рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Заняття 5.

Заняття 5. - раздел Философия, ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ 1. Місце І Роль Капітального Будівництва В Економіці України. 2. Заг...

1. Місце і роль капітального будівництва в економіці України.

2. Загальне уявлення про будівництво і будівельну продукцію.

 

Економіка України складається з окремих галузей, що у залежності від характеру виконуваних ними функцій відносяться до сфери матеріального виробництва або до невиробничої сфери. Сфера матеріального виробництва охоплює промисловість, будівництво, енергетику, сільське господарство, транспорт і ряд інших галузей народного господарства, що створюють матеріальні блага. До невиробничої сфери відносяться охорона здоров'я, освіта, культура, наука й інші галузі народного господарства, у процесі діяльності яких матеріальні блага не створюються.

Будівництво - сфера матеріального виробництва, що створює нові і реконструює діючі основні фонди виробничого і невиробничого призначення (будівлі, споруди і діючі комплекси).

Основні фонди - сукупність матеріально-речових цінностей, що діють протягом тривалого часу як у сфері матеріального виробництва, так і у виробничій сфері. Основні фонди за термін своєї служби багаторазово беруть участь у виробничому процесі, зберігаючи початкову матеріальну форму, проте в міру зносу переносять свою вартість на готовий продукт через апарат амортизаційних відрахувань.

Основні виробничі фонди в будівництві - засоби праці, за допомогою яких робітники будівельних організацій діють на предмети праці і здійснюють процес виробництва. Вони поділяються на активні і пасивні Активні основні виробничі фонди беруть участь у процесі виробництва (машини, устаткування, транспортні засоби, інвентар). Пасивні основні виробничі фонди безпосередньо не беруть участь у

виробничому процесі, але створюють умови для проходження технологічного процесу. До пасивних основних виробничих фондів відносяться будівлі, у яких розташовуються виробничі приміщення і споруди, що обслуговують підприємство.

У створенні основних фондів країни значну долю складає капітальне будівництво.

Капітальне будівництво - процес створення нових, реконструкції та розширення діючих основних фондів виробничого і невиробничого призначення в усіх галузях народного господарства, а також монтаж і введення в дію машин і устаткування.

Капітальне будівництво включає проектно-вишукувальні і науково-дослідні, будівельні і монтажні організації, підприємства будіндустрії, виробництво будівельних матеріалів і транспорт. Крім того, у сфері капітального будівництва прямо або побічно беруть участь різні галузі національної економіки, що забезпечують будівництво металом і металоконструкціями, цементом, лісоматеріалами, будівельними шинами, транспортними засобами, паливом і енергетичними ресурсами. До сфери капітального будівництва відносять також замовників, що розпоряджаються капітальними вкладеннями, джерелами яких є засоби державного бюджету і власні засоби підприємств, а також організації, що виконують роботи господарським способом.

На створення фондів виробничого і невиробничого призначення направляються капітальні вкладення.

1Капітальні вкладення — затрати праці, матеріально-технічних і фінансових ресурсів на відтворення основних фондів. Капітальні вкладення направляються на будівництво, розширення, реконструкцію і технічне переозброєння підприємств і споруд у всіх галузях народного господарства, на спорудження житлових будівель, шкіл, лікарень і інших об'єктів соціально-культурного призначення, на геолого-розвідувальні, проектно-вишукувальні роботи тощо, а також на поповнення оборотних коштів.

Загальна величина капітальних вкаладень визначається базовою кошторисною вартістю:


 

В0 - вартість обладнання;

Вінших - 'нші капітальні витрати, пов'язані з будівництвом (проектно-кошторисні роботи, витрати на освоєння будівельного майданчика, компенсації і доплати).

В капітальні вкладення не входять видатки на геологорозвідувальні роботи, не пов'язані з будівництвом, на розробку проектів планування та забудови міст і селищ міського типу, на розробку типових проектів для будівництва, на насадження лісів і лісосмуг, на придбання і формування основного стада, на придбання обладнання для діючих державних установ, шкіл, лікарень, дитячих закладів. В капітальне будівництво не включається також капітальний ремонт основних фондів.

У капітальному будівництві існує різноманітність організаційних і господарських форм процесу будівельного виробництва, велика кількість учасників, що мають різноманітні функціональні цілі і завдання, суттєва залежність процесу будівельного виробництва від природних умов. У процесі будівельного виробництва (зведення будівельного об'єкта - це будівля або споруда, споруджувана будівельною організацією), як правило, беруть участь: інвестор - замовник - проектувальник - підрядник - спеціалізовані субпідрядні організації. Крім цих безпосередніх учасників будівельного процесу, в створенні будівельної продукції беруть участь десятки заводів - виготовлювачів технологічного устаткування, будівельних машин і будівельних матеріалів тощо, кожний з яких, беручи участь у будівельному процесі, прагне насамперед до одержання максимально можливого прибутку.

У залежності від призначення об'єктів розрізняють промислове, енергетичне і гідротехнічне, транспортне, житлово-громадське, сільськогосподарське будівництво.

Промислове будівництво являє собою комплекс будівельних і монтажних робіт, виконання яких забезпечує введення в дію Нових і розширення, реконструкцію або технічне переозброєння діючих підприємств, цехів, об'єктів і цілих галузей матеріального виробництва.

Енергетичне будівництво - галузь будівництва, на яку покладено спорудження і реконструкцію енергетичних об'єктів, призначених для виробництва, передачі і розподілу електричної і теплової енергії. До об'єктів енергетичного будівництва відносяться електростанції (теплові, гідроелектричні, атомні тощо), високовольтні лінії електропередач, трансформаторні підстанції, електричні і теплові мережі.

Гідротехнічне будівництво - будівництво споруд,

призначених для використання водних ресурсів або боротьби з руйнівною дією водяної стихії. До об'єктів гідротехнічного будівництва відносяться гідротехнічні споруди водного транспорту, енергетичні, меліоративні, водопостачання та ін. Особливості гідротехнічного будівництва: складні умови, у яких знаходяться гідротехнічні об'єкти, зазнаючи механічної, фізичної і хімічної дії води; необхідність пропускати через споруджувані будівлі споруди воду, лід, іноді судна, ліс і ін.; великі об'єми будівельних робіт, що обумовлюють терміни зведення споруд і потребу в значній механізації.

Транспортне будівництво - галузь будівництва, що здійснює спорудження нових і реконструкцію діючих об'єктів залізничного, автомобільного, водного, повітряного, трубопровідного транспорту. Включає такі види робіт: будівництво земляного полотна залізниці і автомобільних доріг, будівництво аеродромів, морських і річкових причалів, верхньої будови колії, твердих покрить автодоріг і аеродромів, будівництво метро, мостів, тунелів, магістральних трубопроводів, каналів, електрифікацію залізниць, будівництво службово-технічних і житлових будівель і інших соціально-побутових об'єктів для забезпечення нормальних умов експлуатації транспорту.

В житлово-громадському будівництві здійснюється зведення житлових, громадських та інших цивільних будівель.

Сільськогосподарське будівництво охоплює зведення будівель і споруд, призначених для обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Результатом будь-якого будівельного процесу є продукція, що представляє собою або зміну зовнішнього вигляду, форми, структури, або властивостей предметів праці, або зміну положення предмета праці в просторі.

Будівельною продукцією є збудовані і здані в експлуатацію заводи і фабрики, житлові і громадські будівлі, різноманітні споруди, дороги, аеродроми, нафто- і газопроводи й інші об'єкти, що утворюють основні фонди економіки країни.

При нормуванні праці в будівництві прийнято розрізняти такі види продукції: первинну, закінчену, кінцеву.

Первинна продукція — це обсяг робіт, отримуваний у результаті здійснення певної робочої операції. Первинна продукція обчислюється в натуральних вимірниках обсягу робіт або в кількості виконаних операцій.

Закінчена продукція відповідає обсягові робіт, виконаному при завершенні певного робочого процесу. Закінчена продукція обчислюється в натуральних вимірниках робіт (у квадратних метрах, у кубічних метрах, штуках).

Кінцева продукція — це обсяг робіт, виконаний при завершенні певного комплексу робіт. Поняття кінцевої продукції зв'язується з остаточною готовністю конструктивного елемента або частини споруди.

Питання для самоконтролю:

1. Яке, на вашу думку, місце і роль капітального будівництва в економіці України?

2. Дати визначення будівництва.

3. З чого складається загальна величина капітальних вкладень?

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ

ОСТЕРСЬКИЙ КОЛЕДЖ БУДІВНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ... ВСТУП ДО БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заняття 5.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Заняття 1.
1. Зміст, значення дисципліни в підготовці молодших спеціалістів із спеціальності “БЕБіС”. Дисципліна «Вступ до будівельної справи» розглядається як професійно-орієнтована дисципліна, що в

Заняття 2.
1. Основні вимоги до будівель і споруд. 2. Вплив соціально – економічних умов розвитку суспільства на рхітектуру. Засоби архітектури. Галузь людської діяльності спрямована на ство

Заняття 7.
1. Визначення поняття: будівля, споруда, інженерна споруда. 2. Класифікація будівель за різними ознаками.   У будівельній практиці розрізняють поняття "споруда&

Заняття 8.
1. Будівельні матеріали,вироби, конструкції , їх зміст. 2. Поділ будівельних матеріалів і виробів за різними ознаками.   Будівельними матеріалами називають природні

МОДУЛЬ 1
Розділ ІІІ. « Будівельні матеріали і вироби» Тема 3.3 «Головні вимоги до матеріалів будівельних конструкцій » Заняття 10.

Заняття 11.
1. Головні елементи будівель. 2. Несучі та огороджуючі конструкції будівель. 3. Поділ конструктивних елементів на лінійні, площинні, блокові і просторові.  

Заняття 12.
1. Основи і фундаменти. 2. Стіни і елементи каркасу. 3. Перекриття. Перегородки, вікна,двері. Покриття. Фундамент (рис. 23) - підземна

Заняття 13.
1. Виробничі будівлі, їх класифікація та вимоги до них. 2. Фундаменти та фундаментні балки. 3. Залізобетонний каркас одноповерхової промислової будівлі, його елементи. &n

Заняття 14.
1. Класифікація сільськогосподарських будівель і споруд за призначенням. 2. Головні конструктивні елементи сільськогосподарських будівель і споруд.    

Заняття 16.
1. Конструктивні типи будівель. 2. Конструктивні схеми будівель. 3. Забезпечення просторової жорсткості будівель.   Каркас — кістяк будинків та споруд, прос

Забезпечення просторової жорсткості будівель.
Будівля в цілому і окремі його елементи, під час дії різних навантажень, повинні володіти: міцністю,яка визначається здатністю будівлі і його елементів не руйнуватися від

Заняття 17.
1. Поняття про індустріалізацію будівництва. 2. Поняття про типізацію, уніфікацію, типізацію. 3. Координація розмірів в будівництві.   Індустріалізація буді

Координація розмірів в будівництві.
Для координації об'ємно-планувального і конструктивного вирішення будівель впроваджена модульна координація розмірів в будівлі (МКРБ), за­стосування якої є обов'язковим при проектуванні і будівницт

Заняття 18.
1. Загальне поняття про проект і склад проектної документації. 2. Порядок розробки проекту і його затвердження.   Проектомназивають комплект технічн

Заняття 19.
1. Загальне поняття про організаційно – технічну підготовку до будівництва будівель і споруд. 2. Ознайомлення з суттю та порядком здійснення тендерних торгів.   Підг

Заняття 21.
1. Технологія і організація будівельного виробництва. 2. Класифікація будівельних процесів.   Технологія (від грецьк. — технос (ремесло, майстерність) і лог

Заняття 23.
1. Охорона праці, її місце та значення в будівництві. 2. Основні положення Закону України «Про охорону праці»   Охорона праці - це система правових, соціально-економ

Заняття 26.
1. Ознайомлення з екологічним законодавством України та відповідальністю за його порушення. 2. Основні положення охорони природного середовища в процесі проектування будівель і їх будівниц

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги