Основне рекурентне співвідношення

Оскільки і задані ( = 0 ), вибір напрямку прогонки в цьому випадку довільний. Застосуємо алгоритм прямої прогонки.

Нехай мінімальні витрати протягом перших періодів (з першого по k-й включно), за умови, що запас на кінець -ого періоду (на початок (+1)-ого) дорівнює . І нехай в -ому періоді здійснюється поставка в розмірі . (Ми вже з'ясували, що () може приймати значення рівні попиту за ціле число періодів). Це означає, що на кінець (-1)-ого періоду був запас . Тоді вартість поточного кроку складає , а величина

(20)

являє собою мінімальні витрати за періоди від 1-го до включно, за умови, що на кінець -ого періоду є одиниць продукції, а в -ому періоді здійснюється поставка в об'ємі . Вираз (20) – умовно мінімальні витрати для стану при поставці в -ому періоді. Мінімізуємо (20) по всіх можливих значеннях , одержимо рекурентне співвідношення:

(21)

причому ==+-, .

Мета задачі – знайти .

Може здатися, що (як і раніше) на цьому можна зупинитися. Це не так. Розглянемо, як при виборі допустимих значень змінних враховується співвідношення (19). Оскільки =0, то мінімум (21) у силу опуклості вверх j досягається в одній із крайніх точок

= s +(max) або =0 (min)

(= 0) (min) (> 0) (max).

 

 

Тому

 

 

; (22)

 

Розглянемо тепер величину – мінімальні витрати протягом перших () періодів, за умови, що запас на кінець ()-го періоду дорівнює . Для періоду () виконується рівність =0, при цьому об'єм поставки може приймати або мінімально можливе значення (=0) або максимально можливе (= ++). При цьому ==+.

 

. (23)

Підставивши вираз (23) в (22), одержимо:

 
 

 


.

 

 


Аналогічно визначається співвідношення для :

.

Позначимо через мінімальні витрати за перші k періодів за умови, що остання поставка була виконана на початку періоду j і на кінець k-го періоду запас дорівнює :

. (24)

       
 
   
 

 

 


Записавши вирази, аналогічні (22), для , одержимо

(25)

Особлива структура (у розрахунках використовуються тільки величиниз нульовими аргументами) і той факт, що і , дозволяють зробити висновок, що на кожному кроці досить визначати тільки . Значить ОРС (25) набуває такого вигляду:

Розглянемо окремий випадок вигляду функції виробничих витрат . Нехай

Тоді витрати за перші k періодів за умови, що остання поставка була виконана на початку періоду j і на кінець k-го періоду запас дорівнює , визначаються співвідношенням:

 

 


Подальше спрощення в обчислювальній схемі може бути отримано, якщо врахувати наступну обставину. Якщо при обчисленні виявилося, що поставка, за допомогою якої задовольнявся попит (k-1)-ого періоду, надходить у періоді , то й поставка, що задовольняє попит k-го періоду, повинна надійти не раніше періоду . Отже, при обчисленні досить розглядати

,

де має обговорений раніше зміст.