рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПОДАТКОВА СИСТЕМА

ПОДАТКОВА СИСТЕМА - раздел Философия, ...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

 

Кафедра Фінанси і кредит

ПОДАТКОВА СИСТЕМА

для студентів ОКР "Бакалавр" напрямів підготовки 6.030508 "Фінанси і кредит", 6.030509…  

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………… 4

Тема 1. Сутність і види податків…………………………………………. 6

Тема 2. Адміністрування податків і зборів……………………………… 19

Тема 3. Податок на додану вартість……………………………………… 48

Тема 4. Акцизний податок………………………………………………… 59

Тема 5. Мито………………………………………………………………. 71

Тема 6. Податок на прибуток підприємств……….................................... 81

Тема 7. Податок на доходи фізичних осіб………………………………. 107

Тема 8. Плата за землю.…………………………………………………… 144

Тема 9. Фіксований сільськогосподарський податок…………………… 150

Тема 10. Спрощена система оподаткування малого бізнесу……………. 154

Тема 11. Місцеві податки і збори……………………………………….... 161

Тема 12. Плата за надра…………………………………………………… 172

Тема 13 Збір за спеціальне використання води…………………………. 184

Тема 14 Єдиний соціальний внесок……………………………………… 195

Тема 15 Збір за першу реєстрацію транспортного засобу…………….. 200

Тема 16 Екологічний податок……………………………………………. 206

Список літератури………………………………………………………….. 211


ВСТУП

Проблема економічного зростання - центральний пункт економічної теорії і практики. Саме з ним зв'язуються показники розвитку виробництва і його ефективності, можливості підвищення матеріального рівня і якості життя населення, і тим самим усього суспільства і держави у цілому.

Практична діяльність урядів по здійсненню економічної політики, у кінцевому рахунку, також спрямована на її вирішення. Бюджетно-податкова політика є ключовою ланкою економічної політики держави і являє собою інструмент регламентування макроекономічних пропорцій, визначених спроможністю країни по збору прибутків і ефективному керуванню витратами. В умовах ринкової економіки будь-яка держава широко використовує податкову політику в якості визначеного регулятора впливу на негативні явища ринку.

Так, податкам приділяється важливе місце серед економічних важелів, за допомогою яких держава впливає на ринкову економіку. Застосування податків є одним з економічних методів керування і забезпечення взаємозв'язку загальнодержавних інтересів із комерційними інтересами підприємців, підприємств незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності й організаційно-правової форми підприємства. За допомогою податків визначаються взаємовідносини платників податків із бюджетами всіх рівнів а також із банками й іншими суб'єктами податкових відношень.

При переході до ринкових відносин істотно змінюється роль податкової політики в регулюванні суспільного виробництва і розподіли національного доходу: зростає роль і значення податків як регулятора ринкової економіки в заохоченні і розвитку пріоритетних галузей народного господарства, наукомістких виробництв а також у ліквідації збиткових підприємств. Водночас, формування податкової політики в країнах з перехідною економікою ускладнюється наслідками командно-адміністративної системи керування економіки, недостатністю досвіду у використанні податкової системи для розвитку народного господарства.

У той же час, податкова система здатна деякою мірою до саморегуляції - автоматичне збільшення податкових надходжень, скорочення державних витрат у період підйому, і навпаки, зменшення податкових надходжень і збільшення державних витрат у період спаду за рахунок існування стабілізаторів.

Конспект лекцій підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни «Податкова система», яку включено до нормативних дисциплін навчального плану підготовки фахівців зі спеціальностей «Фінанси і кредит» та «Облік і аудит». Його мета – сприяти отриманню студентами знань, які необхідні майбутнім спеціалістам для здійснення функціональних обов'язків у сфері оподаткування.

У конспекті лекцій розглядається основне коло питань з теорії та практики оподаткування, організації та методики справляння податків та податкових платежів, їх інформаційно-облікового забезпечення у контексті нормативно-законодавчих актів, що регулюють цей процес. В них висвітлено сутність, елементи та порядок справляння податків, функції і структуру органів державної податкової служби, систему контролю за процесом оподаткування в Україні, порядок ведення податкового обліку.

 

 


Тема 1

Сутність і види податків

 

Мета:з'ясувати сутність податків, їх призначення, ознаки класифікації, засвоїти основні принципи побудови системи оподаткування, термінологію оподаткування.

 

ПЛАН

1.1. Сутність податків та податкової системи

1.2. Принципи податкового законодавства України

1.3. Функції податків

1.4. Класифікація податків

Література: [1],[7],[19]

 

Сутність податків та податкової системи.

Головний законодавчій документ у сфері оподаткування – Податковий Кодекс України, прийнятий 2 грудня 2010 року. Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння… Податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку

Функції податків

Податки виконують наступні функції: 1. Забезпечення фінансування державних видатків (фіскальна функція); 2. Підтримання соціальної рівноваги шляхом зміни співвідношення між доходами окремих соціальних груп з ціллю…

Класифікація податків

Класифікація видів усіх податків та зборів може здійснюватись за рядом підстав: 1) залежно від каналу надходження податки та збори надходять у… За ознакою органів державної влади, які їх встановлюють, податки різняться на… До загальнодержавних належать податки та збори, що є обов’язковими до сплати на усій території України.

Тема 2

Адміністрування податків і зборів

 

Мета:з'ясувати основі аспекти адміністрування податків і зборів, структуру та функції Державної податкової служби.

 

ПЛАН

2.1 Сутність податкового адміністрування

2.2 Контролюючі органи

2.3 Державна податкова служба

2.4 Податкова звітність

2.5 Податковий контроль

2.6 Погашення податкового боргу платників податків

2.7 Відповідальність за порушення податкового законодавства

 

Література: [2],[6],[8],[19]

 

Сутність податкового адміністрування

Податкове адміністрування – це державне управління податковою системою загалом і її структурними елементами – окремим податками щодо їх… У межах податкового адміністрування здійснюються такі дії: взяття на облік,…  

Державна податкова служба

До системи органів державної податкової служби належать: 1. Державна податкова адміністрація України (вища ланка) 2. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (середня…

Податкова звітність

Податкова декларація, розрахунок – це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі… Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною. Форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з…

Податковий контроль

1) це спеціальний державний контроль, аналіз якого передбачає два аспекти: а) здійснюється спеціальними суб'єктами, наділеними державою особливою… 2) він включає контроль за дисципліною в сфері оподаткування, що припускає… 3) податковий контроль характеризується чіткою цілеспрямованістю;

Погашення податкового боргу платників податків

Одним із джерел сплати грошових зобов'язань або податкового боргу з відповідного платежу визначено суми надміру сплачених сум такого платежу або за… Надходження до бюджету від сплати грошових зобов'язань та погашення… Нормою закріплено можливість погашення податкового боргу майном платника податків (у визначенні ст. 190 Цивільного…

Відповідальність за порушення податкового законодавства

Види юридичної відповідальності: - фінансова (штрафи, пені); - адміністративна;

Тема 3

Податок на додану вартість

Мета:з'ясувати сутність ПДВ та механізм адміністрування

 

ПЛАН

3.1. ПДВ – його сутність та функції.

3.2. Платники податку

3.3. Визначення об’єкта оподаткування

3.4. Розміри ставок податку

3.5. Дата виникнення податкових зобов’язань

3.6. Податковий кредит

3.7. Порядок визначення платежів.

3.8. Податкова накладна

3.9. Звітні (податкові) періоди

3.10. Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом

3.11. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства .

 

Література: [11],[17],[19],[22]

 

ПДВ – його сутність та функції.

Податок на додану вартість (ПДВ) - податок, що стягується з підприємств, на суму приросту вартості на даному підприємстві, обчислювану у вигляді… ПДВ – це непрямий податок, який стягується до бюджету у вигляді надбавки до… ПДВ – найбільш значний за обсягом з усіх податків, які нараховуються в Державний бюджет. Так, він становить 46% від…

Платники податку

1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку; 2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник… 3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню;

Визначення об’єкта оподаткування

 

Об’єктом оподаткування є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України;

в) ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту;

г) вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

 

Розміри ставок податку

Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 17 відсотків – буде діяти після 1 січня 2014 р., до цього моменту – 20… б) 0 відсотків.

Дата виникнення податкових зобов’язань

 

Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

 

Податковий кредит

Податковий кредит – сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду. Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі… а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

Порядок визначення платежів

Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою… При позитивному значенні цієї суми, вона підлягає сплаті (перерахуванню) до… При від’ємному значенні, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні…

Податкова накладна

Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Містить розрахунок суми ПДВ в межах конкретної поставки. … Платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу… а) порядковий номер податкової накладної;

Звітні (податкові) періоди

 

Звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.

Платники податку, які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року можуть вибрати квартальний податковий період.

Це платники, у яких:

1) протягом трьох послідовних попередніх років, щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень,

2) середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;

3) розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати.

 

Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом

 

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

При ввезенні товарів на митну територію України суми податку, нараховані митним органом, підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок за винятком операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування.

Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених… Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими… Якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на…

Тема 4

Акцизний податок

 

Мета:з'ясувати фіскальну роль акцизного податку, засвоїти методику обрахування та строки подання розрахунку

ПЛАН

4.1. Сутність акцизного податку та його платники.

4.2. Об’єкти оподаткування

4.3. Ставки податку

4.4. Дата виникнення податкових зобов’язань

4.5. Порядок обчислення податку

4.6. Порядок і строки сплати податку

4.7. Складення та подання декларації з акцизного податку

4.8. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів

 

Література: [10],[19],[21]

 

Сутність акцизного податку та його платники.

Акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим Кодексом як підакцизні, що включається до… До підакцизних товарів належать: · спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

Об’єкти оподаткування

Об’єктами оподаткування є операції з: – реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції); – ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України;

Ставки податку

Щодо акцизного податку застосовуються наступні види ставок: – адвалорні – розмір податкових нарахувань встановлюється у відсотковому або… – специфічні – розмір податкових нарахувань встановлюється як фіксована величина стосовно кожної одиниці виміру бази…

Дата виникнення податкових зобов’язань

Датою виникнення податкового зобов'язання щодо зіпсованого, знищеного, втраченого підакцизного товару (продукції) є дата складання відповідного… Податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не… а) платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що…

Порядок обчислення податку

Суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, визначаються платником податку… Податок з товарів (продукції), на які встановлені ставки податку в іноземній… Встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) здійснюється виробником або імпортером…

Порядок і строки сплати податку

Строки сплати податку з підакцизних товарів, вироблених на митній території України: Суми податку перераховуються до бюджету виробниками підакцизних товарів… Підприємства, які виробляють вина виноградні з додаванням спирту та міцні, вермути, інші зброджені напої з додаванням…

Складення та подання декларації з акцизного податку

 

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів подає щомісяця не пізніше 20 числанаступного періоду органу державної податкової служби за місцем реєстрації декларацію акцизного податку.

 

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці)… Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування… Марки акцизного податку для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для…

Тема 5

Мито

Мета:вивчити сутність мита як фіскального інструмента та засоби митного регулювання, визначити механізм формування митної вартості, засвоїти порядок обрахування та сплати.

ПЛАН

5.1. Митна справа. Сутність мита.

5.2. Класифікація мита.

5.3. Митна територія України

5.4. Митний контроль

5.5. Митна вартість

5.6. Єдиний митний тариф. Ставки мита

5.7. Вантажна митна декларація

5.8. Порядок сплати мита.

5.9. Звільнення від сплати мита

5.10. Плата за митне оформлення, митні збори

5.11. Відповідальність

Література: [3],[5],[9],[19]

 

Митна справа. Сутність мита.

Митна справавключає в себе: порядок переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митне регулювання, пов’язане з… Загальне керівництво митною справою в Україні здійснюють: 1. Верховна Рада України - визначає основні напрями митної політики, структуру системи органів державного регулювання…

Класифікація мита.

Мита, які застосовують на Україні, можуть бути класифіковані за такими ознаками: 1. За способом нарахування мита бувають такі: Ø адвалерне мито, що нараховується у відсотках до митної вартості товарів, які обкладаються митом;

За призначенням (обмеженням імпорту або експорту) чинним законодавством передбачене застосування спеціального, компенсаційного та антидемпінгового мита.

Антидемпінгове мито, що використовується при:

· ввезенні на митну територію України товарів за ціною, яка суттєво нижча від їх конкурентної ціни в країні експорту, якщо таке ввезення завдає чи загрожує завдати шкоди вітчизняним виробникам подібних товарів;

· вивезенні за межі митної території України товарів за ціною, яка суттєво нижча від ціни інших експортерів подібних товарів на момент вивезення, якщо такі операції можуть завдати шкоди загальнодержавним інтересам.

Компенсаційне мито, що використовується при:

· ввезенні на митну територію України товарів, при виробництві або імпорті яких прямо чи побічно використовувалась субсидія, якщо таке ввезення може завдати шкоди вітчизняним виробникам подібних товарів чи перешкоджає організації або розширенню їх виробництва в Україні;

· вивезенні за межі митної території України товарів, при виробництві або експорті яких використовувалась субсидія, якщо таке вивезення загрожує завдати шкоди державним інтересам України.

Спеціальне мито, що використовується як:

· захисний засіб, якщо товари ввозяться на митну територію України в такій кількості чи на таких умовах, які можуть завдати збитку вітчизняним виробникам подібних товарів;

· запобіжний засіб щодо учасників зовнішньоекономічної діяльності, котрі порушують загальнодержавні інтереси в цій галузі;

· захід для припинення несумлінної конкуренції у випадках, що визначаються законодавством України;

· захід у відповідь на дискримінаційні чи недружні дії проти України з боку інших держав або у відповідь на дії інших країн, які обмежують законні права та інтереси суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Для встановлення фактів, які стають основою для застосування спеціального, антидемпінгового і компенсаційного мита, проводиться розслідування відповідним уповноваженим державним органом відповідно до заяви українських чи іноземних заінтересованих державних органів, підприємств, організацій, а також за ініціативою Митно-тарифного комітету України.

4. За ступенем сприяння імпорту мито може бути класифіковане як:

· преференційне - найбільш сприятливий митний режим, який застосовується до товарів, які походять із країн, які входять разом з Україною в митні союзи (СНД, Македонія);

· пільгове - вводиться відносно імпорту товарів та предметів з країн, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння;

· повне - застосовується до інших товарів і предметів.

5. За періодом дії мита підрозділяють на:

· постійне, що встановлюється без обмеження термінів застосування;

· сезонне, що встановлюється на строк не більше ніж чотири місяці з моменту його встановлення.

6. За порядком встановлення мито може бути:

· автономне, що встановлюється країною самостійно незалежно від міжнародних договорів;

· конвенційне, що встановлюється на основі двосторонніх та багатосторонніх переговорів та зафіксоване в угодах.

Митна територія України

Єдина митна територія України – територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також штучні острови, установки і споруди, що створюються у виключній морській економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України.

Території спеціальних митних зон, розташованих в Україні, вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України, крім випадків, визначених законами України.

 

Митний контроль

Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: 1) перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю; 2) митного огляду (огляду та переогляду товарів і транспортних засобів, особистого огляду громадян);

Митна вартість

Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари,… До митної вартості включаються: ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а… Ø на транспортування, навантаження, розвантаження та страхування до пункту перетину митного кордону;

Єдиний митний тариф. Ставки мита

Єдиний митний тариф України — це систематизований звід ставок мита, яким обкладаються товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію…   Ставки мита на деякі товари (приклад)

Вантажна митна декларація

 

Вантажна митна декларація (ВМД) — письмова заява встановленої форми, що подається митному органу і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, митний режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування податків, зборів та інших платежів;

ВМД заповнюється на товари, які переміщуються через митний кордон України юридичними і фізичними особами (підприємцями) і митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 100 євро, крім підакцизних товарів, які декларуються незалежно від їх вартості; на інші згідно законодавства.

ВМД заповнюється державною мовою за допомогою комп’ютера.

 

Порядок сплати мита.

 

На відміну від більшості податків, мито нараховують не самі платники, а органи митної служби.

Мито сплачується митним органам України, а стосовно товарів та інших предметів, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, — підприємствам зв’язку.

Контроль за сплатою мита здійснюють органи митної та податкової служб.

Нараховані суми мита обов'язково записуються у вантажні митні декларації і підлягають сплаті платником з поточного рахунка чи готівкою (коли перетин кордону не дозволяється без сплати мита) або шляхом виписки векселів (якщо імпорт або експорт дозволяється з відстрочкою платежу).

Мито підлягає сплаті до завершення оформлення ВМД, тимчасової чи неповної декларацій (ТД, НД).

Мито сплачується платниками в національній валюті України.

Мито сплачується за ставками, що діють на день подання ВМД до митного оформлення.

Мито вноситься до державного бюджету України.

 

Звільнення від сплати мита

· транспортні засоби, що здійснюють регулярні міжнародні перевезення вантажів, багажу та пасажирів; · валюта України, іноземна валюта, цінні папери та банківські метали; · предмети, що ввозяться в Україну для офіційного і особистого користування;

Плата за митне оформлення, митні збори

 

РОЗМІР

плати за митне оформлення товарів і транспортних

засобів поза місцем розташування митних органів або поза

робочим часом, установленим для митних органів

------------------------------------------------------------------

|За одну годину роботи (незалежно

Назва операції |від кількості посадових осіб

|митного органу, залучених до

|такого оформлення), євро

------------------------------------------------------------------

1. Митне оформлення товарів і

транспортних засобів поза місцем

розташування митних органів:

у робочий час 20

у надурочний, нічний час і

вихідні дні 40

у святкові та неробочі дні 50

2. Митне оформлення товарів і

транспортних засобів у місцях

розташування митних органів поза

робочим часом, установленим для

митних органів:

у надурочний, нічний час і

вихідні дні 40

у святкові та неробочі дні 50

Митні збори за оформлення товарів вартістю більше 100 доларів, за перебування товарів під митним контролем, за оформлення транспортного засобу, за зберігання товарів на складах, встановлення пломб тощо відмінені з 2003 року.

Відповідальність

Заявлення в митній декларації неправдивих відомостей та надання митному органу документів з такими відомостями як підстави для звільнення від сплати…   Контрольні питання:

Тема 6

Податок на прибуток підприємств

 

Мета:засвоїти основні методологічні підходи прибуткового оподаткування підприємств та організацій, порядок складання декларації.

 

ПЛАН

6.1. Платники податку

6.2. Об’єкт оподаткування

6.3. Порядок визначення доходів та їх склад

6.4. Склад витрат та порядок їх визнання

6.5. Амортизація

6.6. Від’ємне значення об’єкта оподаткування

6.7. Ставки податку

6.8. Податкові періоди

6.9. Звільнення від оподаткування

6.10. Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції

6.11. Декларація з податку на прибуток

Література: [12],[13],[18],[19]

 

Платники податку

Платниками податку визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені… Поняття суб'єкта господарювання міститься в ст. 55 глави 6 розділу ІІ ГКУ від… Відповідно до частини 2 ст. 55 ГКУ суб'єктами господарювання є:

Об’єкт оподаткування

Прибуток як об'єкт оподаткування визначається так: Пзп = Дзп - Ср - Візп, де Пзп - прибуток звітного податкового періоду;

Порядок визначення доходів та їх склад

1) доходи від операційної діяльності, які складаються, у першу чергу, з доходів від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг. 2) інші доходи, що включають доходи у вигляді дивідендів, отриманих від… Дата визначення доходів регламентується статтею 137 ПКУ .

Особливості визнання доходів від надання послуг та виконання робіт.

Отже, з метою визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток умови визнання доходу від реалізації робіт, послуг обмежуються лише фактом… Особливості визнання доходу у разі, коли платник податку виробляє товари,… Особливості визнання доходу платником податку - комітентом в умовах продажу товарів за посередницькими договорами -…

Склад витрат та порядок їх визнання

До складу витрат, які враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, включають: 1) витрати операційної діяльності, які складаються, у першу чергу, із… 2) інші витрати, а саме: загальновиробничі, адміністративні, витрати на збут, операційні, фінансові та інші витрати. …

Амортизація

Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів і мінімально допустимі строки їх амортизації.     Групи   Мінімально допустимі …  

Від’ємне значення об’єкта оподаткування

 

Якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

У разі якщо від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування декларується платником податку протягом чотирьох послідовних податкових періодів, орган державної податкової служби має право провести позапланову перевірку правильності визначення об’єкта оподаткування.

 

Ставки податку

 

Основна ставка податку становить 16 відсотків.

Згідно перехідних положень Податкового Кодексу:

з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року – 23 відсотки;

з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року – 21 відсоток;

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року – 19 відсотків;

з 1 січня 2014 року – 16 відсотків.

Податковим Кодексом також встановлені і інші ставки: нульова – для малих підприємств (тимчасово), страхових компаній, ряд ставок для оподаткування доходів нерезидентів тощо.

 

Податкові періоди

 

Податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

В зв'язку з тим, що новий порядок розрахунку податку на прибуток вступив в дію з ІІ кварталу 2011 р. на цей рік податкові періоди наступні: ІІ квартал, ІІ-ІІІ квартал, ІІ-IV квартал.

Для виробників сільськогосподарської продукції річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

 

Звільнення від оподаткування

1. Відсутність операцій з продажу (постачання) підакцизних товарів. 2. Кількість офіційно оформлених інвалідів за основним місцем роботи становить… 3. Фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш ніж 25 % суми загальних витрат на…

Прибуток видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії*.

Звільняється на 5 років прибуток від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції, крім продукції еротичного характеру .

Суми коштів або вартість майна, що отримані суб'єктами кінематографії (виробниками фільмів) та/або суб'єктами мультиплікації (виробники мультиплікаційних фільмів)*

Звільняється кошти чи вартість майна якщо вони спрямовані на виробництво виключно національних фільмів,терміном на 5 років,та інші.

Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції

Сума нарахованого податку зменшується на суму податку на землю, що використовується в сільськогосподарському виробничому обороті. Для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво… Це не поширюється на підприємства, основною діяльністю яких є виробництво та/або продаж продукції…

Декларація з податку на прибуток

Нова Податкова декларація з податку на прибуток підприємства затверджена наказом ДПА № 114 від 28.02.2011 р. Вона має 17 додатків, 12 з яких є додатками до відповідних рядків… Найбільш затребуваними серед платників податку на прибуток будуть:

Тема 7

Податок на доходи фізичних осіб

Мета:вивчити основи прибуткового оподаткування громадян, особливості оподаткування окремих видів доходів, засвоїти механізм обрахування податку, порядок декларування та сплати

 

ПЛАН

7.1. Платники податку

7.2. Об’єкт оподаткування

7.3. База оподаткування

7.4. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу

7.5. Податкова знижка

7.6. Ставки податку

7.7. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

7.8. Податкові соціальні пільги

7.9. Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів

7.10. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів майна

7.11. Оподаткування спадщини та дарування

7.12. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи

 

Література: [14],[19]

 

Платники податку

 

Платниками податку є: фізичні особи-резиденти, що отримують доходи як у грошовій, так і натуральній формі з різних джерел в Україні та за її межами. Джерелом доходу є місце, в якому дохід створено (генерується) (територіальна ознака).

фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податкові агенти.

Джерелами походження доходу, згідно із стандартною міжнародною класифікацію, є шість основних джерел доходу:

трудові доходи;

підприємницькі доходи;

інвестиційні доходи;

доходи від власності;

державні соціальні трансферти;

Родинна допомога і трансферти.

Якщо будь-яке джерело доходу перебуває за межами країни, воно вважається іноземним джерелом та, згідно з принципом резидентства, підлягає… Згідно з принципом резидентства оподатковуватися має увесь дохід резидента,… Податковим агентом зі сплати податку на доходи фізичних осіб є юридична особа, самозайнята особа, представництво…

Податкова знижка

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні… Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються… Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку щодо сум, сплачених на навчання, може подати річну…

Ставки податку

Ставка податку встановлена на рівні 5 % бази оподаткування для інвестиційних доходів платника податку, що отримані у звітному податковому періоді у… процент на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок (у тому… процентний або дисконтний дохідза іменним ощадним (депозитним) сертифікатом

Дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи

дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами);

дохід у вигляді відсотків (дисконту), отриманий власником облігації, від їх емітента;

дохід за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю та дохід, отриманий платником податку внаслідок викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій з нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів, у разі якщо проспект емісії не передбачає вихід з фонду операцій з нерухомістю до закінчення строку, на який був створений такий фонд;

дохід, який виплачується фондом фінансування будівництва;

дохід учасника фонду банківського управління

Доходи у вигляді дивідендів

Ставка податку становить 30 % бази оподаткування, якщо платник податку отримує дохід чи приз (крім державної та недержавної грошової лотереї).… Як виняток з абзацу першого п. 167.3, грошові виграші у спортивних змаганнях… Пільгова ставка податку в розмірі 10 % бази оподаткування застосовується для доходу у формі заробітної плати для…

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

Згідно з нормами Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 р. N 2456-VI податок на доходи фізичних осіб підлягає зарахуванню до відповідного… Відповідно до п. 5 ст. 341 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 N… Не оподатковуються під час нарахування чи виплати платникам податків такі доходи (прибутки):

Податкові соціальні пільги

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної… – у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для… – у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам звичайної ПСП, - для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком…

Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів

Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення,… При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати,… Податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів…

Оподаткування виграшів та призів.

Податковим агентом платника податку під час нарахування (надання) на його користь доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах, не беруться до уваги витрати платника податку у зв'язку з отриманням такого доходу.

Доходи, зазначені у цьому пункті, остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.

 

Оподаткування благодійної допомоги.

Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову. Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її… Не включається до оподатковуваного доходу цільова або нецільова благодійна допомога, що надається платнику податку,…

Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами.

У разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту іншим нерезидентом, то вони мають зараховуватися на рахунок,… У разі виплати нерезидентом таких доходів іншому нерезиденту готівкою або в… За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну…

Оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах.

Оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах здійснюється податковими агентами на загальних підставах. До податкових агентів учасників гастрольних заходів прирівнюються суб'єкти…

Оподаткування іноземних доходів.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в… Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов'язання платника… а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів майна

Відповідно до п. 1 ст. 181 Цивільного кодексу до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти,… Аналогічно визначено «нерухоме майно» у ст. 1 розділу І Закону від 05.06.2003… Відповідно до ст. 1 п. 9 Закону від 26.06.1997 р. N 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»…

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи платників податку на доходи фізичних осіб визначений ст. 170 Податкового кодексу. Платник податку на доходи фізичних осіб звільняється від обов'язку подання… Платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон для проживання на території будь-якої держави, не мають…

Тема 8

Плата за землю

 

Мета: вивчити основи побудови плати за землю, навчитися робити розрахунки плати за землю

ПЛАН

8.1. Платники податку, об’єкти оподаткування

8.2. База оподаткування та ставки податку

8.3. Пільги щодо сплати податку для фізичних осіб

8.4. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

8.5. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню

8.6. Порядок обчислення та сплати плати за землю

8.7. Орендна плата за землі державної та комунальної власності

8.8. Індексація нормативної грошової оцінки земель

 

Література: [15],[19],[20]

Платники податку, об’єкти оподаткування

Платниками податку є:

– власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

– землекористувачі.

Об’єктами оподаткування є:

– земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

– земельні частки (паї), які перебувають у власності.

 

База оподаткування та ставки податку

Базою оподаткування є: – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта… – площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Пільги щодо сплати податку для фізичних осіб

Від сплати податку звільняються: – інваліди першої і другої групи; – фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

Від сплати податку звільняються: – заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки,… – дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та…

Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню

Не сплачується податок за: – сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій і хімічно… – землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського…

Порядок обчислення та сплати плати за землю

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного… Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу державної податкової…

Орендна плата за землі державної та комунальної власності

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об’єктом оподаткування є… Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

Індексація нормативної грошової оцінки земель

Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом… Кі = [І - 10]:100,

Тема 9

Фіксований сільськогосподарський податок

Мета:засвоїти порядок обрахування та подання звітності з фіксованого сільськогосподарського податку

 

ПЛАН

9.1. Платники податку

9.2. Об’єкт оподаткування

9.3. База оподаткування

9.4. Ставки податку

9.5. Порядок нарахування та строки сплати податку

9.6. Порядок набуття та підтвердження статусу платника податку

 

Література: [16],[19],[20]

Платники податку

Платниками податку можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий… Новоутворені сільськогосподарські товаровиробники можуть бути платниками… Не може бути зареєстрований як платник податку:

Об’єкт оподаткування

 

Об’єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

 

База оподаткування

 

Базою оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року, для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) - нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.

 

Ставки податку

Розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду для сільськогосподарських товаровиробників залежить… а) для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ,… б) для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,09;

Порядок нарахування та строки сплати податку

Базовим податковим (звітним) періодом для податку є календарний рік, який починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Сільськогосподарські товаровиробники самостійно обчислюють суму податку щороку… Сплата податку проводиться щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового…

Порядок набуття та підтвердження статусу платника податку

Сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника податку подають до 1 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі… звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - органу державної…

Тема 10

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності

Мета:вивчити сутність спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, порядок нарахування та сплати єдиного податку

 

ПЛАН

10.1. Сутність спрощеної системи

10.2. Порядок визначення доходів та їх склад

10.3. Ставки єдиного податку

10.4. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

10.5. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

10.6. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку

10.7. Порядок переходу на спрощену систему оподаткування

 

Література: [19]

Сутність спрощеної системи

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків… Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування,… 1) перша група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний…

Порядок визначення доходів та їх склад

Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового… 2) для юридичної особи — будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи,…

Ставки єдиного податку

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють… 1) для першої групи платників єдиного податку — у межах від 1 до 10 відсотків… 2) для другої групи платників єдиного податку — у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. …

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої — четвертої… Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше…

Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

 

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески.

Платники єдиного податку другої — четвертої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкова декларація складається наростаючим підсумком.

Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку

 

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

1) податку на прибуток підприємств;

2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;

3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку 3 %;

4) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності;

5) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

6) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік,… У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:

Тема 11

Місцеві податки та збори

Мета:ознайомитись з призначенням місцевих податків та зборів, з'ясувати законодавчу базу, права органів місцевого самоврядування в частині запровадження, навчитися робити розрахунки по окремих податках та зборах.

ПЛАН

11.1. Особливості встановлення місцевих податків і зборів.

11.2. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

11.3. Збір за місця для паркування транспортних засобів

11.4. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

11.5. Туристичний збір

 

Література: [19]

Особливості встановлення місцевих податків і зборів.

До місцевих податків належать: – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; – єдиний податок.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності… Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості.

Збір за місця для паркування транспортних засобів

Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або… Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та… Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради спеціально…

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому… а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком;

Туристичний збір

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без… Платниками збору не можуть бути особи, які:

Тема 12

Плата за надра

Мета:з'ясувати сутність, порядок нарахування та сплати плати за надра .

 

ПЛАН

12.1. Платники плати за користування надрами

12.2.Об,єкт оподаткування

12.3.База оподаткування

12.4.Порядок обчислення податкових зобов'язань

12.5.Ставки сплати за користування надрами , порядок подання податкових розрахунків

12.6.Плата за надра в цілях не пов'язаних з видобутком

 

Література: [2],[19],[25],[26]

Платники плати за користування надрами .

Плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.У Конституції України (див.…

Об'єкт оподаткування

До об'єкта оподаткування належать: а) обсяг корисної копалини (мінеральної сировини), видобутої з надр на… б) обсяг корисної копалини (мінеральної сировини), видобутої (вилученої) з відходів (втрат, хвостів тощо)…

База оподаткування

 

Базою оподаткування є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства).

Для видів корисних копалин, для яких затверджені абсолютні ставки плати (Сазн) у вартісному (грошовому) вираженні, база оподаткування тотожна об'єкту оподаткування

 

Порядок обчислення податкових зобов'язань

Для видів корисних копалин, ставки плати (Свнз) яких встановлено у відносних показниках (відсотках), податкові зобов'язання з плати за користування… Пзн = Vф х Вкк х Свнз х Кпп, де Vф - обсяг (кількість) відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому…

Ставки сплати за користування надрами та порядок подання податкових розрахунків

Платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання… за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті… за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального…

Плата за надра в цілях не пов’язаних з видобутком

Платниками плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, є юридичні та фізичні особи - суб'єкти… а) зберігання природного газу, нафти, газоподібних та інших рідких… б) витримування виноматеріалів, виробництва і зберігання винопродукції;

Тема 13

Збір за спеціальне використання води

Мета:з'ясувати сутність, порядок нарахування та сплати збору за спеціальне використання води.

 

ПЛАН

13.1. Платники збору

13.2.Об'єкт оподаткування збором

13.3. Ставки збору

13.4. Порядок обчислення збору

13.5. Особливості обчислення збору при встановленні лімітів використання води

13.6. Порядок сплати збору

 

Література: [1],[2],[6],[19]

Платники збору

Відповідно до ст. 1 Водного кодексу України (далі - ВКУ) від 06.06.1995 р. N 213/95-ВР водокористування - це використання вод (водних об'єктів) для… Первинними називаються водокористувачі, які мають власні водозабірні споруди і… Розрізняють загальнета спеціальне водокористування.

Об'єкт оподаткування збором

Об'єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах… Об'єктом оподаткування збором за спеціальне використання води без її вилучення… для потреб гідроенергетики - фактичний обсяг води, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення…

Ставки збору

Ставка збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики становить 5,24 гривні за 10000 куб. метрів води, пропущеної через турбіни… Ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного… для вантажного самохідного і несамохідного флоту, що експлуатується, - 0,09 гривні за 1 тоннаж-добу експлуатації;

Ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод

| Басейни річок, включаючи притоки всіх | Ставки збору, | | порядків |гривень/100 куб. метрів| |----------------------------------------+-----------------------|

Ставки збору за спеціальне використання підземних вод

| Найменування регіону | Ставки збору, гривень/ | | | 100 куб. метрів | |--------------------------------+-------------------------------|

Порядок обчислення збору

Водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і… Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної,… За обсяги води, переданої водокористувачем - постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору…

Особливості обчислення збору при встановленні лімітів використання води

У разі перевищення водокористувачами встановленого річного ліміту використання води збір обчислюється і сплачується у п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

За понадлімітне використання води збір обчислюється за кожним джерелом водопостачання окремо згідно з установленими ставками збору та коефіцієнтами.

За відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води збір справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.

 

Порядок сплати збору

Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації . Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального… Філії, відділення, інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, ведуть окремий…

Тема 14

Єдиний соціальний внесок

Мета:з'ясувати сутність, порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску.

 

ПЛАН

14.1. Сутність єдиного соціального внеску.

14.2. Платники єдиного внеску

14.3. База нарахування єдиного внеску

14.4. Ставки єдиного внеску

14.5. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску

14.6. Відповідальність за порушення законодавства

 

Література: [4],[19],[23],[24]

Сутність єдиного соціального внеску.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи… Нарахування ЄСВ регулюється Законом України "Про збір та облік єдиного… Більшість обов'язків з адміністрування ЄСВ покладено на Пенсійний Фонд України. Він веде облік платників, приймає…

Платники єдиного внеску

 

Платниками єдиного внеску є:

– підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб, фізичні особи — підприємці, фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) тощо;

– працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, у фізичних осіб — підприємців та в інших фізичних осіб;

– фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами

– особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді;

– військовослужбовці;

– деякі інші згідно Закону.

База нарахування єдиного внеску

Єдиний внесок нараховується: 1) для роботодавців та працівників — на суму нарахованої заробітної плати та… 2) для фізичних осіб-підприємців (крім платників єдиного податку) — на суму доходу (прибутку), отриманого від їх…

Ставки єдиного внеску

Єдиний внесок для роботодавців, встановлюється у відсотках до нарахованої заробітної плати та інших виплат відповідно до класів професійного ризику… Ставка для: · 1 класу (державне управління, нотаріальна діяльність, релігійні, політичні організації) – 36,76 %,

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску

Єдиний внесок обчислюється і сплачується виключно у національній валюті. Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших… Сплата єдиного внеску здійснюється шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів…

Відповідальність за порушення законодавства

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску… 1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску…

Тема 15

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу

 

Мета:з'ясувати сутність, порядок нарахування та сплатизбору за першу реєстрацію транспортного засобу .

 

ПЛАН

15.1. Платники збору

15.2. Об'єкти оподаткування збором

15.3.Порядок визначення бази оподаткування

15.4. Ставки збору

15.5.Перелік пільг щодо сплати збору

15.6.Порядок адміністрування збору

Література: [1],[2],[19],[27]

Платники збору

Юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і… Відповідно до пп. 14.1.163 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України перша… Для наземного транспорту основні правові та соціальні принципи організації дорожнього руху, організації та…

Об'єкти оподаткування збором

колісні транспортні засоби, крім: а) транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що закріплені… б) транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що закріплені на праві оперативного управління за…

Порядок визначення бази оподаткування

База оподаткування визначається:

для колісних транспортних засобів:

а) для мотоциклів, легкових автомобілів (крім легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном), автобусів (у тому числі мікроавтобусів), тракторів, вантажних автомобілів (у тому числі сідельних тягачів, інших спеціалізованих та спеціальних вантажних транспортних засобів) - за об'ємом циліндрів двигуна в куб. сантиметрах;

б) для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - за потужністю двигуна в кВт;

для суден:

а) для суден,обладнаних двигуном, - за потужністю двигуна в кВт;

б) для суден, які не обладнані двигуном, - за довжиною корпусу судна в сантиметрах;

для літаків, вертольотів - за максимальною злітною масою.

Ставки збору

До 1000 см3 - 3 грн. 1001-1500 см3 - 5 грн. 1501-1800 см3 - 7 грн.

Пільги щодо сплати збору

Від сплати збору звільняються:

- легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України;

- транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

Проте у разі відчуження вищезазначених транспортних засобів особи, які отримали їх у власність, зобов’язані сплатити збір за ставками у порядку та на умовах, передбачених законодавством.

Порядок сплати збору

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних… Відомчу реєстрацію та облік великотоннажних та інших технологічних… Що ж до відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських,…

Тема 16

Екологічний податок

 

Мета:з'ясувати сутність, порядок нарахування та сплатиекологічного податку

 

ПЛАН

16.1. Платники податку і податкові агенти

16.2.Категорія неплатників податку

16.3 Об'єкт і база оподаткування

16.4. Ставки податку

16.5 Податкова звітність і термін сплати податку

 

Література: [1],[2],[25],[26]

Платники податку і податкові агенти

 

Екологічний податок це загальнодержавний обов'язковий платіж, що стягується з фактичних об'ємів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів і з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року. Екоподаток замінив раніше діючий збір за забруднення довкілля.

Платники податку і податкові агенти

- суб'єкти господарювання незалежно від форм власності; - юридичні особи, що не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність; … - бюджетні, громадські і інші підприємства установи і організації;

Категорія неплатників податку

Статтею 240 розділу VIII ПКУ введена нова категорія осіб - неплатників екологічного податку. Не є платниками екоподатку за розміщення відходів в спеціально відведених для… Статусом неплатників екологічного податку також наділені суб'єкти у сфері застосування ядерної енергії які:

Об'єкт і база оподаткування

Об'єкт і база обкладення екоподатком принципово не відрізняється від об'єктів обкладення "брудним збором". Об'єктом і базою обкладення… - забруднюючих речовин що викидаються в атмосферне повітря стаціонарними… - забруднюючих речовин, що викидаються безпосередньо у водні об'єкти;

Ставки податку

Розміри ставок екоподатку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, за викиди в атмосферне повітря… Однак відповідно до п. 2 підрозд. 5 розд. XX «Перехідні положення» ПК… з 01.01.11 р. до 31.12.12 р. включно, ставки податку становлять 50% від ставок, передбачених ПК;

Податкова звітність і термін сплати податку

Платники екоподатку, вже починаючи з I кварталу 2011 р. складають податкову звітність не у формі розрахунку, а у формі податкової декларації, форма… Податкова декларація по екоподатку подається в органи ДПС впродовж 40… Представлення декларації здійснюється:

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року № 436-ІV (зі змінами та доповненнями). 2. Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 4… 3. Закон України "Про єдиний митний тариф" від 5 лютого 1992 року № 2097-ХІІ (зі змінами і доповненнями). …

– Конец работы –

Используемые теги: аткова, система0.049

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПОДАТКОВА СИСТЕМА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

Система координат действия и общая теория систем действия: культура, личнсть и место социальных систем
В центре данного исследования стоит разработка теоретической схемы. Систематическое рассмотрение ее эмпирического использования будет предпринято… Основные положения системы координат действия подробно излагались ранее, и… При помощи ее анализируются структура и процессы систем, состоящих из отношений таких элементов к их ситуациям,…

Микропроцессорные системы: система ДЦ-МПК, система "Юг"
Использован практический опыт внедрения линейных пунктов управления (ЛПУ) на 60 станциях в увязке с ЭЦ-4, ЭЦ-9, МРЦ-12, МРЦ-13. Выполнен переход на… В состав аппаратуры центрального пункта управления (ПУ) входят IBM-совместные… Круглосуточный режим работы аппаратных средств ПУ обеспечивается источниками бесперебойного питания, а также системой…

Экспертные системы. Классификация экспертных систем. Разработка простейшей экспертной системы
Глава 2. Структура систем, основанных на знаниях. 1. Категории пользователей экспертных систем. 2.2. Подсистема приобретения знаний. 3. База… ЭС выдают советы, проводят анализ, дают консультации, ставят диагноз. Практическое применение ЭС на предприятиях способствует эффективности работы и повышению квалификации специалистов.

Непротиворечивая система аксиом называется независимой, если никакая из аксиом этой системы не является следствием других аксиом этой системы
При аксиоматическом построении теории по существу все утверж дения выводятся путем доказательства из аксиом Поэтому к системе аксиом предъявляются... Система аксиом называется непротиворечивой если из нее нельзя логически... Если система аксиом не обладает этим свойством она не может быть пригодной для обоснования научной теории...

ТЕЛЕКОММУНИКАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ. СИГНАЛЫ И КАНАЛЫ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СВЯЗИ. СИСТЕМЫ СВЯЗИ С ЧАСТОТНЫМ РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ. ЦИФРОВЫЕ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ
Лабораторные работы часа... Практические занятия часа... Всего аудиторных занятий часов...

Оплата труда. Формы и системы оплаты. Тарифная система РБ
Планирование на предприятии... Производственная программа предприятий...

Система криптозащиты в стандарте DES. Система взаимодействия периферийных устройств
Противоборство развернулось за превосходство в тех областях, которые определяют направления научно-технического процесса. В мире реального бизнеса конкуренция ставит участников рынка в такие жесткие … Это обусловлено тем, что получение сколько-нибудь достоверной информации об объектах заинтересованности законным путем…

МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ по технико-экономическому обоснованию дипломных проектов и работ специальности 220200 Автоматизированные системы обработки информации и управления Методические указания для специальности 2202 Автоматизированные системы обработки инфо
Российский химико технологический университет... им Д И Менделеева... Новомосковский институт Издательский центр...

0.039
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам