рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Початок роботи

Початок роботи - раздел Философия, Елементарний вступ в MATLAB Створіть У Своїй Папці Папку З Назвою Lab3. Після Відкриття Matlab Перейдіть ...

Створіть у своїй папці папку з назвою LAB3. Після відкриття MATLAB перейдіть працювати у свою папку. Надрукуйте fdatool в командному рядку MATLAB:

>>fdatool

З'являється діалогове вікно з пропозиціями використовувати FDATool. Потім, GUI відображає типовий фільтр.

GUI має три головні області:

- Область інформації про поточний фільтр (The Current Filter Information region),

- Область показу фільтра (The Filter Display region),

- Панель Дизайну (The Design panel) (Нижня половина вікна).

Верхня половина GUI представляє інформацію щодо специфікацій фільтра та характеристик поточного фільтра. Область Current Filter Information, угорі ліворуч, показує властивості фільтра:

- структуру фільтру,

- порядок фільтра,

- стійкий фільтр чи ні,

- забезпечує доступ до менеджера фільтра для роботи з створеними раніше фільтрами. Область показу фільтра (The Filter Display region), угорі праворуч, показує різні характеристики фільтра, наприклад, амплітудна характеристика, групова затримка і коефіцієнти фільтра.

Половина GUI, що знаходиться внизу – це інтерактивна частина FDATool. На панелі дизайну (The Design Panel) ви визначаєте ваші специфікації фільтру. Вона контролює, що виводиться в інших двох верхніх регіонах. Інші панелі можуть бути показані за допомогою кнопок бічного меню.

Інструмент включає в себе контекстно-залежну допомогу. Ви можете клацнути правою кнопкою миші або клацнути по кнопці What's This? (Що це?), щоб отримати інформацію щодо різних частин інструменту.

3.3. Проектування фільтра

Ми розробимо низькочастотний фільтр, який передає всі сигнали з частотами менш, або рівні 20% частоти Найквіста та затухаючі частоти більш або рівні 50% частоти Найквіста. Ми будемо використовувати FIR Equiripple фільтр з наступними специфікаціями:

Поглинання (втрати сигналу в обладнанні та лінії, вимірювані в децибелах) смуги пропускання (Passband attenuation) 1 dB.

Поглинання смуги затримки (Stopband attenuation) 80 dB. Частота смуги пропускання (A passband frequency) 0.2 [Нормалізована (0 1)] [Normalized (0 to 1)].

Частота смуги пропускання (A stopband frequency) 0.5 [Нормалізована (0 1)] [Normalized (0 to 1)].

Щоб здійснювати цей дизайн, ми будемо використовувати наступні специфікації.

1. Виберіть Lowpass з спливаючого меню під Response Type і Equiripple під Design Method FIR. Взагалі, коли ви змінюєте тип відповіді або метод дизайну, параметри фільтру та області показу фільтра модифікуються автоматично.

2. Виберіть Specify order в області Filter Order та введіть 30.

3. Фільтр Equiripple FIR має опцію Density Factor, яка управляє щільністю частотної сітки. Чим більше значення, тим ближче ваш фільтр до ідеального фільтру equiripple, але при цьому потрібно більше часу на створення так як зростає кількість обчислень. Залиште значення 20.

4. Виберіть Normalized (0 1) з випадаючого меню в області Frequency Specifications.

5. Введіть 0.2 для wpass і 0.5 для wstop в області Frequency Specifications.

6. Wpass і Wstop, в області специфікацій амплітуди – це вагові коефіцієнти, на які домножаются амплітуди діапазонів wpass і wstop відповідно, використані в процесі оптимізації у фільтрі Equiripple FIR. Залиште ці значення рівними 1.

7. Після установки специфікацій дизайну, клацніть кнопку Design Filter внизу GUI, щоб створити фільтр.

АЧХ фільтра буде показана в області аналізу фільтра після обчислення коефіцієнтів.

3.4. Перегляд інших характеристик фільтра

Як тільки ви розробили фільтр, ви можете розглядати інші характеристики фільтра у вікні показу, клацаючи по кожній із кнопок на панелі інструментів. Кнопки в порядку зліва направо:

- АЧХ (Magnitude response).

- Фазо-частотна характеристика (ФЧХ) (Phase response).

- АЧХ і ФЧХ на одному графіку (Magnitude and Phase responses).

- Характеристика групової затримки (Group delay response).

- Характеристика затримки по фазі (Phase delay response).

- Імпульсна характеристика (Impulse response).

- Реакція на стрибок (Step response).

- АФХ характеристика в кутових координатах

(Pole-zero plot).

- Коефіцієнти фільтра (Filter Coefficients).

- Інформація про фільтр (Filter Information).

3.5. Зміна одиниць вимірювання осей

Ви можете змінювати одиниці вимірювання осі абсцис або ординат, клацаючи правою кнопкою миші по мітці осі та вибираючи бажані одиниці. Поточні одиниці позначені «галочкою».

3.6. Відмітка точок даних

В області показу ви можете клацнути по якій-небудь точці на графіку, щоб додати маркер даних, який показує значення в цій точці.

Після клацання правою кнопкою по маркеру з'являється меню, завдяки якому ви можете переміщати та видаляти маркери або уточнювати зовнішній вигляд маркерів даних у цілому.

3.7. Оптимізація дизайну

Для мінімізації складності фільтра, можна скоротити число коефіцієнтів опцією Minimum Order на панелі дизайну.

У Design Region змініть опцію Filter Order на Minimum Order, а інші параметри залиште так як вони є.

Клацніть кнопку Design Filter, щоб створити новий фільтр. Як ви можете бачити в Current Filter Information в поле Order, значення зменшилося з 30 до 16, кількість хвиль на графіку зменшилася, а їх ширина збільшилася. Специфікації смуг пропускання та затримки ще відповідають критеріям дизайну.

3.8. Використання іншої структури фільтра

Наш фільтр – це Direct-form FIR. Зазвичай Direct-Form FIR Transposed реалізується за допомогою технічних засобів. Ви можете використовувати Convert Structure з меню Edit щоб поміняти поточний фільтр на нову схему. Фільтри можуть бути змінені на Direct-Form FIR, Direct-Form FIR Transposed, Direct-Form Symmetric FIR.

3.9. Зміна параметрів аналізів

Клацаючи правою кнопкою по графіку та вибираючи Analyses Parameters ви можете викликати діалогове вікно для зміни певних параметрів аналізу. Щоб зберегти показані значення параметрів за замовчуванням, клацніть по Save as Default. Щоб відновити MATLAB – початкові значення за замовчуванням, клацніть по Restore Original Defaults.

3.10. Експорт фільтру

Як тільки Ви будете задоволені вашим дизайном, ви можете експортувати Ваш фільтр в:

MATLAB workspace (робоча область MATLAB),

MAT-file (МАТ-файл),

Text-file (текстовий файл).

Виберіть Export (експорт) з меню File (файл).

Якщо здійснюється експорт в робочу область MATLAB, ви можете експортувати як коефіцієнти так і об'єкт (фільтр), вибираючи з меню, що випадає, Export (експорт).

Якщо ви хочете експортувати об'єкт (Еxport as object), властивості об'єкта визначають багато аспектів його вигляду та поведінки. Ви можете використовувати команди GET (ОТРИМАТИ) та SET (ВСТАНОВИТИ) з командного рядка MATLAB, щоб отримати доступ і маніпулювати значеннями властивостей об'єкта.

3.11. Генерація M-файла (M-file)

FDATool дозволяє вам згенерувати m-код, щоб відтворити ваш фільтр. Це дозволяє вам вбудовувати ваш фільтр в існуючий код або автоматизувати створення фільтрів у сценарії.

Виберіть Generate M-file (згенерувати m-файл) з меню File (файл) і конкретизуйте ім'я файлу в діалоговому вікні генерації m-файлу.

3.12. Перетворення фільтра (Quantizing a Filter)

Якщо у вас встановлений Filter Design Toolbox, Set quantization parameters panel доступна в бічному меню . Ви можете використовувати цю панель для перетворення та аналізу фільтрів подвоєної точності. За допомогою Filter Design Toolbox ви можете перетворювати фільтри подвійної точності у фільтри з одинарною точністю.

Якщо у вас встановлений Fixed Point Toolbox, ви можете перетворювати фільтри у фільтри, в яких використовується точність обчислень з фіксованою точкою.

Відзначимо, що не можна змішувати обчислення з плаваючою точкою та обчислення з фіксованою точкою в одному фільтрі.

3.13. Цільові об'єкти

Меню Targets дозволяє вам генерувати різні види коду, що представляють Ваш фільтр. Наприклад, ви можете генерувати заголовні файли C, XILINX коефіцієнти файлів і HDL за допомогою дизайну фільтра з HDL компілятором.

Питання для самоперевірки

1. Що таке FDATool і GUI?

2. Що таке АЧХ, ФЧХ і АФХ?

3. Що означає Equiripple FIR Filter?

4. Що означають Impulse response і Step response?

5. Що означає Експорт фільтру та як він здійснюється?

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Елементарний вступ в MATLAB

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... Національний авіаційний університет... СПЕЦІАЛІЗОВАНІ АРХІТЕКТУРИ КОМП ЮТЕРІВ Лабораторний практикум для студентів напряму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Початок роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Порядок виконання роботи
1. Створити свою папку з англійською назвою, в якому вказати своє прізвище і номер групи. 2. У створеній папці створити папку LAB1. 3. Зайти в MATLAB. 4. У командному вік

Порядок виконання роботи
1. Відтворити програму яка демонструє роботу прямого та зворотного ШПФ. 2. Вивчити функції необхідні для виведення на екран графіків сигналів. 2.1. Короткі теоретичні відо

Порядок виконання роботи
1. Початок роботи 2. Проектування фільтру 3. Перегляд інших характеристик фільтра 4. Зміна одиниць вимірювання осей 5. Відмітка точок даних 6. Оптимізац

Порядок виконання роботи
1. Створити НІХ фільтрі Баттерворта за допомогою інструментів FDATool. 2. Ознайомитися з інструментом візуалізації фільтра Filter Visualization Tool (FVTool) 4.1. Створенн

Порядок виконання роботи
1. Зв'язок АЧХ з розташуванням нулів і полюсів. 2. Розрахунок частотних характеристик. 3. Побудова графіків фазочастотних характеристик. 5.1. Короткі теоретичні в

Розрахунок частотних характеристик
Нехай аналізований ланцюг має функцію передачі (5.4) Побудуємо його АЧХ і ФЧХ:

Порядок виконання роботи
1. Розрахунок аналогових фільтрів-прототипів. 2. Частотні перетворення фільтрів. Короткі теоретичні відомості та методичні вказівки Дана Лабораторна робо

Преобразование ФНЧ в ФВЧ
Перетворення ФНЧ-прототипу в ФВЧ - це інверсія частотної осі. У MATLAB таке перетворення здійснюється функцією lp2hp: [b1, a1] = lp2hp (b, a, w0). В якості прикладу розраховується ФВЧ Чебишева перш

Теорема Котельникова
Будь-який сигнал s(t), спектр якого не містить складових з частотами вище деякого значення може бути б

Імпульс з обмеженою смугою частот
Для формування сигналу, що має прямокутний, тобто обмежений по частоті спектр, служить функція sinс: у = sinc(t). Єдиним вхідним параметром є вектор значень часу t. Повертаєтьс

Порядок виконання роботи
1. Генерація послідовності імпульсів. 2. Функції генерації періодичних сигналів. 3. Генерація сигналу з мінливою частотою. 4. Формування випадкових сигналів.

Порядок виконання роботи
1. Сутність лінійної дискретної обробки 2. Зв'язок АЧХ з розташуванням нулів і полюсів 3. Всепропускающіе фільтри 4. Фільтри першого порядку 9.1. Короткі

Імпульсна характеристика
У випадку лінійних систем з постійними параметрами для аналізу проходження будь-якого сигналу достатньо знати результат проходження елементарного імпульсу у вигляді дельта-функції. Для дискретних с

Порядок виконання роботи
1. Зв'язок ДПФ і спектру дискретного аналізу. 2. Взаємозв'язок ДПФ і фільтрації. 3. Дискретна фільтрація за допомогою ДПФ. 11.1. Короткі теоретичні відомості та м

Порядок виконання роботи
1. Функція fftshift. 2. Вікна 3. Функції непараметричного спектрального аналізу 4. Розрахунок періодограмми 5. Функції авторегресійного спектрального аналізу

Матриця ДПФ
У MATLAB розрахунок матриці прямого ДПФ реалізується за допомогою функції dftmtx. Синтаксис її виклику наступний: А = dftmtx(n). Тут n - розмірність ДПФ. Матриця зворотного ДПФ ві

Порядок виконання роботи
1. Метод інваріантної імпульсної характеристики 2. Прямі методи синтезу 3. Субоптимальний синтез нерекурсивних фільтрів з використанням вікон 4. Фільтри з косінусоідально

Порядок виконання роботи
1. Функції синтезу стандартних фільтрів 2. Функції вибору порядку фільтрів 3. Функції прямого синтезу рекурсивних фільтрів     14.1. К

Функции выбора порядка фильтров
Вибрати мінімально необхідний порядок фільтра дозволяють такі однотипні функції пакету Signal Processing: [n,Wn]=buttord(Wp, Ws, Rp, Rs) [n,Wn]=cheb1ord(Wp, Ws, Rp, Rs) [

Порядок виконання роботи
1. Амплітудна модуляція (АМ) 2. Однотональна AM 3. АМ-сигнал у загальному випадку 4. Енергетичні співвідношення в АМ-сигналі 5. Демодуляція AM 1

Однотональна AM
Для розуміння суті амплітудної модуляції і спектральної структури АМ-сигналу корисно докладніше розглянути окремий випадок, коли модулюючий сигнал є гармонійним. Відношення між амплітудами модулююч

Порядок виконання роботи
1. AM з пригніченою несучою 2. Односмугова модуляція 3. Демодуляція однополосного сигналу 4. Полярна модуляція 5. Кутова модуляція (КМ) 6. Демодуляція К

Порядок виконання роботи
1. Частотна маніпуляція 2. Амплітудна маніпуляція 3. Фазова маніпуляція Короткі теоретичні відомості та методичні вказівки

Порядок виконання роботи
1. Квадратурна маніпуляція 2. Демодуляція 3. Формування спектру Короткі теоретичні відомості та методичні вказівки 18.1. Квадратурна ман

Формування спектру
Якщо параметри модуляції аналогового сигналу підтримуються постійними протягом символьного такту і на початку нового такту змінюються стрибкоподібно, це призводить до появи стрибків і у сформованом

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги