Контроль

Контроль над іншими

Контроль з боку керівника

Рішення, що ухвалюються

Підготовлені протоколи та звіти

Використовувані матеріали та апаратура

Фінансові/бюджетні відповідальності

Контакт з іншими людьми

Зовнішні контакти

Внутрішні контакти

Фізичні параметри

Фізичні вимоги

Умови роботи

Характеристики працівника

Знання

Навички

Вміння

Необхідна підготовка

Доцільно також визначити головні та другорядні функції за посадою:

 

До уваги · Відсоток часу, що витрачається · Періодичність виконання · Важливість Головні функції · Витрачається чимало часу: іноді 20% або більше · Виконується регулярно: щодня, щотижня, щомісяця · Завдання має значення для інших ділянок посади та для інших посад Другорядні функції · Зазвичай витрачається менше 10% часу · Виконується нечасто або замість виконання іншої роботи · Завдання не пов’язане з посадою, і його невиконання не призведе до значних наслідків.

 

Посадові інструкції повинні бути сфокусованими на головних функціях; не потрібно – і, навіть, недоцільно – включати до переліку кожне завдання, що його має виконувати працівник.

 

В ідеальному варіанті процес аналізу посад повинен мати наступні етапи:

 

1. Планування аналізу посад

· визначення цілей проведення аналізу посади

· отримання підтримки керівництва

2. Підготовка та проведення аналізу посади

· визначення посад та методології

· перегляд існуючих посадових документів

· інформування керівництва/працівників про процес

3. Проведення аналізу посади

· збір даних для аналізу посади

· перегляд та упорядкування інформації

4. Підготовка посадових інструкцій та посадових специфікацій

· підготовка проектів посадових інструкцій та специфікацій

· перегляд проектів разом з керівництвом та працівниками

· підготовка рекомендацій

· завершення роботи над посадовими інструкціями та рекомендаціями

5. Постійна підтримка та оновлення посадових інструкцій та специфікацій

· оновлення посадових інструкцій та специфікацій у відповідності до змін в організації

· періодичний перегляд усіх посад

Під час проведення аналізу посад працівники можуть відчувати занепокоєння: що вони зробили щось не так, що їх працевлаштування є під загрозою, рівень заробітної платні буде знижено, що результат такого аналізу призведе до обмеження їх творчості та гнучкості. Ефективний спосіб зменшення таких тривог полягає у залученні працівників до процесу, інформуванні їх про цілі, процес проведення та подальше застосування результатів, а також має бути забезпечена можливість працівників оскаржувати класифікаційне рішення.

Ефективний аналіз посади, посадова інструкція та специфікації мають будуватися навколо основних обов’язків та необхідних знань, навичок та вмінь, а не просто описувати ті функції, що наразі виконує працівник на даній посаді, та його/її фактичний кваліфікаційний рівень. Розробка таких документів в залежності від характеристик особи, що наразі перебуває на посаді, порушує загальну кваліфікаційну схему та може призвести до труднощів із пошуком заміни.

3.3. Конкурсний відбір

Конкурсний відбір проводиться на зайняття вакантних посад державних службовців, посад державних службовців на період відсутності основного працівника у зв'язку з відпусткою для догляду за дитиною. На цей час конкурсний відбір не проводиться лише на заміщення посад керівників апаратів, їх заступників та помічників місцевих судів.

Конкурс проводиться поетапно:

1) публікація оголошення про проведення конкурсу; (веб-портал судової влади, дошка оголошень, центр зайнятості);

2) прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим вимогам; (коротка співбесіда при прийомі документів);

3) проведення іспиту (тестування);

4) проведення співбесіди та відбір кандидатів.

 

3.3.1. Публікація оголошення про проведення конкурсу

Оголошення про вакантну посаду складається відповідно до чинного законодавства.

Якісно підготовлене оголошення матиме наступну інформацію:

· Назва вакантної посади

· Інформація про суд

· Вимоги до кандидатів (знання, навички, уміння та кваліфікація, особистісні якості)

· Оплата праці

· Перелік документів

· Інформація про порядок проведення конкурсу

· Куди подавати документи

· Дата завершення прийому документів

· Контактна інформація для консультацій

При підготовці будь-якого оголошення завжди є можливість подати інформацію таким чином, щоб привабити ініціативних та професійних співробітників, не порушуючи при цьому нормативних актів. Апеляційний суд Івано-Франківської області, наприклад, назвав своє оголошення цілої низки вакантних посад у суді «Шанс для професійного юриста». Нижче наведені два варіанти оголошення про вакантні посади.

 

Варіант оголошення 1

Шанс для професійного юриста!

Апеляційний суд Івано-Франківської області оголошує конкурс на заміщення 2 вакантних посад помічника судді та надає рівні можливості для кандидатів при прийнятті на роботу.

Апеляційний суд Івано-Франківської області – один з передових модельних судів України із запровадженим повним автоматизованим циклом ведення діловодства та проходження судових справ, в якому використовується передовий світовий досвід судового адміністрування, кадрової політики та організації роботи, випробовуються відповідні передові технології та процеси, що разом забезпечує низьку плинність кадрів, сильну професійну команду однодумців та надання якісних та професійних судових послуг громаді.

Детальнішу інформацію про Апеляційний суд Івано-Франківської області можна знайти на веб-сайті суду: http://ifa.court.gov.ua

Загальна характеристика посади:

Посада помічника судді є постійною, має потенціал підвищення та здобуття стажу в галузі права та стажу державної служби.

Помічник судді є працівником апарату суду та державним службовцем;

вивчає матеріали справ, здійснює підбір законодавства та матеріалів судової практики, необхідної для розгляду конкретної судової справи; бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді готує проекти запитів, листів, іншої документації, пов’язаної з розглядом конкретної справи; надає секретарю судового засідання методичну та практичну допомогу із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами; за дорученням голови суду, його заступників або керівника апарату суду розглядає звернення громадян, здійснює підготовку інформаційних листів, запитів та проектів відповідей на них; бере участь у проведенні узагальнення роботи суду з розгляду судових справ (узагальнення судової практики) та із звернення судових рішень до виконання.

Робота на посаді передбачає поступове підвищення відповідальності, вимагає регулярного застосування відповідних процедур, використання спеціальної термінології, демонстрації уміння розуміти та застосовувати законодавство України, спеціальні правила, регламенти, директиви, дотримання відповідних етичних норм та правил внутрішнього трудового розпорядку.

Необхідні навички та кваліфікація:

- повна вища освіта за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;

- стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 2 років або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років;

- вільне володіння державною мовою;

- навички роботи в ОС Windovs XP;

- володіння програмами WORD, EXCEL на рівні користувача;

- вправність у користуванні інтернет, електронними поштовими програмами, базами даних;

- аналітичні здібності, які гарантуватимуть якість виконання роботи.

Особистісні характеристики:

Ця посада вимагає відмінних навичок співпраці та вміння слухати, швидко визначаючи пріоритети та потреби, навички міжособистісного, усного та письмового спілкування. Критично важливими є висока культура спілкування, уважність до деталей, стійкість до стресу, гнучкість до змін у вимогах, завданнях та процесах.

Оплата праці державних службовців Апеляційного суду Івано-Франківської області проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Заробітну плату працівники Апеляційного суду Івано-Франківської області отримують на карткові рахунки.

Державні службовці Апеляційного суду Івано-Франківської області користуються гарантіями та перевагами, передбаченими Законом України «Про державну службу»

Згідно чинного законодавства, переваги при прийнятті рішення за результатами конкурсу будуть мати:

- особи, які успішно пройшли стажування в Апеляційному суді Івано-Франківської області;

- особи, які зараховані до кадрового резерву на посаду, яка є вакантною.

При бажанні працювати в такому колективі

Кандидати мають підготуватися до співбесіди, пройти іспит та психологічне тестування, продемонструвати зазначені знання та навички.

Загальними вимогами до всіх кандидатів на заміщення вакантних посад є громадянство України

Кандидатам необхідно:

1) Подати наступні документи:

- Заповнену форму заяви про участь у конкурсі,

- заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками;

- дві фотокартки розміром 4х6 см;

- копії документів про освіту, засвідчені нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку

- відомості про доходи та зобов’язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім’ї за попередній рік;

- копії першої та другої сторінок паспорта, засвідчені кадровою службою апеляційного

- суду.

До документів можна (за бажанням) додати супроводжувальний лист та додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня та репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, характеристики, рекомендації, наукові публікації).

2) Ознайомитись з Порядком проведення конкурсу, Положенням про психологічне тестування кандидатів, зразками заповнених форм та додатків, отримати необхідні бланки і перелік питань на іспит з веб-сайту суду http://ifa.court.gov.ua або в кадровій службі суду.

Кінцевий термін подачі документів на конкурс – 30 квітня 2010 року.

Подати документи кандидатам необхідно особисто в кадрову службу Апеляційного суду за адресою:

м. Івано-Франківськ,