рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Панасенко Ірина Василівна

Панасенко Ірина Василівна - раздел Философия, УКРАЇНСЬКА МОВА ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ Мета: Заміщення Вакантної Посади Документознавця З Умовою Професійного Вдоско...

Мета: заміщення вакантної посади документознавця з умовою професійного вдосконалення і зростання.

Особисті дані: українка; 1990 року народження; неодружена.

Освіта:1997-2—7 рр. – школа-гімназія І-ІІІ ступенів м. Світловодськ; 2007 р вступила до ЧНУ імені Б.Хмельницького на факультет української філології та журналістики за спеціальністю «Українська мова, література та документознавство» (незакінчена вища – 2-В курс).

Особисті якості: характер спокійний, урівноважений, свої погляди відстоюю активно та аргументовано, доброзичлива, комунікабельна, вмію аналізувати і логічно мислити, дисциплінована. Шкідливих звичок не маю.

Додаткові відомості: володію трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та російською. Рідна мова – українська.

Знаю комп’ютер, маю практичний досвід роботи.

Завдання 65. Продовжте речення:

Автобіографія – це документ, у якому…

Основні вимоги під час його написання: …

Кожне нове повідомлення пишеться …

Автобіографія має дві форми …

Цей документ містить такі реквізити: …

Завдання 66.Використовуючи подані кліше, оформіть документи та визначте їх вид.

І.Народився в…; пішов до школи, яку закінчив в…; у …році вступив до…; брав участь в…

ІІ.Заміщення вакантної посади..; маю досвід: 1) …; знання мов:…; додаткові відомості…

 

Завдання 67. Сформулюйте мету та додаткові відомості резюме, за якими ви маєте намір отримати престижну роботу. Дайте загальну характеристику цьому документові.

Завдання 68. Враховуючи, що у фірмах застосовується комп’ютерне вивчення резюме, слід дотримуватися таких правил (запишіть необхідне):

a) намагатися вживати якомога більше дієслів, прислівників, прикметників;

b) обов’язково не вживати особових займенників;

c) для кожного окремого конкурсу складати окреме резюме;

d) надавати перевагу іменникам, що є назвами посад, професійним термінам.

Завдання 69. Ознайомтесь з короткими відомостями про заяву.

ЗАЯВА– це документ, який містить прохання або пропозицію однієї чи кількох осіб, адресовану установі або посадовій особі. Заяви можуть бути документами із кадрово-контрактових питань, господарсько-претензійної діяльності або особистими офіційними. Заяви з кадрових питань (про прийняття на роботу, звільнення з роботи, просування по службі) складаються з таких реквізитів: · адреса (назва організації або службової особи); · відомості про заявника (прізвище, ім’я, по батькові; адреса, іноді – посада); · назва виду документа (заява); · текст; · перелік додатків із зазначенням кількості сторінок; · підпис автора; · дата заяви. Якщо заява адресується до тієї ж організації, де працює автор, не треба зазначати адресу, паспортні дані, а достатньо назвати посаду та місце роботи (структурний підрозділ).

Ректорові Донецького національного університету

проф.Гринюку Р.Ф.

Сулименко Людмили Василівни,

яка проживає за адресою:

Донецьк - 5, вул. Купріна, буд. б, кв. 27.

Заява

Прошу прийняти мене на роботу старшим лаборантом на кафедру міжнародної економіки економічного факультету.

Додатки:

1. Автобіографія.

2. Трудова книжка.

3. Диплом про вищу освіту (копія).

4. Чотири фотокартки.

Підпис

Дата

_____________________________________________________________________

Генеральному директорові фірми «Зоря» п. Герасику Т.П. інженера з устаткування Павлової Т.М.

Заява

Прошу надати мені позачергову відпустку з 3 вересня по 15 вересня 2011 року без збереження заробітної плати у зв'язку з одруженням брата.

 

Підпис

Дата

 

Завдання 70. Напишіть заяву, розмістивши подані реквізити відповідно до правил оформлення.

Заява. 03.01.11. Прошу надати мені матеріальну допомогу у зв’язку з необхідністю лікування ушкоджень, які я дістала в автомобільній катастрофі. Директорові Донецької гімназії №45 Сергієнку О.П. Вчителя початкових класів Перебийніс С.Я. Підпис.

 

Завдання 71. Виправте помилки в адресуванні заяв. Запишіть правильні варіанти.

a) Деканові Національного університету доц..Іванову О.П. Студента 4-го курсу Вознюка М.П.;

b) Ректорові Національного університету ім..Б.Хмельницького проф..Кузьмінському від студента хімічного факультету Сергія Масенка;

c) Директорові Черкаської загальноосвітньої школи №17 Випускника педагогічного коледжу Собко Сергія Васильовича.

Завдання 72. Складіть заяву про відпустку за сімейними обставинами від імені персонажа гуморески П. Глазового:

 

Заява

Де поділась неписьменність? Ліквівідовано її. Та трапляються частенько Ще такі грамотії, Що, бувало, як напише, Як накрутить бісів син, То виходить, як то кажуть, Ні в ворота, яні в тин. До директора заводу Вчора від Панька Надійшла заява Ось така: „Прошу лічно дирекцію, а также завком, Щоб мене не уважали Больш холостяком. Ізо мною в брак вступає Будуща жена Я для свайби совершаю Вбивство кабана. Какового приобрьол я Весом в сто кіло І в його сопровождєнні Їду на село. Ісходя із цього отпуск Разрешіть мені, Ібо я у брак вступаю На чотирі дня. Прошу разрішить, Бо нада спішить, І не откладать, Бо некогда ждать”. Пантелій Лепеха З підсобного цеха.

 

Завдання 73. Прочитайте текст «Рекомендаційний лист». Визначте мовні особливості, до якого стилю відноситься.

Рекомендація (від лат. recomendatio — доручення) — письмовий або усний відгук про роботу, діяльність якої-небудь особи, а також вказівка або порада.

Рекомендаційні листи складаються з різних приводів: клопотання про підвищення на посаді або одержання гранту, влаштування на нову роботу або збирання інформації про ділових партнерів. Рекомендаційний лист має кілька істотних відмінностей від характеристики або відгуку.

Рекомендація не завжди дається за місцем роботи. Отримати рекомендацію можна від людини, яка добре знає рекомендованого, його професійні та особистісні якості, коло інтересів, наукові досягнення тощо.

Рекомендації використовуються і в комерційному листуванні. На початку співробітництва з будь-якою компанією бажано зібрати інформацію про стабільність можливого партнера, його платоспроможність, репутацію керівництва тощо. У такому листі варто зазначити назву фірми, про яку хочете здобути інформацію, вартість замовлення, зробленого фірмою, і попросити поради. При цьому необхідно згадати, що вся отримана інформація залишиться конфіденційною. У бізнес-середовищі існує непорушне правило — на листи-запити про платоспроможність відповідають завжди.

Реквізити:

· назва документа і заголовок;

· текст;

· підпис;

· печатка (необов’язковий реквізит);

· дата.

У першому абзаці тексту рекомендаційного листа варто зазначити, протягом якого часу ви знаєте людину, якій даєте рекомендацію, ким ви їй доводитесь. Якщо це ваш співробітник, то необхідно вказати тривалість його роботи у вашій організації, виконувані ним обов’язки, перелічити проекти, в яких він брав участь, ефективність діяльності та досягнуті результати. Наприкінці абзацу можна підбити підсумок усього зазначеного й висловити свою думку щодо рекомендованого.

У другому абзаці дайте більш докладну характеристику людини з погляду її професійних навичок: уміння виконувати певні завдання, роль у командній роботі, вияв як позитивних, так і негативних якостей.

У наступному абзаці варто зупинитися на особистісних якостях та особливостях поведінки: враження, яке людина справляє при спілкуванні та взаємодії з іншими членами колективу, відповідальність, лояльність, доброзичливість тощо. На завершення повідомте, чи маєте ви якісь зауваження щодо відповідності людини, яку рекомендуєте, тій посаді, на яку вона претендує: безумовно рекомендуєте, з деякими застереженнями, не рекомендуєте.

Якщо рекомендація потрібна вам, зверніться до людини, яка вас добре знає й готова поручитися за вас своїм авторитетом і репутацією. Не варто просити рекомендацію в малознайомої людини, хоч би яку високу посаду вона обіймала, оскільки в цьому разі ви ставите в незручне становище і себе, і цю людину.

Існує ще один вид рекомендацій — так звані закриті. Вони містять негативну інформацію про претендента. Якщо ви вважаєте, що людина не відповідає вимогам, пропонованим здобувачам на посаду, то треба про це сказати. Такий вид рекомендаційного листа може містити поради щодо виправлення ситуації, особливо якщо це стосується професійних якостей.

Наприкінці рекомендаційного листа зазвичай вказуються контактні дані: телефон, адреса електронної пошти тощо.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

УКРАЇНСЬКА МОВА ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КАФЕДРА УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ І КУЛЬТУРИ... МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Панасенко Ірина Василівна

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Донецьк 2013
  Методичні рекомендації і практичні завдання до дисципліни „Українська мова за професійним спрямуванням”: модульний курс: для студентів ІІ-ІІІ курсу економіко-правового факультету. /

Практичне заняття 1. Державна мова – мова професійного спілкування
План: 1. Предмет і завдання курсу. 2. Поняття літературної мови. Найістотніші ознаки літературної мови. 3. Мовні норми. 4. Нульовий контроль знань. Л

Практичне заняття 1. Державна мова – мова професійного спілкування
План: 1. Предмет і завдання курсу. 2. Поняття літературної мови. Найістотніші ознаки літературної мови. 3. Мовні норми. 4. Нульовий контроль знань. Л

Практичне заняття 2. Основи культури української мови
План: 1. Мова і культура мовлення в житті професійного комунікатора. 2. Орфографічні норми: · Правопис м’якого знака і апострофа; 3. Робота з текстом професійног

Практичне заняття 3. Основи культури української мови
План: 1. Комунікативні ознаки культури мови. 2. Комунікативна професіограма фахівця. 3. Орфографічні норми української літературної мови: · чергування приголосни

Практичне заняття 5-6. Мовний і мовленнєвий етикет
План: 1. Поняття етикету. 2. Мовний, мовленнєвий і спілкувальний етикет. 3. Стандартні етикетні ситуації. Парадигма мовних формул. 4. Орфографічні і морфологічні

Практичне заняття 8. Стилі сучасної української літературної мови у професійному спілкуванні
План: 1. Функціональні стилі української мови та сфери їх застосування. 2. Основні ознаки функціональних стилів. 3. Професійна сфера як інтеграція офіційно-ділового, наук

Практичне заняття 1-2. Спілкування як інструмент професійної діяльності
План: 1. Спілкування і комунікація. Функції спілкування.Закони спілкування. 2. Види, типи і форми професійного спілкування. 3. Гендерні аспекти спілкування. 4. М

Кличний відмінок
Особливiстю iменникiв чоловiчого та жiночого роду є їх здатнiсть утворювати кличний вiдмiнок, яким ми користуємось при звертаннi до когось (рiдше до чогось): Олено, брате, земле тощо.

Iменники III вiдмiни
у кличнiй формi мають закiнчення -е: любове, гордосте, радосте.   Iменники у множинi та iменники середнього роду у кличному вiдмiнку мають однакову фо

Практичне заняття 3. Риторика і мистецтво презентацій
План: 1. Презентація як різновид публічного мовлення. 2. Мистецтво аргументації. 3. Типи презентацій. 4. Мовленнєві, стилістичні і комунікат

Типи презентацій
Торгові презентації використовуються торговими агентами під час укладання угоди. Вони дають змогу за короткий час подати всю інформацію про товар, значно заощадивши час. Такі прпезентації да

Практичне заняття 4. Культура усного фахового спілкування
План: 1. Індивідуальні та колективні форми фахового спілкування. 2. Функції та види бесід. Співбесіда з роботодавцем. 3. Етикет телефонної розмови 4. Морфологічн

Відмінювання кількісних числівників
  Відмінювання числівників два, три, чотири Числівники від п’яти і далі мають дві форми відмінювання Н. Р.

Узгодження числівників з іншими частинами мови
- Складенi числiвники, що закiнчуються одиницею (21, 51, 321), узгоджуються з iменниками в однинi: разом з трьомастами тридцятьма одним студентом. - Числівники 2, 3, 4 та складені,

Правила запису числової iнформацiї
Будь-який документ супроводжується цифровою iнформацiєю (вiд зазначення дати складання документа до таблиць з цифровими даними), тому необхiдно користуватися певними правилами пiд час її запису (а

Практичне заняття 5. Форми колективного обговорення професійних проблем
План: 1. Наради, збори, перемовини як форми колективного обговорення. 2. Дискусія. 3. «Мозковий штурм» як евристична форма активізації потенціалу співрозмовників. Техноло

Практичне заняття 6. Ділові папери як засіб писемної професійної комунікації
План: 1. Класифікація документів. Національний стандарт України. 2. Вимоги до змісту та розташування реквізитів. Вимоги до бланків. Оформлення сторінки. 3. Вимоги до текс

Практичне заняття 7. Документація з кадрово-контрактових питань
План: 1. Резюме. 2. Автобіографія (самостійно). 3. Характеристика (самостійно). 4. Рекомендаційний лист. 5. Заява. Види заяв. Література:

Мельничук Ігор Сергійович
Домашня адреса: 83 055, м. Донецьк, бульвар Шевченка, 31, кв. 26. Телефон: Дата народження Сімейний стан 99-12-65

Зразок відкритої рекомендації
Шановний Сергію Володимировичу! Під час нашої останньої зустрічі Ви говорили про комплектацію штату співробітників відділу зі зв’язків з громадськістю. Хочу порекомендувати Вам Кравченко Н

Практичне заняття 8. Довідково-інформаційні документи
План: 1. Службова записка. 2. Довідка. 3. Протокол, витяг з протоколу. Література: v Українська мова за професійним спрямуванням: Практикум

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
18.01.11 Про відрядження Степанової І.І.   Прошу відрядити доцента кафедри Степанову І.І. до м.Ужгорода з 25 по 30 січня 2011 року для виступу з доповіддю на науково

Практичне заняття 9. Етикет службового листування
План: 1. Етикет ділового листування. 2. Класифікація листів. 3. Реквізити листів та їх оформлення. 4. Різні типи листів. Література: v М

ТИПОВІ МОВНІ ЗВОРОТИ
Без задержки Безналичный расчет Без снисхождения Бесплатно выдать Бесполезный труд Благотворительный вечер Брать обязательства Бумажная волокита Бывший (ди

ІІІ модуль
  Тема занять     Кількість годин Всього   Практичні Самостійні

Практичне заняття 1-2. Науковий стиль і його засоби у професійному спілкуванні
План: 1. Становлення і розвиток наукового стилю української мови. 2. Особливості наукового тексту і професійного наукового викладу. 3. Мовні засоби наукового стилю.

Практичне заняття 3-4. Анотування
План: 2. Анотування наукових текстів. 3. Основні правила бібліографічного опису джерел, оформлення покликань. Література: v Власенко Л.А. Фахова україн

Практичне заняття 5-7. Реферування наукових текстів
План: 1. Реферат як жанр академічного письма. 2. Складові реферату. 3. Рецензія, відгук. Література: v Власенко Л.А. Фахова українська мова : Нав

Платник податків має право оскаржити рішення й дії органів ДПС про призначення та проведення перевірок
Насамперед з’ясуємо, чи може категорія «спір про право» бути критерієм того, аби справа не вважалась адміністративною? Визначати об’єктом захисту в порядку адміністративного судочинства лише суб’єк

Практичне заняття 8. Проблеми перекладу і редагування наукових текстів
План: 1. Особливості перекладу російських текстів українською мовою. 2. Особливості комп’ютерного перекладу російських текстів українською мовою 3. Редагування перекладів

Завдання 33. Відредагуйте наведені речення.
1. Прошу оказати матеріальну допомогу у зв’язку з важким положенням моєї сім’ї. 2. Прошу видати дублікат студентського білета, бо старий вкрали. Пояснюючу записку докл

ТЕМИ, ВИНЕСЕНІ НА САМОСТІЙНЕ ОПРАЦЮВАННЯ
  · Мова професійного спілкування як функціональний різновид української літературної мови. · Мовні норми. · Мовне законодавство та мовна політика в Україні.

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
1. Державна мова – мова професійного спілкування. 2. Мовне законодавство та мовні політика в Україні. 3. Державна мова в Україні. 4. Комунікативне призначення мови в проф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги