рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Роль мікроорганізмів у виробництві деяких сортів сиру

Роль мікроорганізмів у виробництві деяких сортів сиру - раздел Философия, ХАРЧОВА БІОТЕХНОЛОГІЯ   Продукт Мікробіологічн...

 

Продукт Мікробіологічний процес Основні мікроорганізми
Сир (в цілому) Молочнокисле бродіння, протеоліз, ліполіз   L. laсtis, S. cremoris, Lactobacillus  
Тверді сири (чеддер, костромський)   Протеоліз і ліполіз     S. lactis, S. cremoris, рідко Leuconostoc cremoris, L. bulgaricus  
М’які сири Камамбер     Рокфор   Протеоліз і ліполіз     Лі поліз і утворення синього пігменту Спочатку на поверхні сиру ростуть гриби Geotrichum сandidum і Penicillium sp. Потім розвиваються мікроорганізми сирного слизу Bacterium erythrogenes Penicillium roqueforti
Швейцарський сир   Пропіоновокисле бродіння Propionibacterium  

 

Деякі види сирів спеціально інфікують спорами пліснявого гриба Penicillium roquefortii. Ріст плісняви в м´якоті сиру надає йому характерного смаку і аромату (Датський блакитний, Горгонзола, Рокфор та ін.). Гострий присмак сиру Рокфор також зумовлений дією мікробної ліпази (розщеплює жири молока з утворенням жирних кислот – капронової, капринової, каприлової та ін.). Інший сорт сиру з пліснявою – Камамбер – одержують за допомогою гриба Penicillium camambertii за тією ж технологією.

Синє та зеленувате забарвлення і неповторний смак Рокфора зумовлені ростом у товщі сиру плісняви Penicillium rogueforti. Інколи при дозріванні сирів, що відбувається під дією плісняви, використовують безкольоровий мутантний штам P. rogueforti, щоб врахувати потреби тих споживачів, яким до вподоби смак, але неприємне забарвлення сиру.

Хоча більша кількість сирів є продуктом метаболізму молочнокислих бактерій, лічені сорти цього продукту виготовляють із використанням інших культур. Для виготовлення Швейцарського сиру використовують культури L. delbrueckii subsp. bulgaricus, S. salivarius subsp. thermophilus, Propionibacterium shermanii. Для блакитних сирів, таких як Рокфор, у процес бродіння включають спори Penicillium roqueforti. Для Камамберу – використовують спори Penicillium camembertii.

Дві корінеформні бактерії роду Brachybacterium використовують для отримання французьких сирів Грієр та Біфорт, проте роль цих культур у процесі бродіння невідома. У європейському червоному сирі в різній кількості виявляються бактерії роду Listeria.

Існує понад 400 різноманітних сортів сиру, які поділяються на 20 основних груп залежно від текстури, вмісту вологі, тривалості дозрівання, штамів культур, які використовуються при їх отриманні. За текстурою виділяють три види сирів: тверді, м’які, пастоподібні.

Тверді сири (вміст вологи становить 40 % і менше): Чеддер, Провалоні, Романо, Пармезан, Грієр, Емменталь, Едам. Терміни виготовлення усіх твердих сирів займають від 2 до 16 місяців.

М´які сири (вміст вологи 50-80 %) поділяють на:

- недозрілі (готові до вживання вже після первинної обробки) – моцарела, адигейській;

- дозрілі – камамбер, брі, бончестер.

Пастоподібні сири Рокфор, Менстер, Лімбург, Гауда виготовляють протягом 1-2 місяців.

Серед «незброджених» сирів можна виділити Моцарелу та Ньючетел.

Низький вологовміст твердих та пастоподібних сирів роблять їх практично неприйнятними для псування бактеріями і пліснявою. Деякі сири мають досить низькі окисно-відновні потенціали, завдяки чому в них можуть розмножуватися анаеробні мікроорганізми Clostridium pasterurianum, C. butyricum, C. sporogenes тощо. Росту клостридій перешкоджає додавання до сирів суміші поліфосфату.

 

1.10. Дієтичні властивості кисломолочних продуктів

 

Кисломолочні продукті є продуктами масового споживання, хоча володіють дієтичними, а інколи й лікувальними властивостями. Ще в кінці 19 ст. І.І.Мечніков звернув увагу на важливість нормальної діяльності мікрофлори кишечника, а у випадку порушення – на необхідність її відновлення за допомогою молочнокислих бактерій Lactobacillus acidophilus, що запобігають розвитку сторонньої мікрофлори. Дієтичних властивостей також надають продуктам бактерії роду Bifidobacterium.

Пробіотичні мікроорганізми є нормальними мешканцями кишечника здорової людини. Частіше це біфідобактерії, лактобактерії, деякі дріжджі та ін. У відомих пробіотичних препаратах вони використовуються як складові монокультур, такі як і окремі штами біфідобактерій в асоціації з іншими видами мікроорганізмів. До їх складу найчастіше входять B. bifidum, B.longum, B.adolescentis, B.infantis, B.breve.

Біфідобактерії являють собою групу бактерій, що відіграють важливу роль у життєдіяльності людини. Ця група мікрорроганізмів є складовою частиною нормальної мікрофлори шлунково-кишкового тракту людини і тварин. На основі аналізу 16S гену рибосомної РНК біфідобактерії відносяться до класу Actinobacteria, порядку Bifidobacteriales, утворюють родину Bifidobacteriaceae, типовий рід – Bifidobacterium. На даний час описано 31 вид біфідобактерій, які в останні роки були доповнені трьома новими видами.

Деякі продукти життєдіяльності мікроорганізмів володіють біологічною активністю (наприклад, вітаміни, антибіотики). Кисломолочні продукти, впливаючи на секреторну функцію шлунка, збуджують апетит і сприяють швидкому виділенню ферментів, які прискорюють процес перетравлювання їжі, нормалізують діяльність кишечника і сприятливо впливають на нервову систему. Дієтичні властивості кисломолочних продуктів, крім того, пояснюються їх легкою засвоюваністю за рахунок часткового розпаду білків молока.

Непереносимість лактози. Алергія на лактозу є нормальним станом для дорослих ссавців, у тому числі й для людини. До представників, які не мають лактозонеприйнятності можна віднести північних європейців, білих американців, членів двох племен із Африки. При споживанні в їжу певної кількості молока або ж морозива в організмі людей з неприйнятністю лактози спостерігаються розлади шлунково-кишкового тракту. Це обумовлено пониженою кількістю (або зовсім – відсутністю) лактази в кишківнику, завдяки чому бактерії при утилізації лактози метаболізують гази. Дихально-водневий тест на непереносимість лактози базується на вимірюванні рівня водню, який продукують анаероби, утилізуючи лактозу, що не засвоюється.

Молочнокислі продукти характеризуються зниженим вмістом лактози або повною її відсутністю, тому можуть з успіхом застосовуватися у харчуванні людей з непереносимістю лактози. Культури мікроорганізмів, які входять до складу кисломолочних продуктів, виявляють пробіотичну дію на організм.

Пробіотична дія на організм людини кисломолочних продуктів. Згідно вимог ВООЗ, пробіотиками називаються лише ті препарати, що відповідають критеріям відбору штамів: вони повинні бути чітко ідентифікованими, не патогенними, не токсичними, міститися у достатній кількості (не менше 106 КУО/мл), зберігати життєздатність при проходженні через весь шлунково-кишковий тракт та при зберіганні, повинні проявляти високу антагоністичну активність проти патогенних мікроорганізмів та мати здатність адгезуватися на клітинах епітелію макроорганізму.

Термобактерії і стрептобактерії зброджують глюкозу до D-, L- або DL-молочної кислоти; бета бактерії – до DL- молочної кислоти, СО2, оцтової кислоти і спирту; стрептобактерії – до L+ молочної кислоти, лейконостоки – до D- молочної кислоти, СО2, оцтової кислоти і спирту.

Фізіологічна роль оптичних ізомерів молочної кислот в організмі людини різноманітна. Екзогенна L(+) – молочна кислота легко асимілюється організмом, відіграє важливу роль у процесах обміну речовин і синтезі деяких речовин, інтенсифікує клітинне дихання на 80 %, тоді як L(-) – молочна кислота гірше переноситься організмом, може викликати алергічні реакції, порушення кислотно-лужної рівноваги організму. Швидкість окислення L(-) – молочної кислоти суттєво нижча, ніж у L(+) – молочної кислоти, вона спочатку перетворюється під дією ферменту дегідрогенази і тільки після цього асимілюється організмом.

ФАО/ВОЗ рекомендує наступні щоденні норми споживання L(-) – молочної кислоти: для дітей не більше 20 мг/кг ваги, для дорослих не більше 100 мг/кг ваги.

Метаболіти, які виявляють антибіотичну і бактерицидну дію. Молочнокислі бактерії продукують різні низькомолекулярні сполуки, які мають антибіотичну дію (табл. 1.6).

Таблиця 1.6

Низькомолекулярні сполуки, що продукуються молочнокислими бактеріями

Антибіотик Продуцент
Нізин Диплококцин Лактолін (пригнічує маслянокислі бактерії) Булгарин Ацидофілін, лактоцидин, ацидолін, лактобацилін Lactococcus lactis Lactococcus cremoris Lactobacillus plantarum Lactobacillus bulgaricus Lactobacillus acidophilus

 

Метаболіти бактерицидної дії – бактеріоцини, що полегшують виживання штамів-продуцентів в умовах змішаних популяцій.

Бактеріоцини – це високомолекулярні сполуки з вузьким спектром антибактеріальної дії, що інгібують штами того ж роду і виду, до якого відноситься продуцент. Максимальне накопчення бактеріоцинів проходить в кінці експоненційної фази росту. Механізм їх дії оснований на зміні проникності клітинної мембрани для іонів калію, магнію, кобальту; інгібуванні транспортних процесів і синтезу білка, порушенні синтезу РНК, деградації ДНК і т.д. Наприклад, їх продукують молочнокислі стрептококи (L.lactis, L.cremoris).

Метаболіти, що виявляють пробіотичну і терапевтичну дію. Пробіотична дія молочнокислих бактерій зумовлена:

- молочнокислі мікроорганізми продукують метаболіти, здатні інгібувати ріст небажаних бактерій (органічні кислоти – оцтова, мурашина, бензойна інгібують грамнегативні патогенні мікроорганізми);

- молочна кислота виявляє позитивну дію на процес перетравлювання їжі, стимулює нормальні функції кишечника і, сумісно з специфічними антибіотиками, інгібує ріст шкідливих мікроорганізмів;

- різні види молочнокислих бактерій здатні адаптуватися до розмноження у кишечнику, в значній мірі змінюючи ріст інших груп бактерій і створюючи умови для їх рівноваги.

Leuconostoc і палички, що спричинюють гетероферментативне бродіння, продукують оцтову кислоту, S.thermophilus – мурашину кислоту, L.bulgaricum і L.acidophilum – бензойну кислоту. Здатність продукувати перекис водню, антибіотики і бактеріоцини також є показником їх пробіотичної дії.

Терапевтична дія штамів визначається наступними властивостями: нетоксичність, стійкість до речовин, присутніх в шлунково-кишковому тракті (фенолу, жовчі, NaCl, різних рівнів кислотності); адгезивна здатність; стійкість до антибіотиків; антагоністична активність по відношенню до патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів; продукування ферментів, вітамінів, полісахаридів та ін. Продукування гідрокси-метил-глутарової кислоти, наприклад, перешкоджає накопиченню холестерину. Наявність деяких речовин в клітинній стінці L. bulgaricum визначає антиканцерогенну дію по відношенню до онкологічних захворювань і т.д.

Специфічні ферменти приймають активну участь в дисоціації жовчних кислот, деградації нітрозамінів, гідролізі лактози і утилізації їжі.

Різні молочнокислі мікроорганізми мають хорошу здатність адсорбуватия до епітелію тонкого кишечника, що сприяє утворенню шару молочнокислих бактерій, із якого потім відбувається постійна інокуляція кишечника молочнокислими бактеріями і, в той же час, у цьому шарі зберігаються активні форми молочнокислих мікроорганізмів. Крім того, шар молочнокислих бактерій, що примикає до епітелія, виконує захисну роль, сприяючи стійкості організму до захворювань, що спричиняються ентеропатогенними бактеріями.

Деякі корисні властивості пробіотиків наведено в табл. 1.7.

Таблиця 1.7

Підсумки корисності пробіотиків для людини

Ефект Вплив на організм
Непереносимість лактози Добре переносяться пробіотики
Гастроентерити Зниження тривалості та розмаху хвороби
Зниження холестерину Результати підтверджені тестами in vitro та in vivo
Зменшення розмірів пухлин Обмежені дослідження на пацюках
Зниження ризику повторного розвинення пухлини Позитивні результати при кількох вивченнях
Вироблення інтерферонів Позитивні результати при кількох вивченнях
Вагінальний кандидоз Змішані результати
Антигепертонічний ефект Позитивні результати при багатьох дослідженнях
Зупинення раку товстої кишки Деякі позитивні результати
Інфекція Halicobacter pylori Продукування інгібіторів
Тривала діарея Доведені позитивні результати
Продовження людського життя Іще не доведено

 

Пребіотики не є мікроорганізмами. Це субстрати для росту та розмноження пробіотичних культур. Вони жодним чином не впливають на організм людини, так як транзитом виходять через тонку кишку. Такі субстрати містять багато олігосахаридів, зокрема, таких як фруктоолігосахарид – інулін. На відміну від пробіотиків пребіотики можна додавати до багатьох продуктів харчування і зберігати протягом тривалого часу.

 

Контрольні запитання

 

1. Які напрями розвитку харчової біотехнології за цільовими продуктами?

2. Наведіть приклади застосування методів генної інженерії у харчовій біотехнології.

3. Які переваги одержання харчових ароматизаторів мікробіологічним шляхом?

4. Назвіть найбільш перспективні напрями розвитку харчової біотехнології. У чому їх особливість?

5. Охарактеризуйте процеси, що лежать в основі одержання молочнокислих продуктів.

6. Якими факторами визначається мікрофлора кисломолочних продуктів?

7. Яким чином проводиться підбір чистих культур мікроорганізмів для виробництва молочнокислих продуктів?

8. Які фактори враховують при підборі культур для заквасок?

9. Охарактеризуйте види заквашувальних препаратів, що використовуються у технологіях молочнокислих продуктів? Які основні правила приготування заквасок?

10. Які молочнокислі бактерії використовують для одержання кисломолочних продуктів, їх таксономічне положення?

11. Яка роль дріжджів у формуванні якості кисломолочних продуктів?

12. Які молочнокислі продукти одержують з використанням пропіоновокислих бактерій?

13. Яке значення оцтовокислих бактерій у технології молочнокислих продуктів?

14. У чому корисна дія на організм молочнокислих продуктів, що містять біфідобактерії?

15. Яким чином проводять підготовку молока, що використовують для одержання молочнокислих продуктів?

16. Охарактеризуйте мікроорганізми, які входять до складу заквасок для молочнокислих напоїв.

17. Які молочнокислі бактерії використовують для одержання сметани?

18. У чому полягають технологічні особливості одержання сметани?

19. Які біотехнологічні особливості одержання сиру кисломолочного?

20. Які особливості виготовлення масла, пахти та вершків?

21. Які є види масла? У чому полягає відмінність їх одержання?

22. Охарактеризуйте біохімічні процеси, що лежать в основі виготовлення сичужних сирів?

23. Порівняйте біотехнологію одержання сиру кисломолочного та сичужного.

24. Яка роль мікроорганізмів у виробництві деяких сортів сиру?

25. Які сполуки з антибіотичною дією продукують молочнокислі бактерії?

26. У чому полягає пробіотична дія на організм людини кисломолочних продуктів?


2. БІОТЕХНОЛОГІЯ ХЛІБОБУЛОЧНИХ ВИРОБІВ

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ХАРЧОВА БІОТЕХНОЛОГІЯ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... М М АНТОНЮК... О І СКРОЦЬКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Роль мікроорганізмів у виробництві деяких сортів сиру

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

О.І. СКРОЦЬКА, канд. біол. наук
    © М.М. Антонюк, О.І. Скроцька, 2013 © НУХТ, 2013 ЗМІСТ     ВСТУП……

Характеристика деяких молочних продуктів
  Продукт Основний інгредієнт Мікроорганізми Ацидофільне молоко молоко Lacto

Процеси, що протікають при ферментації молока
  У молоці при ферментації можуть протікати шість основних реакцій в результаті яких утворюються молочна, пропіонова, лимонна кислота, спирт, масляна кислота або відбувається коліформ

Одержання та підбір чистих культур мікроорганізмів для виробництва молочнокислих продуктів
  Чисті культури молочнокислих бактерій одержують у спеціально обладнаних лабораторіях при науково-дослідних інститутах. Основними етапами одержання чистих культур молочнокис

Закваски для молочної промисловості
  Закваски Мікроорганізми Продукт Бактеріальні Мезофільні молочнокислі стрептококи   Терм

Молочнокислі бактерії
Таксономічне положення. Відповідно до класифікації бактерій Бергі молочнокислі бактерії відносяться до царства Прокаріот, відділу Скотобактерій, класу Eubacteriales, до

Оцтовокислі бактерії
Систематична приналежність.Відносяться до роду Acetobacter, в який входять 11 видів, типовим з яких є Acetobacter aceti (рис 1.5)  

Пропіоновокислі бактерії
Систематична приналежність.Пропіоновокислі бактерії відносяться до сімейства Propionibacteriaceae, роду Propionibacterium, який включає 8 видів. У молочній промис

Біфідобактерії
Систематична приналежність.Біфідобактерії відносяться до сімейства Actinomycetaceae, роду Bifidobacterium, який включає більше 20 видів. Типовим видом є Bifido

Дріжджі
Систематична приналежність. Дріжджі – це вищі гриби, що втратили здатність утворювати міцелій і перетворилися на одноклітинні організми. Відносяться до надцарства еукаріот, від

Кисломолочні напої
  В кисломолочних напоях містяться майже всі речовини, характерні для молока. В їх складі є значна кількість молочної кислоти, а в ацидофільно-дріжджовому молоці, кефірі та кумисі, кр

Сичужні сири
Сичужні сири готують із сиру кисломолочного, одержаного в результаті згортання казеїну цільного чи знежиреного молока. Згортання казеїну може відбуватися під впливом мікробних ферментів і молочної

Жир 1,5-2,5
безазотисті речовини 35-45 зола 6-10   Азотисті речовини дріжджів представлені в основному білками, нуклеїновими сполуками, амідами, пептонами, амінокислотами.

Борошно
Борошно – основний компонент хлібопекарської промисловості, якість борошна багато в чому впливає на властивості готових виробів. У хлібопекарському виробництві в даний час застосовують такі основні

Хлібопекарські властивості борошна
Показники Пшеничне Житнє оббивне перший сорт другий сорт    

Мікроорганізми напівфабрикатів хлібопекарського виробництва
У технологічному процесі приготування хліба першорядну роль відіграють ферментативні перетворення, в яких беруть участь ферменти бродильної мікрофлори напівфабрикатів. Основними збудниками процесів

Таблиця 2.2
Характеристика деяких рас та штамів Saccharomyces сеrevisiae Раса (штам) дріжджів Saccharomyces сеrevisiae Ознака

Молочнокислі бактерії
Молочнокислі бактерії відіграють провідну роль у дозріванні напівфабрикатів хлібопекарського виробництва. Молочнокислі бактерії сферичної форми, що застосовуються у хлібопекарському виробництві, на

Продукти життєдіяльності молочнокислих бактерій
Група молочнокислих бактерій Загальна кислот-ність, град. Актив-на кислот-ність, рН Леткі кислоти, % до загальної кислот ності

Мікроорганізми житніх заквасок
Мікроорганізми, що спричиняють бродіння Штами мікроорганізмів густа рідка КМКЗ без з

Технологічні показники житніх заквасок
  Показник Показники властивостей закваски густа рідка КМКЗ без заварк

Технологічні схеми приготування хліба
  Тісто з пшеничного борошна готують однофазними (безопарним та прискореними – з активацією дріжджів, з використанням концентрованої молочнокислої закваски (КМКЗ) та

Процеси, що лежать в основі приготування тіста
  В основі приготування тіста лежить ряд складних біохімічних, мікробіологічних, колоїдних та фізико-хімічних процесів, оптимальний перебіг яких забезпечує високу якість хлібобулочних

Смакові й ароматичні речовини хліба
  Складний комплекс різних речовин, що утворюються в процесі бродіння тіста і при випіканні хліба, визначає його аромат. Цей комплекс включає в себе різні альдегіди, органічні кислоти

Які біохімічні процеси лежать в основі приготування тіста?
23. Що таке черствіння хліба? Якими біохімічними змінами воно зумовлено? 24. Які біохімічні процеси в тісті характеризують за змінами у білково-протеїназному та вуглеводно-амілазному компл

Таблиця 3.2
Характеристика вин відповідно до груп та типів Група і тип вина Технологія одержання виноматеріалів Столові - сухі - напі

Дріжджі винограду і вина
  Дріжджі – збудники спиртового бродіння – широко поширені в природі, особливо в місцях переробки винограду: в ґрунті виноградників, на листі і черенках, особливо коли ягоди лопаються

Технологічні особливості одержання виноматеріалів
  Технологічні особливості переробки винограду і одержання виноматеріалів обумовлені структурою плодів винограду та їх хімічним складом. Плоди винограду мають вигляд грон, що складают

БІОТЕХНОЛОГІЯ ПИВОВАРІННЯ
  Пиво – це слабоалкогольний пінний напій, одержаний спиртовим зброджуванням охмеленого сусла пивними дріжджами. Пиво не тільки вгамовує спрагу, а й підвищує тонус організму, поліпшує

Сировина для пивоваріння
  Основною сировиною для виробництва пива є ячмінь, хміль, вода, дріжджі. В якості несолодових матеріалів, тобто без пророщування, використовують кукурудзу, рис і рідше – пшеницю. Пив

Одержання світлого пива
Зберігання чистої культури дріжджів. Після відбору рас дріжджів з кращими властивостями, їх зберігають у лабораторії як чисті культури, і залежно від потреби використовують для роз

Технологічні особливості одержання пива
  Виробництво пива – досить складний та тривалий процес, який складається з таких основних технологічних етапів (рис. 4.1): - приготування пивного сусла; - зброджува

КОНСЕРВУВАННЯ ОВОЧІВ ТА ІНШИХ ПРОДУКТІВ
  Необхідність збереження овочів для вживання їх протягом усього року призвела до виникнення ряду нових харчових продуктів. На сьогодні застосовують різні методи консервуванн

Фізичні та біохімічні процеси при квашенні овочів
  Фізичні процеси при квашенні овочів – осмос і дифузія – виконують допоміжну функцію. Вони спричинені додаванням у сировину солі, яка підвищує осмотичний тиск у зовнішньому середовищ

ЗАСТОСУВАННЯ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ У
ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ   У харчовій промисловості ферментні препарати відіграють велике значення. Сироваріння, виноробство, пивоваріння, виробництво кисломолочних продуктів,

Особливості мікробного синтезу ферментів
  У спеціально створених умовах мікроорганізми здатні синтезувати величезну кількість різноманітних ферментів. Вони невибагливі до складу поживного середовища, легко переключаються із

Ферменти у хлібопекарському виробництві
  Необхідність застосування в хлібопекарському виробництві екзогенних ферментів пов'язана в основному з нестачею ендогенних ферментів, особливо в борошні високих сортів, при одержанні

Харчова цінність насіння сої
Продукт Вміст, % білок жири зола Пшениця м´яка 11,2

Ферментовані харчові продукти із сої
Відомо, що молоко та овочі переробляють із використанням мікроорганізмів в основному з метою збереження поживних речовин у продуктах, то у разі інших традиційних продуктів, одержаних ферментацією,

Порівняння продуктивності основних білоквмісних культур і Spirulina
Культура Продуктивність, т/га/год Суха вага Неочищений білок Пшениця 4,0

Органічні харчові кислоти
  Органічні кислоти широко використовують у харчовій промисловості у технологічних процесах та як хімічну сировину. Окремі органічні кислоти (лимонну, яблучну) можна одержувати екстра

Лимонна кислота
  Лимонна кислота (СН2 – СООН– СОНСООН– СН2СООН) – трьохосновна оксикислота (рис.8.1), розповсюджена в плодах та ягодах.

Оцтова кислота
  Оцтова кислота (СН3СООН) (рис. 8.5) – широко використовується в харчовій, промисловості.

Вітаміни
  На сьогодні за допомогою мікробного синтезу одержують такі вітаміни, як деякі вітаміни групи В: В12, В2, каротиноїди, вітамін D та ін. Вітамін

Генетична інженерія рослин
  В наш час трансгенні сільськогосподарські рослини, в першу чергу соя, кукурудза і хлопчатник, лише в США займають площу більше 200 млн. акрів. До 1997 року в 30-ти країнах світу бул

Використання біомаси генетично модифікованих мікроорганізмів
  Відповідно до прогнозів до 2050 року населення Землі зросте до 10 млрд. чоловік і для забезпечення його потреби в продукції сільського господарства необхідно буде збільшити об’єм ви

Способи одержання генетично-модифікованих мікроорганізмів
  Як відомо, здатність організмів синтезувати ті чи інші біомолекули, в першу чергу білки, закодовано в їх геномі. Тому достатньо «включити» потрібний ген, взятий із іншого організму,

Які є способи одержання генетично модифікованих мікроорганізмів?
9. Які еукаріотичні мікроорганізми мають найбільше значення для генетичних досліджень? 10. Які ферменти використовуються у генній інженерії мікроорганізмів?   С

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги