рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Заняття 19.

Заняття 19. - раздел Философия, ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ 1. Загальне Поняття Про Організаційно – Технічну Підготовку До Будівництва Бу...

1. Загальне поняття про організаційно – технічну підготовку до будівництва будівель і споруд.

2. Ознайомлення з суттю та порядком здійснення тендерних торгів.

 

Підготовчим періодом на будівельному майданчику називаюсь час, що затрачається на інженерну підготовку до індустріального зведення будівель і споруд. Призначення підготовчого періоду - створити умови для здійснення будівництва у встановлені терміни при найменших затратах праці і коштів.

Виконанню робіт на об'єктах повинен передувати комплекс заходів і робіт по підготовці будівельного виробництва, що забезпечує можливість здійснення будівництва у відповідності з умовами підрядних контрактів і взаємозв'язану діяльність усіх його учасників. Підготовка виробництва в обсязі, необхідному для початку будівельно-монтажних робіт на об'єкті (пусковому комплексі), і розгортання їх з необхідною інтенсивністю повинні бути виконані до початку будівництва.

Підготовка будівельного виробництва повинна забезпечувати можливість цілеспрямованого розгортання і виконання будівельно- монтажних робіт і взаємозв'язаної діяльності всіх учасників будівництва як на окремих об'єктах, так і в обсязі виробничої програми будівельно- монтажної організації. Підготовка повинна з необхідним упередженням передувати кожному етапу безпосереднього виконання будівельно- монтажних робіт. Її слід організовувати як регулярно функціонуючу систему взаємозв'язаних заходів організаційного, технічного, технологічного і планово-економічного характеру, яка охоплює такі основні напрями:

• загальну організаційно-технічну підготовку;

• підготовку будівельної організації до виконання будівельно-

монтажних робіт;

• підготовку до будівництва об'єкта.

Загальна організаційно-технічна підготовка повинна виконуватися у відповідності з діючим положенням про підрядні контракти в будівництві України. До цього виду підготовки відносяться:

- передконтрактні роботи, в тому числі при оголошенні тендерних торгів - розробка оціночних аванпроектів по об'єктах, попереднє формування і оцінка варіантів виробничої програми, визначення витрат на будівництво, а у випадках прямих переговорів - підготовка і укладання передконтрактної угоди (протоколу намірів);участь у тендерних торгах за одержання замовлення на будівництво, укладання контракту, вибір партне­рів по його виконанню, укладання контрактів з субпідрядниками, пошук постачальників матеріалів, конструкцій, виробів і устаткування, укладання з ними договорів на постачання, організація поставок на будову; забезпечення будови проектно-кошторисною документацією, вирішення питань авторського нагляду; визначення необхідності організації пожежної охорони; відведення в натурі майданчика (траси) для будівництва; вирішення питань фінансування будівництва і фінансових гарантій; оформлення дозволів і допусків на виконання робіт; переселення осіб та організацій, розташованих у будівлях, що підлягають зносу; забезпечення будівництва під'їзними шляхами, електро-, тепло- і водопостачанням (у тому числі протипожежним), системою зв'язку, засобами пожежогасіння, приміщеннями санітарно-побутового та іншого обслуговування будівельників.

Постановою Кабінету Міністрів України №1369 від 1 вересня 1998 р. встановлено, що підрядні контракти на будівництво нових об'єктів та споруд, розширення, реконструкцію, технічне переозброєння діючих підприємств, капітальний ремонт об'єктів і споруд, реставрацію пам'яток архітектури та містобудування (далі - будівництво), що здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджетних позичок, державних позабюджетних фондів, коштів підприємств і організацій, понад 50 відсотків статутного фонду яких належить державі, а також іноземних кредитів, що залучаються під гарантії Кабінету Міністрів України, укладаються тільки за результатами торгів (тендерів), які проводяться згідно з положенням "Про проведення торгів (тендерів) у будівництві".

Тендерні торги - форма розміщення замовлення на будівництво, що передбачає вибір підрядників на конкурсних засадах шляхом оцінки їх пропозицій.

Рішення про проведення торгів (тендерів) приймається замовником за наявності достатніх інвестицій для здійснення будівництва або документально підтверджених фінансових гарантій щодо своєчасного одержання необхідних для виконання замовлення коштів.

Замовлення на будівництво може розміщуватися шляхом прове­дення торгів (тендерів) на виконання проекту в цілому, а за значного обсягу робіт - на спорудження комплексів, виконання черг, етапів будів­ництва, визначених проектною документацією.

Проведення торгів (тендерів) організовує замовник, котрий не повинен здійснювати дискримінаційних дій по відношенню до підрядників і претендентів.

До участі в торгах (тендерах) не допускаються підрядники або їх участь у торгах (тендерах) може бути припинено, коли:

признані банкрутами або проти них порушено справу про банкрутство;

знаходяться в стадії ліквідації;

припинили свою господарську діяльність;

не мають ліцензії на виконання відповідних робіт в Україні;

представили необ'єктивну інформацію щодо своєї професійної готовності виконати замовлення, а також про наявність виробничих потужностей, фінансової надійності.

У разі очікуваної (розрахункової) вартості будівництва, що дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, торги (тендери) можуть бути:

• відкритими, коли всі зацікавлені підрядники мають право подавати тендерні пропозиції;

• відкритими з попередньою кваліфікацією, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки ті претенденти, які за результатами попередньої кваліфікації допущені до участі у торгах (тендерах);

• закритими, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки ті підрядники, які одержали від замовника запрошення до торгів (тендерів).

Основним видом проведення торгів (тендерів) є відкритий спосіб.

Відкриті торги (тендери) з попередньою кваліфікацією претендентів проводяться у разі, коли кількість претендентів перевищує шість осіб або коли це передбачено умовами торгів (тендерів).

Закриті торги (тендери) проводяться у разі, коли:

• кількість підрядників, здатних виконати контракт, обмежена;

• витрати на проведення відкритих торгів (тендерів) будуть невиправдано великими порівняно з вартістю замовлення;

• проведення відкритих торгів (тендерів) недоцільне через інші причини (таємність, терміновість робіт тощо).

У зазначених випадках замовник запрошує до участі у торгах (тендерах) таку кількість підрядників, яка б забезпечила збереження конкуренції, але не менш як 3 підрядники.

Рішення щодо проведення закритих торгів (тендерів) приймається замовником за погодженням з органом, який забезпечує фінансування замовлення.

Критерії оцінки тендерних пропозицій визначаються в інструкції для претендентів. Це може бути:

• ціна виконання замовлення;

• терміни виконання замовлення;

« експлуатаційні витрати, пов'язані з використанням завершеного об'єкта;

• рівень використання місцевих матеріальних та трудових ресурсів;

• рентабельність, технічний рівень нових виробничих фондів;

• інші показники.

Ці фактори перелічуються в порядку їх важливості.

Якщо ціна виконання замовлення, що запропонована у тендерних пропозиціях українських претендентів, перевищує ціну, запропоновану іноземним претендентом, не більше ніж на 15 відсотків - перевага у цьому вартісному показнику віддається вітчизняним претендентам (застосування преференційної поправки).

Замовник повинен відхилити тендерну пропозицію претендента, якщо цей претендент пропонує, дає або погоджується дати прямо або через посередника винагороду у будь-якій формі особі, що має відно­шення до процедури організації та проведення торгів (тендерів). Це може бути пропозиція про найм на роботу, послугу, цінну річ тощо з метою справити вплив на прийняття рішення щодо визначення переможця торгів (тендерів). Про відхилення такої тендерної пропозиції із зазначенням відповідних причин замовник своєчасно повідомляє відповідного претендента та орган, який забезпечує фінансування замовлення.

Тендерні пропозиції претендентів після їх оцінки та зіставлення вносяться до списку у порядку визначених місць згідно з установленими критеріями.

Переможцем торгів (тендерів) визнається претендент, який за оцінкою та зіставленням тендерних пропозицій зайняв у списку перше місце. У разі відмови цього претендента від укладення контракту переможцем торгів (тендерів) вважається претендент, що зайняв наступне місце.

Обов'язки по здійсненню функцій загальної підготовки будівництва учасники інвестиційного процесу розподіляють між собою самостійно при складанні протоколів намірів і контрактів на будівництво з урахуванням особливостей створюваного об'єкта, умов його будівництва, складу охоплюваних контрактом робіт, складу учасників контракту та інших умов.

 

Питання для самоконтролю:

1. Що називають підготовчим періодом до початку зведення споруди?

2. Склад організаційно – технічних заходів, що здійснюються до початку будівництва.

3. Сутність та порядок здійснення тендерних торгів.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ

ОСТЕРСЬКИЙ КОЛЕДЖ БУДІВНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ... ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заняття 19.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Заняття 1.
1. Зміст, значення дисципліни в підготовці молодших спеціалістів із спеціальності “БЕБіС”. Дисципліна «Вступ до будівельної справи» розглядається як професійно-орієнтована дисципліна, що в

Заняття 2.
1. Основні вимоги до будівель і споруд. 2. Вплив соціально – економічних умов розвитку суспільства на рхітектуру. Засоби архітектури. Галузь людської діяльності спрямована на ство

Заняття 5.
1. Місце і роль капітального будівництва в економіці України. 2. Загальне уявлення про будівництво і будівельну продукцію.   Економіка України складається з окремих

Заняття 7.
1. Визначення поняття: будівля, споруда, інженерна споруда. 2. Класифікація будівель за різними ознаками.   У будівельній практиці розрізняють поняття "споруда&

Заняття 8.
1. Будівельні матеріали,вироби, конструкції , їх зміст. 2. Поділ будівельних матеріалів і виробів за різними ознаками.   Будівельними матеріалами називають природні

МОДУЛЬ 1
Розділ ІІІ. « Будівельні матеріали і вироби» Тема 3.3 «Головні вимоги до матеріалів будівельних конструкцій » Заняття 10.

Заняття 11.
1. Головні елементи будівель. 2. Несучі та огороджуючі конструкції будівель. 3. Поділ конструктивних елементів на лінійні, площинні, блокові і просторові.  

Заняття 12.
1. Основи і фундаменти. 2. Стіни і елементи каркасу. 3. Перекриття. Перегородки, вікна,двері. Покриття. Фундамент (рис. 23) - підземна

Заняття 13.
1. Виробничі будівлі, їх класифікація та вимоги до них. 2. Фундаменти та фундаментні балки. 3. Залізобетонний каркас одноповерхової промислової будівлі, його елементи. &n

Заняття 14.
1. Класифікація сільськогосподарських будівель і споруд за призначенням. 2. Головні конструктивні елементи сільськогосподарських будівель і споруд.    

Заняття 16.
1. Конструктивні типи будівель. 2. Конструктивні схеми будівель. 3. Забезпечення просторової жорсткості будівель.   Каркас — кістяк будинків та споруд, прос

Забезпечення просторової жорсткості будівель.
Будівля в цілому і окремі його елементи, під час дії різних навантажень, повинні володіти: міцністю,яка визначається здатністю будівлі і його елементів не руйнуватися від

Заняття 17.
1. Поняття про індустріалізацію будівництва. 2. Поняття про типізацію, уніфікацію, типізацію. 3. Координація розмірів в будівництві.   Індустріалізація буді

Координація розмірів в будівництві.
Для координації об'ємно-планувального і конструктивного вирішення будівель впроваджена модульна координація розмірів в будівлі (МКРБ), за­стосування якої є обов'язковим при проектуванні і будівницт

Заняття 18.
1. Загальне поняття про проект і склад проектної документації. 2. Порядок розробки проекту і його затвердження.   Проектомназивають комплект технічн

Заняття 21.
1. Технологія і організація будівельного виробництва. 2. Класифікація будівельних процесів.   Технологія (від грецьк. — технос (ремесло, майстерність) і лог

Заняття 23.
1. Охорона праці, її місце та значення в будівництві. 2. Основні положення Закону України «Про охорону праці»   Охорона праці - це система правових, соціально-економ

Заняття 26.
1. Ознайомлення з екологічним законодавством України та відповідальністю за його порушення. 2. Основні положення охорони природного середовища в процесі проектування будівель і їх будівниц

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги