Структура документа Excel

Кожний документ представляє собою набір таблиць – робочу книгу, яка складається з одного або багатьох робочих листів. Листи однієї робочої книги звичайно зв’язані між собою тематично. В разі необхідності робоча книга може складатися з десятка або навіть з сотень робочих листів. Кожний робочий лист має назву. Це якби окрема електронна таблиця. Файли Excel мають розширення .xls.

Стовпці позначаються латинськими літерами А, В, С… Якщо літер не вистачає, використовують дволітерне позначення АА, АВ, і так далі. Максимальне число стовпців в таблиці – 256.

Рядки нумеруються цілими числами. Максимальне число рядків, яке може мати таблиця – 65536.

Комірки в Excel розташовується на перетині стовпців та рядків. Номер комірки формується як об’єднання номерів стовпця та рядка без пробілу між ними. Таким чином – A1, CZ31, HP65000 – допустимі номери комірок. Програма Excel нумерує комірки автоматично.

Одна з комірок на робочому листі завжди є поточною. В більшості операцій використовується саме вона. Поточна комірка визначається широкою рамкою, а її номер (та уміст) з’явиться в рядку формул.

Різні таблиці можуть містити зовсім різну інформацію. З точки зору програми Excel комірка може містити три типи даних. Деякі комірки таблиці містять текст, деякі – чисельні данні, деякі – формули.

Текстові данні становлять собою рядок тексту довільної довжини. Програма Excel відтворює такі данні точно в тому вигляді, в якому вони були введені. Комірка, яка містить текстові данні, не може бути використана в обчисленнях.

Числові данні – це окреме число, яке введене в комірку. Також як числа розглядаються дані, що визначають дати або грошові суми. Комірки, які містять чисельні дані можуть використовуватися в обчисленнях.

Якщо комірка містить формулу, то таку комірку обчисляємо, тобто значення комірки може залежати від значень інших комірок. Вміст комірки розглядається як формула, якщо віна починається зі знака рівняння. Усі формули дають чисельний результат.

Примітка: Формули в комірках таблиці не відображаються. Замість формули відображається результат її обчислення. Щоб побачити формулу, яка знаходиться в комірці, яка обчислюється, необхідно виділити цю комірку та подивитись в рядку формул. Зміни в формули вносять редагуванням в цьому рядку.

Дані в програмі Excel завжди вносять в поточну комірку. Перед тим як почати введення, необхідно вибрати відповідну комірку.

Для введення даних непотрібно ніяких спеціальних команд. Натискання клавіші з цифрами, літерами або розділовими знаками автоматично починає введення даних в комірку. Інформація яка вводиться, одночасно відображається в рядку формул. Закінчити введення можна натисканням клавіші Enter.

По закінченні введення програма Excel автоматично вирівнює текстові данні по лівому краю, а чисельні – по правому. В випадку введення формули в таблиці з’являється обчислене значення.

Розташування даних в комірці та шрифт можна змінювати. Спочатку розумніше зробити заготовку, вводячи значення даних, а потім відформатувати комірки так, щоб таблиця мала гарний вигляд.

 

Лабораторна робота № 1

 

РОБОТА З ТАБЛИЦЯМИ І ФОРМУЛАМИ, ТАБУЛЮВАННЯ ФУНКЦІЙ ТА ПОБУДОВА ГРАФІКІВ