Військова підготовка

Методична розробка

Для проведення групового заняття №3 з навчальної дисципліни

“ Військова підготовка “

 

Модуль ТСП 03.03. “ Військово-інженерна підготовка “

Змістовий модуль 3.3.1.1. Фортифікаційне обладнання та маскування позицій і районів.

Заняття 4. Маскування позицій та районів розташування підрозділів.

Час: дві години. Місце : клас військово – інженерної підготовки

І.Завдання, способи і принципи маскування.

Основними завданнями тактичного маскування є забезпечення прихованості діяльності військ і введення противника в оману відносно діяльності з'єднань… Прихованість полягає в проведенні комплексу заходів, спрямованих на попередження або виключення витоку інформації, що…

Інженерні заходи з маскування військ

1. Надання спорудам і об'єктам маскувальних форм. 2. Маскувальне фарбування озброєння, військової техніки і споруд. 3. Застосування штучних масок з табельних і підручних засобів маскування.

Маскувальний комплект тканинний транспортний МКТ-Т

Маскувальний комплект тканинний для маскування на сніжних покровах МКТ-С виготовлений з білої сітчастої тканини. Маскувальний комплект тканинний пустельний МКТ-П (МКТ-2П) виготовлений з… Маскувальні комплекти із синтетичних матеріалів МКС-2М (МКС-2) і МКС-2П — призначені для приховування об'єктів в…

Застосування засобів радіолокаційного, теплового маскування та імітації.

Кутовий відбивач ВМК застосовується для відтворення радіолокаційних демаскуючих ознак макетів техніки і зброї, виготовлених із неметалевих… В комплект ВМК входять металевий кутовий відбивач і підвіска. В робочому… Відбивачі ВМК установлюються з дотриманням наступних вимог:

Обладнання хибних позицій, районів і об'єктів .

 

В хибних районах і на позиціях обладнують хибні фортифікаційні споруди і дороги, установлюють макети озброєння і техніки.

Макети техніки можуть бути стаціонарними і збірно-розбірними (каркасними, пневматичними і безкаркасними). Вони можуть виготовлятися промисловістю і силами військ.

Хибні окопи і укриття відривають на глибину 50 - 60см з дотриманням необхідних розмірів і форм у плані.

Хибні ґрунтові дороги улаштовують шляхом зняття верхнього шару ґрунту з допомогою дорожньої техніки.

При обладнанні хибних позицій і районів на лісовій місцевості необхідно показувати до 30 %, на відкритій місцевості - до 50 %, а в пустельно-степовій місцевості - до 80 % штатної бойової техніки і споруд.

На хибних позиціях і у районах обов'язково необхідно імітувати ознаки життєдіяльності, характерні для цих об'єктів (сліди машин, рух техніки, дими, світлові і теплові ознаки, робота на передачу радіоелектронних засобів та інше).

Особливості маскування позицій підрозділів ЗРВ, РТВ і аеродромів.

Найбільш характерними демаскуючими ознаками позицій підрозділів ЗРВ і РТВ являються. симетричне і геометрично правильне розташування окопів і стартових майданчиків… наявність на позиціях спеціального озброєння і техніки та характерні форми інженерних споруд і окремих видів озброєння…

Призначення і характеристики табельних засобів маскування.