рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пластинчато-статорний насос

Пластинчато-статорний насос - Конспект, раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНІ УСТАНОВКИ ТА ПРИСТРОЇ. ВАКУУМНА ТЕХНІКА З Метою Зменшення Шкідливого Простору І Областей Тертя (Там, Де Може Виникати...

З метою зменшення шкідливого простору і областей тертя (там, де може виникати негерметичність) були розроблені насоси, що мають рухому пластину 5, розміщену в циліндричному статорі 1 (рис. 10.12). У циліндричній порожнині статора обертається циліндричний стальний барабан-ротор 2, який щільно притиснутий до поверхні статора, але на відміну від пластинчато-роторного насоса вісь обертання ротора не співпадає з віссю його симетрії, тобто він обертається ексцентрично. Зауважимо, що вісь симетрії циліндричного статора співпадає з віссю обертання ротора. Під дією пружини 4 пластина щільно притискується до поверхні ротора і таким чином рухається тільки поступально-зворотньо. У випускний отвір 3 вмонтовано клапан, а відкачка виконується через впускний патрубок 6.

Обертання ротора призводить до його ковзання по внутрішній поверхні статора, тому їх поверхні повинні бути добре притертими, а щоб не виникало биття від ексцентричного обертання, в роторі висвердлюють порожнини, доки вісь обертання не співпаде з центром маси. Пластина 5 розділяє впускний простір від випускного, а обертання ротора виконує дію, подібну до дії пластин в пластинчато-роторному насосі.

З метою підвищення герметичності, змащення місць тертя і охолодження під час роботи, корпус насоса розміщують в ємності з вакуумним маслом.

 

Рис. 10.12.Рис.10.13.

Оскільки за один оберт ротора пластинчато-статорного насоса об’єм видалюваного газу такий же, як і в пластинчато-роторного насоса, то швидкодія у них однакова. Зазвичай такі насоси виготовляють двоступінчастими, що забезпечує граничний тиск 10Торр.

У порівнянні з пластинчато-роторним насосом розглянутий насос має такі позитивні якості, як зменшення небезпечних місць прориву газу через проріз до вакуумної частини.

10.5.7. Золотникові насоси

 

Золотниковий насос являє собою комбінацію поршневого насоса з пластинчато-статорним насосом (рис. 10.13) і складається з циліндричного корпуса-статора 1, в якому рухається ексцентричний ротор 2, але він не торкається поверхні статора, як в пластинчато-статорному насосі, оскільки щільно замкнений в спеціальній обоймі, яка фактично виконує роль поршня. Обойма (рис. 10.14)має вигляд циліндра, який доповнюється плоскою частиною у вигляді суцільного паралелепіпеда зі спеціальним порожнинним каналом 5. Плоска частина обойми розміщена в отворі впуску 4 і переміщується як золотник в клапані-шарнірі 7, який щільно обтискує її.

При обертанні ротора обойма здійснює коливальний рух, що складається з коливань з боку в бік та ковзання в шарнірі зверху вниз і зворотно. Таким чином, циліндрична частина обойми немовби котиться по поверхі статора, завжди щільно притискуючись до неї. Такий рух обойми-поршня призводить до одночасного втягування газу в зростаючу за об’ємом камеру впуску А через впускний патрубок і виштовхування під відповідним тиском зі зменшуваної за об’ємом камери випуску В через випускний патрубок з клапаном 3.

Внаслідок меншого тертя між рухомими частинами золотникові насоси не потребують охолодження за допомогою занурення в бак з маслом, що значно зменшує витрати вакуумного масла.

З метою покращення герметичності, а також для змащення поверхонь, між якими виникає тертя, масло подається в невеликих кількостях через тоненькі трубки до сальників на осі насоса і до робочого простору.

Золотникові насоси мають більшу швидкодію в порівнянні з іншими обертовими насосами завдяки попередньому розрідженню в камері впуску. Такі насоси широко використовують для створення попереднього вакуума у відкачних автоматах, де порібна велика продуктивність насоса, а також в колекторах і централізованому вакуумпроводі, які підводяться до відкачних автоматів та інших вакуумних установок для підтримання відповідного ступеня вакууму . В насосах з великою швидкодією вводять додаткове охолодження і в якості охолоджувача може використовуватися проточна вода, яку вводять до охолоджувальної оболонки і виводять з неї через патрубки 1 і 2 (рис.10.15).

Граничний тиск, що досягається золотниковим насосом, має величину 10Торр, тобто трохи гірший ніж в пластинчато-статорному насосі.

 

    Рис. 10.14 Рис. 10.15

 

 

Запитання для самоперевірки

 

1. Дайте визначення головних параметрів вакуумних насосів.

2. Виведіть рівняння Геде.

3. Запишіть, за якою залежністю від часу відкачки змінюється тиск у вакуумній системі.

4. Наведіть методи експериментального визначення швидкодії вакуумного насоса.

5. Як класифікуються вакуумні насоси?

6. Поясніть, як працює поршневий вакуумний насос, наведіть формулу для визначення його швидкодії.

7. Поясніть, як працює ртутний насос Геде.

8. Поясніть будову пластинчато-роторного насоса.

9. На які етапи поділяється його робота?

10. Який простір у вакуумних насосах і чому його називають шкідливим?

11. Як конструктивно можна знизити граничний тиск пластинчато-роторного насоса?

12. Назвіть головні відмінності в будові й роботі пластинчато-статорного насоса від пластинчато-роторного насоса.

13. Назвіть головні відмінності в будові й роботі золотникового насоса від пластинчато-статорного насоса.


Лекція одинадцята

ОБЕРТОВІ НАСОСИ (продовження)

11. 1. Масло для обертових насосів

Вакуумне масло обертових насосів використовують для охолодження працюючого насоса, а також для зменшення тертя і підтримання відповідної герметичності між об’ємами з різними тисками. З цієї причини воно повинно задовольняти протилежні вимоги: 1) мати якомога менший тиск насиченої пари, 2) мати відповідну в’язкість.

Щоб у масла був низький тиск насиченої пари, в ньому не повинно бути легколетючих фракцій.

В’язкість масла впливає як на роботу насоса, так і на граничний тиск. Якщо вона буде дуже великою, то і герметичність буде надійною, але рух ротора буде утруднений і масло буде перегріватись. Якщо в’язкість буде дуже малою, то вакуумне ущільнення буде ненадійним. Відомо, що в’язкість масла залежить від температури нагрівання, тому це потрібно враховувати при роботі насосів у літні і зимні часи, якщо від них залежить температура приміщення, де працюють насоси. Крім цього, від в’язкості ще залежить властивість масел осмолюватись і накопичуватись на стінках вакуумних об’ємів насосу, що утруднює роботу, навіть приводить до повної зупинки. На швидкість осмолення дуже впливають відкачувані гази, такі як хлор, фтор або пара кислот, до складу яких входять ці елементи. Оскільки масло ще потрібно для охолодження нагрітих частин насоса, то його повинно бути не менше відповідної кількості для даного насоса. При місцевому перегріві пара масла може спалахнути. Чим нижче тиск насиченої пари масла, тим більшою буде температура спалаху. Для масел обертових насосів температура спалаху має бути більшою 200° С. У зв’язку з цим для заливки обертових насосів застосовується виготовлене спеціальне вакуумне масло ВМ-4, яке має тиск насиченої пари ~Торр, що цілком задовільно для обертових насосів. Але з часом роботи насоса воно не тільки забруднюється парами рідин, які можуть бути у відкачуваному об’ємі, а й змінює свій склад з причин місцевих перегрівів і в ньому з’являються легколетючі фракції (виникає крекінг). Тому необхідно у відповідні терміни замінювати відпрацьоване масло свіжим.

 

11. 2. Вказівки при роботі з обертовими масляними насосами. Розміщення

Оскільки обертові масляні насоси потребують заливки вакуумного масла, яке знаходиться не тільки в баці, де в ньому занурено випускний клапан, але в робочому об’ємі насоса, хоча і в невеликій кількості, то потрібно виконувати ряд вимог що до запуску і експлуатаціі насосів при створенні відповідного вакуума в технологічних об’ємах.

При встановлені насосів необхідно потурбуватися про його надійне закріплення і про зручність підходів для підключення до електричної мережі живлення, нагляду за роботою насоса, а також заміни масла при необхідності. Щоб закріпити невеликий насос ( з швидкодією до 300 л/c) достатньо розмістити його в жестяному деко (для уловлювання масла), що знаходиться на гумовому килимку. Килимок буде знижувати акустичний шум, що виникає при роботі насоса, а також створювати велике тертя з підлогою. Великі насоси необхідно закріплювати на масивній спеціальній основі. Внаслідок вібрацій, що виникають при роботі насосів, приєднання їх до вакуумних систем треба виконувати за допомогою гумових або металевих гофрованих трубок (сильфонів).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНІ УСТАНОВКИ ТА ПРИСТРОЇ. ВАКУУМНА ТЕХНІКА

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Є В ШЕПІЛКО... КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНІ УСТАНОВКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пластинчато-статорний насос

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
“Речовина народжується з вакуума завдяки новому радіоактивному процесу …” П. А. Дірак   “Фізичний вакуум – фундамент нашого світу,

Метод електричного опору
  Відомо, що електричний опір металів зростає при збільшенні температури нагрівання і формула, яка показує цю залежність, є такою:

Термопарний метод
  Цей метод базується на використанні термопари. Термопарою називають два дротики з різних металів, що сукупно зварені з одного кінця і вільні з іншого. Експериментально відо

Закон Шарля
  Якщо об’єм і маса газу залишаються незмінними, то в будь-якому стані тиск газу пропорційний його абсолютній температурі:

Закон Авогадро
  Зважаючи на уявлення, що газ – це сукупність великої кількості молекул,Авогадро показав, що в однакових об’ємах різних газів знаходиться однакове число молекул, якщо тиски і темпера

Закон Дальтона
  Якщо в об’ємі знаходиться суміш з N газів, що хімічно не взаємодіють, то тиск суміші визначається за законом Дальтона – тиск суміші газів дорівнює сумі парціальних тисків

ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ В ГАЗАХ
4.1. Теплопровідність газів. Закон Фур’є Якщо в газі створити області з різною температурою, тобто нагріти якусь окрему частину об’єму і більше не підтрим

Число Кнудсена
  Оскільки молекули газу окрім зіткнень між собою будуть мати ще зіткнення зі стінками трубопроводу, то очевидно, що течія газу залежатиме від співвідношення цих зіткнень. Чи

Молекулярний режим
  Молекулярний режим ще називають режимом Кнудсена. Число Кнудсена відповідає нерівності . Для повітря пр

Лампи розжарювання
  Якщо колби ламп розжарювання наповнити відносно важким газом аргоном під тиском близьким до атмосферного, то випарювання нитки розжарювання зменшиться і таким чином зросте час викор

Крапельний ртутний насос
   

Пластинчато-роторний насос
       

Запуск насоса
  Робота вакуумного насоса здійснюється за допомогою електродвигуна. Перед вмиканням електродвигуна необхідно спочатку подати водяне охолодження (якщо воно передбачається), а потім ру

Вимикання обертового насоса
Рис. 11.3 Рис. 11.2

Двороторний насос Рутса
  Велику швидкість дії при невеликих ступенях стискання газу, що відкачується, досягають за допомогою насоса, який має два ротори з профілями у вигляді лемніскати (рис. 11.6). При син

Молекулярний обертовий насос
  Роботу молекулярних насосів можна пояснити тільки на основі молекулярно-кінетичної теорії газів. Окремі молекули видалюваного газа направляються до випускного отвору в результаті от

Молекулярний насос Гольвека
  Перші молекулярні насоси Геде були пізніше суттєво удосконалені. У 1922 р. Гольвек сконструював насос (рис. 11.8), що складався з ротора 1, поверхня якого була добре відполірована,

Пароструминний насос Геде
  Пароструминні насоси відносяться до молекулярних насосів. Їх відкачувальна дія виникає завдяки дії молекул струменя пари робочої рідини на молекули газу, що надходять в насос з ваку

Зауваження до роботи з пароструминними насосами
Пароструминні насоси широко використовують для отримання високого вакууму, тому при виборі того чи іншого насоса слід враховувати наступні практичні зауваження. Парортутні насоси

Методи градуювання манометра Мак-Леода
  Визначення об’єму Vзалежить від того, як балон буде наповнюватися ртуттю: а) Лі

Омегатрон
  Омегатрон ще називають циклотронним газоаналізатором. Схематично будова омегатрона наведена на рис. 16.3. Сфокусований магнітним полем В пучок електронів, що

Тропатрон
  Тропатрон належать до радіочастотних мас-спектрометрів, за допомогою яких можна вимірювати не тільки парціальні тиски складових суміші газів, але й повний тиск цієї суміші.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги