рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Інженерне обладнання будівель

Інженерне обладнання будівель - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки України Київський Нац...

Міністерство освіти і науки України

Київський національний торговельно-економічний університет

Кафедра інженерно-технічних дисциплін

Інженерне обладнання будівель

Опорний конспект лекцій

Курсу для студентів напряму підготовки 6.140101

“Готельно-ресторанна справа ”

Київ 2011

Тема 1. Склад інженерних систем у готельно-ресторанному комплексі. Системи опалення, їх характеристика та обладнання

План

1. Види інженерного обладнання та його призначення.

2. Системи опалення.

3. Нагрівальні прилади систем опалення.

4. Характеристика окремих систем опалення

Види інженерного обладнання та його призначення

Інженерне обладнання за призначенням можна умовно розділити на окремі інженерні системи. Види інженерних систем Опалення Підтримання необхідного…

Системи опалення

- від зовнішніх мереж; - від власних автономних джерел. При теплозабезпеченні від зовнішніх мереж залеж­но від місцевих умов в закладах ресторанного і готельного господарства…

Oslash; опалювальних приладів.

Для з’єднання всіх елементів систем опалення вико­ристовують труби:

ü сталеві (швидко ржавіють);

ü мідні (мають велику вартість);

ü пластикові (недорогі, але необхідна обережність під час монтажу та експлуатації);

ü металопластикові.

Класифікація систем центрального опалення

Розрахунок втрат тепла

  Q = k·F·(tв-t3)·α,(1) де Q - втрати тепла через огородження, Вт

Нагрівальні прилади систем центрального опалення

Нагрівальні прилади у системах опалення призначені для передання тепла від теплоносія до повітря приміщень за рахунок теплообміну. Встановлюються в…  

Характеристика окремих видів опалення

Водяне опалення, як правило, має примусову цирку­ляцію теплоносія (рис 3). Системи водяного опалення з природною циркуляцією теплоносія… Розширювальний бак в системі водяного опалення використовується для… Однотрубні системи більш довершені, ніж двотрубні та простіші при монтажі, тому вони застосовуються частіше.

Автономне водяне опалення будівель

Головним елементом системи автономного опалення є котел 1. За видом палива котли бувають декількох типів: газові, електричні, рідкопаливні та… Циркуляційні насоси та змішувальні групи 3 в системі опалення забезпечують…    

Повітряне опалення

На сьогоднішній день повітряне опалення займає провідне місце в країнах Європи та Америки з холодним чи помірним кліматом. Системи повітряного… За місцем розміщення генератора тепла системи повітряного опалення поділяють… При центральній системи повітряного опалення (рис. 6) нагріте повітря від теплогенератора, який може розміщуватися в…

Випромінювальне опалення

При передачі тепла за допомогою інфрачервоних панелей відсутній проміжний носій тепла - повітря - відповідно витрати на опалення для досягнення… В закладах закладів ресторанного і готельного господарства найбільшого… Поняття "площинне опалення" визначає систему опалення, при якій тепло до приміщення передається через…

Теплові вентилятори і теплові пушки

Переваги тепловентиляторів: легкість, компактність, невисока вартість, швидке і рівномірне поширення гарячого повітря в приміщенні. Деякі моделі… Недоліки: шум при роботі вентилятора і руйнування кисню – він витрачається на…    

Енергозбереження при опаленні будівель

Ø утеплення вікон, дверей, інших огороджень;

Ø регулювання подачі тепла залежно від зовнішніх кліма­тичних умов (температури, вітру, сонячної радіації);

Ø використання засобів обліку витрат теплової енергії;

Ø застосування в адміністративних приміщеннях громадської будівлі у неробочі години економного режи­му роботи опалювальних приладів шляхом вико­ристання термостатичних вентилів регулювання температури;

Ø застосування автономної системи опалення.

 

Тема 2. Система вентиляції і кондиціювання повітря

План

1. Призначення і види систем вентиляції.

2. Обладнання систем примусової вентиляції.

3. Кондиціювання повітря, устаткування систем конди­ціювання.

 

Призначення і види систем вентиляції.

Вентиляцією (від лат. ventilatio - провітрювання) називають організований та регульо­ваний розрахунковий повітрообмін, який забезпечує видалення з… За способом переміщення повітря вентиляція поді­ляється на: природну,… Природна вентиляція виникає внаслідок теплового та вітрового напорів (поділяється на неорганізовану й організовану).…

Обладнання систем примусової вентиляції

                   

Системи місцевої вентиляції

Місцева вентиляція буває припливною і витяжною. Вентиляція, при якій повітря подають на визначені місця - місцева припливна вентиляція, а коли… Місцева припливна вентиляція служить для створення необхідних умов повітряного… До приладів місцевої припливної вентиляції належать: повітряні душі й оази, повітряні і повітряно-теплові завіси.

Кондиціювання повітря, устаткування систем конди­ціювання

 

Кондиціювання повітря – це створення та автоматичне підтримання заданих або таких, що змінюються за певною програмою, метеорологічних умов, які є найбільш сприят­ливими для людей (комфортне кондиціювання) чи здійснення технологічних процесів (технологічне кондиціювання).

При повному кондиціюванні забезпечується регулювання: температури (підігрів чи охолодження), потріб­ного рівня вологості, швид­кості руху повітря, а також можливість його додат­кового оброблення (очи­щення від пилу, дезін­фекцію, дезодорацію). При неповному кондиціюванні регулюється лише час­тина параметрів.

Комплекс технічних засобів, за допомогою яких здійснюється кондиціювання повітря, називається системою кондиціювання.

Класифікація систем кондиціювання

Центральні кондиціонери

Центральні кондиціонери — це неавтономні кондиціонери, до яких підводяться мережі холодопостачаиня, теплопостачання, водо­постачання та… Сучасні центральні кондиціонери складаються з уніфікованих типових секцій… Центральний кондиціонер складається з окремих типових секцій, герметично з'єднаних між собою. Корпус виготовлений з…

Спліт-системи

Спліт-системи розрізняють за конструктивним вико­нанням внутрішніх блоків. Вони поділяються таким чином: Ø настінна спліт-система; Ø мультіспліт-система ;

Призначення та види систем водопостачання

Господарсько-питні системи водопостачан­ня подають воду для пиття, приготування їжі і проведення санітарно-гігієнічних процедур. Вода в цій системі… Протипожежні системи водопостачання призначені для подачі води під час гасіння… Об’єднані водопроводи задовольняють потре­би всіх водоспоживачів, роздільні – окремо подають воду на різні потреби.…

Вимоги до якості води та джерела водопостачання

Вимоги до якості води Якість води оцінюють за її складом та властивостями, після чого визначається… Для всіх нормованих речовин визначена лімітуюча ознака шкідливості – органолептична або санітарно-токсико­логічна.…

Джерела водопостачання

Поверхневі джерела водопостачання (річки, озера, кана­ли, водосховища) характеризуються значними змінами якості води в окремі сезони року. Якість… Річкова вода має значну каламутність, особливо в період весняних повеней і… Підземні води за умовами залягання поділяють на ґрунтові безнапірні та напірні міжпластові (артезіанські). При­родні…

Схеми та обладнання внутрішнього холодного водопостачання

Внутрішній водопровід(рис. 21) – це трубопроводи та інженерне обладнання, призначені для забезпечення подачі води від зовнішніх мереж водопроводу до… У закладів ресторанного і готельного господарства для забез­пе­чення… Водогінні мережі бувають декількох видів.

Таблиця 1

Характеристика санітарних приладів і технологічного обладнання

Діаметр трубопроводу, який підводить воду до кількох водорозбірних точок, визначається за табл. 2 залежно від кількості водорозбірних точок.

Таблиця 2

Діаметр трубопроводу залежно від кількості водорозбірних точок

Система протипожежного водопроводу складається з мережі магістральних трубопроводів і стояків (розподільних ліній), пожежних кранів, а за потреби і… Пожежні крани обладнуються напівгайкою діаметром 50…65 мм, яка швидко… У системах водопроводу з водонапірними баками недоторканний протипожежний запас води дорівнює кіль­кості, необхідній…

Схеми та конструктивні елементи внутрішнього гарячого водопостачання

Системи гарячого водопостачання в житлових і гро­мадських будинках призначені для подачі гарячої води, температура якої повинна бути не нижче 50°С і… Залежно від призначення системи гарячого водопоста­чання поділяють на… У господарсько-побутових системах гарячого водопоста­чання якість води повинна відповідати вимогам державних…

Тема 4. Системи каналізації

План

1. Призначення і класифікація систем каналізації.

2. Внутрішня каналізація.

3. Водостоки будівель.

 

Призначення і класифікація систем каналізації.

Вода, що була використана для різних потреб у побуті або на виробництві й отримала при цьому додаткові домішки (забруднення), які змінили її… Забруднення стічних вод можуть бути мінеральними й органічними. До мінеральних… Виділяють також так звані бактеріальні та біологічні забруднення, які в стічних водах представлені різними…

Внутрішня та каналізація

Системи внутрішньої каналізації поділяють за: спосо­бом збору та видалення забруднень, характеристикою стічних вод, сферою обслуговування, наявністю… За характеристикою стічних вод системи внутрішньої каналізації можуть бути… За сферою обслуговування розрізняють об’єднані та роздільні системи каналізації. Об’єднані системи викорис­товують у…

Таблиця 3

  Внутрішня каналізація закінчується випуском, який підключається до колодязя,… Вода від кожної групи приладів збирається і відводить до вуличної мережі окремо. Виробничі стічні води прий­маються…

Водостоки будівель

Зовнішні водостоки (водоспуски)(рис. 31, а) складаються з жолобів, які збирають воду зі схилу покрівлі, та водостічних труб з воронкою, що скидають…  

Білизнопровід

У готелях місткістю 300 місць і більше при поверховості більше 5 поверхів допускається застосування білизнопровідов. Схема білизнопроводу наведена на рис. 32.

Сміттєвидалення

Центральне сміттєвидалення може бути сухим чи мокрим. Найбільш поширені сухі сміттєпроводи, які складаються з приймальних клапанів… Приймальні клапани призначені для прийому сміття і скидання його в ствол. Вертикальний ствол сміттєпроводу виконують з…

Пилоприбирання

Система центрального пиловидалення складається з вакуумної установки, яка розташовується в окремій зоні далеко від приміщень, де проводиться… Довжина шланга вибирається в залежності від розмірів приміщень, в яких…  

Тема 5. Системи електрозабезпечення

План

1. Оновні елементи системи електрозабезпечення будівель.

2. Блискавкозахист будівель.

3. Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії.

 

Оновні елементи системи електрозабезпечення будівель

Система електропостачання – це комплекс пристроїв для передачі і розподілення електричної енергії від джерела живлення до приймачів. Джерелом… Від трансформаторної підстанції до головного розпо­дільного щита прокладається… На головному розподільному щиті знаходяться:

Блискавкозахист будівель

Блискавкозахист розділяється на зовнішній і внутрішній. Зовнішній блискавкозахист забезпечує захист будівель від прямих ударів… Склад зовнішнього блискавкозахисту:

Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії

7.4.1. Використання енергії сонця для енергопостачання будинків Перспективним джерелом тепла в Україні є енергія сонця. Рівень інсоляції… Системи сонячного теплопостачання передбачають влаштування сонячних колекторів па даху під кутом 45…50° або на…

Тема 6. Системи зв'язку, телекомунікацій, охоронної та протипожежної сигналізації

План

1. Системи зв’язку у готельно-ресторанних комплексах.

2. Системи охоронної сигналізації.

3. Системи протипожежної сигналізації.

 

Системи зв’язку у готельно-ресторанних комплексах.

Ескалатори відносять до класу підйомників безперервної дії, які зазвичай… Ескалатор складається із закріпленого на нахиленому металічному каркасі приводу, двох нахилених замкнутих ланцюгів,…

Конструкція ліфтів

Основні елементи ліфтів Основними елементами ліфтів будь-якого призначення, всередині якої рухається… Шахта — це споруда, огороджена з усіх сторін, в якій рухається кабіна і противага, встановлені направляючі, апарати…

Безпечна експлуатація ліфтів

Власник або спеціалізована організація повинні: а) призначити наказом особу із числа інженерно-технічних працівників,… - організовувати роботу електромеханіків з технічного обслуговування і ремонту ліфтів і контролювати якість їх…

Тема 8. Експлуатація інженерних систем будівель

План

 

1. Обслуговування і ремонт інженерних систем

2. Система автоматичного регулювання роботи інженерних систем

 

Обслуговування і ремонт інженерних систем

Важливим елементом ефективної експлуатації інженерних систем є технічне обслуговування і ремонт обладнання. Технічне обслуговування інженерних систем є основою безперебійної роботи… Технічне обслуговування може здійснюватись на періодичній основі (згідно з графіком планово-профілактичних робіт),…

Система автоматичного регулювання роботи інженерних систем

Система диспетчеризації дозволяє в реальному часі спостерігати процеси, що відбуваються на віддалених об'єктах і територіях, контролювати їх роботу,…      

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. ДБН В.2.2-9-99. Громадські будинки і споруди. Основні положення. К.: Держбуд України, 2004. - 46 с. 2. ДБНВ.2.2-20:2008. Громадські будинки і споруди. Готелі. К.:Мінрегіонбуд… 3. ДБНВ.2.2-25:2009. Громадські будинки і споруди. Підприємства харчування (заклади ресторанного господарства).…

– Конец работы –

Используемые теги: Інженерне, обладнання, будівель0.064

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Інженерне обладнання будівель

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Інженерне обладнання будівель
Київський національний торговельно економічний університет... Кафедра інженерно технічних дисциплін... інженерне обладнання будівель...

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ
Київський національний університет будівництва і архітектури... М М Осєтрін Т О Шилова П П Чередніченко...

До виконання контрольних робіт 1,2 за курсом Інженерні мережі та обладнання будівель і споруд
ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ТЕПЛОТЕХНІКА ТЕПЛОГАЗОПОСТАЧАННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЯ...

До виконання курсового проекту з дисциплін: Обладнання та транспорт мех.цехів, Металообробне обладнання. по дисциплине Металлообрабатывающее оборудование Методичні вказівки
Донецький національній технічний університет... Кафедра Мехатронні системи машинобудівного обладнання...

Інженерна графіка
Харківська національна академія міського господарства... Інженерна графіка... Робочий зошит для підготовки до виконання лабораторних робіт для студентів курсу денної форми навчання за напрямом...

Архітектура будівель і споруд спецкурс На тему “Багатоповерховий житловий будинок”
Тернопільський національний технічний університет... Імені Івана Пулюя... Кафедра будівельної механіки...

ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ. ТЕПЛОВА ІЗОЛЯЦІЯ БУДІВЕЛЬ ДБН В.2.6-31:2006
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ... Конструкції будинків і споруд... ТЕПЛОВА ІЗОЛЯЦІЯ БУДІВЕЛЬ ДБН В...

Опорний конспект лекцій з дисципліни Вступ до фаху 6.050502 – Інженерна механіка; 6.050503 - Машинобудування
Факультет технології автоматизації та комп ютеризації машинобудування... Кафедра металорізальних верстатів та обладнання... автоматизованого виробництва...

Архітектура будівель і споруд
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... В З Ткаленко...

ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНИХ РОБІТ з курсу ІНЖЕНЕРНА ГЕОДЕЗІЯ та КАРТОГРАФІЧНІ МЕТОДИ В ЕКОЛОГІЇ
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам