{
gotoAndStop(Х);
}
де X –номер кадру до якого здійснюється перехід, pidkaz – ім’я Movie Clip (конвертованого тексту підказки).
IX. Домашнє завдання.
3. Робота з кнопками.
4. Інтерактивність у презентаціях.
X. Підбиття підсумків уроку.
Урок інформатики в 10 класі на тему:
«Морфінг, використання масок».
Тип уроку: урок формування знань та вмінь.
Мета уроку:
· ознайомити учнів із поняттям шару;
· ознайомити учнів типами шарів у Flash;
· навчити учнів створювати нові шари.
Очікувані результати:
- учні знають Морфінг;
- учні вміють працювати з шарами;
- учні самостійно створювати та редагувати існуючі шари.
Обладнання та матеріали: комп’ютер, встановлене Flash середовище.
План уроку:
I. Організаційний момент. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів уроку.
II. Морфінг.
Морфінг – це використання багатьох шарів при створенні документу у Flash середовищі.
Поняття морфінгу виникло з потребою створення більш складних документів у яких один шар просто не міг задовольнити потреби як користувача так і розробника. Саме з цією метою у Flash вбудована можливість використовувати велику кількість шарів, що дозволяє створювати доволі потужну графіку та будувати 3d об’єкти.
III. Типи шарів.
Типи шарів | |
Тип шару | Опис |
Звичайний (Normal) | Тип шару по замовчуванню |
Направляючий (Guide) | Існує два типа направляючих шарів: шари-інструкції і шари керування рухом. Перші допомагають вам розміщувати і вирівнювати об’єкти на монтажному столі; другі – визначають траєкторію руху анімованого об’єкту |
Направлений (Guided) | Направлені шари містять анімовані об’єкти, які рухаються по визначених ведучим шарам траєкторії. Ви повинні зв’язати направлений шар з направляючим. |
Маска (Mask) | Шар-маска дозволяє ховати і показувати окремі частини пов’язаних із ним шарів, розміщених під шаром-маскою. |
Маскований (Masked) | Масковані шари містять елементи, що можуть показуватися через шар-маску або ховатися під ним. |
Папка (Folder) | Шари-папки дозволять вам організувати шари. |
налаштування шару |
IV. Домашнє завдання.
1. Морфінг та маски.
2. Типи шарів.
V. Підбиття підсумків уроку.
Урок інформатики в 10 класі на тему:
«Використання звуку в презентаціях».
Тип уроку: урок формування знань та вмінь.
Мета уроку:
· ознайомити учнів зі вставкою звуку у презентацію;
· ознайомити учнів із налаштуванням звуку у Flash презентації;
· навчити учнів озвучувати презентацію.
Очікувані результати:
- учні знають як додавати звуковий супровід до презентації;
- учні вміють налаштовувати параметри звуку;
- учні самостійно зможуть зробити свій звуковий супровід до їхніх проектів.
Обладнання та матеріали: комп’ютер, встановлене Flash середовище.
План уроку:
I. Організаційний момент. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів уроку.
II. MediaPlayback – компонент для відтворення звуку.
Даний компонент знаходиться у меню Components. Він дозволяє відтворювати звукові файли. Для його налаштування слід використовувати Components Inspector. У цьому меню ми описуємо директорію розміщення файлу, встановлюємо параметри керування медіа плеєром та налаштовуємо параметри відтворення звуку.
Components |
MediaPlayback |
Components Inspector |
III. Налаштування відтворення звуку.
Перш за все слід пам’ятати про синхронізацію звуку із інформацією, що графічно відтворюється. Для цього існують два способи:
· Налаштування часу відтворення та тривалості у MediaPlayback;
· Вставка декількох компонент MediaPlayback, що відтворюються у потрібних кадрах сцени.
IV. Домашнє завдання.
1. Вставка звуку у презентацію.
2. Налаштування таймінгу відтворення.
VII. Підбиття підсумків уроку.
Урок інформатики в 10 класі на тему:
«Озвучення презентацій».
Тип уроку: практична робота.
Мета уроку:
· ознайомити учнів із вставкою звуку у презентацію;
· ознайомити учнів із налаштуванням звуку;
· навчити учнів озвучувати Flash презентації.
Очікувані результати:
- учні підключають звукові файли;
- учні самостійно зможуть налаштувати медіа плеєр.
Обладнання та матеріали: комп’ютерний клас, встановлене Flash середовище.
План уроку:
I. Організаційний момент. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів уроку.