рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

VIII. СИГНАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ ТА ЗНАКИ 8.1. МАРШРУТНІ ПОКАЖЧИКИ

VIII. СИГНАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ ТА ЗНАКИ 8.1. МАРШРУТНІ ПОКАЖЧИКИ - раздел Философия, О ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ У Тих Випадках, Коли Необхідно Вказати Колію Приймання Чи Напрямок Руху Поїзд...

У тих випадках, коли необхідно вказати колію приймання чи напрямок руху поїзда або маневрового состава, застосовуються маршрутні світлові покажчики напрямку білого кольору(цифрові, літерні чи положення), що розміщуються на щоглах світлофорів або на окремій щоглі (рис. 8.1).

Для зазначення номера колії, з якої дозволяється рух поїзда, на групових вихідних і маршрутних світлофорах встановлюються маршрутні світлові покажчики зеленого кольору(рис. 8.2).

 

Рисунок 8.1 Рисунок 8.2
       

 

Ці покажчики можуть використовуватися і для зазначення номера колії, з якої дозволено рух маневрового состава, за наявності на груповому вихідному чи маршрутному світлофорі місячно-білого вогню.

 

 

8.2. СТРІЛОЧНІ ПОКАЖЧИКИ

8.2.1. Освітлювані стрілочні покажчики поодиноких стрілок з обох боків показують:

Стрілка установлена по прямій колії:

вдень – білий прямокутник вузького боку покажчика(рис. 8.3);

вночі – молочно-білий вогонь(рис. 8.4);

Стрілка установлена на бокову колію:

вдень – широкий бік покажчика(рис. 8.5);

вночі – жовтий вогонь(рис. 8.6).

 

8.2.2. Положення перехресних стрілок позначається двома звичайними стрілочними покажчиками, які показують, що стрілки установлені:

По прямій колії:

вдень – на обох покажчиках білі прямокутники вузького боку покажчиків;

вночі – молочно-білі вогні(рис. 8.7).

З перехрещенням прямої колії:

вдень – на обох покажчиках широкі боки покажчиків;

вночі – жовті вогні (рис. 8.8).

З прямої на бокову колію:

вдень на ближньому покажчику видно широкий бік покажчика, а на дальньому – білий прямокутник вузького боку покажчика;

вночі – на ближньому покажчику жовтий вогонь, а на дальньому – молочно-білий вогонь (рис. 8.9).

 

З бокової на пряму колію:

вдень на ближньому покажчику видно білий прямокутник вузького боку покажчика, а на дальньому – широкий бік покажчика;

вночі – на ближньому покажчику молочно-білий вогонь, а на дальньому – жовтий вогонь (рис. 8.10).

 

Рисунок 8.3
Рисунок 8.4
Рисунок 8.5
Рисунок 8.6
Рисунок 8.7
Рисунок 8.8
Рисунок 8.9
Рисунок 8.10

 

 

8.2.3. Неосвітлювані стрілочні покажчики показують:

стрілка установлена по прямій колії – стрілоподібний покажчик направлений ребром вздовж колії (рис. 8.11);

стрілка установлена на бокову колію – стрілоподібний покажчик направлений у бік бокової колії (рис. 8.12).

 

Рисунок 8.11
Рисунок 8.12

8.3. ПОКАЖЧИКИ КОЛІЙНОГО ЗАГОРОДЖЕННЯ

Покажчики колійного загородження показують:

«Колія загороджена»:

вдень – виднобілий круг з горизонтальною чорною смугою;

вночі – молочно-білий вогонь з тією ж чорною смугою(рис. 8.13).

«Загородження з колії знято»:

вдень – видно білий круг чи прямокутник з вертикальною чорною смугою;

вночі – молочно-білий вогонь з тією ж чорною смугою(рис. 8.14).

 

Рисунок 8.13

 

Рисунок 8.14

Покажчики колійного загородження на упорах встановлюються на правому кінці бруса і дають сигнальне показання тільки в бік колії (рис. 8.15). Ці покажчики можуть бути освітлюваними й неосвітлюваними, що визначається технічно-розпорядчим актом станції. Неосвітлювані покажчики повинні мати світловідбиваючі елементи або покриття.

Як сигнальні прилади колійного загородження дозволяється використовувати типові стрілочні ліхтарі.

 

Рисунок 8.15

 

8.4. ПОКАЖЧИКИ ГІДРАВЛІЧНИХ КОЛОНОК

8.4.1. Покажчик гідравлічної колонки – ліхтар – показує вночі червоний вогоньв обидва боки, якщо поворотна частина колонки установлена поперек колії; вдень видно саму поворотну частину колонки, пофарбовану в червоний колір, – сигнал «Стій!» (рис. 8.16).

Якщо поворотна частина колонки установлена вздовж колії, вночі видно в обидва боки прозоро-білий вогонь.

 

 
Рисунок 8.16

 

 

8.5. ПОКАЖЧИКИ ПЕРЕГРІВУ БУКС (Нове 5.7)

На ділянках залізниць, де установлені засоби автоматичного контролю технічного стану рухомого складу під час руху поїзда, можуть застосовуватись сигнальні світлові покажчики, що розміщуються на окремих щоглах, а у виняткових випадках на опорах контактної мережі (рис. 8.17).

 

Рисунок 8.17

 

Поява на сигнальному покажчику смуг прозоро-білого кольору, що світяться, сигналізує про наявність перегрітих букс у складі поїзда, при цьому машиніст зобов’язаний вжити заходів до плавного зниження швидкості до 20 км/год службовим гальмуванням, прямувати з особливою пильністю, спостерігаючи за составом поїзда і готовністю негайно зупинитися при виникненні аварійної ситуації, проїхати поїздом вхідну стрілку станції зі швидкістю не більше 15 км/год, зупинити состав поїзда на колії приймання незалежно від показання вихідного (маршрутного) сигналу світлофора, якщо за допомогою радіозв’язку машиніст не отримав інформації щодо зупинки поїзда на перегоні.

Нормально покажчики перегріву букс не світяться і сигнального значення не мають.

 

8.6. ПОКАЖЧИКИ МЕЖІ БЛОК-ДІЛЯНОК

На ділянках залізниць, де застосовується автоматична локомотивна сигналізація як самостійний засіб сигналізації та зв’язку, на межах блок-ділянок установлюються сигнальні знаки із світловідбивачами та цифровими літерними табличками(рис. 8.18).

 

Рисунок 8.18

 

8.7. ПОКАЖЧИКИ «ОПУСТИ СТРУМОПРИЙМАЧА»

На електрифікованих ділянках постійного струму перед повітряними проміжками, де у випадку несподіваного зняття напруги в одній із секцій контактної мережі не допускається прохід електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами, застосовуються сигнальні світлові покажчики «Опусти струмоприймача», що розміщуються на опорах контактної мережі чи окремих щоглах (рис.8.19).

 

Рисунок 8.19

 

При появі на сигнальному покажчику мигаючої смуги прозоро-білого кольору, що світиться,машиніст зобов’язаний негайно вжити заходів щодо проходження огородженого повітряного проміжку з опущеними струмоприймачами.

Нормально сигнальні смуги покажчиків не горять, і у цьому положенні покажчики сигнального значення не мають.

 

8.8. ПОСТІЙНІ СИГНАЛЬНІ ЗНАКИ

До основних постійних сигнальних знаків відносяться: «Газ», «Нафта», «Початок гальмування», «Кінець гальмування», «Увага! Струмоподіл», «Опусти струмоприймача», «Підніми струмоприймача», «Межа станції», «Межа під’їзної колії», «Початок небезпечного місця», «Кінець небезпечного місця», «Початок розмивного місця», «Кінець розмивного місця», знак «С», «Зупинка локомотива», «Зупинка першого вагона», «Вимкни струм», «Увімкни струм на електровозі», «Увімкни струм на електропоїзді», «Кінець контактної підвіски».

Постійні сигнальні знаки встановлюються на окремих стовпчиках, а на електрифікованих ділянках залізниць допускається їх встановлення на опорах контактної підвіски. Порядок та місце встановлення постійних сигнальних знаків визначається комісійно та затверджується начальником залізниці.

8.8.1. Постійні сигнальні знаки «Газ» і «Нафта» (рис. 8.20 і 8.21) установлюються у місцях пересічень залізничних колій нафтогазопродуктопроводами безпосередньо на опорах контактної мережі чи окремих стовпах і вказують на необхідність прямування до місця пересічення з підвищеною увагою (пильністю).

 

Рисунок 8.20 Рисунок 8.21

8.8.2. Постійні сигнальні знаки «Початок гальмування» (рис. 8.22) та «Кінець гальмування» (рис. 8.23) вказують машиністу локомотива місця випробування автогальм на шляху прямування.

 

Рисунок 8.22
Рисунок 8.23

 

8.8.3. У випадку застосування сигнальних знаків «Опусти струмоприймача» попереду них установлюється постійний сигнальний знак з відбивачами «Увага! Струмоподіл» (рис. 8.24). Постійний сигнальний знак «Підніми струмоприймача» з відбивачами на ньому установлюється за повітряним проміжком у напрямку руху (рис. 8.25). (Увага! Були чорного кольору)

 

Рисунок 8.24 Рисунок 8.25

 

Схема установки сигнальних знаків «Опусти струмоприймача» і постійних сигнальних знаків «Підніми струмоприймача» та «Увага! Струмоподіл» показана на рисунку 8.26. Розміщення їх не повинно погіршувати видимість і сприйняття постійних сигналів.

Рисунок 8.26

 

При обертанні 12-вагонних електропоїздів відстань від повітряного проміжку до постійного знака «Підніми струмоприймача» має бути не менше 250 м.

 

 

8.8.4. Опори контактної мережі, що обмежують повітряні проміжки, повинні мати розпізнавальний знак – чотири чорні та три білі горизонтальні смуги, що чергуються. Перша опора за напрямком руху поїзда, крім того, додатково позначається вертикальною чорною смугою(рис. 8.27).

 

Рисунок 8.27

 

Знаки можуть наноситися безпосередньо на опори або щити, закріплені на опорах (рис. 8.28). На багатоколійних ділянках допускається установка вказаних знаків на конструкціях контактної мережі над віссю колії.

 

Рисунок 8.28

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

О ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ

Інструкція з сигналізації є обов язковою для застосування підприємствами і організаціями залізничного транспорту України... Інструкція визначає систему видимих і звукових сигналів для передачі... Виконання вимог сигналів встановлених цією Інструкцією забезпечує безперервність і безпеку руху поїздів і...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: VIII. СИГНАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ ТА ЗНАКИ 8.1. МАРШРУТНІ ПОКАЖЧИКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ІІІ. ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ
У цій Інструкції терміни вживаються у такому значенні: автоматична локомотивна сигналізація як самостійний засіб сигналізації та зв’язку – система, за якої рух поїзда н

IV. СИГНАЛИ
Сигнали призначені для забезпечення безпеки руху, а також для чіткої організації руху поїздів і маневрової роботи. За способом сприйняття сигнали підрозділяються на видимі та звукові. &nbs

V. СВІТЛОФОРИ
Світлофори за призначенням підрозділяються на: вхідні–дозволяють або забороняють поїзду прямувати з перегону на станцію; вихідні– дозволяють або

VI. СИГНАЛИ ОГОРОДЖЕННЯ
  6.1. ПОСТІЙНІ СИГНАЛИ 6.1.1. Сигналом «Зменшення швидкості» у вигляді диску жовтого кольору (рис. 6.1) подається сигнал: «Дозволя

Зупинка електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами між цими опорами (знаками) забороняється.
8.8.5. Граничні стовпчики вказують місце, далі якого на колії не можна установлювати рухомий склад у напрямку стрілочного переводу чи глухого пересічення. Фарбування граничних стов

Опусти ножа, відкрий крила».
  8.9.1. У місцях, де не допускається проходження електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами (при несправності контактної мережі, проведенні планових ремонтних і будівельних

IX. СИГНАЛИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС МАНЕВРОВОЇ РОБОТИ
9.1. Маневровими світлофорами подаються сигнали: один місячно-білий вогонь– «Дозволяється проводити маневри» (рис. 9.1); один синій вогонь– «Забо

XI. ЗВУКОВІ СИГНАЛИ
11.1. Звукові сигнали під час руху поїздів подаються свистками локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, духовими ріжками, ручними свистками. Таблиця 11.1.

XII. СИГНАЛИ ТРИВОГИ ТА СПЕЦІАЛЬНІ ПОКАЖЧИКИ
12.1. Сигнали тривоги подаються гудками, свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) і дрезин, сиренами, духовими ріжками, військовими сигнальними трубами, ударами у підвішені металеві предмети.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги