рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Таблиця 1

Таблиця 1 - раздел Философия, МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології Перелік Основних Показників, Застосовуваних При Аналізі Захворюваност...

Перелік основних показників, застосовуваних при аналізі захворюваності з тимчасовою втратою працездатності (ТВП) контингентів працюючих протягом року

№ пп Показники Спосіб обчислення
1. Особи, що хворіли Число осіб, що хворіли, (Б) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
2. Особи, що не хворіли Число осіб, що не хворіли, (НБ) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
3. Випадки тимчасової втрати працездатності через хворобу Число випадків ТВП у зв'язку з хворобою (З) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
4. Дні тимчасової непрацездатності через хворобу Число днів ТВП у зв'язку з хворобою (Д) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
5. Середня тривалість одного випадку тим­часової непрацездатності через хворобу Число днів ТВП по всім або окремим захворюванням (Д) Число випадків ТВП за всіма або окремими захворюваннями (З)
6. Загальна середня тривалість тимчасової непрацездатності (в усіх випадках, разом узятих) осіб, що хворіли Загальне число днів ТВП за всіма випадкам (Д) Загальне число осіб, що хворіли, (Б)
7. Розподіл осіб, що тимчасово втратили працездатність у зв'язку з хворобою, за кратністю випадків захворювань Число осіб, що мали за рік визначене число випадків ТВП через хворобу (1,2,3, 4 і більш) х 100 Усього осіб, що хворіли, (Б)
8. Частота осіб, що хворіли, які мали I, 2, 3, 4 випадки і більше тимчасову непрацездатність через хворобу, на 100 працюючих протягом року Число осіб, що мали визначене число випадків ТВП через хворобу (1.2, 3, 4 і більш) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
9. Структура осіб, що хворіли, за тривалістю тимчасової непрацездатності через хворобу, % Чисельність осіб, що хворіли, ТВП яких через хворобу складала менше 10 днів (10–19,20–29 днів і т.д.) х 100 Число осіб, що хворіли, (Б)
10. Частота осіб, що хворіли, з визначеною тривалістю тимчасової непрацездатності через хворобу на 100 працюючих протягом року Чисельність осіб, що хворіли, ТВП яких через хворобу складала менше10 днів х (10–19, 20–29 днів і т.д.) х 100 Чисельність цілорічних контингентів працюючих (Рк)
11. Структура випадків за тривалістю тимчасової непрацездатності (у % до загального числа випадків тимчасової непрацездатності через хворобу) Число випадків з ТВП через хворобу менше 10 днів (10–19, 20–29 днів і т.д.)Х100 Загальне число випадків ТВП через хворобу (В)
12. Структура випадків тимчасової непрацездатності за різними формами (групами) захворювань Число випадків ТВП у зв'язку з даної хворобою (або групою захворювань) х 100 Загальне число випадків ТВП за усіма захворюваннями
13. Повторність загострень окремих хронічних захворювань Число випадків загострень хронічного захворювання, що супроводжуються ТВП Число осіб, що хворіли даним хронічним захворюванням
14. Повторюваність випадків окремих гострих захворювань Число випадків ТВП за даною нозологічною формою з гострим протіканням Число осіб, що хворіли даною нозологічною формою
15. Відсоток непрацездатності (відсоток осіб, що умовно не працювали в досліджуваному році) Число календарних днів ТВП з причини захворювань х 100 Число днів у році (365) х Чисельність контингентів працюючих протягом року (Рк)

Після розрахунку показників захворюваності розраховують середнє квадратичне відхилення (σ) і середню помилку (m) показників за формулами:

________

σ = √p q; (1)

_____

m= √p q/n; (2)

 

Статистична значимість розбіжностей показників, розрахованих для двох груп, оцінюється за критерієм Стьюдента:

 

t = (p1 – p2)/√m12+m22; (3)

 

де p1 і p2 – середні відносні величини в першій і другій групах;

m1 і m2 -– середні помилки першої і другої середньої величини.

Розбіжності показників є статистично достовірними з імовірністю 95%, якщо критерій Стьюдента >2.

Приступаючи до аналізу матеріалів дослідження, насамперед, піддають аналізу дані про чисельність працюючих, визначають наповненість окремих груп, віково-статевий і профе-сійний їхній склад, а також склад за стажем. На цьому етапі вибирають градації віку, стажу й інших ознак, вирішують питання необхідності об'єднання або виключення нечисленних груп.

Одержавши таблицю з абсолютними і відносними даними, їхній аналіз починають з огляду підсумкових показників – осіб, що хворіли, випадків і днів непрацездатності по підприємству в цілому, по окремих цехах і професіях. Установлюють послідовність у розташуванні показників за величиною. При необхідності застосовують той чи інший метод стандартизації цих показників за статтю, віком та іншими ознаками, оцінюють статистичну вірогідність розбіжностей порівнюваних коефіцієнтів. На цьому етапі дають якісну оцінку рівням захворюваності, використовуючи для цього шкалу, приведену в табл.2.

 

Таблиця 2

Шкала оцінки показників захворюваності з тимчасовою втратою працездатності

Рівень показників Відсоток осіб, що хворіли Тимчасова утрата працездатності на 100 працюючих
число випадків число днів
Дуже високий 80 і більше 150 і більше 15000 і більше
Високий 70-79 120-149 1200-1499
Вищий за середній 60-69 100-119 1000-1199
Середній 50-59 80-99 800-999
Нижче середнього 40-49 60-79 600-799
Низький 35-39 50-59 500-599
Дуже низький Менше 35 Менше 50 Менше 500

 

Для порівняння залучають дані по відповідній області промисловості, по інших заводах даної області, а також матеріали наукової літератури.

Потім з'ясовують, у яких цехах (професіях) висока захворюваність тією або іншою нозологічною формою хвороби, визначають захворювання, що займають за частотою осіб, що хворіли, випадків і днів непрацездатності перше, друге і наступні місця (по заводу, цехам і іншим групам працюючих). Тим самим виявляють захворювання, що в основному визначають загальні рівні захворюваності. На додаток до цих показників аналізують показники питомої ваги окремих захворювань, що характеризують структуру захворюваності. Конкретна гігієнічна характеристика виробництва повинна містити дані про параметри основних факторів, відповідності їх існуючим нормативам, оцінку санітарно-побутового обслуговування й організації роботи. Розбіжності, встановлені в рівнях захворюваності з тимчасовою втратою працездатності порівнюваних виробничо-професійних груп працюючих, заслуговують на особливу увагу. Важливим доказом впливу факторів виробництва на здоров'я працюючих може вважатися також зміна рівнів захворюваності в цілому і за окремими формами патології в міру збільшення виробничого стажу. Ці зміни далеко не однозначні. В одних випадках спостерігається послідовний її ріст, в інших – захворюваність найбільш висока в осіб з невеликим стажем, у початковому періоді їхньої роботи в нових умовах роботи (наприклад, у перші роки контакту зі шкідливим хімічним агентом), потім захворюваність знижується (настає адаптація), щоб знову вирости в результаті виснаження компенсаторно-пристосувальних механізмів.

Додаток 1

План санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів

Заходи Час виконання Відповідальний за виконання
Санітарно–гігієнічна і санітарно–протиепідемічна робота.
1. Забезпечити постійну роботу системи водопостачання підприємства ( душові, санітарно-побутові приміщення тощо), систем освітлення, опалення, каналізації та харчування. Протягом року Головний енергетик, нач. цехів, цехові лікарі
2. Проводити систематичний санітарний нагляд за цехами та відділами, в першу чергу за роботою системи водопостачання та каналізації, освітлення, опалення, вентиляції, діяльністю харчових об’єктів (їдалень і буфетів). Протягом року Начальники цехів, цехові лікарі
3. Систематично проводити аналіз якості води, повітря, змін температури та руху повітря, вологості, шуму в усіх цехах підприємств (в першу чергу на дільницях з несприятливими умовами праці) Протягом року Промислово-сані-тарна лабораторія.  
4. Організувати підвищення санітарно-гігієнічної грамотності робітників шляхом проведення санітарно-гігієнічного інструктажу серед робітників, які розпочинають роботу на підприємстві, підвищення кваліфікації робітників харчових об’єктів за встановленою програмою, проведення лекцій та бесід з питань профілактики захворювань Протягом року Лікарі та медичні сестри
5. Проводити екстрені лікарсько-епідеміологічні обстеження всіх випадків інфекційних захворювань на підприємстві, повідомляти про кожний випадок повідомляти в СЕС міста. Протягом року Лікарі та епідеміологи
6. Проводити щеплення проти інфекційних захворювань у відповідності з планом міської СЕС та за епідеміологічними показаннями. Протягом року Цехові лікарі та медичні сестри.
Загальні лікувально-профілактичні заходи та заходи, що спрямовані на боротьбу з окремими захворюваннями
1. Проводити комплексні профілактичні медичні огляди щодо виявлення хронічних захворювань серед робітників та службовців підприємства, робітників-підлітків, робітників, робота яких пов’язана з впливом токсичних речовин (за спеціальним графіком), робітників, які працюють на ділянках з несприятливими факторами виробництва (шум, пил, температурні коливання та ін.) Протягом року Дільничні лікарні. Промислові санітарні лікарі.
2. Здійснювати диспансерне обслуговування робітники, які працюють з токсичними речовинами та знаходяться в умовах впливу інших несприятливих чинників (пил, шум, температурні коливання та ін.), робітників підлітків, робітників харчових об’єктів, вагітних жінок, керівного складу, робітників провідних професій; а також хворих з хронічними захворюваннями(виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки, хронічні гастрити, гіпертонічна хвороба та ін.). Протягом року Цехові лікарі.
3. Проводити заходи, спрямовані на боротьбу з окремими захворюваннями (туберкульоз, грип, ангіна, гострі шлунково-кишкові захворювання, гнійничкові захворювання шкіри; професійні захворювання, промислові і побутові травми). Протягом року Цехові лікарі і лікарі вузьких спеціальностей.
4. Організувати облік та розслідування (сумісно з відділом охорони праці та техніки безпеки) кожного випадку промислового отруєння або захворювання. Протягом року Відділ охорони праці та техніки безпеки, лікарі-хірурги, цехові лікарі.
5. Забезпечити транспортом всіх хворих робітників і службовців виробництва; Протягом року Директор заводу медсанчастини
III. Підвищення кваліфікації робітників медико-санітарної частини
1. Проводити науково-практичні конференції лікарів з винесенням на них доповідей, що присвячені розгляду та аналізу лікувально-діагностичних помилок 2 рази в місяць Начальник медсанчастини і зав. відділенням.
2. Проводити конференції середнього медичного персоналу згідно програми, що встановлена для кожного відділення стаціонару. Щотижня Зав. відділеннями.
3. Проводити заняття з санітарками за програмою санітарно-технічного мінімуму і догляду за хворими. Один раз в місяць Старші медичні сестри відділення стаціонару і поліклініки.
4. Проводити консультації з кожним ординатором в поліклініці і стаціонарі з одночасною перевіркою медичної документації. Один раз на тиждень Зав. відділеннями та зав. кабінетами.
5. Проводити семінари лікарів по експертизі працездатності з різних захворювань. Один раз на рік Нач. медикосані-тарної частини.
6. Проводити семінари лікарів з технології виробництва, гігієни праці і професійної патології на даному підприємстві. Один раз на рік Нач. медикосані-тарної частини, зав. відділенням СЕС.
Організаційно–масова робота.
1. Проводити обговорення звітних доповідей лікарів про стан захворюваності робітників та заходи щодо його зниження на засіданнях Ради соціального страхування завкому і цехових комітетів. Один раз в квартал Нач. медсанчастини, цехові лікарі.
2. Проводити інструктаж страхових делегатів з питань контролю за виконанням режиму хворих вдома, виявлення хворих і складання актів у випадках побутових травм. Один раз в квартал Цехові лікарі і медичні сестри.
3. Проводити заняття з санітарним активом (санітарі дружини, санітарні пости) в цехах та відділах підприємства і здійснювати керівництво його роботою. Один раз в квартал Цехові лікарі і медичні сестри.

Ситуаційні задачі

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ З гігієни та екології

з гігієни та екології... для студентів курсу медичного факультету... спеціальність лікувальна справа педіатрія...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Таблиця 1

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Додаток 1
ЛІКАРЮ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ ТА РОДИННОМУ ЛІКАРЮ ЗHАHHЯ ГIГIЄHИ ПОТРІБНІ У ХОДІ ВИКОНАННЯ НАСТУПНИХ ВИДІВ ДIЯЛЬHОСТI: 1. Діагностика, установлення етіології та вивчення патог

Додаток 2
ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНИХ ТЕМ ДЛЯ НАВЧАЛЬНО–ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ 1.1. Здоров’я людини та фактори, що його формують

АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ НДРС
1. Визначте тему і характер роботи (реферат, участь у експериментальному дослідженні, створення ілюстраційних матеріалів і т.п.). 2. Заведіть робочий зошит і в подальшому вносьте в нього в

Таблиця натуральних тригонометричних величин
Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град. Тангенс Кут, град.

МЕТА ЗАНЯТТЯ.
1. Оволодіти методикою гігієнічної оцінки температурно-вологісного режиму приміщень. 2. Засвоїти методику визначення та гігієнічної оцінки швидкості та напрямку руху повітря у навчальній л

Норми температури для житлових, громадських
і адміністративно-побутових приміщень   Період року   Температура Оптимальна Допу

ШВИДКОСТI РУХУ ПОВIТРЯ
Швидкість руху атмосферного повітря (а також руху повітря у вентиляційних отворах) визначають за допомогою анемометрів: чашечного (при швидкостях від 1 до 50 м/с) і крильчатого (0,5 – 10 м/с). Робо

Та результуючих температур
  Еквівалентно-ефективна температура (ЕЕТ) – умовно-числове визначення суб’єктивного теплового відчуття людини (“комфортно”, “тепло”, “холодно” і т.д.) при різних співвідношеннях темп

Таблиця 7
Залежність поверхні тіла людини від її маси Маса тіла, кг Поверхня тіла, м2 100 % 80

Основна
1. Бардов В.Г. та ін. Гігієна та екологія. – Вінниця.: Нова книга, 2006 (тема 13, С. 149-160; тема 14, С. 162-167). 2. Гончарук Є.Г. та ін. Комунальна гігієна. – Київ.: Здоров’я, – 2003. –

Джерела водопостачання
Класифікація джерел водопостачання: 1. Підземні джерела: - міжпластові напірні (артезіанські) та ненапірні води, які залягають у водоносних горизонтах між вод

Розрахунок
Перша склянка: на 200 мл – 1 крапля 0,7% гіпосульфіту, на 1000 мл – х   1000 · 1 х = –––– = 5 крапель Залишковий хлор станов

Визначення клейковини борошна
Клейковина являє собою білкову речовину, що входить до складу пшеничного борошна і зумовлює його хлібопекарські властивості. Слід відмітити, що клейковина вміщує дві білкові речовини:

Таблиця 2
Показники хімічного складу   Показник Концентрація (мг/дм3) Показник Концентрація

Вимоги до органолептичних властивостей пива
Показники Характеристика показника Фільтроване пиво Нефільтроване пиво світле напівт

Методика визначення енерговитрат людини
Найбільш точними, проте громіздкими, методами визначення енерговитрат є такі: - прямої калориметрії (по виділенню тепла з організму в спеціальній калориметричній камері); - метод

Таблиця А. Перше число.
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число.
Ріст, см Вік (в роках)

Таблиця А. Перше число
Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг Ккал Маса, кг

Таблиця Б. Друге число
Ріст в см Вік (в роках)

Таблиця 5
Витрати енергії під час виконання різних видів діяльності (включаючи основний обмін) Види Діяльності Ене

Таблиця 6
Фізіологічна потреба в основних харчових речовинах Групи інтенсивності праці Потреби в основних харчових речовинах

Таблиця 1
Хімічний склад і калорійність добового раціону Назва продукту Ма- са Білки Жир

Таблиця 3
Маса продуктів, які найчастіше вживаються харчових Назва продукту Маса 1 штуки продукту, г Хлібобулочні виро

Таблиця 4
Назва страв і кількість харчових продуктів Назва страви та приблизний набір продуктів на одну порцію Кількість продуктів, г

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ
ВІТАМІННОЇ АДЕКВАТНОСТІ ХАРЧУВАННЯ Клініко-фізіологічні показники вітамінної забезпеченості організму Часткова вітамінна недостатність не характе

Показники харчового статусу
Показник Дані Товщина підшкірно–жирової складки, мм:   середня пахвова лінія &n

Таблиця 2
Нормальна маса тіла у віці 25 – 30 років Ріст, см Чоловіки Ріст, см Жінки Вузь

Таблиця 5
Оцінка товщини шкірно-жирової складки (мм) дорослого населення Вік (у роках) Норма (М+m) Допустиме відхилення (+

Синдром надлишку ПНЖК.
5. Мінеральна надмірність– молібденова подагра (Md), кобальтова міокардіопатія (Co), флюороз (F) та інші.   2. ВТОРИННІ (ЕНДОГЕННІ) ХВОРОБИ НАДЛИШКОВОГО А

Антропонози.
· вірусні антропонози (хвороба Боткіна); · бактеріальні антропонози (холера, дизентерія, паратифи, черевний тиф); 2. Зоонози(туберкульоз, сибірська виразка, туляр

ДОКУМЕHТАЦIЯ ХАРЧОБЛОКУ
I. Провiднi директивні документи: 1. Санiтарнi правила для підприємств громадського харчування. 2. Умови i терміни зберігання продуктів, що швидко псуються.

З використанням таблиць Шульте
Під час здійснення оцінки функцій уваги та динаміки розумової працездатності досліджуваному пред’являють 5 спеціальних таблиць, на яких у довільному порядку визначені числа від 1 до 25 (мал.. 2) За

В робочому примiщеннi
Вимiрювання рiвня iнтенсивностi та спектрального складу шуму проводиться за допомогою шумомiрів, аналiзаторів спектра шуму та полосових фiльтрів. Найбiльшого поширення в гігієнічній

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ЗАТ “Володарка-Люкс” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технолог

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ПОСТІЙНОГО ШУМУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ   1. Підприємство ПП “Імідж-Галант” 2. Цех для пошиття рукавичок 3. Технологічн

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство ЗБК Вінницябуд 2. Цех № 2 3. Тип обладнання Виробничий стіл для формовки ЗБ

ПРОТОКОЛ №
ВИМІРЮВАННЯ РІВНІВ ВІБРОШВИДКОСТІ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ 1. Підприємство Стрижівський завод ЗБК 2. Цех № 1 3. Тип обладнання Виробничий стіл для фор

Фактори трудового процесу
Важкість праці – характеристика трудового процесу, що відображає переважне навантаження на опорно-руховий апарат і функціональні системи організму (серцево-судинну, дихальну та

Додаток 1
Гігієнічна класифікація праці (за показниками шкідливості і небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості виробничого процесу). Затверджена Міністерством Охорони Здоров'я С

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ПРАЦІВНИКІВ ПЕВНИХ КАТЕГОРІЙ Затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 березня 1994 р. № 45

А К Т №
про нещасний випадок (складається з п’яти примірників, термін зберігання на підприємстві, де стався нещасний випадок, 45 років)   1. Власник підприємства___

Ж У Р Н А Л
реєстрації нещасних випадків (виробничих травм, гострих отруєнь та захворювань) ___________________________________________________________________________ (найме

Таблиця 1
Стандартизована шкала оцінки функціональної готовності дітей до вступу у школу Шкальні оцінки ПОП та ПМП, % пвмп,

Додаток 1
Інкубаційний період при деяких інфекційних захворюваннях Хвороби Тривалість інкубаційного періоду Оцінка тривалості

За ротовою порожниною
Гігієнічна оцінка засобів догляду за ротовою порожниною передбачає проведення органолептичних та фізико-хімічних досліджень та визначення гігієнічного індекса зубів. Органолептичні

МЕТОДИКА визначення розрахункових
біологічних ритмів людини Основоположником ідеї щодо необхідності урахування та визначення розрахункових біологічних ритмів був швейцарський бізнесмен Дж.Томмен. Саме він

Додаток 1
Відповідно до постанови головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ ЗА ТАБЛИЦЯМИ
Визначення товщини захисного екрана за кратністю послаблення дози випромінювання передбачає розрахунок кратності послаблення в результаті зіставлення фактичної потужності джерела випромінюва

РОЗРАХУНОК ТОВЩИНИ ЕКРАНУ
ЗА ЧИСЛОМ ШАРІВ ПОЛОВИННОГО ПОСЛАБЛЕННЯ Шар половинного послаблення - товщина шару речовини (матеріалу), що послаблює потужність g—випромінювання в 2 рази

Додаток 1
Згідно з постановою головного Державного санітарного лікаря України № 62 від 01.12.97 р. з 01.01.98 р. Введені в дію нові Державні гігієнічні нормативи “Норми радіаційної безпеки України

Товщина захисту з свинцю (в мм.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання Кратність енергія гамма-випромінювання посл

Товщина захисту з бетону (в см.)
в залежності від кратності послаблення та енергії випромінювання   Кратність енергія гамма-випромінювання

Додаток 5
Співвідношення кратності послаблення та числа шарів Кратність послаблення

Правила роботи
з закритими радіонуклідними джерелами і пристроями, що генерують іонізуюче випромінювання: · пристрій, в якому розміщено радіонуклідне джерело, м

Правила роботи
з відкритими радіонуклідними джерелами: · комплекс заходів при роботі з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання має забезпечувати захист людини від зовнішнього та

ДОНЕСЕННЯ
про результати санітарно-епідеміологічної розвідки в районі населеного пункту Докучаєвськ Розвідка виконана за завданням Начальник розвідки Представник х

Води польовим (крапельним) методом
1. Визначення вмісту активного хлору у хлорному вапні або ДТСГК та оцінка його придатності для проведення знезараження води. Готують 1% розчин хлорного вапна, що підлягає перевірці. В колб

Отруйними речовинами.
Для індикації рівня забруднення продовольства та води отруйними речовинами використовують прилад ПХР-МВ, який дозволяє виявити у харчових продуктах зарiн, зоман, V-гази, iприт та люiзит, у в

Додаток 1
Етапи медичної експертизи продовольства у польових умовах та варіанти експертних висновків Ι етап: — збір інформац

Пояснювальна записка
(див. додаток 2) Військовий табір включає наступні зони та смуги розташування об’єктів: 1. Смуга стройових підрозділів, що відмежовується переднь

Додаток 2
   

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги