рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПОЛОЖЕННЯ

ПОЛОЖЕННЯ - раздел Философия, МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології Про Медичний Огляд Працівників Певних Категорій ...

ПРО МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ПРАЦІВНИКІВ ПЕВНИХ КАТЕГОРІЙ

Затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р.

№ 45

1. Загальні положення

1.1. Розроблене відповідно до Закону України «Про охорону праці» (ст.19).

1.2. Положенням встановлюється:

- єдиний порядок організації та проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного медичного огляду осіб віком до 21 року;

- обов’язки, права і відповідальність власника або уповноваженого ним органу (далі - власник) підприємства, установи, організації, працівника, органу і закладу Міністерства охорони здоров’я України.

1.3. Питання розслідування, обліку профзахворювання, відшкодування збитків, визначення ступеню втрати працездатності, інвалідності, пенсійного забезпечення у зв’язку з професійними захворюваннями регламентуються відповідними законодавчими і нормативними актами.

1.4. Організацію і проведення медичних оглядів забезпечують:

- власник підприємства, установи, організації незалежно від форм власності і видів їх діяльності;

- органи і заклади Міністерства охорони здоров’я України: лікувально-профілактичні, санітарно-епідеміологічні, науково-дослідні, медичні інститути (університети), на території обслуговування яких знаходяться підприємства, установи, організації, колгоспи, радгоспи, фермерські, орендні, кооперативні, малі, спальні підприємства, об’єкти харчової промисловості, дитячі і дошкільні заклади та інші об’єкти.

1.5. Власник за рахунок коштів підприємства організує проведення медичних оглядів, відшкодовує витрати на лікування, професійну і медичну реабілітацію осіб з професійними захворюваннями, обстеження конкретних умов праці для складання санітарно-гігієнічної характеристики.

1.6. Попередні медичні огляди при прийнятті на роботу проводяться з метою установлення фізичної і психофізіологічної придатності осіб за конкретно визначеною професією, спеціальністю, посадою, запобігання захворюванням і нещасним випадкам, виявлення захворювань (інфекційних та ін.), які становлять загрозу зараження працівників, продукції, що випускається, допуску до роботи осіб віком до 21 року.

1.7. Періодичні медичні огляди:

- проводяться для осіб, котрі зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, відповідно до Переліку шкідливих речовин, несприятливих виробничих факторів і робіт для виконання яких обов’язкові медичні огляди працівників, а для осіб віком до 21 року - відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я СРСР від 10.04.81 р. № 387 «Про заходи по удосконаленню медико-санітарної допомоги підліткам»;

- забезпечують динамічний нагляд за станом здоров’я працівників, виявлення ранніх ознак впливу виробничих умов і шкідливості на організм, а також захворювань, які не дають змоги продовжувати роботу за даною професією, запобігання нещасним випадкам, поширенню інфекційних і паразитарних захворювань;

- можуть проводитись в період перебування працівника в стаціонарі, або у випадках, коли він звернувся за медичною допомогою. Результати проведеного обстеження передаються лікувально-профілактичному закладу, який обслуговує підприємство.

1.8. Результати попереднього і періодичного медичних оглядів, щорічних медичних оглядів віком до 21 року та висновки про стан здоров’я заносяться в « Картку особи, яка підлягає медичному огляду», що є вкладишем до «Медичної картки амбулаторного хворого» (форма 025iY - 87), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 31.12.87 р. № 1338 «Про введення нової форми медичної картки амбулаторного хворого», і зберігається в лікувально-профілактичному закладі, який проводить медичні огляди.

При переході на інше підприємство картка надсилається в лікувально-профілактичний заклад, який обслуговує працівників цього підприємства.

1.9. Результати завершених медичних оглядів протягом місяця оформлюються заключним актом, який складається у чотирьох примірниках (для лікувально-профілактичного закладу, власника, профспілкового комітету і санітарно-епідеміологічної станції).

1.10. На час проходження медогляду, обстеження в профпатологічних центрах, клініках науково-дослідних і медичних інститутів (університетів) для уточнення діагнозу або визначення ролі виробничих факторів у розвитку захворювань за працюючими зберігається місце роботи (посада) і середній заробіток.

1.11. Звітність за результатами медичних оглядів здійснюється у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я України.

 

2. Порядок організації медичних оглядів власником

Власник:

2.1. Разом із санітарно-епідеміологічною станцією, профспілковим комітетом визначає контингент осіб, які підлягають періодичним медичним оглядам, і складає в двох примірниках поіменний список, узгоджуючи його в санепідстанції. Один примірник списку направляється в лікувально-профілактичний заклад, другий залишається на підприємстві (у відповідального за організацію медогляду органу).

2.2. Направляє осіб, які приймаються на підприємство або змінюють професію і місце роботи, для проходження попереднього медичного огляду з направленням встановленої форми.

2.3. Знайомить особу, яка приймається на роботу, з притаманними конкретній професії шкідливими і небезпечними виробничими факторами і речовинами, з нормативними актами з охорони праці.

2.4. Виділяє асигнування на організацію медоглядів, частково відшкодовує витрати на обстеження і лікування працівників в профпатологічних центрах, клініках науково-дослідних інститутів, медичних інститутів (університетів), обстеження умов праці з складанням санітарно-гігієнічних характеристик, професійну реабілітацію осіб з профзахворюваннями.

2.5. Видає наказ про проведення медоглядів в строки, погоджені з лікувально-профілактичними закладами, призначає відповідальних за організацію медогляду.

2.6. Сприяє створенню або покращанню матеріально-технічної бази медико-санітарних частин, лікувально-профілактичних закладів для проведення медичних оглядів, клінічних та інших досліджень.

2.7. Виділяє приміщення для проведення медоглядів.

2.8. Направляє працівників на медогляд в лікувально-профілактичний заклад і здійснює контроль за терміном його проходження.

2.9. Забезпечує працюючих медичними і санітарними книжками згідно з формами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України, та бланками-направленнями на медогляди.

2.10. Забезпечує виконання рекомендованих оздоровчо-профілактичних заходів.

2.11. Здійснює працевлаштування працівників у відповідності з результатами медичних оглядів.

2.12. Проводить облік, контроль і оцінку параметрів шкідливих і небезпечних виробничих факторів і речовин на конкретних роботах, які потребують проведення медоглядів працівників.

2.13. Проводить аналіз показників стану здоров’я працівників.

 

3. Порядок організації і проведення медичних оглядів закладом Міністерства охорони здоров’я України

3.1. Лікувально-профілактичний заклад :

3.1.1. Щорічно видає наказ про створення комісії для проведення медоглядів з визначенням терміну, місця проведення медоглядів з визначенням терміну, місця проведення, переліку спеціалістів-лікарів, клінічних та інших досліджень. Очолює комісію заступник головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, який має підготовку з професійної патології.

3.1.2. Розробляє, погоджує з власником і санепідстанцією план-графік проведення медоглядів.

3.1.3. Проводить медичний огляд працівників, клінічні та інші дослідження.

3.1.9. За медичними показаннями направляє працівника на обстеження в лікувально-профілактичні заклади, яким надано право встановлювати діагноз професійного захворювання.

3.1.10. Направляє працівника для уточнення або підтвердження діагнозу інфекційного чи паразитарного захворювання до інфекційної лікарні, відділення.

Документом, який підтверджує професійний характер інфекційного чи паразитарного захворювання, є “Картка епідеміологічного обстеження осередка інфекційного захворювання”, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 04.10.80р. № 1080 (ф. 357/У).

3.1.11. Направляє працівника за медичними показаннями на медико-соціальну експерту комісію (МСЕК).

3.1.16. Здійснює диспансерний нагляд за хворими на профзахворювання, які продовжують трудову діяльність, їх лікування та професійну реабілітацію.

 

Методи вивчення захворюваності з тимчасовою втратою працездатності

У кожній установі, на підприємстві або організації, по кожній галузі промисловості, будівництва, транспорту, зв'язку, для осіб, зайнятих у сільському господарстві щокварталу складається «Звіт про причини тимчасової непрацездатності» (ф. №23-ТН). Цей звіт містить зведення про всі причини невиходу на роботу (через хворобу, у зв'язку з травмами в побуті і на виробництві, санаторно-курортним лікуванням, по догляду за хворою дитиною тощо). У ньому вказується, скільки було випадків утрати працездатності в зв'язку з зазначеними причинами і кількість пропущених днів. Ці дані можна використовувати для розрахунку інтенсивних показників рівня захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, а також частоти і важкості захворювання. Більш повні дані можна одержати з листків непрацездатності, які є фінансовим і юридичним документом, і в силу цього зберігаються в бухгалтеріях підприємств 3 роки, тому треба вчасно домовитися з підприємством про збереження цих документів за потрібний період. Копії листків непрацездатності можна групувати за статтю, віком, стажем, діагнозом та іншими ознаками.

.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології

з гігієни та екології... для студентів курсу медичного факультету... спеціальність лікувальна справа педіатрія...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПОЛОЖЕННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Додаток 1
ЛІКАРЮ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ ТА РОДИННОМУ ЛІКАРЮ ЗHАHHЯ ГIГIЄHИ ПОТРІБНІ У ХОДІ ВИКОНАННЯ НАСТУПНИХ ВИДІВ ДIЯЛЬHОСТI: 1. Діагностика, установлення етіології та вивчення патог

Додаток 2
ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНИХ ТЕМ ДЛЯ НАВЧАЛЬНО–ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ 1.1. Здоров’я людини та фактори, що його формують

АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ НДРС
1. Визначте тему і характер роботи (реферат, участь у експериментальному дослідженні, створення ілюстраційних матеріалів і т.п.). 2. Заведіть робочий зошит і в подальшому вносьте в нього в

Таблиця натуральних тригонометричних величин
Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град.

МЕТА ЗАНЯТТЯ.
1. Оволодіти методикою гігієнічної оцінки температурно-вологісного режиму приміщень. 2. Засвоїти методику визначення та гігієнічної оцінки швидкості та напрямку руху повітря у навчальній л

Норми температури для житлових, громадських
і адміністративно-побутових приміщень   Період року   Температура Оптимальна Допу

ШВИДКОСТI РУХУ ПОВIТРЯ
Швидкість руху атмосферного повітря (а також руху повітря у вентиляційних отворах) визначають за допомогою анемометрів: чашечного (при швидкостях від 1 до 50 м/с) і крильчатого (0,5 – 10 м/с). Робо

Та результуючих температур
  Еквівалентно-ефективна температура (ЕЕТ) – умовно-числове визначення суб’єктивного теплового відчуття людини (“комфортно”, “тепло”, “холодно” і т.д.) при різних співвідношеннях темп

Таблиця 7
Залежність поверхні тіла людини від її маси Маса тіла, кг Поверхня тіла, м2 100 % 80

Основна
1. Бардов В.Г. та ін. Гігієна та екологія. – Вінниця.: Нова книга, 2006 (тема 13, С. 149-160; тема 14, С. 162-167). 2. Гончарук Є.Г. та ін. Комунальна гігієна. – Київ.: Здоров’я, – 2003. –

Джерела водопостачання
Класифікація джерел водопостачання: 1. Підземні джерела: - міжпластові напірні (артезіанські) та ненапірні води, які залягають у водоносних горизонтах між вод

Розрахунок
Перша склянка: на 200 мл – 1 крапля 0,7% гіпосульфіту, на 1000 мл – х   1000 · 1 х = –––– = 5 крапель Залишковий хлор станов

Визначення клейковини борошна
Клейковина являє собою білкову речовину, що входить до складу пшеничного борошна і зумовлює його хлібопекарські властивості. Слід відмітити, що клейковина вміщує дві білкові речовини:

Таблиця 2
Показники хімічного складу   Показник Концентрація (мг/дм3) Показник Концентрація

Вимоги до органолептичних властивостей пива
Показники Характеристика показника Фільтроване пиво Нефільтроване пиво світле напівт

Методика визначення енерговитрат людини
Найбільш точними, проте громіздкими, методами визначення енерговитрат є такі: - прямої калориметрії (по виділенню тепла з організму в спеціальній калориметричній камері); - метод

Таблиця А. Перше число.
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число.
Ріст, см Вік (в роках)

Таблиця А. Перше число
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число
Ріст в см Вік (в роках)

Таблиця 5
Витрати енергії під час виконання різних видів діяльності (включаючи основний обмін) Види Діяльності Ене

Таблиця 6
Фізіологічна потреба в основних харчових речовинах Групи інтенсивності праці Потреби в основних харчових речовинах

Таблиця 1
Хімічний склад і калорійність добового раціону Назва продукту Ма- са Білки Жир

Таблиця 3
Маса продуктів, які найчастіше вживаються харчових Назва продукту Маса 1 штуки продукту, г Хлібобулочні виро

Таблиця 4
Назва страв і кількість харчових продуктів Назва страви та приблизний набір продуктів на одну порцію Кількість продуктів, г

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ
ВІТАМІННОЇ АДЕКВАТНОСТІ ХАРЧУВАННЯ Клініко-фізіологічні показники вітамінної забезпеченості організму Часткова вітамінна недостатність не характе

Показники харчового статусу
Показник Дані Товщина підшкірно–жирової складки, мм:   середня пахвова лінія &n

Таблиця 2
Нормальна маса тіла у віці 25 – 30 років Ріст, см Чоловіки Ріст, см Жінки Вузь

Таблиця 5
Оцінка товщини шкірно-жирової складки (мм) дорослого населення Вік (у роках) Норма (М+m) Допустиме відхилення (+

Синдром надлишку ПНЖК.
5. Мінеральна надмірність– молібденова подагра (Md), кобальтова міокардіопатія (Co), флюороз (F) та інші.   2. ВТОРИННІ (ЕНДОГЕННІ) ХВОРОБИ НАДЛИШКОВОГО А

Антропонози.
· вірусні антропонози (хвороба Боткіна); · бактеріальні антропонози (холера, дизентерія, паратифи, черевний тиф); 2. Зоонози(туберкульоз, сибірська виразка, туляр

ДОКУМЕHТАЦIЯ ХАРЧОБЛОКУ
I. Провiднi директивні документи: 1. Санiтарнi правила для підприємств громадського харчування. 2. Умови i терміни зберігання продуктів, що швидко псуються.

З використанням таблиць Шульте
Під час здійснення оцінки функцій уваги та динаміки розумової працездатності досліджуваному пред’являють 5 спеціальних таблиць, на яких у довільному порядку визначені числа від 1 до 25 (мал.. 2) За

В робочому примiщеннi
Вимiрювання рiвня iнтенсивностi та спектрального складу шуму проводиться за допомогою шумомiрів, аналiзаторів спектра шуму та полосових фiльтрів. Найбiльшого поширення в гігієнічній

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ЗАТ “Володарка-Люкс” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технолог

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ПП “Імідж-Галант” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технологічн

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство ЗБК Вінницябуд 2. Цех № 2 3. Тип обладнання Виробничий стіл для формовки ЗБ

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство Стрижівський завод ЗБК 2. Цех № 1 3. Тип обладнання Виробничий стіл для фор

Фактори трудового процесу
Важкість праці – характеристика трудового процесу, що відображає переважне навантаження на опорно-руховий апарат і функціональні системи організму (серцево-судинну, дихальну та

Додаток 1
Гігієнічна класифікація праці (за показниками шкідливості і небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості виробничого процесу). Затверджена Міністерством Охорони Здоров'я С

Таблиця 1
Перелік основних показників, застосовуваних при аналізі захворюваності з тимчасовою втратою працездатності (ТВП) контингентів працюючих протягом року

А К Т №
про нещасний випадок (складається з п’яти примірників, термін зберігання на підприємстві, де стався нещасний випадок, 45 років)   1. Власник підприємства___

Ж У Р Н А Л
реєстрації нещасних випадків (виробничих травм, гострих отруєнь та захворювань) ___________________________________________________________________________ (найме

Таблиця 1
Стандартизована шкала оцінки функціональної готовності дітей до вступу у школу Шкальні оцінки ПОП та ПМП, % пвмп,

Додаток 1
Інкубаційний період при деяких інфекційних захворюваннях Хвороби Тривалість інкубаційного періоду Оцінка тривалості

За ротовою порожниною
Гігієнічна оцінка засобів догляду за ротовою порожниною передбачає проведення органолептичних та фізико-хімічних досліджень та визначення гігієнічного індекса зубів. Органолептичні

МЕТОДИКА визначення розрахункових
біологічних ритмів людини Основоположником ідеї щодо необхідності урахування та визначення розрахункових біологічних ритмів був швейцарський бізнесмен Дж.Томмен. Саме він

Додаток 1
Відповідно до постанови головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ ЗА ТАБЛИЦЯМИ
Визначення товщини захисного екрана за кратністю послаблення дози випромінювання передбачає розрахунок кратності послаблення в результаті зіставлення фактичної потужності джерела випромінюва

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ
ЗА ЧИСЛОМ ШАРІВ ПОЛОВИННОГО ПОСЛАБЛЕННЯ Шар половинного послаблення - товщина шару речовини (матеріалу), що послаблює потужність g—випромінювання в 2 рази

Додаток 1
Згідно з постановою головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи “Норми радіаційної безпеки України

Товщина захисту з свинцю (в мм.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання Кратність енергія гамма-випромінювання посл

Товщина захисту з бетону (в см.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання   Кратність енергія гамма-випромінювання

Додаток 5
Співвідношення кратності послаблення та числа шарів Кратність послаблення

Правила роботи
з закритими радіонуклідними джерелами і пристроями, що генерують іонізуюче випромінювання: · пристрій, в якому розміщено радіонуклідне джерело, м

Правила роботи
з відкритими радіонуклідними джерелами: · комплекс заходів при роботі з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання має забезпечувати захист людини від зовнішнього та

ДОНЕСЕННЯ
про результати санітарно-епідеміологічної розвідки в районі населеного пункту Докучаєвськ Розвідка виконана за завданням Начальник розвідки Представник х

Води польовим (крапельним) методом
1. Визначення вмісту активного хлору у хлорному вапні або ДТСГК та оцінка його придатності для проведення знезараження води. Готують 1% розчин хлорного вапна, що підлягає перевірці. В колб

Отруйними речовинами.
Для індикації рівня забруднення продовольства та води отруйними речовинами використовують прилад ПХР-МВ, який дозволяє виявити у харчових продуктах зарiн, зоман, V-гази, iприт та люiзит, у в

Додаток 1
Етапи медичної експертизи продовольства у польових умовах та варіанти експертних висновків Ι етап: — збір інформац

Пояснювальна записка
(див. додаток 2) Військовий табір включає наступні зони та смуги розташування об’єктів: 1. Смуга стройових підрозділів, що відмежовується переднь

Додаток 2
   

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги