рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ НДРС

АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ НДРС - раздел Философия, МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології 1. Визначте Тему І Характер Роботи (Реферат, Участь У Експериментальному Досл...

1. Визначте тему і характер роботи (реферат, участь у експериментальному дослідженні, створення ілюстраційних матеріалів і т.п.).

2. Заведіть робочий зошит і в подальшому вносьте в нього всі записи до теми.

3. Проведіть первинний бібліографічний пошук інформації до теми, випишіть

дані про 15-20 джерел, познайомтесь з 3-5 із них, у тому числі з узагальнюючими (в керівництвах, енциклопедіях, підручниках, найважливіших монографіях).

4. Складіть проект плану-змісту роботи, визначте рубрики (питання) для розкриття теми.

5. Узгодьте з викладачем план роботи, порядок та строки її виконання.

6. Вивчіть літературу за темою, що відібрана при первинному бібліографічному пошуку та у процесі подальшої роботи. Випишіть у робочий зошит найважливішу інформацію, у тому числі ілюстрації, таблиці. Продовжуйте пошук інформації по темі. Студенти, які виконують роботу експериментально-дослідну або по створенню ілюстрацій, таблиць, засвоєнню нових методів і таке інше, приступають до безпосередньої роботи по темі.

7. Узагальнюйте матеріали, складайте таблиці, оригінальні схеми, малюнки.

8. Складіть вихідний варіант реферату, порадьтеся з викладачем відносно необхідних виправлень та доповнень.

9. Складіть та оформіть реферат (звіт).

10. Оформлений реферат (звіт) здайте викладачеві в визначений строк, але не пізніше, як за 3 тижні до закінчення семестру .

11. За вказівкою викладача підготуйте коротку (на 10-12 хвилин) доповідь за темою виконаної роботи, з якою ви виступите на заключній студентській конференції (груповій, кафедральній, факультетській, університетській, міжуніверситетській, міжнародній тощо).

Порядок оформлення навчально-дослідницької роботи студента

(НДРС)

Реферат, чи звіт про НДРС повинен включати:

1) Титульний лист, у верхній частині якого вказується:

– найменування університету;

– назва кафедри;

– вчене звання, прізвище, ініціали завідувача кафедри (праворуч).

Посередині аркуша (великими літерами) – назва реферату чи звіту про науково-дослідну роботу.

Трохи нижче, праворуч - прізвище, ініціали виконавця НДРС, вчене звання, прізвище, ініціали керівника (викладача групи).

Внизу аркуша - місто, де знаходиться ВУЗ, та рік виконання роботи.

2) План реферату чи звіту про науково-дослідну роботу.

3) Текст реферату чи науково-дослідної роботи (15-20 сторінок рукописного тексту на стандартних аркушах паперу - А-4).

Текст повинен бути розділений на параграфи (розділи) згідно плану чи змісту.

В тексті реферату потрібно вказувати (в дужках або у фразі) прізвища авторів та рік видання робіт, які ви аналізуєте, співставляєте чи протиставляєте з роботами інших авторів. Бажано текст збагатити демонстративним матеріалом (таблиці, графіки, малюнки), особливо звіти про науково-дослідну роботу.

4) Висновки, в яких відображають порівняльну оцінку розглянутих у рефераті робіт або результати нуково-дослідницької роботи.

5) Список використаної наукової літератури, оформлений згідно вимог бібліографії (приводиться мовами оригіналів):

– для підручників, монографій, авторефератів дисертацій: автори (прізвище, ініціали), назва роботи, - місто видання; назва видавництва, рік видання - кількість сторінок;

– для статей у журналах, збірниках наукових робіт: прізвища, ініціали авторів (приводять три прізвища "та інші"), назву статті. / Назву збірника. - місто, рік видання. - сторінки (від-до).

Керівник (викладач групи) перевіряє реферат чи звіт, на титульній сторінці виставляє оцінку, вказує недоліки, зауваження.

 

 

ТЕМА №2. ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ПРОМЕНИСТОЇ ЕНЕРГІЇ. МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ІНТЕНСИВНОСТІ УЛЬТРАФІОЛЕТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ І САНАЦІЇ ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА

МЕТА ЗАНЯТТЯ:

1. Ознайомитися з приладами та навчитися вимірювати iнтенсивнiсть ультрафіолетового (уф), видимого та інфрачервоного випромінювання.

2. Оволодіти методикою організації УФ-опромінення (УФО) людей з профілактикичною метою та контролю за його проведенням.

3. Освоїти методику санації повітря ультрафіолетовою радіацією та оцінки ефективності.

ПИТАHHЯ ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ:

1. Спектральний склад сонячного випромінювання.

2. Характеристика фізичних властивостей та біологічної дії ультрафіолетового, видимого та інфрачервоного випромінювання.

3. Методи визначення інтенсивності ультрафіолетового, видимого та інфрачервоного випромінювання, одиниці вимірювання.

4. Штучні джерела ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, фотарій.

5. Зрушення у стані здоров'я та захворювання, що виникають внаслідок дії недостатньої і надлишкової сонячної радіації та їх профілактика. (УФ та інфрачервоне випромінювання).

6. При яких захворюваннях та станах застосовують УФО з лікувальною та профілактичною метою.

 

ЗАВДАННЯ:

1. Ознайомитись з штучними джерелами та приладами для визначення інтенсивності ультрафіолетового, інфрачервоного та видимого випромінювання.

2. Визначити бiологiчну, профiлактичну та фізіологічну дози ультрафіолетового випромінювання.

3. Визначити iнтенсивнiсть інфрачервоного випромiнювання та прослiдкувати за реакцiєю органiзму людини у вiдповiдь на вплив цього випромiнювання.

4. Оцінити ефективність санації повітря за допомогою приладу Кротова.

 

ЛІТЕРАТУРА:

1. Гігієна та екологія. Підручник / За ред.. В.Г. Бардова. – Вінниця: Нова книга, 2006. – С. 34-51.

2. Загальна гігієна: пропедевтика гігієни // Є.Г.Гончарук, Ю.І.Кундієв, В.Г.Бардов та ін.: За ред. Є.Г.Гончарука. – К.: Вища школа, 1995. – С. 207-254.

3. Даценко І.І., Габович В.Д. Профілактична медицина. Загальна гігієна та основи екології. – К: „Здоров’я”, 2004. – С 445-446.

4. Гончарук Е.И., Кундиев Ю.И., Бардов В.Г. и др. Пропедевтика гигиены. Общая гигиена./ К: Вища школа. 2000. – С. 254-289.

5. Р.Д.Габович, Г.Х.Шахбазян, С.С.Познанский. Гигиена – К.: Вища школа, 1983. – С. 31-36, 129-133, 203-207.

6. Общая гигиена // Г.И.Румянцев, М.П.Воронцов, Е.И.Гончарук и др. – М.: Медицина, 1985.– С. 154-156.

7. Даценко І.І., Габович Р.Д. Основи загальної і тропічної гігієни. – К.: Здоров’я, 1995. – С. 13-21.

8. В.А.Покровский. Гигиена. – М., Медицина, 1979. – С. 63-68.

9. А.А.Минх. Методы гигиенических исследований. – М., Медицина, 1971. – С. 42-47, 52-62, 121-122.

10. І.В.Сергета. Практичні навички з загальної гігієни. – Вінниця, 1997. – С. 5.

11. Учбовий посібник до практичних занять з загальної гігієни. // За ред. В.Г.Бардова, І.І.Швайко – К., 1994. – ч. 1. – С. 12-24.

 

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

В ході практичного заняття студенти знайомляться з штучними джерелами та приладами для вимірювання ультрафіолетової, інфрачервоної та видимої дiлянки сонячного спектру, визначають бiологiчну дозу ультрафіолетового випромінювання та вивчають особливості впливу інфрачервоного випромiнювання на органiзм людини.

 

Штучні джерела та прилади для вимірювання iнтенсивностi ультрафіолетової,

інфрачервоної та видимої ділянки сонячного спектра

Штучнi джерела ультрафіолетового випромiнювання: бактерiцидно увiолева лампа (БУВ-30, БУВ-60), еритемно увiолева лампа (ЕУВ-30), ртутно-кварцева лампа (ПРК).

Прилади для фотоелектричного методу вимірювання: фотоiнтенсиметри, ультрафiолетметри, уфiметри, фотоекспозиметри. Одиниці вимiрювання – мкВт/см2 за секунду.

Прилади для фотохiмiчного методу вимірювання за H.З.Кулiчковою: кварцева пробiрка з розчином щавелевої кислоти та азотнокислого уранiлу. Одиницi вимiрювання – мг щавелевої кислоти, що розклалася на см2.

Штучнi джерела інфрачервоного випромiнювання: лампи солюкс та iнфраруж, електрокамiн, полум'я вогню, тепловипромiнювальні поверхні.

Прилади: пiранометр Янiшевського, актинометр Калiтiна, актинометр ЛIОТ, пергелiограф. Одиницi вимiрювання: кал/см2 за хвилину, ват/м2, Дж/м2 за год.

Штучнi джерела видимого випромiнювання: електричне освiтлення – лампи розжарювання, люмiнесцентнi лампи, неелектричні: ліхтар “Летюча миша”, гасові карбідні лампи та ін.. (їх використання обмежене – аварійні ситуації, польові умови).

Прилади: люксметр.

Одиницi вимiрювання – люкс.

Визначення біологічної та профілактичної дози

Біологічна доза (біодоза) являє собою найменший час, впродовж якого опромінення ділянки шкіри ультрафіолетовим випромінюванням викликає слабке її почервоніння (еритему).

Визначення біологічної дози проводиться за методом Горбачова, з використанням біодозиметра, який являє собою планшетку з 6 отворами, що зачиняються рухомою пластинкою. Біодозиметр розміщується на незасмаглій та чутливій до ультрафіолетового випромінювання частині шкіри (нижня третина шкіри живота або внутрішня частина передпліччя) досліджуваного, який розташовується на відстані 0,5 м від джерела випромінювання.

На початку періоду досліджень відчиняють всі віконця. В подальшому, через 1 хвилину зачиняють перше віконце, через 2 хвилини – друге, через 3 хвилини – третє і т.д.

Контроль появи еритеми слід проводити через 6-8 годин після опромінення. Біодозу визначають у хвилинах за номером віконця (і, отже за часом опромінення), в якому еритема з’явилася, проте, була найменшою.

Профілактична доза ультрафіолетового випромінювання складає 1/8 біодози, фізиологічна доза –1/2-1/4, максимальна доза1 біодозу для дітей та 2 біодози для дорослих.

Крім того профілактичну дозу можна розрахувати за формулою (1):

 

1 В

Х = – • ( – )2 • А (хв.) (1)

8 С

де, В – відстань від джерела випромінювання до людини (м);

С – стандартна відстань, на якій прийнято визначати біологічну дозу (0,5 м);

А – біологічна доза на стандартній відстані (хв).

Приклад:

Для визначення бiодози бiодозиметр Горбачова-Дальфельда розмiстили на нижнiй третинi шкіри черевної порожнини школяра i опромінювали від 2 до 5 хвилин.

 

 

Через 4 години пiсля опромiнення на шкiрi було знайдено 2 червонi смужки. Ураховуючи, що біодоза являє собою найменший час, у даному випадку вона становить 5 хвилин або 300 секунд.

Профiлактична доза дорiвнює 1/8 або 38 сек.

Оптимальна доза складає від 1 хв 15 сек до 1 хв 30 сек.

Максимальна доза становить 5 або 10 хвилин.

 

Методика оцінки ефективності санації повітря

в умовах використання ультрафіолетового випромінювання

Для оцінки ефективності санації повітря необхідно провести посів повітря на чашки з поживним середовищем аспіраційно-седиментаційним методом Ю.Кротова до і після опромінення (мал..1).

Опромінення виконують за допомогою бактерицидних ламп ЛБ-30 чи ртутно-кварцевих типу ПРК з урахуванням розрахованої експозиції. Після опромінення проводять повторний посів повітря на чашки Петрі. Після інкубації чашок в термостаті на протязі 24 годин при температурі 37°С підраховують кількість колоній, які виросли на обох чашках, засіяних повітрям до та після опромінення.

Мал. 1. Прилад Кротова для бактеріологічного дослідження повітря

(1 – клиновидна щілина; 2 – обертальний диск; 3 - реометр)

 

Оцінка мікробного забруднення повітря проводиться шляхом визначення показника мікробного забруднення повітря або мікробного числа, характеризує загальну кількість мікроорганізмів в 1 м3 повітря та кількістю гемолітичного стафілокока в 1 м3.

Мікробне число розраховується за формулою (2):

 

М.ч. = А · –––; (2)

Т V

де, М.ч. – кількість мікроорганізмів в 1 м3 повітря;

А – кількість колоній на чашці Петрі;

Т – час забору повітря, хв;

V – швидкість пропускання повітря, л/хв.

 

Бактерицидна дія ультрафіолетової радіації характеризується ступенем ефективності, який показує, на скільки процентів зменшилось число мікроорганізмів в 1 м3 повітря після санації, або коефіцієнтом ефективності, який показує, у скільки разів зменшилась кількість мікроорганізмів у цьому об’ємі.

Санація вважається ефективною, якщо ступінь ефективності становить 80%, а коефіцієнт ефективності – не менше ніж 5.

Мікробне число, що отримане після санації повітря, порівнюють також з рекомендованими величинами допустимого бактеріального забруднення повітря закритих приміщень, які представлені в таблиці 1.

Таблиця 1

Основні показники оцінки мікробного забруднення повітря деяких приміщень

  Вид приміщення Мікробне число
Загальне мікробне число В т.ч. гемолітичний стрептокок Характеристика повітря
Житлові приміщення Громадські приміщення Дитячі заклади Дитячі заклади до 2000 2000–4000 4000–7000 до 10 11–40 40–120 дуже чисте досить чисте помірно забруднене забруднене
Операційна
а) до операції б) після операції до 500 до 1000 не повинно бути не більше 3 чисте чисте
Перев’язочна
а) на початку перев’язки б) пясля перев’язки до 500 до 2000 не повинно бути не більше 3 чисте чисте
Маніпуляційна Маніпуляційна до 1000 до 2000 до 16 до 16 дуже чисте досить чисте
Лікарняна палата до 3500 до 100 чисте

Визначення реакції організму у відповідь

на опромiнення інфрачервоним випромiнюванням

До початку опромiнення у трьох дослiджуваних визначають частоту серцевих скорочень, дихання, температуру шкіри, ступінь потовидiлення, теплове самопочуття i заносять у таблицю в графу “До опромiнення” (табл 2). Потiм дослiджуваних розміщують обличчям до електрокамiна: першого – на вiдстанi 0,5 м від нього (1 ккал/хв2), другого на відстані 0,3 м (2 ккал/хв2), третього на відстані 0,2 м (3 ккал/хв2). Час опромiнення становить 5 хвилин. Пiсля опромiнення повторно визначають показники, що були перераховані, i заносять у таблицю в графу “Після опромiнення”.

Таблиця 2

Реакцiя органiзму на опромiнення рiзними кiлькостями iнфрачервоної радiацiї

Показники 1 ккал/см2 2 ккал/см2 3 ккал/см2
до після до після до після
Частота серцевих скорочень            
Частота дихання            
Температура шкіри            
Ступінь потовиділення            
Теплове самопочуття            

 

Дані щодо вивчення джерел випромінювання та приладів для їх вимірювання, визначення біологічної дози та реакцій організму у відповідь на вплив інфрачервоного випромінювання заносять у протокол, аналізують отримані результати, обгрунтовують гігієнічний висновок і профілактичні рекомендації (гігієнічний висновок та профілактичні рекомендації пишуть в кінці кожного протоколу).

 

СИТУАЦIЙHІ ЗАДАЧІ

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології

з гігієни та екології... для студентів курсу медичного факультету... спеціальність лікувальна справа педіатрія...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ НДРС

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Додаток 1
ЛІКАРЮ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ ТА РОДИННОМУ ЛІКАРЮ ЗHАHHЯ ГIГIЄHИ ПОТРІБНІ У ХОДІ ВИКОНАННЯ НАСТУПНИХ ВИДІВ ДIЯЛЬHОСТI: 1. Діагностика, установлення етіології та вивчення патог

Додаток 2
ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНИХ ТЕМ ДЛЯ НАВЧАЛЬНО–ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ 1.1. Здоров’я людини та фактори, що його формують

Таблиця натуральних тригонометричних величин
Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град.

МЕТА ЗАНЯТТЯ.
1. Оволодіти методикою гігієнічної оцінки температурно-вологісного режиму приміщень. 2. Засвоїти методику визначення та гігієнічної оцінки швидкості та напрямку руху повітря у навчальній л

Норми температури для житлових, громадських
і адміністративно-побутових приміщень   Період року   Температура Оптимальна Допу

ШВИДКОСТI РУХУ ПОВIТРЯ
Швидкість руху атмосферного повітря (а також руху повітря у вентиляційних отворах) визначають за допомогою анемометрів: чашечного (при швидкостях від 1 до 50 м/с) і крильчатого (0,5 – 10 м/с). Робо

Та результуючих температур
  Еквівалентно-ефективна температура (ЕЕТ) – умовно-числове визначення суб’єктивного теплового відчуття людини (“комфортно”, “тепло”, “холодно” і т.д.) при різних співвідношеннях темп

Таблиця 7
Залежність поверхні тіла людини від її маси Маса тіла, кг Поверхня тіла, м2 100 % 80

Основна
1. Бардов В.Г. та ін. Гігієна та екологія. – Вінниця.: Нова книга, 2006 (тема 13, С. 149-160; тема 14, С. 162-167). 2. Гончарук Є.Г. та ін. Комунальна гігієна. – Київ.: Здоров’я, – 2003. –

Джерела водопостачання
Класифікація джерел водопостачання: 1. Підземні джерела: - міжпластові напірні (артезіанські) та ненапірні води, які залягають у водоносних горизонтах між вод

Розрахунок
Перша склянка: на 200 мл – 1 крапля 0,7% гіпосульфіту, на 1000 мл – х   1000 · 1 х = –––– = 5 крапель Залишковий хлор станов

Визначення клейковини борошна
Клейковина являє собою білкову речовину, що входить до складу пшеничного борошна і зумовлює його хлібопекарські властивості. Слід відмітити, що клейковина вміщує дві білкові речовини:

Таблиця 2
Показники хімічного складу   Показник Концентрація (мг/дм3) Показник Концентрація

Вимоги до органолептичних властивостей пива
Показники Характеристика показника Фільтроване пиво Нефільтроване пиво світле напівт

Методика визначення енерговитрат людини
Найбільш точними, проте громіздкими, методами визначення енерговитрат є такі: - прямої калориметрії (по виділенню тепла з організму в спеціальній калориметричній камері); - метод

Таблиця А. Перше число.
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число.
Ріст, см Вік (в роках)

Таблиця А. Перше число
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число
Ріст в см Вік (в роках)

Таблиця 5
Витрати енергії під час виконання різних видів діяльності (включаючи основний обмін) Види Діяльності Ене

Таблиця 6
Фізіологічна потреба в основних харчових речовинах Групи інтенсивності праці Потреби в основних харчових речовинах

Таблиця 1
Хімічний склад і калорійність добового раціону Назва продукту Ма- са Білки Жир

Таблиця 3
Маса продуктів, які найчастіше вживаються харчових Назва продукту Маса 1 штуки продукту, г Хлібобулочні виро

Таблиця 4
Назва страв і кількість харчових продуктів Назва страви та приблизний набір продуктів на одну порцію Кількість продуктів, г

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ
ВІТАМІННОЇ АДЕКВАТНОСТІ ХАРЧУВАННЯ Клініко-фізіологічні показники вітамінної забезпеченості організму Часткова вітамінна недостатність не характе

Показники харчового статусу
Показник Дані Товщина підшкірно–жирової складки, мм:   середня пахвова лінія &n

Таблиця 2
Нормальна маса тіла у віці 25 – 30 років Ріст, см Чоловіки Ріст, см Жінки Вузь

Таблиця 5
Оцінка товщини шкірно-жирової складки (мм) дорослого населення Вік (у роках) Норма (М+m) Допустиме відхилення (+

Синдром надлишку ПНЖК.
5. Мінеральна надмірність– молібденова подагра (Md), кобальтова міокардіопатія (Co), флюороз (F) та інші.   2. ВТОРИННІ (ЕНДОГЕННІ) ХВОРОБИ НАДЛИШКОВОГО А

Антропонози.
· вірусні антропонози (хвороба Боткіна); · бактеріальні антропонози (холера, дизентерія, паратифи, черевний тиф); 2. Зоонози(туберкульоз, сибірська виразка, туляр

ДОКУМЕHТАЦIЯ ХАРЧОБЛОКУ
I. Провiднi директивні документи: 1. Санiтарнi правила для підприємств громадського харчування. 2. Умови i терміни зберігання продуктів, що швидко псуються.

З використанням таблиць Шульте
Під час здійснення оцінки функцій уваги та динаміки розумової працездатності досліджуваному пред’являють 5 спеціальних таблиць, на яких у довільному порядку визначені числа від 1 до 25 (мал.. 2) За

В робочому примiщеннi
Вимiрювання рiвня iнтенсивностi та спектрального складу шуму проводиться за допомогою шумомiрів, аналiзаторів спектра шуму та полосових фiльтрів. Найбiльшого поширення в гігієнічній

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ЗАТ “Володарка-Люкс” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технолог

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ПП “Імідж-Галант” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технологічн

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство ЗБК Вінницябуд 2. Цех № 2 3. Тип обладнання Виробничий стіл для формовки ЗБ

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство Стрижівський завод ЗБК 2. Цех № 1 3. Тип обладнання Виробничий стіл для фор

Фактори трудового процесу
Важкість праці – характеристика трудового процесу, що відображає переважне навантаження на опорно-руховий апарат і функціональні системи організму (серцево-судинну, дихальну та

Додаток 1
Гігієнічна класифікація праці (за показниками шкідливості і небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості виробничого процесу). Затверджена Міністерством Охорони Здоров'я С

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ПРАЦІВНИКІВ ПЕВНИХ КАТЕГОРІЙ Затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 45

Таблиця 1
Перелік основних показників, застосовуваних при аналізі захворюваності з тимчасовою втратою працездатності (ТВП) контингентів працюючих протягом року

А К Т №
про нещасний випадок (складається з п’яти примірників, термін зберігання на підприємстві, де стався нещасний випадок, 45 років)   1. Власник підприємства___

Ж У Р Н А Л
реєстрації нещасних випадків (виробничих травм, гострих отруєнь та захворювань) ___________________________________________________________________________ (найме

Таблиця 1
Стандартизована шкала оцінки функціональної готовності дітей до вступу у школу Шкальні оцінки ПОП та ПМП, % пвмп,

Додаток 1
Інкубаційний період при деяких інфекційних захворюваннях Хвороби Тривалість інкубаційного періоду Оцінка тривалості

За ротовою порожниною
Гігієнічна оцінка засобів догляду за ротовою порожниною передбачає проведення органолептичних та фізико-хімічних досліджень та визначення гігієнічного індекса зубів. Органолептичні

МЕТОДИКА визначення розрахункових
біологічних ритмів людини Основоположником ідеї щодо необхідності урахування та визначення розрахункових біологічних ритмів був швейцарський бізнесмен Дж.Томмен. Саме він

Додаток 1
Відповідно до постанови головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ ЗА ТАБЛИЦЯМИ
Визначення товщини захисного екрана за кратністю послаблення дози випромінювання передбачає розрахунок кратності послаблення в результаті зіставлення фактичної потужності джерела випромінюва

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ
ЗА ЧИСЛОМ ШАРІВ ПОЛОВИННОГО ПОСЛАБЛЕННЯ Шар половинного послаблення - товщина шару речовини (матеріалу), що послаблює потужність g—випромінювання в 2 рази

Додаток 1
Згідно з постановою головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи “Норми радіаційної безпеки України

Товщина захисту з свинцю (в мм.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання Кратність енергія гамма-випромінювання посл

Товщина захисту з бетону (в см.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання   Кратність енергія гамма-випромінювання

Додаток 5
Співвідношення кратності послаблення та числа шарів Кратність послаблення

Правила роботи
з закритими радіонуклідними джерелами і пристроями, що генерують іонізуюче випромінювання: · пристрій, в якому розміщено радіонуклідне джерело, м

Правила роботи
з відкритими радіонуклідними джерелами: · комплекс заходів при роботі з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання має забезпечувати захист людини від зовнішнього та

ДОНЕСЕННЯ
про результати санітарно-епідеміологічної розвідки в районі населеного пункту Докучаєвськ Розвідка виконана за завданням Начальник розвідки Представник х

Води польовим (крапельним) методом
1. Визначення вмісту активного хлору у хлорному вапні або ДТСГК та оцінка його придатності для проведення знезараження води. Готують 1% розчин хлорного вапна, що підлягає перевірці. В колб

Отруйними речовинами.
Для індикації рівня забруднення продовольства та води отруйними речовинами використовують прилад ПХР-МВ, який дозволяє виявити у харчових продуктах зарiн, зоман, V-гази, iприт та люiзит, у в

Додаток 1
Етапи медичної експертизи продовольства у польових умовах та варіанти експертних висновків Ι етап: — збір інформац

Пояснювальна записка
(див. додаток 2) Військовий табір включає наступні зони та смуги розташування об’єктів: 1. Смуга стройових підрозділів, що відмежовується переднь

Додаток 2
   

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги