рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Психологічне сприйняття ціни.

Психологічне сприйняття ціни. - раздел Философия, Маркетингова цінова політика Психологи, Що Вивчають Торгівельні Процеси, Нагромадили Деяку Інформацію Про ...

Психологи, що вивчають торгівельні процеси, нагромадили деяку інформацію про феномени купівельної поведінки.Ця інформація пов’я­зана з раціональним оцінюванням споживачем (на рівні здорового глузду і підсвідомості) співвідношень продажних цін і якості товару.

У широкому сенсі зв’язок ціни та якості товару — це концепція, відповідно до якої споживачі часто думають, що високі ціни означають високу якість, а низькі ціни пропонованого товару — його низьку якість. Так, середньостатистичний споживач, намагаючись встановити характер зв’язку між вартістю товару, представленою на ринку у вигляді ціни, та його споживацькою цінністю, розглядає ціну як надійний індикатор товарних якостей за таких суб’єктивних обставин:

· покупець не знайомий з даним товаром або має поверхневе уявлення про нього;

· оцінений товар занадто складний технічно або технологіч­но, щоб споживач зміг самостійно розібратися в його достоїнствах;

· ризик у разі купівлі товару вважається занадто високим;

· недостатня надійність оцінки товарних властивостей та якостей.

Як приклад часто розглядають особливості поведінки покупця під час вибору недорогого приймача, які складаються в так звану цінову лінію для товару (рис. 6.3).



Рис. 6.3. Цінова лінія для недорогого радіоприймача [49, с. 149]

Так, за продажної ціни у 8 дол. за одиницю товару може бути продано 1000 радіоприймачів. Ціна у 9 дол. за одиницю в цьому випадку видається покупцеві істотно більш високою, і при цьому спадає обсяг реалізації до 800 одиниць. За ціни від 9 до 12 дол. попит знаходиться на рівні 400 одиниць товару, оскільки споживачі сприймають ціни в цьому діапазоні як прийнятні для купівлі. Тому «точка ціни» має дорівнювати 12 дол., оскільки вона забезпечує такий самий обсяг збуту, що й 9, 10 або 11 дол., але з найбіль­шою сумою загального доходу. Ціна в 13 дол. знову видається істотно вищою. За ціни від 13 до 20 дол. попит знаходиться на рівні 100 радіоприймачів, оскільки споживачі сприймають ціни в цьому діапазоні як однакові. Тому «точка ціни» має дорівнювати 20 дол., оскільки вона забезпечує такий самий обсяг збуту і найбільшу величину валового доходу, ніж будь-яка інша ціна, вища за 12 дол. Ціна в 21 дол. видається вже істотно вищою. Якщо під­приємство використовує цінову лінію 8, 12 і 20 дол., то це мак­симізує загальні доходи. При цьому фірма продає: 100 одиниць товару за ціною 20 дол., 400 одиниць — за ціною 12 дол. і1000 одиниць — за ціною 8 дол. Загальний дохід становитиме 13000 дол.


6.3. Вплив ціни на обсяги продажу.

За умови, що у розробленні ринкової стратегії фірми звичайно задіяні всі інші інструменти маркетингової політики, індивідуаль­на для кожного товару функція попиту (статистична залежність обсягів продажу від цін і, навпаки, цін від обсягів продажу у вигляді рівнянь, наприклад, простої регресії) показує, яка маса споживацьких цінностей (D(pj))може бути реалізована за визначений період часу за певними цінами (рj).

Серед інших різновидів функцій попиту слід виокремити такі:

· «Нормальний спад». За високих цін збувається принципово менше товарів, ніж за низьких. Це стосується як лінійних, так і нелінійних залежностей (щодо результативної ознаки) (рис.6. 4).

Рис.6.4. Цінова лінія «нормального спаду» Обсяг продажу Q як функція (результативна ознака) від змінної ціни р (причинний фактор) може бути заданий рівнянням простої регресії Q(p) = a + (суцільна пряма) або її нелінійною «флуктуацією» (пунктирні лінії) Рис.6.5. Психологічна реакція споживача на перевищення рівня звичної ціни

· Психологічна реакція покупця на ціни виявляється по-різному. Якщо у споживача відсутні спеціальні знання з товарознавства для оцінення якості товару (найпоширеніший на практиці випадок), то припущення, засноване на тісному зв’язку ціни і споживацької цінності товару для його користувача, може привести до того, що навіть за підвищення продажних цін, особливо по товарах групи «люкс», платоспроможний пред’явлений попит зростатиме (рис. 6.5).

Інша цінова ситуація пов’язана з тим епізодом, коли психологами були дані торговим фахівцям рекомендації з установлення так званої непрямої ціни. Рекомендована непряма ціна на практиці забезпечила помітно вищий збут товарів, ніж за прямої ціни, тобто жорстко, майже функціонально пов’язаної з поточними змінами обсягів продажу (рис. 6.6.).
Психологами також встановлено, що підвищення ціни, яка знаходиться нижче «круглої суми», «круглої» ціни в грошових одиницях (наприклад 19,50 дол.), до повної суми (20,00 дол.) викликає більше падіння попиту, ніж підвищення ціни з 20 до 21 дол. (рис.6.7.)


Рис. 6.6. Використання непрямих цін. Рис. 6.7. Використання «неокруглених» цін. Така практика встановлення цін спирається на перевірену реакцію покупців.

У певних товарів зниження ціни ближче до верхньої її межі впливає на кількість реалізованих товарів. Більш виражене зростання обсягів продажу має місце лише в тому разі, коли досягається новий (нижній) психологічний рівень ціни, що відповідає запитам нових шарів покупців або навіть нового ринкового сегменту (рис.6.8).

· Інша політика ціноутворення — стратегія «неокруглених» цін — зводиться до того, що ціни встановлюються нижче круглих сум, наприклад 99 грн., 995 грн. Ця стратегія популярна з кількох причин психологічного характеру. Покупцям подобається одержувати здачу, адміністрація торгового підприємства забезпе­чує при цьому належну фіксацію угоди і технічні операції з прийому коштів споживача (створює необхідний запас «дріб’язку»). В ос­таннього, природно, складається враження, що виробник і продавець ретельно аналізують свої ціни і встановлюють їх на міні­мально можливому рівні. У споживачів також може скластися враження, що ціна, яка нижча за круглу, наприклад 994 грн., — це знижена ціна на товар, розглянута як знижка з 1000 грн. Американська торгова практика у сфері застосування неокруглених цін нагромадила деякі рекомендації. Так, у діапазоні до 4 дол. часто зустрічаються ціни на кілька центів нижчі наступного круглого числа (29 центів; 2,98 дол.). За цін до 50 дол. більш поширені відхилення в 5 центів від наступного круглого числа (19,95 дол.; 49,95 дол.). Для дорогих (навіть за американськими мірками)
товарів такі ціни закінчуються цілими доларами (499 дол., 7995 дол.). Неокруглені ціни допомагають споживачам залишатися в межах своїх купівельних можливостей, коригованих ціновими рівнями, і проте здобувати найкращий, за їх уявленнями, товар у цьому вартісному класі. Покупець, готовий витратити до 10 дол. за краватку, витратить на неї 9,95 дол. з такою ж імовірністю, що й 9 дол., оскільки його можливість зробити цю покупку попадає в ним же визначений для себе ціновий інтервал. Такими міркуваннями часто користуються американські торговці. Щоправда, введення в більшості штатів податку на покупки призвело до того, що неокруглені ціни перевищують відповідні грошові рівні, і це може знижувати ефективність неокруглених цін як інструменту гарантованого збуту.


Рис.6.8. Використання нижніх психологічних рівнів цін для стимулювання обсягів продажу.

· Зусиллями торгових психологів під час спеціальних спостережень за процесами реалізації окремих товарів виявлено також ефект «суб’єктивної ціни» за функціонування рухливої системи з таких показників, як обсяги продажу і динаміка продаж­них цін (рис. 6.9).


Рис. 6.9. Крива рівня суб’єктивних цін

Зміст такого ефекту полягає в тому, що існує представницька група споживачів, які вважають, що порівняно низькі ціни завжди відповідають низькій (а також сумнівній) якості товару, підкріплюючи свою думку міркуваннями такого роду: «Ми думаємо, що це неякісна річ».

Узагальнюючи наведені й багато інших спостережень за технікою продажів за кордоном, можна сказати, що своєрідна релевантна функція залежності платоспроможного купівельного попиту від продажних цін з обов’язковим включенням психологіч­ної складової є цілком надійною базою для обґрунтування фірмою орієнтованої на попит власної політики цін.


6.4. Цінова еластичність попиту.
За допомогою характеристик цінової еластичності попиту вимірюється кількісна, а іноді й якісна, реакція покупців на зміну ціни (вартісна чутливість). Але саме продавця професійно цікавить питання, як змінюється купівельний попит на визначений товар за підвищення чи зниження продажних цін.

Для визначення міри чутливості попиту на товари до змін у ціні використовується поняття цінової еластичності попиту. Вона визначається відношенням зміни величини попиту (у відсотках) до зміни цін (у відсотках).

. (1)

 

Кількісно еластичність може бути описана в такий спосіб. Коли відсоткове зниження ціни викликає таке ж відсоткове збільшення обсягів продажу товару, має місце еластичний попит, тобто еластичність попиту чисельно більша за одиницю (наприклад, попит на споживчі товари тривалого користування).

У зв’язку з тим, що попит зменшується в міру зростання цін, еластичність вимірюється від’ємними величинами. Втім, для спрощення розрахунків еластичність найчастіше визначають у додатних числах. Якщо ж відсоткове зниження ціни в точності компенсується відповідним відсотковим зростанням обсягів продажу товару, то спостерігається одинична еластичність попиту, тобто еластичність попиту чисельно дорівнює одиниці.
І, нарешті, якщо зниження ціни викликає дуже незначне зростання обсягів продажу, заведено говорити про нееластичний попит, тобто еластичність попиту менша за одиницю. Такі товари називаються товарами низькоеластичного попиту (наприклад, споживання хліба змінюватиметься незначно навіть за істотної зміни його ціни). Але загальним правилом є таке: чим виразніше виявлено ступінь індивідуалізації товару (диференціація споживацької цінності або вузька вибірковість реклами), тим у менших діапазонах змінюється цінова еластичність попиту на даний товар (рис. 6.10).



Рис. 6.10. Граничні значення цінової еластичності

 

Якщо продавець зацікавлений у реалізації власне фізичного обсягу товарної маси, призначеної для збуту, менше ніж у зміні вартості роздрібного товарообігу, пов’язаного з варіацією продажних цін на ринку, то варто зробити аналіз цінової еластичності попиту, що пов’язав би зміну цін, еластичність попиту по позиціях товарного асортименту і розвиток товарообігу.

Взагалі, у практиці маркетингової діяльності попит вважається високоеластичним, якщо за зміни ціни на 1% він змінюється більш як на 1%. Попит швидше за все будееластичним, якщо:

· товару немає або майже немає заміни або відсутні конкуренти;

· покупці не відразу помічають підвищення цін;

· покупці повільно змінюють свої купівельні навички і не поспішають з пошуком дешевших товарів;

· покупці вважають, що підвищена ціна виправдана підвищеною якістю товару, і т. п.

Якщо попит еластичний, продавцям є сенс знижувати ціну допоки немає непропорційного зростання витрат з виробництва і збуту продукції. Знижена ціна принесе більший обсяг загального прибутку (рис.6.11).


 

Рис. 6.11. Криві попиту:

 

Д1 — відносно еластичний попит;
Д2 — відносно нееластичний попит;
Д3 — абсолютно нееластичний попит;
Д4 — абсолютно еластичний попит

 

Нееластичний попитспостерігається тоді, коли коефіцієнт цінової еластичності менший за одиницю. У цій ситуації зміни в ціні не викликають різких коливань у кількості проданого товару. При цьому можна помітити тенденцію, за якої збільшення цін веде до збільшення обсягів продажу, і навпаки. Нееластичність попиту спостерігається за таких обставин:

· товар має достатній ступінь новизни, відсутні ідентичні товари;

· товар припався до смаку певній категорії покупців, знайшов свій сегмент;

· зміна цін не така вже й помітна для споживача;

· підвищення ціни виправдовується зміною на краще якісних характеристик продукту;

· зміни в ціні можуть обумовлюватися змінами в економіці (наприклад, інфляційними процесами);

· за надзвичайних обставин.

Значення коефіцієнта цінової еластичності може змінюватися від нуля до нескінченності. Якщо цей показник дорівнює нулю, то попит не змінюється за будь-якої ціни (абсолютно нееластичний попит). До товарів такої категорії може бути віднесений, наприклад, інсулін. Для хворих на діабет ціна на цей продукт не має значення, оскільки для них він є життєво необхідним. Якщо значення коефіцієнта еластичності прямує до нескінченності, то навіть незначне збільшення ціни може призвести до зникнення будь-якого попиту.

У випадку, коли Ец дорівнює одиниці, попит вважається унітарним. У цьому разі ступені змін попиту і ціни збігаються. Для характеристики досліджуваного попиту на товар залежно від зміни ціни на цей товар і доходу споживача необхідно врахувати те, що коефіцієнти еластичності зазвичай є різними для короткострокового і довгострокового періоду. При цьому попит на окремі групи товарів неоднаковий, з різною еластичністю реагує на зміну ціни. Для багатьох товарів попит на товар тим еластичніший, чим довший період часу для прийняття рішення, точніше, попит більш еластичний від ціни для довготривалого періоду, ніж для короткострокового. Це має місце тоді, коли адаптація періоду потребує часу. Наприклад, зростання цін на паливо може одразу і вплинути на економію його і відбитися на попиті тільки після заміни або переобладнання паливопереробної апаратури. На інші товари попит може бути більш еластичним для короткострокового, ніж для довгострокового періоду. Так, підвищення цін на товари довгого користування може різкіше вплинути на їх придбання в короткостроковий період, але потім діючий парк цих товарів потребуватиме заміни, і тоді вплив цін на попит буде м’якішим.
Існування різного рівня попиту на продукцію визначає і зміна ціни в умовах ринку. Причому на певних етапах життєвого циклу товару ціна може бути меншою за витрати на виробництво продукції.

Цінову еластичність поділяють на загальнута індивідуальну. Перша характеризує ринок загалом, другу пов’язують з конкретним товаром. Висока еластичність попиту притаманна більшості товарів на споживчому ринку. Менш еластичним є попит на товари виробничого призначення, особливо на сировину, паливні ресурси. Для товарів з високою ціновою еластичністю прийнятнішими є методи цінової конкуренції. Для товарів, у яких низька цінова еластичність, доцільно використовуватиметоди нецінової конкуренції. За цінової конкуренції продавці впливають на попит головним чином через зміни в ціні. Це досить гнучкий інструмент маркетингу. Водночас такий метод може призвести до так званих «цінових війн», під час яких конкуруючі фірми прагнуть встановити якнайменші ціни для залучення споживачів. Унаслідок цього прибуток знижується до мінімуму, хтось з конкурентів, не витримуючи боротьби, полишає ринок, стає банкрутом. Захисну позицію тут може зайняти уряд, відповідним чином регулюючи підприємницьку діяльність.
Ключовими факторами успіху заведено називати ті, що випливають з вимог ринку і можуть дати фірмі переваги над її конкурентами. Таким фактором, наприклад, може бути «економічна ніша», тобто потреби, не до кінця задоволені існуючими виробниками, які можна задовольнити запропонованим товаром або, що буває частіше, заради яких слід розробляти зовсім новий товар. Політика нецінової конкуренції (нееластичний попит) орієнтує фірми на збільшення товарного збуту, на визначену ціну або продаж з наголосом на високу якість нової продукції за більш високими цінами. У такий спосіб зв’язок між зміною продажних цін і купівельним попитом може бути показаний простими співвідношеннями

(табл. 6.1 і 6.2).

 

Таблиця 6.1.Характеристика цінової еластичності попиту

Спрямованість зміни цін Характер попиту Ej (рj)**
еластичний попит Ej (рj) > 1 нееластичний попит 0 < Ej (pj) < 1
Підвищення* Зниження обсягів продажу Зростання товарообігу
Зниження* Зростання товарообігу Зниження обсягів продажу

· У межах збереження лінійності функції попиту, тобто приблизно ± 33% зміни від вихідного рівня причинного фактора. ** Тут — коефіцієнт прямої еластичності попиту від ціни в абсолютному вираженні.

Таблиця6.2. Реакція покупців на зміну цін.

Значення Ed Визначення еластичності попиту Реакція покупців
якісне кількісне за зниження ціни за збільшення ціни
Ed > 1 Елас- тичний Відсоткова зміна кількості товару перевищує відсоткову зміну ціни Значно збільшують обсяг закупівель. Зростання попиту швидше за зниження ціни Значно знижують обсяг закупівель. Зниження попиту швидше за збільшення ціни
Ed = 1 Одинична еластичність Відсоткова зміна величини попиту на товар дорівнює відсотковій зміні ціни Зростання попиту прямо пропорційне зниженню ціни Зниження попиту прямо пропорційне зростанню ціни
Ed < 1 Неелас- тичний Відсоткова зміна величини попиту на товар менша за відсоткову зміну ціни Зростання попиту повільніше за зниження ціни Зниження попиту повільніше за зростання ціни

На рівень еластичності попиту впливають такі фактори:

· кількість і присутність замінників товару. Якщо споживач уважає, що існує безліч аналогічних товарів і послуг, з яких можна зробити вибір, то попит, імовірно, буде високоеластичним щодо ціни. Це означає, що у випадку підвищення цін на товар покупці звернуться до доступнішого за ціною замінника. Зниження цін збільшить реалізацію товарів, відверне покупців від конкурентів чи змусить їх зробити покупку;

· важливість і невідкладність потреби, що задовольняється товаром;

· наявність у товару необхідних для його використання доповнень;

· кількість споживаного товару;

· рівень грошових доходів і витрат споживачів;

· наявність конкурентів;

· використання підприємством заходів щодо стимулювання збуту;

· цінова еластичність залежить також від фактора часу. Попит на товар у тривалому періоді більш еластичний, ніж у короткому; у короткому ж інтервалі часу попит залежно від ціни більш істот­ний, ніж у точці (мить часу).

З позицій маркетингу необхідно враховувати ще низку обставин. Так, прихильність до тієї чи іншої торгової марки створює нееластичний попит, оскільки споживачі розглядають ту чи іншу марку товару як відмітну і можуть не погоджуватися із заміною. Крім того, ціна має неоднакову значимість для різних сегментів ринку, оскільки не всі споживачі однаково сприймають її. Залежно від орієнтації купівель споживачі поділяються на такі типи:

· ощадливі покупці, що мають високу чутливість до цін, якості та асортименту товарів;

· персоніфіковані покупці, що приділяють менше уваги цінам і чутливіше реагують на «образ» товару, обслуговування та ставлення до себе продавця;

· етичні покупці, готові пожертвувати низькими цінами і широтою асортименту заради підтримки невеликих фірм;

· апатичні покупці, що приділяють основну увагу зручності, комфорту незалежно від цін.

Дослідження також підтверджують, що не всі покупці розглядають ціну як вирішальний фактор для здійснення покупок. Одні дослідники відзначають, що зростання реклами знижує чутливість до цін. Інші висновують, що уявлення покупців про низькі та високі ціни дуже суб’єктивні. Наприклад, покупець, залежно від своїх уявлень, може, з одного боку, вважати, що низька ціна — ознака вдалої покупки або характеристика низької якості, а з іншого - що висока ціна говорить про відповідний статус товару або є невідповідною його цінності.
Еластичність попиту багато в чому залежить від поінформованості покупців про ціни, що є недосконалим критерієм їх еластичності. У тих випадках, коли поінформованість покупців щодо ринкових цін є досить високою, підприємство повинне діяти дуже обережно для того, щоб ціни на його товари не виявилися неконкурентоспроможними. Якщо ж поінформованість про ціни досить низька, то фірма значною мірою вільна у своїх діях, що стосуються підвищення і зниження цін. За таких ситуацій зміна цін не може не залишитися без наслідків. Тому підприємства, що мають намір знижувати ціни, намагаються збільшити ступінь поінформованості покупців щодо них для того, щоб мати можливість залишити позаду конкурентів.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Маркетингова цінова політика

Полтавський національний технічний університет... імені Юрія Кондратюка... Кафедра маркетингу...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Психологічне сприйняття ціни.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Концепції ціноутворення в економічній теорії.
Концепції ціноутворення можливо розділити на три групи: a) витратну; b) маржиналістську; c) неокласичного синтезу. 1. Витратна концепція базується на трудовій те

Концепція ціноутворення в теорії маркетингу.
Концепції ціноутворення економічної теорії складають підґрунтя ціноутворення в теорії маркетингу. При цьому, ціноутворення як складова маркетингової діяльності та елемент комплексу маркетингу, набу

Принципи, види ціноутворення та функції ціни.
Ціна є чинником формування відносин між продавцями і покупцями, коли за рахунок її зміни продавці намагаються утримати наявних чи залучити нових покупців. Необхідно розрізняти принципи та види ціно

Склад і структура ціни.
Основними елементами ціни є собівартість, прибуток, податки. Собівартість - це витрати на одиницю товару в грошовому виразі. Прибуток

Класифікація цін.
Як показано в табл.2.1, ціни можна класифікувати за десятьма ознаками. Таблиця 2.1. Класифікація цін Ознака Вид цін

Порядок відшкодування транспортних видатків (ціни Інкотермс).
В 1936 році Міжнародна торговельна палата розробила визначення торговельних термінів - "Інкотермс 1936". Пізніше, в 1953, 1967, 1976, 1980, 1990, 2000 роках у документ вносилися виправлен

Види знижок.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Встановлення ціни - це рішення, яке залежить від обраної маркетингової стратегії цін

Основні чинники маркетингового ціноутворення.
Виділяють п'ять основних чинників ціноутворення: 1. мета маркетингової політики ціноутворення; 2.витрати; 3. попит; 4. ціни конкурентів; 5. методи ціноу

Витратні методи.
Перш, ніж розглядати витратні методи доцільно розглянути класифікацію методів ціноутворення (рис. 4.1). Методи ціноутворення можуть бути класифіковані на три групи: 1) витр

Ринкові методи.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Ціну розраховують орієнтуючись на попит, рівень конкуренції, сприйняту цінність товару. Витратна конц

Перша група - методи з орієнтацією на покупців.
Перша підгрупа - методи на основі сприйняття цінності товару. Розрахунок ціни базується на врахуванні думок покупців. С точки зору покупця, товар - це сукупність вигод від його використанн

Нормативно-параметричні методи.
Використовують при ціноутворенні нових товарів, які розширяють існуючий параметричний ряд конструктивно аналогічних виробів, одного призначення, але з кращими техніко-економічними параметрами. Розр

Методи непрямого маркетингового ціноутворення.
До методів непрямого ціноутворення відносять маркетингову політику: торгівельного кредитування, кондицій, а також знижок. Усі вони мають на меті заохотити споживача до контактів з фірмою, до придба

Метод найменших квадратів і оцінка кривої попиту.
Цінова політика значною мірою залежить від попиту, який формується як сума індивідуальних попитів. В свою чергу, індивідуальні обсяги попиту залежать від доходів, уподобань покупців та рівня цін. О

Похідна і оцінка еластичності попиту від ціни.
В попередніх розділах вже йшлося про різні визначення цінової еластичності попиту. Існує також математичне визначення еластичності функції (у) за змінною (х).

Ціновий аналіз.
Споживачі товарів впливають на прийняття підприємством рішень щодо цін. Тому для правильного встановлення цін, вибору ефективної цінової стратегії необхідно, насамперед, добре розуміти зв’я­зок між

Вплив витрат на ціни.
Іншими важливими для формування вартості продукту величинами є розмір витрат та їх структура (в частині постійних і змінних витрат). Якщо підприємство не одержує яких-небудь субсидій / субвенцій і

Загальні цілі цінових стратегій.
Кожний товар має свою ціну, проте не кожна компанія може самостійно встановити ціни, за якими вона хотіла б реалізувати свої товари. Якщо товари не диференційовані і на ринку присутня велика кількі

Гнучкі цінові стратегії.
У більшості випадків фірма використовує не єдину ціну, а набір цін для різних ринкових ситуацій. Ціни вважають гнучкими, коли той самий товар продається різним покупцям за різними цінами. Такий під

Стратегії зниження ціни.
Зниження ціни з метою стимулювання попиту має сенс лише за умов розширюваного глобального попиту. В іншому випадку, якщо фірма знизить ціну, а всі інші відразу ж наслідуватимуть її, прибуток кожної

Стратегії підвищення ціни.
Рішення про підвищення ціни є надзвичайно важливим. Фірма, яка на це зважується, має бути впевнена в готовності конкурентів наслідувати її. У загальному випадку ступінь цієї готовності залежить від

Цінове лідерство.
Стратегія цінового лідерства переважає на ринках олігополії. Одна з фірм в силу свого розміру чи становища на ринку стає природним лідером. Цей лідер приймає цінові рішення, а всі інші фірми, прису

Цінові стратегії для нових товарів.
Утановлення ціни на новий товар — проблема тим складніша, чим вона оригінальніша, тобто чим складніше порівняти товар з іншими товарами. Початкова ціна, відповідно, має фундаментальне значення і вп

Установлення ціни в рамках «товарної лінії».
Стратегічний маркетинг сприяв прийняттю стратегії сегментації і диверсифікації, що привело до зростання числа товарів, які пропонуються однією фірмою чи під однією маркою. Так практика посилила вза

Цінова стратегія для гами товарів.
За наявності взаємозамінних товарів ціна кожного з них призначається таким чином, щоб максиматизувати прибуток по всій гамі, а не по кожному товару. При цьому цінова політика для доповняльних товар

Ціноутворення в міжнародному маркетингу.
Проблеми ціноутворення на закордонних ринках такі ж, як і на вітчизняних. Необхідно послідовно врахувати витрати, цінову чутливість покупців і поведінку конкурентів. Розглянемо основні цінові рішен

Попереднє оцінювання цінових стратегій підприємств.
Розроблення та оцінювання стратегії підприємства з ціноутворення в умовах ринкової економіки — надзвичайно складний процес, що потребує комплексного аналізу й прийняття відповідальних рішень.

Сутність ризику.
Поняття «ризик» у літературі трактується неоднозначно. В результаті дискусій в економічній науці склалися дві теорії ризику: класична та неокласична. Згідно з класичною теорією, відомішими

Роль оцінювання ризику рішень, що приймаються за ціноутворення.
Підприємництво в ринковій економіці завжди стикається з невизначеністю в оцінці кон’юнктури і перспективи ринку. Підприємець, якому потрібно прийняти практичне рішення про розміри виробництва, не м

Економіко-математичне моделювання ризику.
У разі розроблення цінової стратегії припускається, що значення факторів середовища маркетингу рівні певним прогнозованим значенням, але взагалі це є помилковим припущенням. Як ві­домо, ринкове сер

Ризик у визначенні цін і страхування цін.
Установлення ціни на продукцію, що виробляється фірмою, як правило, пов’язане з певним ступенем ризику. З чималою часткою ризику пов’язане й визначення цін на виробничі ресурси (сировина, матеріали

Оцінювання інфляційного очікування.
В умовах інфляції цінова стратегія підприємства не може мати досить надійне обґрунтування без оцінювання інфляційного сподівання, або без обґрунтованого, зваженого прогнозу зміни цін на його продук

Загальні питання регулювання цін.
Економіці змішаного типу притаманний такий вид управління, за якого держава створює ефективну систему регулювання економіки, не порушуючи при цьому механізмів ринкового саморегулювання. Складовими

Законодавче регулювання процесів ціноутворення в Україні.
На теперішній час в Україні існує певна система впливу на процеси ціноутворення. Ця система, з одного боку, обмежує підприємства у визначенні ціни, а з іншого — створює більш-менш справедливі умови

Регулювання цін у промислово розвинених країнах.
Вивчення досвіду з ціноутворення та регулювання цін промислово розвинених країн дає змогу зрозуміти закономірності і тенденції цих процесів, що сприяє формуванню цінового механізму в Україні в пері

Монокритеріальні методи формування ціни бренда.
Бренд - це відома торговельна марка, яка має постійно високу лояльність покупців, за рахунок чого формується додатковий прибуток. Відмінності бренда від торговельної марки

Мультикритеріальні методи формування ціни бренда.
  google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Мультикритеріальні методи базуються на використанні кількісних і якісних показників п

Список використаної літератури.
Ансофф И. Стратегическое управление. — М.: Экономика, 1998. Болт Г. Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. — М.: Экономика, 1993.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги