може настати після прийняття всередину 3,5 г натрію нітрату.

Хронічне отруєння нітратами веде до розвитку кисневого голодування тканин. Особливо небезпечна хронічна дія нітратів на дітей, яка проявляється відставанням у фізичному розвитку, частими інфекційними захворюваннями.

Перша допомога при отруєнні полягає у промиванні шлунка, швидкому введенні активованого вугілля (2 столові ложки на склянку води), дачі сольового послаблюючого засобу (магнію сульфат, 30-50 г).

Способи зниження вмісту нітратів в продуктах, що поступають в організм: промивання і механічна очистка овочів (зменшує вміст нітратів у середньому на 10 %), вимочування овочів (протягом години - на 25-30 %), варіння (знижує вміст нітратів на 40-50 %), консервування овочів (на 60-70 %).

4. Отруєння пестицидами та агрохімікатами, які застосовуються у сільському господарстві.Пестициди – це токсичні речовини хімічного або біологічного походження, призначені для знищення шкідливих мікроорганізмів, гризунів, бур’янів, чагарників, засмічуючих видів риб. Залежно від виробничого призначення пестициди поділяють на:

- інсектициди –засоби проти шкідливих комах;

- фунгіциди – засоби проти збудників грибкових хвороб рослин;

- акарициди – проти кліщів;

- зооциди – проти гризунів;

- немациди – проти молюсків, слизняків;

- гербіциди – проти бур’янів, для протруювання насіння.

Залежно від хімічної структури пестициди поділяються на фосфорорганічні, хлорорганічні, ртутьорганічні сполуки, препарати, які містять миш’як, мідь тощо. Більшість з них токсичні для людини.

Фосфорорганічні сполуки (ФОС). Найбільшого практичного застосування у вигляді інсектицидів і акарицидів знайшли карбофос, хлорофос, дихлофос, фосфамід, метилмеркаптофос, авенін.

ФОС потрапляють в організм людини усіма відомими шляхами.

Розрізняють три ступені гострої інтоксикації:

- легкий ступінь супроводиться головним болем, головокружінням, швидкою втомою, нудотою, блюванням, болем в животі, звуженням зіниць (міоз), зниженням артеріального тиску, сповільненням пульсу, слюнотечею, посиленим потовиділенням;

- середній ступінь характеризується посиленням головного болю, головокружінням, задишкою, проносом, депресією;

- важкий ступінь супроводжується невгамовним блюванням, мимовільними сечовипусканням та дефекацією, судомами м’язів кінцівок і тіла, набряком легень з наступною зупинкою дихання.

Хронічному отруєнню властиві головний біль, особливо у скронях, послаблення пам’яті, дратівливість, посилене потовиділення, розлади сну, галюцинації, депресія.

Перша допомога при гострому отруєнні ФОС:

- при потраплянні на шкіру – промити її 10 % розчином питної соди або 5 % розчином нашатирного спирту;

- при потраплянні в очі – промити їх водою;

- при потраплянні через рот – промити шлунок 2 % розчином питної соди, застосувати активоване вугілля (10-12 таблеток).

Хлорорганічні сполуки (ХОС). До цієї групи входять ДДТ, хлорбензол, гексахлорциклогексан, гептахлор, поліхлоркамфен та інші. ХОС блокують дихальний фермент (холінестеразу) , через що виникає киснева недостатність тканин. При потраплянні ХОС на шкіру виникають дерматити; при вдиханні – ознаки ураження дихальної системи, аж до пневмонії; при попаданні через рот – ознаки гострого отруєння: відчуття втоми, слабкості в кінцівках, посилене потовиділення, втрата апетиту, нудота, блювання, біль в ділянці шлунку. У важких випадках – порушення свідомості, судоми, аритмія серцевої діяльності, зниження артеріального тиску. Через 1-2 години може наступити смерть.

Перша допомога. Старанно миють відкриті ділянки шкіри водою з милом, промивають шлунок, дають всередину активоване вугілля, призначають сольове проносне (магнію сульфат, 30-50 г).

Препарати, що містять мідь (мідний купорос, хлорокис міді, бордоська суміш) використовуються як фунгіциди для оприскування дерев, кущів, рослин та протруювання насіння. Вони мають загальноотруйну дію з переважанням токсичного впливу на капіляри. У разі потрапляння їх у травний тракт з’являється металевий присмак у роті, слюнотеча, біль у животі, блювання зі синьо-зеленим забарвленням блювотних мас, зниження температури тіла, жовтяниця. У важких випадках порушуються дихання та серцева діяльність, наступає коматозний стан і смерть. Якщо отрута потрапила через дихальні шляхи, то виникає тривала лихоманка, кашель з виділенням зеленуватого мокротиння, носові кровотечі, біль в ділянці шлунка, пронос.

При хронічному отруєнні виникають біль в ділянці шлунку, слюнотеча, пронос, кашель, першіння в горлі, зеленувате забарвлення шкіри обличчя та волосся.

Перша допомога: промивання шлунка 0,1 % розчином перманганату калію, вживання молока, активованого вугілля.

Миш’як та його сполуки (арсеніт натрію, арсенат кальцію, арсенат натрію) використовують проти шкідників сільськогосподарських культур.

Описані три форми гострих отруєнь:

- шлунково-кишкова форма – супроводжується відчуттям металевого присмаку та печії у роті, болем у животі, блюванням, сильним проносом (випорожнення у вигляді рисового відвару), зниженням температури тіла, судомами у литкових м’язах;

- паралітична форма розвивається при попаданні в організм великої кількості миш’яку, При цьому виникають загальна слабкість, судоми, непритомність, параліч дихального і серцево-судинного центрів;

- форма подразливої дії – при попаданні миш’яку на слизові оболонки очей, верхніх дихальних шляхів. При цьому виникають чхання, кашель, набряк слизових оболонок очей.

Агрохімікати– це органічні, мінеральні і бактеріальні добрива, регулятори росту, які застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур. Серед агрохімікатів найбільш вживані азотні, фосфорні та калійні мінеральні добрива.

При отруєнні азотними добривами виникає подразнення верхніх дихальних шляхів, шкіри, слизових оболонок очей.

Калійні добрива викликають нежить, ураження шкіри; фосфорні – запалення верхніх дихальних шляхів, носові кровотечі.

Профілактика ускладнень: При роботі з ними слід застосовувати індивідуальні засоби захисту, після роботи - слід вимити відкриті ділянки тіла водою з милом, прополоскати ніс, рот.

5. Вплив на організм людини забруднювачів повітря приміщень.Незважаючи на досить низьку концентрацію деяких забруднювачів повітря приміщень, їх вплив на людину може виявитися сильним, оскільки люди проводять дуже багато часу власне у житлових приміщеннях.

Забруднювачі, які виділяються будівельними матеріалами:

1. Формальдегід. Його виділяють такі будівельні матеріали: деревинно-стружкові плити (ДСП), синтетичні килимові вироби, піноізоляційні матеріали. Формальдегід негативно впливає на кон’юнктиву ока та дихальні шляхи.

2. Радон. Знаходиться в будівельних матеріалах, водогінній воді, природному газі, грунті і грунтових водах деяких географічних зон, звідки він виділяється в атмосферу приміщень. Радон надходить до дихальних шляхів, що зумовлює розвиток бронхогенного раку.

3. Азбест. Завдяки ізоляційним і протипожежним властивостям використовується у різноманітній продукції у вигляді електро- та термоізоляції, вінілазбестових покрить для підлоги. У ході його використання може відбуватися безперервний вихід азбестових волокон у повітря приміщень, що призводить до вищих концентрацій за установлені для виробничих умов. Азбест викликає бронхогенний рак особливо в осіб, які палять.

Забруднювачі середовища приміщень, що виділяються внаслідок різних видів діяльності людини:

1. Діоксид вуглецю та водяна пара. Вуглекислий газ і водяна пара продукуються людиною і тваринами у процесі обміну речовин, під час дихання, терморегуляції. Відносна вологість у повітрі приміщень менше 30 % може спричинити сухість слизових оболонок, кон’юнктивіти та загальну сухість шкіри, підвищення кількості гігроскопічних часточок пилу, виникнення статичної електрики. Якщо вологість перевищує 70 %, то починають розмножуватися пліснява та бактерії, частіше зустрічаються пилові кліщі, підвищується виживання патогенних мікробів.

Концентрація вуглекислого газу завжди висока у закритих приміщеннях, де знаходяться люди. При концентрації понад 0,1-0,15 % (норма – 0,03 %) з’являється головний біль, запаморочення.

2. Запахи. Саме по собі відчуття стороннього запаху не може розглядатися як чинник, негативний для здоров’я. Але високі концентрації запашних речовин чи неприємний характер запаху можуть зумовлювати стресові стани (дратівливість) та зміни поведінкових реакцій. До проблеми наявності запаху в приміщенні можна віднести запах тютюну під час так званого пасивного паління, запах дезодорантів. Запахи можуть служити попереджувальним сигналом про погану роботу вентиляційної системи в будинку (наприклад, витік побутового газу).

3. Оксиди азоту. Джерелом їх у повітрі приміщень можуть бути кухонні плити, водонагрівачі, освітлювальні та інші горілки. Оксид азоту сприяє підвищенню частоти виникнення респіраторних хвороб, змінам функції легень. Головним запобіжним засобом боротьби з високою концентрацією оксиду азоту є посилена (примусова) вентиляція.

6. Вплив на організм синтетичних миючих засобів.Слід констатувати, що широке застосування синтетичних миючих засобів (СМЗ), вдало розрекламоване по радіо та на телебаченні, усе частіше призводить до виникнення хворобливих станів. Розхвалюючи численні переваги “супер-порошків”, “супер-рідин”, автори рекламних проспектів ніколи не розповідають, за рахунок яких чинників досягаються ці “результати”, а про те, що вони, як правило, містять фосфати, хлоровмісні речовини, нафтові дистиляти, сірчанокислі сполуки (вкрай негативні сполуки з точки зору впливу на організм людини) взагалі мовчать, не попереджаючи про незворотнізміни, процеси, які відбуваються при контакті організму людини з цими СМЗ. Широке використання СМЗ призвело до формування нового, постійно діючого хімічного фактора, проти якого в організмі практично немає системи захисту (!)

Основні активні речовини СМЗ – це так звані поверхнево активні речовини (ПАР). Маючи певну спорідненість з окремими компонентами мембран клітин, точніше, їх ліпідним шаром, вони здатні нагромаджуватися на цих мембранах, покриваючи поверхню клітини тонким шаром, а за певної одноразової концентрації або тривалого впливу міні-доз – руйнуючи її. В експерименті на тваринах установлено, що ПАР здатні викликати суттєві порушення імунітету, викликати алергію, негативним чином впливати на функцію головного мозку, печінки, нирок.

Подаємо таблицю 1, де вказані деякі аспекти дії СМЗ

Таблиця 1

Деякі аспекти дії СМЗ

Хімічна речовина Ризик Назва СМЗ
Гіпохлорид натрію Подразнення шкіри, слизових, блювання, бронхоспазм АС, Доместос, Комет, Тіретомет
Хлоровмісні   При розчиненні у воді –канцерогенна дія, імпотенція АС, Комет, Містер Мускул
Кисневмісні відбілювачі Опіки шкіри, слизових, дихальних шляхів Тайд, Аріель, Персіл, Лоск, Ваніш, Сан
Фосфати Не нейтралізуються та не затри-муються очисними спорудами (!) Найбільший вміст ПАР Міф, Аріель, Тайд, Лоск, Ласка, Хенко
Нафтові дистиляти Короткочасна дія – погіршення зору, тривала порушення функції нирок, нервової системи, ураження шкіри Поліроль для меблів “Пронто”
Соляна кислота або її сполуки Хімічні опіки шкіри, діарея, блювання, опіки слизових Туалетне каченя, Силіт-Бенк

 

У деяких країнах Європи (Франція, Іспанія, Великобританія) існують чіткі обмеження стосовно вмісту фосфатів у СМЗ – у кращому випадку їх вміст не повинен перевищувати 2-7 %, в інших – відмовилися зовсім (Італія, Австрія, ФРН, Норвегія). А за даними ЗМІ, концентрація цих добавок до СМЗ, які використовуються в Україні, сягає 50-60 % (!). Чим зумовлена така настороженість стосовно фосфатних порошків? Річ у тім, що вони мають здатність не тільки накопичуватися у тканинах організму (у мозку – 1,9 %, печінці – 0,6 %), але і суттєво посилювати проникнення ПАР через шкіру, навіть неушкоджену, а також їх накопичення у тканинах, які перуться. Слід вказати і на шкідливий вплив фосфатів у складі СМЗ на шкіру рук, що відмічає практично кожна жінка. Фосфати сприяють такому міцному зчепленню ПАР з тканинами (найбільше шерстяними та напівшерстяними), що навіть 10-разове полоскання в гарячій воді не звільняє від них одяг. Причому, чим складніша структура тканини, тим більша кількість ПАР до неї “прилипає” і зберігається до 4 діб. А при контакті зі шкірою за рахунок краплинок поту ПАР легко переносяться на її поверхню і всмоктуються через неї.

Фосфати у СМЗ – це і велика екологічна загроза. Потрапляючи після прання зі стічними водами у водойми, фосфати діють як добрива, спричиняючи неконтрольований ріст водоростей. Розкладаючись, останні виділяють аміак, який убиває у водоймі усе живе. Заростання водойм, засмічення фосфатами плинних вод призводить до руйнування екосистеми в цілому, погіршення забезпечення населення якісною питною водою.

Дотиково про наявність великої кількості ПАР у пральному порошку свідчить висота піни – пряма залежність.

Що робити? Сьогодні міжнародному ринку існують корпорації та фірми, які виготовляють безпечні та екологічно чисті СМЗ. Серед них – корпорація Amway. Миючі засоби цієї корпорації безфосфатні, мають дуже низький вміст ПАР, а фосфатних, ензимних і хлорних добавок не містять взагалі. Ці засоби сертифіковані і дозволені для користування на теренах України, однак їх реклама є явно недостатньою, щоб користувачі могли зробити правильний вібір і, таким чином, зберегти свої здоров’я і довкілля.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Дисципліни “БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ”

ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... Тернопільський національний економічний університет Кафедра психологічних і педагогічних дисциплін...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вплив на організм синтетичних миючих засобів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Особливості формування здоров’я молоді в Україні перехідного періоду.
1. Основні поняття та визначення у безпеці життєдіяльності.Вивчення дисципліни “Безпека життєдіяльності” розпочинається з назви, яку складають два слова “безпека” і “життєдіяльніст

Правові основи безпеки життєдіяльності.
Створення і розвиток будь-якої держави, у тому числі незалежної України супроводжується і створенням безпечного стану довкілля, виробництва, побутових умов для життєдіяльності людини. Основне місце

Основні визначення здоров’я і вплив на нього навколишнього середовища.
Своєрідним дзеркалом соціально-економічного, екологічного, демографічного і соціально-гігієнічного благополуччя країни є здоров’я. Нерідко здоров’я розглядають як відсутність хвороби. Але, згідно С

Особливості формування здоров’я молоді в Україні перехідного періоду.
Характерною рисою суспільства перехідного періоду, що потребує активних позицій і дій, можна вважати підвищення ролі молоді у життєдіяльності суспільства. Великий обсяг інформації, високий ступінь

Ускладнення травм.
Найбільш небезпечні ускладнення травм – це кровотеча, шок і пошкодження внутрішніх органів. Кровотечеюназивається витікання крові з кровоносних судин в результаті порушенн

Грози і ураження блискавкою.
4. Вплив шуму, вібрації, електромагнітних випромінювань на організм людини. 5. Безпека експлуатації користувачів комп’ютерно-дисплейної техніки. 6. Мобільні телефони і здоров’я лю

Біоетика та біобезпека - основні поняття.
1. Загальна характеристика біологічних шкідливих та небезпечних факторів довкілля.Біологічні чинники природного походження створюють значні проблеми для забезпечення нормальної жит

Конфлікти: види, наслідки.
1. Основи фізіології праці.Праця - це цілеспрямована діяльність людини, в результаті якої вона створює матеріальні та інші цінності, необхідні для задоволення її потреб. У

Контроль за безпекою продуктів харчування.
  1. Основи та принципи раціонального харчування. Із визначення поняття “життя”слід зрозуміти, що обмін речовинами і енергією організму з зовнішнім с

Максимально допустимі рівні вмісту пестицидів у харчових продуктах
Назва пестициду Харчові продукти, мг/кг ДДД, мг/кг

Контроль за безпекою продуктів харчування.
За законом України про якість і безпеку харчових продуктів та харчової сировини забороняється реалізація й використання вітчизняних та ввезення в Україну імпортних харчових продуктів без маркування

Профілактика радіаційних уражень та їх наслідків, радіозахисне харчування.
1. Класифікація та рівні надзвичайних ситуацій (НС). Постановою КМУ № 1099 від 15.07.99 року затверджено “Положення про класифікацію НС”. Відповідно до причин походження подій, що можуть з

Зобов’язання власників та працівників підприємств щодо забезпечення пожежої безпеки.
1.Загальна та місцева дія електричного струму на організм людини. Швидке упровадження електричної енергії у побут та промисловість спричини ли виникнення ряду травм, пов’язаних з дією електричного

Категорія машинобудівних підприємств з тоски зору вибухопожежної небезпеки
Характеристика Катего- рія Найменування виробництва Виробництва, пов’язані з переробкою твердих горючих матеріалів, а т

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “Концепція допустимого ризику. Принципи забезпечення безпечної діяльності”   1. Поняття про ризик.Небезпека в

Ризик - це кількісна оцінка небезпеки, яка визначається як добуток ймовірності негативної події на величину можливого збитку (шкоди) від неї.
Кожен вид шкоди має своє кількісне вираження. Наприклад: кількість загиблих, поранених або хворих; площа зараженої території; вартість зруйнованих будівель тощо. Найбільш універсальний кіл

Рівень імовірності небезпек
Вид Рівень Опис наслідків Часта А Велика ймовірність того що подія відбудеться.

Індекс ризику небезпеки
  Класифікація ризику Критерії ризику 1 А, 1 В, 1 С, ІІ А, ІІ Б, ІІІ А Неприпустимий (надмірний)

Найбільші небезпеки загибелі людей у США
  № п/п Небезпека 1. Паління 2. Споживання алкоголю

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “Алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, лудоманія, тютюнопаління” Наркоманія і токсикоманія - це хвороби, які проявляються непереборним потяг

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “ Статеве виховання як основа формування здорової сім'ї та профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом. Проблеми планування сім’ї. Фо

Текстовий матеріал
до практичного заняття на тему “ Безпека в умовах кримінальної злочинності і тероризму “ 1. Причини зростання злочинності.Злочинність – актуальна соціальн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги