Основні поняття та визначення

 

Термін „інформаційне суспільство“ приписують професору Токійського технологічного інституту Ю. Хаяші.

Під інформаційним суспільством розуміють суспільство, в якому інформація є ключовим компонентом економічного та соціального життя.

Інформаційне суспільство – суспільство, в якому більшість працюючих зайнята виробництвом, зберіганням, переробкою та реалізацією інформації, зокрема найвищої її форми – знань.

Інформатизація – організований соціально-економічний та науково-технічний процес створення оптимальних умов для задоволення інформаційних потреб і реалізації прав громадян, органів державної влади, органів місцевого самоуправління, організацій, громадських об’єднань на основі формування та використання інформаційних ресурсів.

 

 

 

 

 

 

Інформацію, що розглядається в прагматичному аспекті можна назвати знанням.

 

В дисципліні „Інформаційні системи в економіці“ інформацію розглядають з точки зору антропоцентричного та/чи прагматичного підходу.

 

Під економічною інформацією розуміють сукупність відомостей, що відображають стан, зміни і розвиток економіки та усіх її елементів.

 

 

Документована інформація – інформація, зафіксована на матеріальному носії і така, що має реквізити для її ідентифікації.

Інформаційні ресурси – окремі документи та окремі масиви документів а також документи і масиви документів в інформаційних системах.

Інформаційна технологія – процес, що використовує сукупність методів і програмно-технічних засобів для збирання, обробки, зберігання, передачі і представлення інформації з метою отримання інформації нової якості, зниження трудомісткості та підвищення ефективності процесів використання інформаційних ресурсів.

Інформаційні технології в сфері економіки – комплекс методів переробки розрізнених вихідних даних в достовірну, оперативну інформацію для прийняття рішень з допомогою апаратних і програмних засобів з метою досягнення оптимальних ринкових параметрів об’єкта управління.

Інформаційні процеси – процеси збирання, обробки, накопичення, пошуку та розповсюдження інформації.

 

Телекомунікації – дистанційна передача даних на базі комп’ютерних мереж і сучасних засобів зв’язку.