Порівняння продуктивності основних білоквмісних культур і Spirulina

Культура Продуктивність, т/га/год
Суха вага Неочищений білок
Пшениця 4,0 0,5
Кукурудза 7,0 1,0
Соєві боби 6,0 2,4
Spirulina 50,0 35,0

 

Генетичне вдосконалення штамів Spirulina значно підвищило врожаї. Ще один напрям використання ціанобактерій – одержання з Spirulina каротиноїд них пігментів синього і зеленого кольорів, які рідко зустрічаються у природних продуктах. Дані пігменти користуються великим попитом на ринку як барвники для харчової та парфумерної промисловості, оскільки абсолютно нешкідливі та мають досить інтенсивне забарвлення.

У Японії з ціанобактерій розроблений спеціальний корм для декоративних рибок, який надає їм надзвичайного забарвлення. На Тайвані в одному з птахівничих господарств було виявлено, що при годівлі курей кормом на основі білка ціанобактерій жовток набуває інтенсивного жовто-помаранчевого забарвлення. Продаж яєць по більш високій ціні забезпечив господарству високу конкурентоспроможність і рентабельність. В Узбекистані, недалеко від м.Самарканда в 400 штучних водоймах вирощують ціанобактерії, які з успіхом використовуються на корм худобі, домашній птиці і тутовому шовкопряду, а також як добрива для бавовняних полів. Лімітуючим фактором є досить низька температура взимку (2-5 ºС).

В даний час багатьма науковими установами Росії і за кордоном проведена успішна розробка методів одержання кормового білка з різних відходів. Деякі з них можуть бути використані для промислового одержання білка, інші – в господарських умовах. Багато мікроорганізмів можуть бути використані для одержання незамінних кормових амінокислот і вітамінів. Тільки правильне поєднання всіх компонентів корму дає найкращий результат, а нестача хоча б одного з них знижує ефективність останніх.

 

Контрольні запитання

 

1. Назвіть галузі використання текстурованих форм рослинних білків.

2. Охарактеризуйте ферментовані харчові продукти із сої. З якою метою проводиться ферментація соєвих бобів?

3. У чому особливості одержання соєвого соусу?

4. Порівняйте технологічні особливості одержання соєвих білкових ізолятів і концентратів.

5. У чому перспективи виробництва харчового білка на основі ціанобактерій?

6. Назвіть нові нетрадиційні джерела харчових білків.


8. ХАРЧОВІ ДОБАВКИ ТА ІНГРЕДІЄНТИ,

ОДЕРЖАНІ БІОТЕХНОЛОГІЧНИМИ МЕТОДАМИ