рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Експлуатація насосів. Автоматизація насосної станції

Експлуатація насосів. Автоматизація насосної станції - раздел Философия, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН Мета Роботи:Ознайомитись З Гідравлічними Схемами Послідовної...

Мета роботи:ознайомитись з гідравлічними схемами послідовної і паралельної роботи насосів, схемами використання вихідної робочої рідини для збільшення швидкості гідродвигуна, розвантаження насоса через розподільник і за допомогою гідроакумулятора; вивчити послідовність роботи кожної зі схем, а також методики для визначення їх основних робочих параметрів; скласти з реальних гідромашин та гідроапаратів деякі з вивчених схем та дослідити їх роботу; отримати навички розрахунків основних параметрів гідроприводів при послідовній і паралельній роботі насосів, а також при розвантаженні насоса за допомогою гідроакумулятора.

Обладнання, пристрої, інструменти: стенд для випробування насосів, насоси, гідроциліндр, гідроклапани тиску, дроселі, з’єднувальні рукави високого тиску, манометри.

 

10.1. Теоретичні відомості

В гідроприводах машин насоси можуть працювати як окремо, так і сумісно при послідовній або паралельній схемі їх з’єднання [4]. Послідовно насоси з’єднуються при необхідності різкого підвищення в гідросистемі тиску, наприклад, на етапі робочого ходу гідроциліндра. Паралельно насоси з’єднуються на етапах швидких переміщень (прискореного підведення і відведення виконавчого елемента, фіксації заготовки, звільнення готової деталі, при роботі транспортних засобів), коли потрібні максимальні витрати робочої рідини. З окремого на сумісний режими роботи і навпаки (або з паралельного на послідовний і навпаки) насоси перемикаються автоматично. Сигналом для спрацьовування автоматики звичайно є підвищення тиску в гідросистемі до певного значення, крім цього в деяких випадках реалізується керування за функцією шляху.

Схему для паралельної роботи насосів при відсутності обмежень за габаритами або якщо витрати насосів перевищують 150 л/хв., можна скласти з окремих стандартизованих або нормалізованих гідромашин і гідроапаратів. У випадках, коли зазначені умови не виконуються, схема складається на базі гідропанелі типу Г53, в корпусі якої змонтована вся гідроавтоматика.

Схема паралельного з’єднання насосів, складена зі стандартизованої апаратури, показана на рис. 10.1. На етапі швидкого переміщення виконавчого елемента, на пов’язаний з ним шток гідроциліндра діє сумарна сила тертя Fт в ущільненнях штока, а також сили, що створюються тисками робочої рідини в поршневій (р1) і штоковій (р2) порожнинах гідроциліндра на площах поршня S1іS2. Сумарна сила, що протидіє переміщенню виконавчого елемента невелика і тиск р1 = рш не перевищує тиску спрацьовування рк гідроклапана 6, золотник якого знаходиться у нижньому, зображеному на схемі положенні. Внаслідок цього, витрати обох насосів Q1 і Q2 підсумовуються в точці 4 схеми, реалізується паралельний режим їх роботи і


 


поршень гідроциліндра швидко рухається праворуч. Тиск в поршневій порожнині гідроциліндра на етапі швидкого переміщення визначається за формулою

 

рш = . (10.1)

 

Тиск рк спрацьовування гідроклапана 6, що може настроюватись регулюванням зусилля попереднього стиску Fк пружини 10, обчислюється як

 

рк = , (10.2)

 

де Dк – діаметр золотника гідроклапана; l = 1,1 - 1,15 -коефіцієнт запасу. З рівнянь (10.1), (10.2) при умові рш = рк визначаємо необхідне зусилля пружини 10

 

Fк = .(10.3)

 

На етапі робочої подачі шток гідроциліндра додатково навантажується зусиллям Р, спрямованим проти його руху. Тиск в гідросистемі, в тому числі і в гідролінії 3 – 8, зростає (р1 = рр > рк), гідроклапан 6 спрацьовує (його золотник долає зусилля Fк і зміщується вверх), гідролінія 1 – 7 з’єднується через гідроклапан з баком, витрати насоса Q1 починають перетікати на злив.

Тиск в гідросистемі на етапі робочого ходу

 

рр = , (10.4)

 

де Fт – сумарна сила тертя при переміщенні поршня гідроциліндра на етапі робочого ходу.

Пружину запобіжного клапана 9 регулюють на тиск рз.к = рр + Dр, де – втрати тиску в гідролініях нагнітання та зливу [4].

Під час руху поршня під навантаженням, витрати Q1 насоса зливаються в бак майже при нульовому тиску, і тому насос споживає незначну потужність.

При швидкому переміщенні виконавчого елемента споживана потужність насосної станції

 

(10.5)

 

де Q1 і Q2 – витрати насосів при тиску pш.

Споживана тою ж станцією потужність при переміщенні поршня під навантаженням

 

(10.6)

 

де pз – тиск насоса Q1 під час руху поршня під навантаженням; звичайно pз = 0,05 – 0,08 МПа; Q1p, Q2p – витрати насосів на етапі робочого ходу.

Схема послідовного включення насосів, складена зі стандартизованих і нормалізованих гідроапаратів, показана на рис. 10.2. Спеціальні панелі керування, що забезпечують послідовну роботу насосів вітчизняна промисловість серійно не випускає.

Тиск pк спрацьовування гідроклапана 6 визначається за формулою (10.2) і поки тиск в системі на етапі швидкого переміщення (pш) не перевищує рк - золотник 6 знаходиться у нижній позиції, а на гідроциліндр паралельно працюють обидва насоси: насос Н1 подає робочу рідину по гідролінії 7 – 2 – 4, а насос Н2 – по гідролінії 5 – 3 – 4. В точці 3 витрати обох насосів підсумовуються.


На етапі робочого ходу, в момент прикладення до штока гідроциліндра зусилля Р, тиск в гідросистемі підвищується до р1 = рр > рк і золотник 6 зміщується вверх, забезпечуючи з’єднання по гідролінії 7 – 8 – 9 - 10 порожнини нагнітання насоса Н1 з порожниною всмоктування насоса Н2. В результаті насоси починають працювати послідовно. Оскільки, тиск у всмоктувальній порожнині насоса Н2 лише незначно менший тиску в нагнітальній порожнині насоса Н1, на виході насоса Н2, а отже і в поршневій порожнині гідроциліндру тиск р1 = ррстаєсуттєво більшим тискуpш, що і потрібно для етапу робочого ходу.

Для ефективної послідовної роботи насосів необхідно дотримання умови: витрати насоса Н1 більші витрат насоса Н2, принаймні, на величину об’ємних втрат в Н2, тобто

 

(10.7)

 

де Dp – збільшення тиску в гідросистемі на етапі робочого ходу у порівнянні із тиском на етапі швидкого переміщення

 

(10.8)

Приєднуючи послідовно один за одним насоси, можна, в принципі, досягти будь-якого збільшення тиску, однак при значній кількості послідовно ввімкнених насосів, суттєво знижується сумарний ККД насосної станції, який не повинен бути меншим 0,55 – 0,5.

Споживана на етапі робочого ходу потужність станції, що зображена на рис. 10.2, визначається як

 

Np = [pш (Q1 – Q2) + ppQ2]. (10.9)

 

В деяких гідросистемах з метою зменшення витрат насоса, а отже, і споживаної потужності, реалізують злив робочої рідини зі штокової порожнини робочого гідроциліндра [4]. В подібних випадках застосовують трипозиційні чотирилінійні гідророзподільники типу 2Г-73-1 або 2Б-74-1 з відкритим центром і закритим зливом (рис. 10.3). Якщо діаметр штока гідроциліндра складає d, то швидкість прискореного переміщення його поршня буде дорівнювати (див. рис. 10.3)

 

. (10.10)

 

Інколи - на операціях завантаження-розвантаження, фіксації та звільнення, транспортування заготовок і деталей, здійснення налагоджувальних рухів - необхідно забезпечити паузи в роботі насоса верстата, що досягається одним з двох основних способів [4]: перекриттям подачі насоса і зливом всіх його витрат в бак через запобіжний клапан (при цьому вся споживана насосом енергія перетворюється у енергію нагрівання робочої рідини); застосуванням спеціального пристрою, що розвантажує насос і всю систему в бак при практично нульовому тиску.

Перекриття подачі насоса економічно виправдане у випадках, коли паузи достатньо короткочасні або, якщо робочий тиск в гідросистемі відносно невеликий. При тривалих паузах або високих тисках реалізація даного способу приводить до надмірного нагрівання робочої рідини і зниження ККД.

Якщо застосувати з цією ж метою гідророзподільник 2 (рис.10.4,а) типу 6Г-1, то при його перемиканні у середню позицію, гідролінії підведення робочої рідини до порожнин гідроциліндра 1 будуть перекритими, а витрати насоса 4 через повздовжній канал золотника гідророзподільника 2 розвантажуються в бак при нульовому тиску.

При необхідності повного розвантаження системи використовуються гідророзподільники типу Г73-1 або Г74-1 з відкритим центром і зливом (див. рис. 10.4, б).

Робоча рідина верстатних гідросистем - масло, як і будь-яка інша рідина, - чутлива до втрат об’єму. У зв’язку із цим, при застосуванні гідравліки для здійснення затискних операцій, необхідно забезпечити безперерв-


не підтримання робочого тиску, з метою компенсації даних втрат. Величина їх у порівнянні із витратами насоса невелика, і якщо використовувати останній для компенсації втрат, то практично вся споживана енергія буде переходити у тепло. Тому для реалізації затискних операцій раціональнішою є схема, що забезпечує періодичне вмикання насоса в роботу в моменти, коли падіння тиску перевищує допустиму величину. В схемі на рис.10.5 пристроєм, що реагує на зміну тиску в гідросистемі, є пружинний гідроакумулятор 3. Необхідна сила фіксації Р установлюється регулюванням зусилля попереднього стиску Fк гідроклапана тиску 2 типу Г54, яке дорівнює

 

, (10.11)

 

де Dкдіаметр золотника гідроклапана 2; D – діаметр поршня гідроциліндра 1.

Аналогічно, сила попереднього стиску Fa пружини гідроакумулятора 3 визначається як

 

, (10.12)

 

де Dадіаметр плунжера гідроакумулятора.


Коли гідроакумулятор зарядиться до максимального тиску pmax (звичайно не перевищує 1,2 МПа), гідроклапан 2 спрацює, і витрати насоса 5 будуть розвантажуватись в бак 6 при нульовому тиску. Даний етап буде тривати, поки тиск в гідросистемі не впаде до мінімального значення pmin. Чим більшим є робочий об’єм гідроакумулятора, тим рідше насос буде вмикатись в роботу. Найменший об’єм гідроакумулятора – об’єм одної зарядки обчислюється за формулою

 

, (10.13)

 

де k – жорсткість пружини гідроакумулятора.

 

10.2. Хід роботи

1. Ознайомитись зі схемами паралельної та послідовної роботи насосів, зливу робочої рідини зі штокової порожнини гідроциліндра з метою збільшення швидкості переміщення його поршня, розвантаження робочої рідини за допомогою гідророзподільника та гідроакумулятора; вивчити, для реалізації яких режимів використовуються дані схеми, послідовність їх роботи, залежності для визначення основних робочих параметрів гідроприводів.

2. Згідно із вказаним викладачем номером варіанта, з табл. 10.1 виписати вихідні дані для визначення параметрів гідропривода, виконаного за одною зі схем, що подані на рис. 10.1, 10.2, 10.5. За наведеними в розд.10.1 залежностями розрахувати основні робочі параметри гідропривода (при розрахунках схем, наведених на рис. 10.1, 10.2 вважати, що витрати від насосів Q1 і Q2 є постійними величинами як для етапу швидкого перміщення, так і для етапу робочого ходу).

3. На стенді для випробовування насосів скласти схеми паралельного та послідовного приєднання насосів; перевірити їх роботу; визначити за допомогою манометрів фактичні значення тисків в гідросистемах на різних етапах їх роботи.

 

10.3. Зміст звіту

Навести схему гідропривода, для якого визначаються робочі параметри, розрахункові формули та розрахунки даних параметрів. Описати послідовність проведення експериментальних досліджень послідовної і паралельної роботи насосів.

 

10.4. Контрольні запитання

1. В яких випадках насоси гідроприводів верстатів з’єднуються за паралельною та послідовною схемами?

2. В якій послідовності спрацьовує схема паралельного з’єднання насосів?

3. Як працює привод, насоси якого з’єднані за послідовною схемою?

4. Від яких параметрів залежить тиск в поршневій порожнині гідроциліндра, що працює в гідроприводі з паралельним з’єднанням насосів? Як змінюється даний тиск на різних етапах спрацьовування гідропривода?

5. З якою метою і яким чином реалізується злив робочої рідини зі штокової порожнини робочого гідроциліндра?

6. На яких операціях і якими способами забезпечуються паузи в роботі насоса верстата?

7. В якій послідовності працює схема розвантаження насоса за допомогою гідроакумулятора? Які основні робочі параметри схеми необхідно розрахувати?

 


Таблиця 10.1

Вихідні дані для розрахунку робочих параметрів гідроприводів

Схема Найменування параметрів Чисельні значення параметрів за варіантами
Рис. 10.1 Діаметри поршня і штока гідроциліндра, мм: D1; D2 10; 5 20; 12 40; 20 32; 16 16; 8
Сила тертя в ущільненнях штока гідроциліндра, Н: Fт; Fт 3; 400 6; 800 10; 1300 9; 1100 5; 600
Діаметр золотника гідроклапанаDк, мм
Тиск в штоковій порожнині гідроциліндра р2, МПа 0,05 0,06 0,07 0,08 0,06
Робоче зусилля Р, кН.
Номінальні витрати насосів, л/хв.:Q1; Q2 5,8; 9,7 9,7; 12,7 27,9; 35,7 21,1; 21,1 12,7; 21,1
Рис. 10.2 Діаметри поршня і штока гідроциліндра, мм: D1; D2 12; 8 25; 12 16; 8 12; 6 50; 25
Сила тертя в ущільненнях штока гідроциліндра, Н: Fт; Fт 12; 1400 10; 900 5; 300 4; 200 8; 900
Діаметр золотника гідроклапанаDк, мм
Тиск в штоковій порожнині гідроциліндра р2, МПа 0,03 0,08 0,05 0,06 0,07
Робоче зусилля Р, кН.
Номінальні витрати насосів, л/хв.:Q1; Q2 21,1; 27,9 35,7 53,8 5,8; 9,7 12,7; 21,1 27,9; 35,7
Рис. 10.5 Діаметр поршня гідроциліндра D, мм
Діаметр золотника гідроклапанаDк, мм
Cила фіксації Р, кН
Діаметр плунжера гідроакумулятора Dа, мм
Жорсткість пружини гідроакумулятора k, Н/м 1,13 · 106
Максимальний хід поршня гідроакумулятора ha, мм
Максимальний і мінімальний тиски в гідросистемі, МПа: pmax; pmin 4; 2,5 5; 2 6,3; 4 6; 3,2 3; 0,5

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН

І В Севост янов... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Експлуатація насосів. Автоматизація насосної станції

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Експлуатації та регулювання вузлів токарних автоматів та
напівавтоматів.................................................................................................26 5.1. Теоретичні відомості................................

Етап 2. Обкатка верстата в ручному режимі
На даному етапі обкатки без ріжучого інструмента робочий цикл обробки відтворюється наладчиком в ручному режимі керування верстатом з центрального або дистанційного пульта. Як і на попередньому ета

Етап 3. Установлення та перевірка ріжучого інструмента
В шпинделях або тримачах установлюється та закріплюється необхідний для обробки ріжучий інструмент. Якщо оброблювані поверхні заготовки розташовуються на різній висоті відносно її базової

Етап 4. Остаточна обкатка верстата з установленим різьбонарізним інструментом
Перед початком остаточної 30-ти хвилинної обкатки згідно із картою налагодження установлюють упори „Вихідне положення” та „Реверс”, а також блокувальні упори в лічильному механізмі, необхідні для а

Головок агрегатних верстатів
Мета роботи: ознайомитись з кінематикою та послідовністю налагодження силових самодіючих плоскокулачкових головок агрегатних верстатів; засвоїти методику розрахунку параметрів наст

Самодіючих столів агрегатних верстатів
Мета роботи: засвоїти кінематику електромеханічних силових самодіючих столів, послідовність їх підготовки до експлуатації, вимоги та рекомендації, що стосуються налагодження електр

Експлуатація фрезерних бабок агрегатних верстатів
Мета роботи: ознайомитись із конструкцією та кінематикою фрезерних бабок агрегатних верстатів, послідовністю їх установки та закріплення на столі верстата, заходами з регулювання е

Етап 5. Настроювання інструмента та перевірка верстата в роботі
Настроювання ріжучого інструмента для роботи на верстатах може проводитись двома основними методами: за еталоном та виконанням спробних проходів та промірів [1]. Настроювання за еталоно

Етап 6. Остаточне корегування настроювань верстата та установлення упорів
На верстаті обробляється контрольна партія заготовок, проводиться їх контроль та визначається необхідність проведення додаткових підналагоджень. Після того, як положення кулачків та інструментів ос

Токарних автоматів
Мета роботи: ознайомитись з призначенням, основами кінематики та загальною послідовністю введення одношпиндельних фасонно-відрізних автоматів в експлуатаційний режим, вивчити заход

Настроювання положення різців
Настроювання різців 1, 6 (рис. 6.2) в головках на обробку із дотриманням заданих розмірів проводять за допомогою гвинтів 10, при обертанні яких здійснюється поворот тримачів 2, 4 на осях 5.

Багаторізцевих напівавтоматів
Мета роботи: ознайомитись з призначенням одношпиндельних токарних багаторізцевих напівавтоматів, засвоїти вимоги та рекомендації щодо їх раціонального налагодження, вивчити компону

Налагодження автоматизованого різцетримача повздовжнього супорта напівавтомата
Різцетримач 6 (рис. 7.3) установлюється по двох кронштейнах 7, що жорстко закріплені на повздовжньому супорті напівавтомата. Кронштейни входять в пази різцетримача, що забезпечують його рухомість в

Круглошліфувальних автоматів
Мета роботи:вивчити технологічні особливості процесів безцентрового круглого шліфування, загальну послідовність налагодження безцентрового круглошліфувального автомата, заходи з на

Загальна послідовність налагодження автомата
На рис. 8.2 наведена спрощена конструктивна схема безцентрового круглошліфувального автомата. Налагодження його здійснюється у такій послідовності. Розраховуються елементи налагодження. Проводиться

Налагодження бабки ведучого круга автомата
Як вже вказувалось вище (див. розд. 8.1.1), вісь ведучого круга - бабку, на шпинделі якої він установлений - повертають відносно осі оброблюваної заготовки на кут a, точне значення

Визначення дисбалансу абразивних кругів
Перед балансуванням кругів необхідно перевірити фактичну величину їх дисбалансу і порівняти її із допустимою (для кругів, що використовуються на безцентрових круглошліфувальних автоматах допустимий

Статичне балансування абразивних кругів
Статичне балансування проводиться за допомогою дискових [4] (рис.8.7) або ножевих пристроїв. Для цього оправка і

Динамічне балансування абразивних кругів
Динамічне балансування абразивних кругів може проводитись методом чотирьох точок, за допомогою стробоскопічного тахометра або з використанням спеціального редуктора, закріпленого на фланці круга.

Правка абразивних кругів
Для налагодження механізмів правки, що не мають поворотного корпусу, необхідно розрахувати чисельне значення величини зміщення h0 інструмента 1 (рис. 8.11), що забезпечу

Експлуатація поперечно-стругальних верстатів
Мета роботи:ознайомитись із загальним компонуванням поперечно-стругальних верстатів, а також пристроями, що розширюють їх технологічні можливості, оволодіти навичками установки та

З гідроімпульсним приводом
Мета роботи:ознайомитись з призначенням і принциповою гідрокінематичною схемою інерційного вібропрес-молота з гідроімпульсним приводом, його робочим циклом, основними робочими пара

Обладнання ділянки механообробного цеху
Модель обладнання, марка заготовки Трк, год. Трв, год. Змінність роботи Трп, год.

Тривалість ремонтних циклів і міжремонтних періодів
Клас точності Категорія (в т) Оброблюваний матеріал Матеріал робочого інструмента Тривалість оперативного часу, години

З ремонту одиниці обладнання
Тцр, год Тмр, год Номер місяця (Nмк) і декади (Nдк) виведення у КР Номер місяця (Nм

Структура ремонтного циклу
Обладнання Структура ремонтного циклу Число ремонтів в циклі Число планових оглядів в міжрем. періоді Клас т

Періодичність проведення операцій планового
технічного обслуговування металорізальних верстатів Обладнання Найбільша допустима тривалість міжопераційних періодів max Тмо, год.

Таблиця для визначення дат виконання операцій
планового технічного обслуговування Технічне обслуговування до планового ремонту Місяці І ІІ ІІІ

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги