Дефектація ротора розібраного асинхронного двигуна


При визначенні технічного стану короткозамкнених обмоток ротора після розбирання двигуна найширше застосовують різні способи і прилади, засновані на принципі трансформації струму за допомогою накладних електромагнітів, один з яких (індуктор 1) живиться змінним струмом і наводить в стержнях обмотки ротора 2 струм, а з іншого (датчика 3) знімається ЕРС-сигнал про стан стержнів (рис. 15.5). Ротор повільно обертається на опорах 4 від окремого двигуна з редуктором. Сигнал подається на осцилограф 5 або через підсилювач на релейну схему.

На екрані осцилографа з'являються криві, кількість яких відповідає кількості стержнів ротора, що забезпечується синхронізуючим датчиком 6 і немагнітним диском 7 з магнітом′яким сегментом 8. Низькі амплітуди кривих на екрані осцилографа відповідають дефектним стержням обмотки ротора.

Інший варіант подібного методу реалізований в резонансному дефектоскопі ДР-1. Ротор 1 розміщується вертикально в центрах 2 і обертається від окремого двигуна (рис. 15.6). Поблизу зовнішньої поверхні ротора розташовується датчик 3, довжина якого приблизно дорівнює довжині сердечника ротора. Система постійних магнітів 4 датчики збуджує в стержнях ротора індукційні струми, що створюють вторинне магнітне поле. Воно уловлюється вимірювальною обмоткою 5, сигнал з якої надходить на осцилограф 7 через блок 6, в якому за допомогою резонансу виділяються імпульси напруги, що створюється окремими стержнями. Сюди ж від блоку 8 подається противосигнал для гасіння особливо сильного наведення від промислового струму. Використання дефектоскопа ДР- 1 дає хороший ефект при масовій дефектації великого числа однотипних роторів.