Загальні поняття

Часто машини, між якими потрібно передати механічну енергію, мають характеристики, що не відповідають одна одній, наприклад, треба передавати механічну енергію між валами, які обертаються з різними й перемінними в процесі роботи кутовими швидкостями. В результаті цього машини працюють на неекономічних режимах, з великими перевантаженнями або недовантаженнями. Узгодження характеристик таких машин може бути досягнуте за допомогою гідродинамічної передачі (рис. 64), де немає безпосереднього контакту між ведучою і веденою ланками, які обертаються з різними кутовими швидкостями, а рух передається через проміжне середовище, яким служить крапельна рідина.

 

 

Рис. 64. Схема гідродинамічної передачі:

 

1 – ведучий вал; 2 – насос; 3 – трубопровід; 4 – реактор; 5 – турбіна; 6 – ведений вал.

 

Гідродинамічна передача – це механізм, який складається з гранично зближених в одному корпусі двох лопатевих машин – відцентрового насосу і лопатевої турбіни, зв’язок між якими здійснюється замкненим потоком рідини.

Гідропередачі поділяються на гідромуфти і гідротрансформатори. Найпростішою гідродинамічною передачею є гідромуфта, яка служить для еластичного з’єднання валів.