рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні питання охорони праці та правове регулювання.

Загальні питання охорони праці та правове регулювання. - раздел Философия, Загальні питання охорони праці та правове регулювання 1. Дисципліна „Охорона Праці” Та Ії Задачи. Охорона Праці – Ц...

1. ДИСЦИПЛІНА „ОХОРОНА ПРАЦІ” ТА ІЇ ЗАДАЧИ.

Охорона праці – це система правових, соціально – економічних, організаційно – технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереже6ння здоров’я та працездатності людини в процесі праці.

Основна задача охорони праці – створення таких умов праці , яки сприяють підвищенню продуктивності праці , запобіганню професійних захворювань, виробничого травматизму та аваріям.

 

2.ОХОРОНА ПРАЦІ ЯК СУСПІЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЧИННИК І ГАЛУЗЬ НАУКИ.

Коли люди гинуть на війні або вмирають від невиліковних хвороб, з цим злом хоча і важко примиритись , однак його неминучість ще можна зрозуміти. Коли ж у мирний час у звичайній повсякденній праці люди отримують каліцтва, від яких стають інвалідами або вмирають, якщо це трапляється з сотнями, тисячами здорових людей найчастіше молодого і середнього віку, то подібне явище сприймається не тільки трагічно ,воно просто не вкладається у свідомість.

Людство впоралося з епідеміями чуми, віспи, холери та інших хвороб, знайшло способи боротьби з багатьма захворюваннями, шукає шляхи продовження життя, стримування війн, але дотепер не навчилося надійно захищати людину, ії здоров’я в процесі повсякденної праці. Міжнародна статистика свідчить, що в наш час травматизм може бути прирівняний до епідемії. Так, за даними Всесвітньої організації охорони праці смертність від нещасних випадків на сьогодні займає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань, причому переважно гинуть працездатні люди віком до 40 років (30 – 35%).

Тому розуміло, що охорона праці відіграє важливу роль, як суспільний чинник, скільки, якими б вагомими не були трудові здобутки, вони не можуть компенсувати людині втраченого здоров’я , а тим більше життя – те і інше дається лише один раз. Необхідно пам’ятати , що через нещасні випадки та аварії гинуть на виробництві не просто робітники та службовці, на підготовку яких держава витратила значні кошти, а перш за все люди – годувальники сімей, батьки та матері дітей.

Окрім соціального, охорона праці має, безперечно, важливе економічне значення це і висока продуктивність праці, зниження витрат на оплату лікарняних, компенсацій за важкі та шкідливі умови праці тощо. За розрахунками наслідки нещасних випадків коштують у 10 разів дорожче, ніж вартість заходів щодо їх попередження.

Економічні витрати, пов’язані з нещасними випадками, складають 1% світового валового національного продукту. На ці кошти, орієнтовно, можна забезпечити харчування протягом року близько 75 млн. людей.

 

3.ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Питання щодо забезпечення безпечних умов праці завжди супроводжували розвиток цивілізації людства.

Умови праці розглядалися в працях Аріситиеля (387-322 рр. до н.е.), Гіппократа (400-377 рр. до нашої ери). Ще за 379 років до нашої ери Гіппократ звернув увагу на шкідливий вплив шилу на організм рудокопів, який утворюється при видобуванні руди.

Лікарі епохи Відродження (Агрікола, Парацельс) докладно описали важки умови праці, якими вирізнялися гірничорудні та металургійні підприємства того часу. У 1700 р. Вийшла книга Бернардино Рамацині „Роздуми про хвороби ремісників”, в котрій були детально розглянуті питання гігієни праці і патологічних змін, що виникають в осіб різних професій.

М.В. Ломоносов (1711-1765 рр.) написав основоположні праці про безпеку в гірництві.

Питання гігієни праці були висвітлені Ф. Ф. Ерисманом (1842—1915 рр) в його книзі „Професійна гігієна фізичної та розумової праці” (1877 р.).

Значний вклад у розвиток гігієни праці вніс І. М. Сєченов (Ї829—1906рр.), який у своїй праці „Нарис робочих рухів людини” (1907 р.) науково обґрунтував цілу низку питань щодо ролі центральної нервової системи та органів чуття людини в процесі праці.

Багато робили для наукового вивчення і вдосконалення гігієни та безпеки праці в умовах інтенсивного розвитку промисловості вчені Д. П. Нікольський (1855—1918 рр.), О. О. Прес (1857—1930 рр.), В. О. Левицький (1867-1918 рр.).

Науково-технічний прогрес вносить принципові нововведення у всі сфери сучасного матеріального виробництва, при цьому докорінним чином змінюються знаряддя та предмети праці, методи обробки інформацій, що в свою чергу змінює умови праці.

В Україні питаннями подальшого вдосконалення охорони праці сучасних умовах, проведенням фундаментальних та прикладних наукових досліджень а вищеназваних питань займаються: Національний науково-дослідний інститут (НДІ) охорони праці , Державний НДЇ техніки безпеки хімічних виробництв, Інститут медицини праці, Український НДІ пожежної безпеки, галузеві НДЇ, проектно-конструкторські установи, навчальні заклади.

 

4. СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ТА ІНШИХ КРАЇНАХ.

За статистичними даними МОП кількість нещасна випадків на виробництві останнім часом зросла і становить 125 млн. чол. щорічно, з них близько 220 тис. гине.

Статистичні дані свідчать , що :

- кожні 3 хвилини внаслідок виробничої травми чи професійного захворювання в світі помирає одна людина.

-в Україні внаслідок травм кожні 5 годин помирає одна людина.

-в Україні кожні 8 хвилин травмується одна людина.

- кожної секунди в світі на виробництві травмується 4 особи.

- кожного місяця в світі на роботі травмується така кількість людей, яка дорівнює населенню Парижа.

Міжнародне бюро праці встановило, що в середньому на 100000 працюючих щорічно припадає приблизно 6 нещасних випадків зі смертельними наслідками. В Україні цей показник майже в двічі більший ( 11 загиблих на 100000 працюючих ) і найвищий серед країн СНД.

Велика кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками пояснюється п’ятьма основними причинами: незадовільною підготовкою робітників з питань охорони праці; відсутністю належного контролю за станом безпеки на робочих місцях та виконанням встановлених норм; недостатнім забезпеченням працюючих засобами індивідуального захисту; повільним впровадженням засобів та приладів колективної безпеки на підприємствах
; спрацьованістю засобів виробництва.

Витрати , повязані з нещасними випадками складають значну суму . Так кожен випадок виробничого травматизму в індустріальній державі (наприклад, європейській ) обходиться приблизно в 500-1000 швейцарських франків на день.

Збереження життя і здоров’я людини не тільки на виробництві, але й за його межами набуває особливого значення з огляду на соціально-економічні та демографічні аспекти сучасного розвитку нашої держави. Тільки за 10 років кількість населення України зменшилося на 3000000 чоловік.

Найбільше смертельних випадків на 1000 жителів зареєстровано в Дніпропетровській (1,69), Донецькій (1,67), Запорізькій (1,66) та ін.

 

5.СИСТЕМА СТАНДАРТІВ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ.

Система стандартів безпеки праці (ССБП) – комплекс взаємопов’язаних стандартів спрямованих на забезпечення безпеки праці , збереження здоров’я та працездатності людини у процесі праці.

 

Підсистеми стандартів ССБП :

0. – організаційно-методичні стандарти збудування систем.

1. – державні стандарти з видів небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

2. – стандарти вимог безпеки до виробничого обладнання.

3. – стандарти вимог безпеки до виробничних процесів.

4. – стандарти вимог безпеки до засобів захисту працюючих.

5. – резерв.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Загальні питання охорони праці та правове регулювання

Вид та частота струму... Тривалість проходження струму через організм істотно впливає на наслідок... Шлях протікання струму через людину...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні питання охорони праці та правове регулювання.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ДГСТ 12. Х. ХХХ. ХХ.
де ДГСТ – Державний галузевий стандарт. 12 - шифр ССБП Х - номер підсистеми. ХХХ - порядковий номер. ХХ - рік прийняття.   6. ОСНОВНІ ТЕРМ

Quot;Звичайне" розслідування
Потерпілий (у випадку незначної травми) чи працівник, що виявив нещасний випадок, чи його свідок повинний повідомити безпосереднього керівника робіт або інша уповноважена особа підприємства. Розумі

Спеціальне розслідування нещасних випадків
Спеціальному розслідуванню підлягають: * нещасні випадки із смертельними наслідками; * групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівникам

ОЧИСНИХ РОБІТ
  1. СКЛАДАННЯ ТА ЗМІСТ ПАСПОРТА ВИЇМКОВОЇ ДІЛЬНИЦІ   Виймання вугілля в очисних вибоях повинно здійснюватися відповідно до паспорта виїмкової дільниці із засто

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВЕДЕННІ ВИБУХОВИХ РОБІТ.
1.КЛАСИФІКАЦІЯ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН Таблица 4 Клас ВР   Вид ВР і умови застосування Колір відмітної смуги чи оболонок патро

ПРОВІТРЮВАННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ТА ПИЛОГАЗОВИЙ РЕЖИМ.
  1. ГОЛОВНІ СКЛАДОВІ ШАХТНОГО ТА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ. У результаті виконання виробничих процесів у гірничих виробках шахт утворюється характерне повітряне середовище, що на

Уміст водню в зарядних камерах не повинен перевищувати 0,5%.
Перед допуском людей у виробку після підривних робіт уміст шкідливих газів, не повинен перевищувати 0,008% за об’ємом у перерахунку на умовний оксид

ЗАХОДИ безпеки на рудниковому транспорті та підйомі
1. Заходи безпеки при пересуванні людей по гірничим виробкам. Безпечне пересування людей по горизонтальних і похилих виробках забезпечується перш за все пристроєм проходів шириною не менше

ЗАСОБИ безпеки при експлуатації електрообладнання.
  1.Електричний травматизм та дія електричного струму на організм людини. Електротравма — це травма, викликана дією електричного струму або електричної дуги. Електротр

Навколишнє середовище.
  5. Система заходів з попередженням ураження електричним стру­мом. 1. Застосування устаткування в рудниковому виконанні. Область і умови його застосування повинні відповідат

Промислова санітарія.
  1.Санітарно – гігієнічне забезпечення робітників. На кожній шахті повинен здійснюватися комплекс технічних та санітарно-гігієнічних заходів, що забезпечують нормальні умови

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги