рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 2.4. Експлуатація трансформаторних підстанцій ТП і розподільчих пристроїв РП

Тема 2.4. Експлуатація трансформаторних підстанцій ТП і розподільчих пристроїв РП - раздел Философия,   Тема 2.4. Експлуатація Трансформаторних Підстанцій (Т...

 

Тема 2.4. Експлуатація трансформаторних підстанцій (ТП) і розподільчих пристроїв (РП)

Прийомка в експлуатацію змонтованих ТП

Огляд змонтованої ТП: - на дверях трансформаторних камер і на баках силових трансформаторів… бути нумерація;

Електричні вимірювання в процесі прийомки

Величина опору повинна складати не менше 70% від значення, що отримано на заводі. 2. Вимірювання опору обмоток постійному струму з метою оцінювання якості… них з’єднань. Для вимірювання використовуються універсальні мости або метод «амперметр-вольтметр». Величина струму при…

Обслуговування розподільчих пристроїв

В експлуатації перебувають РП з постійним чергуванням персоналу і без нього. Огляд РП може виконуватися без зняття напруги, а також при знятій напрузі… Температура всередині приміщень не повинна бути вище +40 °С і відрізнятися більше ніж на 15°С від температури…

Терміни ремонту і профілактичних випробувань електрообладнання РП

Поточний ремонт вміщує роботи, які не потребують викриття обладнання: - чистка обладнання від пилу; - перевірка дії рухомих частин апаратури;

Оперативні переключення в РП

Оперативні переключення виконуються по розпорядженню особи, у віданні якої знаходиться даний РП. Дії чергового по виконанню переключень: - отримати розпорядження;

Експлуатація силових трансформаторів

трансформаторів потужністю до 1000 кВА, або за допомогою манометричних термометрів або контрольно-записуючої апаратури для трансформаторів… Температура верхніх шарів масла не повинна перевищувати 95°С. Перевищення… Для трансформаторів з дуттьовим охолодженням допускається робота без обдування, якщо температура масла не перевищує…

Використання трансформаторного масла

- ізолює вузли активної частини, які знаходяться під напругою; - охолоджує вузли активної частини, що нагріваються при роботі; - запобігає тверду ізоляцію обмоток від зволоження.

Експлуатація установок статичних конденсаторів

Установки статичних конденсаторів комплектуються термометрами для вимірювання температури в приміщеннях, розрядною штангою для контрольного розряду… Установки статичних конденсаторів необхідно відключати в наступних випадках: … - при підвищенні напруги більше 110% номінальної;

Експлуатація акумуляторних батарей

Перед зарядом батареї необхідно увімкнути вентиляцію і перевірити її дію. Відключати вентиляцію дозволяється не раніше ніж через 1,5 години після… Заряд акумуляторної батареї здійснюється в дві ступені: ІІ = 1,2 Із.н. до напруги 2,4 В,

Експлуатація приладів релейного захисту і вимірювання, захисних і протипожежних засобів

 

Прилади релейного захисту належать плановим перевіркам 1 раз в 3 роки в спеціалізо- ваних лабораторіях.

Прилади обліку електроенергії при виявлених несправностях передаються в ремонт спеціалізованим підприємствам.

Періодичність перевірки електровимірювальних приладів:

Щитові прилади, що встановлюють режим роботи основного обладнання перевіряються 1 раз в 3 роки.

Інші щитові прилади – 1 раз в 5 років.

Переносні прилади – 1 раз в 2 роки.

Зразкові прилади – 1 раз на рік.

Періодичність перевірки захисних засобів:

Ізолюючі штанги і кліщі – 1 раз в 2 роки.

Боти – 1 раз в 3 роки.

Рукавички – 1 раз в 6 місяців.

Випробуванням належать захисні засоби, які знаходяться в користуванні і в запасі.

Вагова перевірка вогнегасників виконується 1 раз в 3 місяці.

 

Техніка безпеки при обслуговуванні ТП і РП

Основні організаційно-технічні заходи при експлуатації заводських підстанцій. Організаційними заходами, що забезпечують безпечність робіт в електричних… Роботи в електричних установках в залежності від їх характеру можна виконувати по нарядам або без них, а також по…

Захисні засоби

Основними вважаються ті засоби, ізоляція яких може надійно витримувати робочу напругу установки і з допомогою яких можна безпосередньо торкатися… Додатковими являються ті захисні засоби, які служать для посилення дії… Всі захисні засоби необхідно перевіряти при прийомці їх в експлуатацію, а в подальшо- му – періодично через визначені…

Тема 2.5. Експлуатація електроприводів і пускорегулювальних апаратів

Прийомка в експлуатацію змонтованих електроприводів

При огляді змонтованого електроприводу приймальна комісія звертає увагу на те, щоб: - лінія валів змонтованих агрегатів була плавною; - електродвигуни і апарати були доступні для огляду і ремонту на місці установки;

Пуск і зупинка електродвигунів

Електропривод запускають після попереднього огляду і перевірки готовності до пуску електродвигуна, приводного механізму і передавального пристрою:… Якщо поблизу електродвигуна знаходяться люди, то їх попереджають про пуск… Пуск асинхронного електродвигуна з фазним ротором і контактними кільцями здійсню -ють за допомогою реостату в колі…

Експлуатація підшипників електричних машин

Робота підшипників залежить від величини повітряного зазору між статором і ротором, який являється невеликим і по мірі зношення підшипників стає ще… На роботу підшипників впливає також величина зазору між шийкою валу і… В підшипниках кочення максимальні величини зазорів приймаються по даним заводів-виробників. Підшипник вважається…

Огляд електроприводів і контроль за їх роботою

В зв’язку з цим періодичність оглядів електроприводів і їх зміст встановлюється в місцевих інструкціях. Черговий електромонтер, під час обходів виконуючі огляд електроприводів,… - температуру нагріву двигунів;

Догляд за окремими елементами електричних машин

При експлуатації електричних машин постійного струму необхідно слідкувати за чистотою колектора, тому що це являється одною з умов, що забезпечують… При виникненні подряпин або іншої шорсткості на поверхні колектора його робота…

Несправності електродвигунів

Несправності електричної частини є найбільш розповсюдженими – короткі замикання всередині обмоток електродвигуна і між ними, замикання обмоток на… Причини механічного характеру, які викликають порушення нормальної роботи…  

Основні види несправностей в електродвигунах і причини їх виникнення.

Причиною цього в електродвигунах з контактними кільцями можуть бути замкненими на коротко опори пускового реостату або контактних кілець. В першому… Включити електродвигун не вдається також з-за короткого замикання в колі… Якщо фази статора з’єднані зіркою, то вимірюють величини струмів, що споживаються з мережі окремими фазами. Фаза, яка…

Експлуатація автоматизованих електроприводів

В схемах управління автоматизованими електроприводами широко використовуються контактори, реле, опори, випрямлячі, тиристори, різного роду датчики і… Схеми автоматизованих електроприводів відрізняються від схем ручного… Розповсюдженим апаратом в схемах автоматизованих електроприводів являється електромагнітний контактор, який вміщує в…

Техніка безпеки при експлуатації електроприводів

При оглядах елементів працюючого електроприводу не слід наближатися до струмо - ведучих частин електроустановки, необхідно проявляти обережність при… Слід враховувати, що небезпека, яка викликається порушенням правил техніки… Без зняття напруги з електроустановки, але з дотриманням мір обережності можна при експлуатації виконувати такі…

Тема 2.6. Експлуатація електроустаткування вантажопідйомних механізмів

Обсяг і послідовність прийомки в експлуатацію електроустаткування кранів і ліфтів

При огляді змонтованого електрообладнання кранів і підйомників приймальна комісія звертає увагу на те, щоб: - проводи, що прокладені на крані, були захищені від механічних пошкоджень,… можуть мати місце при ремонті механічної частини крана;

Нагляд за електродвигунами, пусковою апаратурою і гальмівними пристроями

При експлуатації електрифікованих вантажопідйомних пристроїв важливо забезпечити безпечність обслуговуючого персоналу, тому що вантажопідйомні… Щоб забезпечити контроль за експлуатацією вантажопідйомних пристроїв, їх… Підвищення надійності роботи електрифікованих вантажопідйомних пристроїв забезпечується своєчасними…

Техніка безпеки при обслуговуванні електрообладнання вантажопідйомних пристроїв

Персонал, що обслуговує електрообладнання вантажопідйомних пристроїв, повинен бути обережним і строго виконувати всі вимоги техніки безпеки.… Виконання робіт на частинах вантажопідйомних пристроїв, які знаходяться на… Ремонт електрообладнання вантажопідйомних пристроїв по умовам безпеки виконують два спеціалісти, один з них –…

Тема 2.7. Технічне обслуговування електрообладнання термічних і зварювальних установок

 

Прийомка до експлуатації електрообладнання електропечей

- вони були обладнані пристроями блокування, які забезпечують безпечність їх обслуговування і забороняли виконання оперативних дій в неправильній… - на щитах управління була передбачена сигналізація включеного і відключеного

Експлуатація електрообладнання електропечей опору

Електричні печі опору щоденно оглядає обслуговуючий персонал, який звертає увагу на стан всіх частин електропечі, змащує механізми і очищує… Нагрівальні елементи електропечі оглядають не менше одного разу в 6 – 9… Планово-попереджувальний ремонт електричних печей опору виконують не менше одного разу на рік. Ремонтують і…

Експлуатація електрообладнання дугових печей

Важливу роль при експлуатації дугових електричних печей має також витрата часу, який необхідний для переключення ступенів вторинної напруги… Для промислових підприємств, які мають дугові електричні печі, велике значення… За дуговими електричними печами ведеться систематичний нагляд та відповідний догляд. Електродні тримачі і електроди…

Експлуатація високочастотних електропічних установок

Високочастотні електропічні установки (ВЧУ) являються для обслуговуючого персоналу джерелом підвищеної небезпеки, що висуває ряд вимог з техніки… Особливу небезпечність при експлуатації ВЧУ представляє перерив в подачі… Підприємства, в яких експлуатують пічні ВЧУ, розроблюють інструкції по їх обслуговуванню відповідно до місцевих умов.…

Експлуатація електрозварювальних установок

Табл.2.7.1. Переріз проводів зварювального кола. Переріз проводив, мм2 Найбільша допустима величина струму, А Переріз…   Проводи, які приєднуються до електродного, тримача повинні бути гнучкими, тому допускається використання проводив…

Техніка безпеки при експлуатації електротермічного устаткування

Серйозну небезпеку для обслуговуючого персоналу являє остаточний заряд на конденсаторах, який залишається на них при відключенні високочастотної… Флюси, що використовуються при електрозварюванні виділяють гази, здатні… При виконанні зварювальних робіт робоче огороджують щитами або якими-небудь іншими пристроями, які захищають від дії…

Тема 2.8. Експлуатація електроустаткування цивільних споруд

Прийомка в експлуатацію мереж і розподільчих пристроїв цивільних споруд

При прийомці змонтованих електричних мереж приймальна комісія звертає увагу на те, щоб: - електропроводка була надійно закріплена і не мала провисань; - проводка і кабелі повинні мати захист в місцях, де є можливість механічних

Періодичність обслуговування і профілактичних ремонтів мереж і розподільчих щитив

Нагляд за мережами здійснюється шляхом систематичних перевірок їх технічного стану в приміщеннях з нормальним середовищем 1 раз в 6 місяців. Графік оглядів електромереж затверджує головний енергетик підприємства, яке їх… В процесі експлуатації з метою підтримання мереж в справному стані виконуються наступні види ремонтів:

Обслуговування освітлювальних електроустановок цивільних споруд

В громадських будівлях допускається спорудження спеціальних мостиків при відсутності можливості використання інших засобів і способів доступу до… Світильники, яки обслуговуються з стрем’янок або приставних драбин, повинні… Для забезпечення можливості обслуговування освітлювальних приладів допускається їх установка на поворотних пристроях…

Управління освітленням.

При живленні освітлення будівель від підстанцій і мереж, розташованих зовні цих будівель, на кожному ввідному пристрої в будівлю повинен… При живленні від одної лінії чотирьох і більше групових щитків з числом груп 6… В приміщеннях, що мають зони з різними умовами природного освітлення і різними режимами роботи, повинно…

Загальні питання ремонту електроустаткування

Системи і класифікація ремонтів

Система ППР являється плановою системою заходів, яка забезпечує тривалу безава - рійну роботу електрообладнання. В результаті багаторічного широкого… Ремонтом називається комплекс робіт і заходів, направлених на відновлення… Ремонт електрообладнання здійснюється на спеціалізованих електроремонтних заводах і електроремонтних цехах…

Види та причини зношення електрообладнання

Механічне зношення електрообладнання виникає, як правило, внаслідок тривалого постійного або змінного механічного впливу на окремі частини або… Абразивне зношення в електричних апаратах як вид механічного зношення виража… Зношення внаслідок втрати властивостей (старіння) матеріалів проявляється, наприклад в ослабленні пружин механізмів…

Планування і методи виконання ремонтних робіт

Міжремонтним періодом називають період роботи електрообладнання між двома плановими ремонтами, наприклад між сусідніми поточними або між поточним і… Ремонтний цикл – це відрізок часу, на протязі якого електрообладнання працює… Структурою ремонтного циклу називають сукупність поточних і середніх ремонтів, що виконуються між капітальними…

Структура електроремонтного цеху і склад його обладнання

Ремонтний цех середнього по потужності підприємства складається з ряду виробничих підрозділів: відділення розбирання, ремонтно-механічного,… У відділенні розбирання і дефектації очищують електрообладнання перед… Масляне господарство розміщують звичайно поруч з відділенням розбирання і дефектації, де зливають відпрацьоване масло,…

Тема 3.1. Ремонт внутрішніх електричних мереж

 

 

Методика виявлення пошкоджень в електромережах

1. Відсутність або нестабільне постачання електроенергії до споживачів. Причиною такого виду порушення, як правило являється: - відсутність контакту в з’єднувальних пристроях; - змінний контакт в з’єднаннях, які можуть виникнути внаслідок ослаблення елементів монтажу або під впливом корозії і…

Несправності, що приводять до спрацювання апаратів захисту.

Причиною даного виду пошкодження являються різного виду короткі замикання між провідниками лінії живлення або фазного провідника на землю в результаті пошкодження або втрати властивостей ізоляції.

При пошуку несправності даного виду доцільно виконувати послідовне відключення споживачів (групи споживачів) для визначення пошкодженої ділянки.

Для визначення приблизного місця пошкодження доцільно використовувати метод короткозамкненого контуру.

Прилади, що використовуються при визначенні пошкоджень в електромережах:

- комбінований прилад (ампервольтомметр);

- неоновий пробник-індикатор;

- прилад-індикатор скритої проводки;

- прилад визначення порядку чергування фаз;

- контрольна лампа.

-

Матеріали для ремонту електромереж.

 

Провідникові матеріали вибирають з умов, що клас ізоляції і навантажувальна здатність аналогічні або вище тих, що належать заміні. При необхідності прокладання вставок в лінії мідні і алюмінієві провідники необхідно розділювати за допомогою з’єднувачів під обтиск або під гарячу пайку, допускається при болтовому з’єднанні в якості розділюваль- ного елементу використовувати стальну лужену шайбу.

Електроізоляційні матеріали:

- липка прогумована стрічка;

- липка поліхлорвінілова стрічка;

- липка скловолокниста стрічка;

- азбестова стрічка;

- термоусадкові електроізоляційні матеріали;

- лаки, емалі і клеї.

При необхідності виготовлення ізолюючих деталей (втулок, вставок та ін.) необхідно використовувати матеріали по електричній міцності не гірше тих, що належать заміні.

 

Випробування і контроль якості ремонтних робіт

Силові і освітлювальні електропроводки випробуються шляхом вимірювання опору ізоляції мегомметром з тестовою напругою 1000 В. Опір ізоляції при… Випробування в освітлювальних проводках проводяться без ламп з приєднанням… Кола управління, захисту і збудження машин постійного струму напругою до 1,1 кВ випробуються шляхом вимірювання опору…

Пошук несправностей в системах освітлення і способи їх усунення

Ремонт світильників з люмінесцентними лампами. Експлуатація і ремонт люмінесцент- них ламп відрізняється від експлуатації і ремонту ламп… Несправність лампи приводить до пошкодження стартера і баластного пристрою. В… Нижче приведені найбільш характерні несправності люмінесцентних ламп і способи їх усунення:

Техніка безпеки при обслуговуванні і ремонті внутрішніх електромереж і освітлення.

1. Роботи по обслуговуванню і ремонту внутрішніх цехових і освітлювальних електромереж виконують як правило, два спеціалісти. 2. Напруга на ділянці мережі, де виконується ремонт повинна бути знята.

Тема 3.2. Ремонт кабельних ліній

Визначення зон і місць пошкодження в кабельних лініях

При експлуатації кабельних ліній мають місце наступні види їх пошкоджень: - однофазні замикання на землю; - замикання струмоведучих жил між собою;

Організація робіт по ремонту кабельних ліній

При пошкодженні кабелю обслуговуючий персонал повинен знайти місце пошкодження, а при прокладанні кабелю в земляній траншеї - розкопати ділянку… Обсяг робіт при поточних і капітальних ремонтах КЛ визначається по результатам… Для планування ремонтів КЛ ведеться експлуатаційно-технічна документація:

Технологія ремонту основних конструктивних елементів КЛ

Основні види робіт по ремонту КЛ: - ремонт броньового покриття; - ремонт кабельних оболонок;

Техніка безпеки при ремонті КЛ

Ремонтні роботи дозволяється виконувати лише після усестороннього відключення кабелю, перевірки на його кінцях відсутності напруги і вивішування в… При ремонті кабельних ліній приходиться іноді розрізати кабель або розкривати… При ремонтних роботах в кабельних спорудах, а також при земляних роботах при розкопуванні кабельних трас можна…

Тема 3.3. Ремонт трансформаторів та електрообладнання ТП

Характерні пошкодження трансформаторів та їх ознаки

 

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, експлуатація, трансформаторних, підстанцій, ТП, Роз, ільчих, строїв, РП0.121

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 2.4. Експлуатація трансформаторних підстанцій ТП і розподільчих пристроїв РП

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Односоставные предложения.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Сложноподчиненное предложение. Типы сложноподчиненных предложений.
Кафедра русского языка... Методические рекомендации... Для практических занятий...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Функционально-смысловые типы речи.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

По произведениям Александра Блока «Моя тема - тема о России»
Тема России является центральной в творчестве поэта. Особенно мощно она начинает звучать в его лирике во время переломных событий начала века.… Обращаясь к этому миру, Блок утверждает: “не может сердце жить покоем, недаром… Доспех тяжел, как перед боем. Теперь твой час настал.

Теоретический раздел → Курс лекций → Раздел 1. Информация и информатика. → Тема 1. Понятие информации → Тема 1. Лекция
Сигналы и данные Данные и методы Понятие об информации Кодирование данных двоичным кодом Единицы представления данных Понятия о... Теоретический раздел Курс лекций Раздел...

Тема 1. Предмет курса Система государственного и муниципального управления Цели и задачи изучения темы
Цели и задачи изучения темы... Формирование представления о содержании курса Система государственного и... Вопросы для повторения...

Тема: Аналіз концентрації, диференціації та подібності розподілів
Тема Аналіз концентрації диференціації та подібності розподілів... Мета роботи опанувати прийоми аналізу концентрації диференціації та... Завдання роботи провести аналіз концентрації диференціації та подібності статистичних розподілів отримати...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Типы сложноподчиненных предложений.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Вопрос 1. Предмет и значение курса. Классификация римского права. Предмет РП – это совокупность нескольких правовых подсистем, действующих параллельно, одновременно. Классификация РП
Римское право это система рабовладельческого права древнего Рима включающая в себя частное право и публичное право Римское право возникло в... Предмет РП это совокупность нескольких правовых подсистем действующих... Классификация РП...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам