рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основні поняття про ручний механізований інструмент.

Основні поняття про ручний механізований інструмент. - раздел Философия, Навчальної дисципліни Будівельна техніка   Ручним Механізованим Інструментом (Рмі) Або Ручними...

 

Ручним механізованим інструментом (РМІ) або ручними машинами (РМ) називають машини, головний робочий рух яких (рух робочого органу) здійснюється основним двигуном, а допоміжний рух (подача) і керування - вручну. Під час роботи маса машини повністю або майже повністю сприймається руками оператора.

РМІ використовується там, де застосування загальнобудівельних машин неможливе або економічно невиправдане. Його застосовують, наприклад, для зменшення трудомісткості, підвищення продуктивності та якості робіт на тих операціях, які ще виконуються за допомогою ручного немеханізованого інструменту (гайкових ключів для загвинчування гайок, зубил для зачищення зварних швів та ін.). За їх допомогою виконують різноманітні види будівельних, монтажних, складальних, сантехнічних, електротехнічних, ремонтних, опоряджувальних та ін. робіт.

Застосування РМІ дозволяє підвищити продуктивність у 10...15 разів. Витрати на придбання ручних машин окуповуються за 4...10 тижнів.

Класифікація ручного механізованого інструменту.Конструктивна різноманітність РМІ надзвичайно велика. Вітчизняна промисловість випускає більш як 1000 видів та типорозмірів ручних машин. Тому їх класифікація досить ускладнена. В технічній літературі поки ще немає єдиного підходу до класифікації РМІ. При її проведенні різні автори ставлять на перше місце різні ознаки. Наведемо одну з таких класифікацій, яка використовується найчастіше.

За призначенням і областю застосування РМІ поділяють на:

а) інструмент загального призначення (свердлильні, шліфувальні та фрезерні ручні машини);

б) інструмент для виконання окремих робіт і обробки окремих матеріалів (для обробки металів: розвальцювалки, розвертки, обпилювачі, шабери, рубальні молотки, пучкові молотки; для обробки деревини: рубанки, пилки, довбачі; для обробки кам’яних матеріалів та грунту: відбійні молотки, перфоратори, ломи, трамбівки; для складальних робіт: різенарізні ручні машини, різезакручувальні машини (гайковерти, шуруповерти, шпильковерти, муфтоверти), клепальні молотки, скобо- та цвяхозабивні ручні машини; для виконання бетонних робіт: бучарди; для виконання опоряджувальних робіт: шпарувальні ручні машини, фарбопульти та ін.);

в) універсальний інструмент з комплектом насадок.

За видом привода РМІ бувають: з електричним, пневматичним, гідравлічним приводом, з двигуном внутрішнього згоряння та піротехнічним приводом (працює на енергії згоряння порохових газів).

За принципом дії РМІ поділяють на неперервно-силові та імпульсно-силові. До першого типу машин відносять машини з робочим органом, що неперервно обертається (рис.1.1,а) (свердлильні, фрезерні, шліфувальні машини, дискові пилки та ін.). Момент на робочому органі таких машин дорівнює крутному моменту двигуна помноженому на передаточне число редуктора. Під час роботи такими машинами реактивний момент з робочого органу передається на руки оператора. Це є суттєвим недоліком згаданих машин і тому потужність їх обмежена.

В імпульсно-силових машинах енергія від двигуна до робочого органу може передаватися як у вигляді короткочасних імпульсів, тобто в ударному режимі (відбійні молотки, перфоратори, вирубні ножиці), так і у вигляді імпульсів досить тривалих у часі, тобто в безударному режимі (ножові ножиці). Що стосується імпульсно-силових машин з ударним режимом, то вони можуть працювати в чисто ударному режимі (рис.1.1,б) (молотки, бетоноломи, трамбівки), ударно-поворотному (рис.1.1,в) (перфоратори) або ударно-обертальному режимах (рис.1.1,г,д) (гайковерти).

За характером руху робочого органу РМІ поділяють на ручні машини з обертальним, зворотним та складним видами руху. До машин з обертальним рухом відносять машини з круговим рухом робочого органу (дискові пилки, свердлильні машини, борозники і т. ін.) і рухом робочого органу по замкненому контуру (ланцюгові і стрічкові пилки, довбачі, стрічкові шліфувальні машини та ін.). До ручних машин із зворотним рухом робочого органу від носять машини із зворотно-поступальним (ножиці, пилки, лобзики та ін.), коливальним (збудники) рухом робочого органу, а також машини ударної дії (трамбівки, молотки, пневмопробійники та ін.). До машин зі складним рухом робочого органу відносять машини ударно-поворотної і ударно-обертальної дії і машини зі спеціальним рухом робочого органу, який не відповідає наведеним раніше характеристикам (спеціальні типи шліфувальних та полірувальних машин).

 

 
 
Рис.63. Схеми принципу дії ручних машин


За способом перетворення енергії, що підводиться до ручних машин ударної дії, їх поділяють на механічні і фугальні. У механічних машин між двигуном і робочим органом є проміжний перетворювальний механізм. У фугальних машин цього механізму немає.

За конструктивним виконанням ручні машини з обертальним рухом поділяють на прямі, коли осі робочого органу і привода співпадають або паралельні, і кутові, коли вони розташовані під кутом.

За режимом роботи ручні машини поділяють на машини, легкого, середнього, важкого і надважкого режимів роботи. У легкому режимі працюють свердлильні машини, а у надважкому - всі машини ударної дії. Крім того, ручні машини можуть бути реверсивними і нереверсивними, одно- і багатошвидкісними, із ступінчастим або безступінчастим регулюванням швидкості руху робочого органу.

Багатошвидкісні ударно-обертальні свердлильні машини, які мають ступінчасте або безступінчасте регулювання частот обертання, а також перфоратори, які працюють в ударному, ударно-поворотному і ударно-обертальному режимах, входять у групу багаторежимних машин.

За масою ручні машини бувають: легкі - з масою до 1,5 кг; середні - з масою від 1,5 до 8 кг і важкі - з масою більше 8 кг.

За потужністю ручні машини поділяють на: малі - до 0,2 кВт; середні - від 0,2 до 1,5 кВт і великі - більше 1,5 кВт.

За класом захисту від ураження струмом електричні машини поділяють на машини І, ІІ, ІІІ класів:

а) клас І - машини на номінальну напругу більше 42 В, у яких хоча б одна металева деталь, яка доступна для дотику, відокремлена від частин, які знаходяться під напругою, тільки робочою ізоляцією;

б) клас ІІ - машини на номінальну напругу більше 42 В, у яких металеві деталі, що доступні для дотику, відокремлені від частин, які знаходяться під напругою, подвійною або посиленою ізоляцією (рис.1.2);

в) клас ІІІ - машини на номінальну напругу до 42 В, які живляться від автономних джерел або від перетворювачів чи трансформатора з розділеними обмотками.

 
 


Рис.64.Подвійна ізоляція ручних електричних машин  

 

 

Взагалі в електричних машинах розрізняють декілька видів ізоляції:

робочу або функціональну необхідну для роботи і здійснення основного захисту оператора від ураження електричним струмом (емаль і обплетення проводів, пазова ізоляція обмотки машин, просочувальні лаки і компаунди, ізоляція жил кабеля і проводів внутрішніх з’єднань і т. ін.);

додаткову – яка передбачена додатково до робочої (незалежно від останньої) і призначену для захисту оператора від ураження електричним струмом у випадку пошкодження робочої ізоляції (пластмасовий корпус машини, ізолююча втулка і т. ін.);

подвійну – комбінацію робочої і додаткової ізоляції;

посилену – покращену робочу ізоляцію, яка забезпечує такий же рівень захищеності оператора від ураження електричним струмом, як і подвійна ізоляція.

Характерною особливістю ручних електричних машин з подвійною ізоляцією (клас ІІ) є наявність у їх конструкції двох незалежних один від одного ізоляційних шарів - робочої та додаткової ізоляції. Робоча ізоляція цих машин принципово не відрізняється від ізоляції, що здійснюється шляхом застосування деталей з полімерних матеріалів, здатних виконувати захисну функцію тоді, коли робоча ізоляція виявиться пошкодженою. Для додаткової ізоляції використовують матеріали, які за своїми властивостями відрізняються від матеріалів робочої ізоляції. Це робиться для того, щоб навіть у найнесприятливіших умовах експлуатації машин одночасне пошкодження робочої та додаткової ізоляцій було неможливе.

Подвійна ізоляція може виконуватися за трьома основними схемами, показаними наприкладі ручної електричної свердлильної машини (рис.1.2). Додатковою ізоляцією електродвигуна, щіткових вузлів, вимикача та електропроводки всередині машини на всіх трьох схемах служать пластмасова рукоятка 4, корпус електродвигуна 2 і курок пускача 3. Додатковою ізоляцією якоря служать: пластмасова перемичка між валом якоря і первинним валиком редуктора 1 (рис.1.2,а); пластмасова втулка між валом якоря і пакетом заліза 5 (рис.1.2,б); пластмасове зубчасте колесо редуктора, яке знаходиться в зачепленні з шестернею вала якоря 6 (рис.1.2,в).

Безпечна експлуатація електричних ручних машин багато в чому визначається їх захищеністю від попадання вологи на ізоляцію. За цією ознакою ручні машини випускають у трьох варіантах: незахищені, бризкозахищені та водонепроникні.

Вібробезпечність ручних машин забезпечується застосуванням спеціальних пристроїв, які зменшують вібрацію, що передається від ручної машини на руки оператора, до допустимих меж.

Індексація ручного механізованого інструменту.Ручний механізований інструмент має велику кількість видів і типорозмірів. Тому для полегшення його вибору і розпізнавання, зручності ведення технічної документації розроблена його індексація (див. рис.1.3).

Згідно з цією індексацією кожна модель ручної машини має літерно-цифрове позначення (індекс). Літерна частина індекса означає тип привода ручної машини: ИЭ – електричний, ИП – пневматичний, ИГ – гідро- та гідропневматичний, ИМ –моторизований з двигуном внутрішнього згоряння. Для насадок, головок і допоміжного обладнання незалежно від типу привода введений літерний індекс ИК.

 

 
 
Рис.65.Схема структури індекса ручної машини

 

 


Цифрова частина індекса відповідає класифікатору, наведеному у вигляді таблиці 1.1, згідно якому всі ручні машини поділяються на групи та підгрупи залежно від їх призначення і найважливіших конструктивних особливостей. Як видно, всі ручні машини поділені на дев’ять груп, група 10 є резервною і передбачена для машин абсолютно нової конструкції (з автономним електроприводом або променевою дією на оброблювану деталь). Незаповнені графи класифікатора призначені для нових машин вказаних груп. Так, ИП-4119 означає: ИП – вид привода інструмента – пневматичний; 4 – номер групи, згідно таблиці класифікатора – машина ударної дії; 1 – номер підгрупи – молоток рубальний; 19 – реєстраційний порядковий номер моделі машини.

У наш час на ручні машини діють 26 державних стандартів (ГОСТ), кожний з яких вказує на область його розповсюдження, час дії, основні параметри і розміри

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Навчальної дисципліни Будівельна техніка

Навчальної дисципліни... Будівельна техніка... для студентів за напрямом підготовки Будівництво...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основні поняття про ручний механізований інструмент.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОБОЧА ПРОГРАМА
Навчальної дисципліни „Будівельна техніка” для студентів за напрямом підготовки 6.060101 «Будівництво».   Європейська кредитно-трансферна с

Тематичний план та розподіл навчального часу
Відповідно до „Освітньо-професійної програми вищої освіти” підготовки бакалавра за професійним спрямуванням 6.060101 „Будівництво” (м. Київ, 2004 р.) та навчального плану на вивчення навчальної дис

Варіанти самостійної роботи
Самостійна робота виконується студентом після виконання практичної роботи в аудиторії і отримання необхідних даних для самостійної роботи згідно варіанта в кількості 10 завдань. Таблиця 6.

Інструктивно–методична
1. Мобіло Л.В. Будівельна техніка. Конспект лекцій для студентів напряму 0926 „Водні ресурси”. Рівне, РДТУ. 2004. – 92 с. 2. Методичні вказівки для виконання лабораторних робіт по курсу „Б

Компоненти механізму
Всякий механізм чи машина, якими складними вони не були б, складаються із окремих деталей (компонентів, елементів). Виріб виготовлений із однорідного матеріалу, без застосування складальни

Вали, осі, їх опори та з’єднання
Деталі машин, які обертаються встановлюють на осях або валах. Вали завжди обертаються разом з деталями і передають крутний момент. Осі можуть обертатися разом з деталями, можуть б

Тема 1.2. Системи керування робочими органами машин: гідравлічна і пневматична
  Система керування служить для включення, відключення і регулю­вання виконавчих механізмів машин. Системи керування сучасних машин повинні забезпечити надійну роботу, бистро

Ходове обладнання
Ходове обладнання служить для пересування машини як під час роботи, так і при переїздах до місця роботи. На будівельних і меліоративних машинах застосову

Автомобілі
Автомобілі призначені для перевезення вантажів і пасажирів, їх використовують як базові машини для начіпних будівельних, меліо­ративних машин і майстерень технічного обслуговування та ремонту машин

Тягачі, самохідні шасі, напівпричепи та причепи
Колісні тягачі призначені для роботи з різними видами змінного начіпного, напівпричіпного та причіпного будівельного та меліоратив­ного обладнання. В порівнянні з гусеничними тракторами вони значно

Транспортуючі машини
Ці машини та пристрої поділяють на наступні групи: - конвеєри, які переміщають матеріал при безперервному русі робочого органу по замкненому контуру або обертанні відносно своєї осі;

Скрепери.
Скрепером називають землерийно-транспортну машину, що приводиться в рух тяга­чем або власним двигуном і призначену для пошарового копання, транспортування, від­сип­ки та розрівнювання на місці укла

Класифікація одноківшевих екскаваторів.
За призначенням одноківшеві екскаватори розділяють на: - будівельні універ­сальні; - для виробництва земляних і вантажно-розвантажувальних робіт в будів­ництві; - кар’єрн

Гідравлічні екскаватори
За видом виконання робочого обладнання розрізняють гідравлічні екскаватори з шар­нірно-важільними робочим обладнанням неповноповоротні, повноповоротні та з телескопічним робочим обладнанням.

Траншейні екскаватори
Траншейні екскаватори застосовують для риття траншей під водопроводи, кана­лі­зацію, газонафтопроводи, електричні та телефонні кабелі, стрічкові фундаменти будинків, а обладнані спеціальними відкіс

Дробильні машини.
Дробленням називають процес розділення шматків кам'яних порід на більш дрібні частини дробильними машинами-каменедробарками. Матеріал, що подається в дробарку, називають вихідним матеріалом, а що в

Класифікатор і цифрова індексація ручних машин
Підгрупа Групи Машини свердлильні,різеза-кручувальні

Контрольна тестова програма
  Знайдіть всі правильні відповіді.   Блок змістових модулів 1. Деталі та механізми машин  

ПОРЯДОК тестування
  Тестування знань студентів проводиться після вивчення кожного змістового модуля. Студент отримує картку тестування (табл. 4.1.), яку заповнює самостійно і відмічає в ній всі правиль

Варіанти самостійної роботи
Самостійна робота виконується студентом після виконання лабораторної роботи в аудиторії і отримання необхідних даних для самостійної роботи згідно варіанта в кількості 10 завдань. Таблиця

Параметри гідравлічних екскаваторів з прямою лопатою
Варіант Параметри ЭО-4321А ЭО-4121 ЭО-5122А ЭО-5123 ЭО-6122

Послідовність виконання роботи
1. Накреслити в масштабі схему екскаватора (план і переріз) і визначити за схемою середній робочий кут повороту екскаватора. 2. Визначити середню тривалість робочого циклу екскаватора.

Методичні вказівки
з навчальної дисципліни “Будівельна техніка” до виконання практичних робіт для студентів за напрямом підготовки 6.060101 “Будівництво” всіх форм навчання   Затверджено

Загальні відомості
Механічні передачі служать для зміни швидкості, крутного моменту трансмісії або характеру руху, напрямку руху, площини руху та інших параметрів. Основними параметрами пере

Розрахунок привода і кінематичний розрахунок
передач привода (механічних передач) Завдання: визначити загальний ККД привода і необхідну потужність електродвигуна; вибрати вид електродвигуна; визначити загальне

Методика розрахунку
Визначити потужність електродвигуна за формулою , кВт, де

Призначення та класифікація автомобілів
Автомобілі поділяють на: - класи (по літражу двигуна або за повною масою автомобіля); - види (за експлуатаційним призначенням); - моделі (за реєстраційним номером);

Будова автомобіля
Автомобіль складається із чотирьох основних частин: двигуна, кабіни, шасі кузова або спеціального або робочого обладнання (рис. 2.1).

Методика розрахунку
Записати рівняння тягового балансу для навантаженого автомобіля. У випадку руху навантаженого автомобіля до будівельного об’єкта його сила тяги повинна бути достатньою для подолання виникаючих опор

Загальні відомості
Трактором називається колісна або гусенична самохідна машина, призначена для пересування причіпних або навісних дорожніх, землерийних, сільськогосподарських та інших машин і знарядь, при цьому меха

Тяговий розрахунок тракторного поїзда
Завдання: написати рівняння тягового балансу для тракторного поїзда з розшифруванням величин, які в нього входять; визначити кількість причепів у поїзді під час руху на 1-й - 8-й передачах з

Методика розрахунку
Записати рівняння тягового балансу для тракторного поїзда. При русі трактора з причепами сила тяги має бути достатньою для подолання опорів, які виникають. Рівняння тягового балансу для тр

Загальні відомості
Вантажопідйомні машини призначені для піднімання, переміщення по горизонталі та утримування в заданому положенні будівельних конструкцій, виробів і вантажів. Піднімання перерахован

Визначення продуктивності баштового крана за зміну
Завдання: визначити потрібну висоту піднімання гака; вибрати кран; визначити змінну продуктивність крана при суміщеному і несуміщеному циклах. роботи; визначити тривалість робочого циклу без

Методика розрахунку
Висота піднімання гака (рис. 4.1, табл. 4.1): , м, де: h1 - задана в

Загальні відомості
Основне призначення бульдозера - зрізати і перемішувати грунт на невеликі відстані (від 30…50 м, іноді до 100 м) і розрівнювати його.

Методика розрахунку
Умови руху бульдозера без пробуксовування (див. вправу 2) , м, де: Рзч

Тема: Розрахунок одноківшевих екскаваторів
  Загальні відомості Одноківшевий екскаватор

Одноківшовим екскаватором
Завдання:визначити місткість ковша екскаватора і тривалість його робочого циклу з подальшим порівнянням отриманих даних із характеристиками існуючих типових машин; визначити зусилля копання.

Методика розрахунку
Орієнтовна місткість ковша: , м3, де Пекспл – продуктивні

Загальні відомості
Сучасні змішувальні машини для приготування бетонів і розчинів за характером роботи поділяють на машини циклічної дії і машини неперервної дії. В змішувальних маши

Методика розрахунку
Головним параметром, що характеризує роботу циклічних бетонозмішувачів, є об’єм готового замісу. Визначити експлуатаційну продуктивність бетонозмішувача. Технічна продуктивність з

Рівне 2013
УДК 69.002.5 (083 ББК 34.4 Я 7 - 6 М 74     Будівельна техніка. Контрольна робота. – Рівне; НУВГП, 2013 – 16с.  

Умовні позначення до вправи
Тзм. - тривалість зміни; tв - тривалість вивантаження грунту з|із| ковша; tпер. - тривалість робочого пересування екскаватора; tв.е.

Методика розрахунку
1. Схему забою екскаватора викреслюємо в масштабі по аналогії з рис. 1 і на підставі даних варіанту завдання|задавання|. Контур забою в плані визначається радіусами різання Dст

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги