Завдання адміністрування даних.

Адміністрування даних - Керування інформаційними ресурсами, включаючи планування бази даних, розробку й впровадження стандартів, визначення обмежень і процедур, а також концептуальне й логічне проектування баз даних.

Адміністратор Бази Даних (АБД) відповідає за корпоративні інформаційні ресурси, включаючи й некомп'ютеризовані дані. На практиці це часто пов'язане з керуванням даними, які є спільно використовуваним ресурсом для різних користувачів і прикладних програм даної організації. Основний обов'язок АБД складається в спостереженні за тим, щоб застосування технологій баз даних продовжувало відповідати корпоративним цілям.

У цей час при обмірковуванні стратегії планування інформаційної системи все більший акцент робиться на важливості АБД. Організації все в більшому й більшому ступені схильні приділяти увагу значенню даних, використовуваній або зібраних у їхній інформаційній системі, як засобу досягнення більше високої конкурентноздатності.

АБД в усі більшій мері повинен розуміти ідеологію розвитку не тільки інформаційних систем, але й бізнесів-процесів, і відігравати ключову роль у розробці стратегії розвитку інформаційної системи, підтримуючи її відповідність діловим стратегіям організації.

Нижче перераховані основні завдання адміністрування даних:

1. Вибір підходящих інструментів розробки.

2. Допомога в розробці корпоративних стратегій побудови інформаційної системи, розвитку інформаційних технологій і бізнес - стратегій.

3. Попередня оцінка осуществимости й планування процесу створення бази даних.

4. Розробка корпоративної моделі даних.

5. Визначення вимог організації до використовуваних даних.

6. Визначення стандартів збору даних і вибір формату їхнього подання.

7. Оцінка обсягів даних й імовірності їхнього росту,

8. Визначення способів й інтенсивності використання даних.

9. Визначення правил доступу до даних і мер безпеки, що відповідають правовим нормам і внутрішнім вимогам організації.

10. Концептуальне й логічне проектування бази даних.

11. Взаємодія з АБД і розроблювачами додатків з метою забезпечення відповідності створюваних додатків всім існуючим вимогам.

12. Навчання користувачів - вивчення існуючих стандартів обробки даних й юридичної відповідальності за їхнє некоректне застосування.

13. Постійна модернізація використовуваних інформаційних систем і технологій у міру розвитку бізнесів-процесів.

14.Забезпечення повноти всієї необхідної документації, включаючи корпоративну модель, стандарти, обмеження, процедури, використання словника даних, а також елементи керування роботою кінцевих користувачів.

15. Підтримка словника дані організації.

16. Взаємодія з кінцевими користувачами для визначення нових вимог і дозволу проблем, пов'язаних з доступом до даних і недостатньою продуктивністю їхньої обробки.