рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Стимулювання і мотивація ефективності праці працівників

Стимулювання і мотивація ефективності праці працівників - раздел Философия, Розділ 1. Кризи і стійкість підприємств   Найважливішою Умовою Досягнення Значного Кадрового Потенціалу...

 

Найважливішою умовою досягнення значного кадрового потенціалу організації є зацікавленість усіх категорій працівників у високій якості (ефективності) праці учасників. У зв'язку з цим виникає необхідність у вирішенні двох основних проблем: що розуміти під високою якістю праці, і якими засобами можна викликати зацікавленість працівника у високій якості праці.

Якість (ефективність) праці варто розглядати з погляду ступеня задоволення виробничою організацією динамічних вимог ринку, а також з погляду зусиль, що починаються організацією для задоволення цих вимог.

Висока якість праці кожного працівника повинна забезпечувати необхідне перевищення внеску його в дохід організації над витратами на оплату праці. Показники ефективності трудової діяльності повинні бути пов'язані із системою стимулювання, щоб забезпечити стійкий інтерес працівника в ефективності функціонування організації.

Друга проблема — це засоби стимулювання високої якості (ефективності) праці Стимулювання — це система формування в працівників організації спонукальних мотивів до активної й ефективної трудової діяльності. Існує таке поняття як "мотиваційне поле" — економічне середовище, у якому протікають господарські процеси, що формує спонукальні мотиви до досягнення учасниками цих процесів того чи іншого рівня активності, що, в свою чергу, викликає відповідний рівень ефективності діяльності організації. Як і всяке поле, "мотиваційне поле" має визначеною "напруженість", тобто створювану цим полем силу впливу на учасників організації. Можна розділити умовно це поле на дві складові: зовнішня стосовно фірми і внутріфірмова.

Зовнішня складова впливає на ефективність ринкових трансакцій, виходячи з того, що договори, які укладаються між партнерами, (контракти) повинні бути вигідні всім сторонам, тобто в їхньому виконанні ці сторони зацікавлені. Напруженість зовнішньої складової "мотиваційного поля" залежить від законодавчого регулювання економічних процесів, що робить вигідними (чи невигідними) ті чи інші трансакції і створює той чи інший ступінь зацікавленості в їхньому здійсненні.

Внутрішня складова "мотиваційного поля", що, безумовно, залежить від зовнішніх факторів, переважно формується керівництвом фірми, яке застосовує стосовно своїх працівників як економічні, так і адміністративні спонукальні заходи впливу. Якщо на зовнішню складову поля фірма вплинути практично не може, то внутрішня складова формується керівництвом фірми з урахуванням діючого законодавства, що регламентує взаємини працівників, стимулювання працівників фірми — від її вищих керівників до конкретних виконавців окремих доручень.

Яким же чином економічна стратегія організації може вплинути на "напруженість" внутрішньої складової "мотиваційного поля"? Якщо економічна стратегія виробляє правила і прийоми досягнення стратегічних цілей, то система стимулювання повинна бути пов'язана з цими цілями. Це означає, насамперед, орієнтацію системи стимулів на пріоритет таких довгострокових цілей, як:

• посилення стратегічного потенціалу організації за рахунок формування додаткових інвестиційних ресурсів,

• пошук нових перспективних стратегічних зон господарювання,

• посилення зовнішньої і внутрішньої гнучкості виробничого апарату фірми,

• розвиток стратегічних маркетингових досліджень,

• реалізацію програм підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів;

• розвиток системи освоєння кваліфікованих працівників другої, а, можливо, і третьої суміжної спеціальності рівнозначної за кваліфікацією.

Орієнтація системи стимулів на пріоритет зазначених цілей означає, що дохід працівників, які визначають мету фірми, розробляють засоби досягнення й організують процес досягнення цих цілей, повинен бути поставлений у залежність від ефективності їхньої діяльності.

Стимули повинні бути пов'язані з ефективністю праці, для чого повинні розроблятися різні шкали величин стимулюючих впливів. Вибір тих чи інших стимулюючих впливів обумовлюється наявністю необхідних для реалізації стимулів матеріальних і грошових ресурсів.

Зробити систему оплати праці залежною від кількості проданого товару. Наприклад: співробітники, що трохи зарекомендували себе, одержують оклад і деякі пільги плюс відсоток із продажів, якщо продаж вищий за середній рівень за місяць. Інші — тільки відсоток і пільги. Величина відсотка залежить від місячної продуктивності працівника в порівнянні із середнім рівнем продажів на одну людину. При цьому переказ на оклад здійснюється не за бажанням начальника, а за строго обговореною схемою (наприклад, якщо чотири місяці людина показує результати вищі за середні). Це можливо тільки за умови, що споживачів продукції фірми досить багато. Якщо ж працівники займаються строго обмеженим колом споживачів, то, можливо, треба поліпшувати умови постачання продукції.

Має право на життя й інший підхід, пов'язаний з мотивацією працівників і самих менеджерів за кінцевим результатом виробничої діяльності і, що базується на відносинах управління.

Мотиваційний механізм системи управління, його життєздатність і ефективність визначається цілим комплексом вироблюваних ними спонукальних мотивів і стимулів до високої якості праці в досягненні цілей усього колективу й окремих його працівників при різних умовах розвитку виробництва, у тому числі і при виникненні кризових ситуацій.

Чим ефективніший організаційно-економічний механізм, чим сильніший його стимулюючий вплив на процес виробництва, тим з меншими витратами живої й упредметненої праці задовольняється ринковий попит [2].

Це можливо при такім управлінні виробництвом, яке в змозі забезпечити раціональність поєднання адміністративних і соціально-економічних стимулів. Ці стимули, з одного боку, повинні допускати самостійність виробничих одиниць у питаннях визначення цілей, вибору і реалізації засобів їхнього досягнення, а також економічну відповідальність за належну якість виробництва і ступінь досягнення кінцевої мети. З іншого боку, мотиваційний механізм і стимули повинні бути досить гнучкими і спрямовані на кожного працівника, службовця, менеджера.

При цих обставинах перед керівництвом стоїть завдання створити такі умови, у яких підлеглі, що працюють на успіх фірми, можуть без перешкод задовольняти свої потреби чи хоча б бути впевненими в можливості це зробити. Тому що, поки люди вважають, що вони одержують справедливу винагороду чи хоча б пов'язані з очікуваним ступенем задоволення своїх потреб, вони будуть відповідним чином трудитися. При цьому необхідно мати на увазі, що ефективна мотивація, прийнятна для всіх, в принципі неможлива, тому що людські цінності, потреби і чекання сугубо індивідуальні. Одному працівнику потрібні гроші, іншому — похвала, третьому — визнання, четвертому — самовираження і самоствердження, а п'ятому, нарешті, необхідно все перераховане й у великій кількості.

В даний час, коли переважна частина населення України знаходиться в тяжкому становищі, основним стимулом, все-таки, є матеріальний інтерес. Більше того, специфіка ситуації зараз така, що працююча людина навіть з мізерною зарплатою вигідно відрізняється від непрацюючої. Сам факт зайнятості людини знач-

ною мірою піднімає його престиж у власних очах і в очах непрацюючих. Таке економічно і соціально перекручене становище з мотивацією склалося в перехідний період фактично у всіх країнах СНД і довго продовжуватися, звичайно, не може.

Світовий досвід показує, що винагорода повинна бути прямо пов'язана з діяльністю, що приводить фірму до успіху. При цьому кожен працівник організації повинен явно і вчасно одержувати свою заздалегідь обумовлену частину загальної суми заробітку, пов'язану одночасно із суспільним визнанням. Однак всеосяжної, інтегрованої формули мотивації на усі випадки життя людство поки що не придумало.

Відомо, що організація як соціальна система являє собою споєну групу людей, об'єднану загальною поставленою метою, і складає унікальну характеристику цього єднання. Ця система формується за допомогою встановлення і розвитку зв'язків між окремими її елементами (людьми).

Зв'язки існують доти, поки існує причина, заради якої була створена система. З досягненням мети, якщо інших причин не виникає, зв'язки розриваються і ціле розпадається на окремі незалежні елементи. Надійність зв'язків між елементами будь-якої організації в значній мірі обумовлена відносинами управління. Ці відносини створюють можливість одній стороні виробляти управлінські команди, а іншій — забезпечувати готовність ці команди виконувати.

У сучасній системі підприємства найбільш актуальними стають відносини управління, що базуються на економічних відносинах. У менеджменті принциповими є два типи відносин: відносини, що виникають при поділі і кооперації праці в процесі спільної трудової діяльності асоційованих власників, і відносини наймання, що виникають між власниками і користувачами наявних засобів виробництва.

Зі сказаного випливає, "...що в умовах суспільної власності на засоби виробництва не управління повинне стимулювати появу у всіх учасників виробничого процесу зацікавленості у високих кінцевих результатах, а навпаки, зацікавленості в кінцевих результатах є основою можливості управління. І якщо цього нема, го причини відсутності варто шукати, в першу чергу, у відносинах власності" [4].

Справді, коли основу відносин управління складають відносини наймання, можливість здійснення управлінських команд і готовність їхнього виконання полягає у відчуженні користувача засобів виробництва від цих засобів, що. природно, позначається на ефективності в управлінні і результативності роботи організації в цілому.

Власник одержує можливість командувати в зв'язку з тим, що він, виступає в ролі хазяїна і наймача. Виробник готовий виконувати команди, тому що за умовами наймання він одержує винагороду. Таким чином здійснюється координація спільної діяльності для досягнення мети. Однак у кінцевому результаті зацікавлений тільки власник. Виробник за своєю природою слабко орієнтований на кінцевий результат і зацікавлений у ньому побічно, за допомогою управлінських команд.

Інакше кажучи, у більшості випадків ні менеджер, ні рядові виконавці, як наймані робітники, в більшості випадків не дуже зацікавлені в досягненні кінцевих результатів (успіху) справи, бізнесу, фірми, якщо єдиним засобом мотивації їхньої праці є гарантована заробітна плата.

Бажання управляти відбиває внутрішні потреби суб'єкта управління і виступає стосовно них засобом їхнього задоволення. Тому його управлінська діяльність набуває визначеного сенсу в залежності від мотивів і цілей керівництва. У випадку, коли мета менеджменту збігається з цілями суб'єкта управління, він орієнтований на найбільш ефективну роботу і ступінь досягнення його цілей повинен знаходитися в прямій залежності від ступеня досягнення цілей менеджменту.

Найбільшою мірою потреба в управлінні і високій зацікавленості в кінцевому результаті спостерігається в тому випадку, коли суб'єктом управління є власник — правий верхній квадрант №9 (рис. 5.4).

Якщо дане твердження важко заперечити, то розміщення інших категорій учасників виробництва за іншими квадрантами може носити дискусійний характер. Проте, дана матриця дає можливість зробити деякі висновки, що не залежать, на нашу думку, від коректності даної схеми. Спробуємо в цьому переконатися. На наведеному рисунку показані дев'ять взаємозалежних зон, що характеризують відношення управління. Наведені відносини базуються на умовах наймання і власності.

Зони 7, 8 і 9 з погляду управління нас будуть цікавити найменше. Тут все очевидно. Хоча, звичайно, правомірність розміщення і склад наведених категорій може бути до деякої міри й інший.

Рис. 5.4. Матриця управління за відносинами до цілей і власності

Варто виявити наявність (відсутність) зацікавленості в кінцевих цілях у повних власників. Суть у даному випадку не в цьому. Головне, на нашу думку, визначитися з тим, як, наскільки ефективні відносини управління в залежності від розташовуваної власності і кінцевих результатів роботи в середовищі керівників і працівників деякої фірми. Цілком зрозуміло, що в даному випадку складно вийти на якісь кількісні показники в ході асоціативних міркувань на деякім абстрагованому підприємстві. Це можна, в принципі, зробити і то приблизно, для конкретної організації за допомогою інтуїтивних методів, наприклад, експертизи.

Як видно з поданого рисунка, ефективність управління росте знизу нагору за зонами 1-3 і 4-6, причому в квадрантах №3 і №6 сприятливим чином можуть поєднуватися інтереси власності в суб'єкта управління чи його зацікавленість у кінцевих результатах за рахунок високого рівня мотивації при відносинах наймання. Тут необхідна гнучка і глибоко продумана система мотивації, здатна підтримувати зацікавленість керівника найманої праці в результатах своєї діяльності.

Для ситуацій у квадрантах №2 і №5, названих зоною сприяння ефективному управлінню, потрібно вирішувати питання про наймання керівника з гарною мотивацією праці. Необхідна про-

думана система бонусів і пільг, слід виявити можливість і необхідність підвищення кваліфікації керівників. При цьому не слід забувати і про гідну мотивацію інших категорій працівників, у тому числі і рядових виконавців.

Для зони, що складається з квадрантів №1 і №4 характерна нестійкість в управлінні на базі існуючих відносин власності і наймання. Висока ймовірність зниження ефективності управління. Це зона особливої уваги, для якої необхідна глибоко продумана система мотивування дій, у першу чергу, за допомогою заробітної плати. Можливо, зменшення частки власності в тих чи інших акціонерів шляхом викупу. Дуже бажаний періодичний аналіз професійної придатності менеджерів і можлива ротація кадрів усіх категорій з метою підтримки належної продуктивності праці.

Важливою стороною розглянутого питання є наявність у суб'єкта менеджменту реальних важелів впливу на об'єкт управління, за допомогою яких можна спонукати його виконувати управлінські команди.

У свою чергу, якщо об'єкт управління не є власником засобів виробництва, то його готовність виконувати управлінські команди пов'язані, в першу чергу, з тим, наскільки його потреби будуть задоволені в результаті виконання цих команд. У цьому випадку протиріччя між суб'єктом і об'єктом менеджменту можуть бути розв'язані механізмом мотивації з відображенням потреб суб'єкта й об'єкта управління.

Для того, щоб домагатися тривалих успіхів, механізм мотивації повинен бути спрямований на досягнення кінцевих цілей менеджменту і не слабшати в міру задоволення потреб функціонування системи. При цьому можуть бути наступні стратегії поведінки власника стосовно менеджера (див. рис 5 4)-

У першому варіанті (пунктирна стрілка спрямована в квадрант №6) кінцеву мету можна досягти з меншими витратами, але він більш небезпечний у майбутньому, тому що новий власник може серйозно впливати на політику фірми, аж до її ліквідації. При іншій стратегії (показано стрілкою з квадранта №4 у зону №3), варіант є більш витратним, але стратегічне управління залишається в руках тих же власників. Він більш раціональний, якщо власники впевнені у своєму професіоналізмі в перспективі.

Виникаючі протиріччя у відносинах управління на основі власності і наймання цілком можуть бути розв'язані. Перше: виконавець повинен бути повноправним розпорядником зробленої

продукції. Друге: повинна бути гідна винагорода за кінцевий результат з розподілом прибутку між членами колективу. І, нарешті, трудовий колектив повинен мати право розпоряджатися своєю власністю, інакше він не зможе ефективно домагатися кінцевих результатів при необхідності мобілізації всіх наявних у його розпорядженні ресурсів.

Особливий інтерес і певну складність являє собою мотиваційний механізм у неординарних ситуаціях, коли спостерігаються значні відхилення запланованого ходу виробництва від припустимого [5]. Це відбувається практично в будь-якій організації, коли надзвичайні (форс-мажорні) обставини, зовнішні чи внутрішні, приводять до зриву графіків і зобов'язань фірми і змушують керівництво приймати негайні рішення. У цих умовах необхідний перехід на ситуаційну антикризову схему управління.

Успіх чи невдача такого менеджменту, в першу чергу, визначається ступенем готовності керівника фірми до потенційних погроз і можливістю попередження їхнього кризового прояву на стратегічному рівні.

Розробка наведених підходів і методів концептуально повинна базуватися на можливості пристосування підприємств до тих умов, що створюються факторами зовнішнього середовища, а внутрісистемні керовані фактори повинні визначати як саму можливість адаптації фірми і системи управління, так і ефективність процесу цього пристосування. Більше того, внутрішні перемінні повинні найбільшою мірою протистояти зовнішнім впливам, перевищувати їх і, тим самим, підвищувати адаптаційну стійкість організації.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розділ 1. Кризи і стійкість підприємств

Господарському керівнику менеджеру необхідно вміти пе редбачати причини і джерела виникнення проблемних ситуацій і мати про запас заздалегідь... Головне завдання при реалізації комплексного системного підходу полягає в... Прогнозування проблемних ситуацій що виникають в орга нізаціях на всіх етапах їхнього функціонування дозволяє...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стимулювання і мотивація ефективності праці працівників

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальні поняття про кризу і кризові явища
Стабільний стан і криза виступають постійними антагонізмами в розвитку будь-якої системи. Це дві сторони однієї медалі, одне не може існувати без іншого, це свого роду закон єдності і боро

Причини виникнення кризи
Кризи відбивають не тільки протиріччя функціонування і розвитку, але можуть виникати й у самих процесах функціонування. Це можуть бути, наприклад, протиріччя між рівнем техніки і кваліфікацією перс

Види криз
Практика показує, що кризи неоднакові і за самою своєю суттю. Існують загальні і локальні кризи. Загальні кризи охоплюють соціально-економічну систему, локальні — тільки частину її. Це поділ криз з

Симптоми і розпізнавання криз
Небезпека кризи існує завжди, навіть коли її немає. Тому дуже важливо знати ознаки настання кризових ситуацій і оцінювати можливості їхнього розв'язання. Подолання криз — керований процес.

Мета і завдання антикризового управління
Виробничі системи володіють рядом особливостей, знаючи і володіючи якими, можна ефективно управляти ними. До них відносяться: нестаціонарність (мінливість) окремих параметрів системи і сто

Розвиток організаційної структури підприємства
Аналіз організаційної структури з позицій процесу реалізації прийнятих планів (стандартів) спрямований на одержання відповіді на два наступних питання. Перше: якою мірою існуюча організаційн

Циклічність розвитку організацій
В даний час у літературі існують різні підходи до виділення етапів і циклів розвитку соціально-економічних систем. У розвитку соціально-економічної системи (організації) існує безліч циклів. Вони п

Поняття стійкості і її види
При безупинному управлінні передбачається необхідність постійного відстеження стану об'єкта управління шляхом безупинного збору інформації для забезпечення можливості оперативної корекції об

Стійкість підприємства і кризи
Треба враховувати, що будь-яке нововведення веде до дестабілізації системи (у більшій чи меншій мірі), хвилювання, занепокоєння і є свого роду кризою. Виникнення потенціалу нової фірми, як

Можливість криз і антикризове управління
Можливість антикризового управління визначається в першу чергу людським фактором. Усвідомлена діяльність людини дозволяє шукати і знаходити шляхи виходу з критичних ситуацій, концентрувати зусилля

Основні функції управління і якість їхньої реалізації
Менеджмент як особлива економічна категорія являє собою набір дій, їхню сукупність, з керівництва людьми і виробництвом з метою досягнення запланованих результатів організації. Ці дії, точніше кажу

Функціональний менеджмент і необхідність антикризового управління
Виникаючі в практиці управління завдання, за своєю суттю, є або функціональними, або ситуаційними (антикризовими). Функціональні (стабільні) завдання визначаються сформованим поділом праці у

Основні ознаки антикризового управління
Однією з характеристик усякого управління є його предмет. В узагальненому уявленні предметом менеджменту завжди виступає діяльність людини. Управління організацією — це управління спільною діяльніс

Стратегічний потенціал як аспект економічної безпеки фірми
Основним принципом стратегічного управління є оцінка можливостей досягнення стратегічних цілей фірми наявними ресурсами. Граничні можливості фірми з розв'язання завдання в тих чи інших умова

Конкурентоспроможність, адаптація і гнучкість виробництва
У сформованій ситуації одне з природних і найбільш ефективних і швидкореалізованих напрямків подальшого розвитку вітчизняної промисловості — підвищення ступеня адаптації і гнучкості підприємств до

Гнучкість виробничого потенціалу фірми
Гнучкість потенціалу підприємства — властивість підприємства переходити з одного працездатного функціонального стану в інший з мінімальними втратами і витратами при виконанні чергового завдання чи

Гнучкість системи управління персоналом
Для всіх організацій, управління людьми має першорядне значення. Без професійно підготовлених і раціонально розставлених фахівців жодна організація не зможе вижити і досягти своїх цілей. Це положен

Мета і місце маркетингу в антикризовому управлінні
Головний принцип маркетингу — орієнтація на споживача і його потреби, їхнє формування і максимальне задоволення. Реалізація цього принципу у всіх сферах виробничо-господарської діяльності здійснюєт

Ключові маркетингові стратегії антикризового управління
Стратегія підприємства, як відомо, — це комплексний план досягнення місії організації, а стратегія управління являє собою господарську політику, розроблену на основі передбачення майбутнього розвит

Внутрішні перемінні і зовнішнє середовищев антикризовому маркетингу
У ході проведених маркетингових досліджень підприємство намагається оцінити значення зовнішніх і внутрішніх перемінних для підготовки найважливіших рішень з визначення своєї ринково-продуктової (пр

Моделювання процесу ухвалення рішення при виході на ринок нових товарів
З позицій цільової ринкової діяльності фірми впровадження нових товарів являє собою складний, багатоаспектний і послідовний процес [4]. Цей процес багаторазово ускладнюється в умовах нестійкості ро

Система інноваційного управління підприємством
Система інноваційного управління підприємством повинна бути спрямована на формування ефективної політики нововведень, що дозволяє йому функціонувати, уникаючи кризових ситуацій і займати лідируючі

Інноваційний потенціал і стратегія підприємства
Стрижневим блоком економічної політики всіх розвинених держав є інноваційна політика, сприяння діяльності підприємців-інноваторів, які визначають здатність національної економіки до інноваційного р

Організаційно-економічний механізм управління інноваційним процесом
Інноваційний менеджмент — одне із направлень стратегічного управління, що здійснюється на вищому рівні організації. Ціллю його є визначення основних направлень науково-технічної та виробничої діяль

Інноваційне проектування
Поняття "інноваційний проект" може розглядатися як: • форма цільового управління інноваційною діяльністю; • процес здійснення інновацій; • комплект документів.

Мета і завдання інвестиційного процесу
Споконвічно інвестиції можна розділити на інвестиції в "зовнішні умови", тобто найбільш вигідні вкладення своїх вільних грошей у сторонні виробничі й інші структури, і інвестиції у власну

Джерела фінансування інвестиційних програм
Дискусії про важливість прямих іноземних інвестицій в економіку України в перехідний період залишилися в минулому. Поряд з прибутком резидентів вони залишаються єдиним джерелом трансформації економ

Оцінка інвестиційної привабливості фірми
Кожний інвестиційний проект має свою конкретну спрямованість і може з найбільшою ефективністю бути реалізований у тих регіонах України, де для цього є найкращі умови. До того ж оцінка і прогнозуван

Оцінка інвестиційних проектів
Основу прийняття управлінських рішень з інвестицій становить порівняння обсягу інвестицій із щорічними надходженнями коштів, коли проект запрацює після пуску його в експлуатацію. Для того, щоб зіст

Фінансовий лізинг
Останнім часом досить велике поширення одержує фінансовий лізинг як одна з форм інвестицій інноваційної діяльності. Цейвид фінансових операцій знаходить застосування, насамп

Організаційно-економічні передумови антикризового управління
Кризова ситуація — переломний момент у функціонуванні будь-якої системи, у процесі якого вона піддається впливу ззовні чи зсередини, що вимагає якісно нового реагування з боку цієї системи [1].

Взаємодія керуючої і керованої підсистем
  Якщо організація прагне до розширення можливостей досягнення успіху, вона повинна ясно уявляти напрямки свого розвитку, керуватися чіткими завданнями і пріоритетами [5]. Тр

Неузгодженість систем і проблеми стійкості
  Різноманіття природи, характеристик і особливостей керованих систем, умов їхнього функціонування, поряд з різноманіттям структур систем управління, визначає при обраних структурах і

Особливості прогнозування і планування в антикризовому управлінні
  Прогнозування, як відомо, є однією з функцій управління, що дозволяє передбачати можливість появи несприятливих виробничих ситуацій [14]. Особливістю появи проблемної ситуації є та

Концептуальна модель безупинного стратегічного планування
  Зміна економічної системи неминуче вимагає перегляду основ господарювання в регіоні й управління на самім підприємстві, тому що центр ваги ринкових перетворень сьогодні зміщається з

Планування як особливий тип прийняття управлінських рішень
  Планування — одна з найважливіших функцій управління, що являє собою процес визначення дій, які повинні бути виконані в майбутньому для використання ресурсів і одержання доходів.

Бюджетне планування (бюджетування) діяльності підприємства
Бюджетування — це розподілена система погодженого управління діяльністю підрозділів підприємства. Ключовими моментами бюджетування є координація, адресність і оцінка витрат. Бюджетування

Статичне і гнучке бюджетування
  Статичний бюджет — це бюджет, розрахований на один визначений рівень очікуваних (планових) продажів і виробництва. Головний бюджет, що включає всі періодичні бюджети (рік,

Вибір найкращого плану й еластичність рішень
  З метою підвищення ефективності антикризового управління планування діяльності підприємства і його бюджетування повинно здійснюватися при різноманітному проробленні поставлених ціле

Оперативне управління виробництвом за допомогою оперограм
  Відомо, що навіть самий прекрасний план рівно нічого не вартий, якщо він не буде реалізований і не будуть досягнуті поставлені цілі. У досягненні кінцевих економічних резул

Фактори і принципи антикризового управління
  Антикризове управління так само, як і будь-яке інше, може бути малоефективним чи більш ефективним. Ефективність антикризового управління характеризується ступенем досягнення цілей п

Процеси антикризового управління
  Будь-яке управління являє собою процес, тобто послідовність операцій, прийомів, методів формування і здійснення впливу на керований об'єкт. Цей процес має природний закономірний змі

Резервування і управління запасами з урахуванням ризику
  Різновиди завдань управління запасами та їх складність призвели до створення великої кількості математичних моделей, ефективне використання котрих неможливе без застосування економі

Технологія антикризового управління
  Антикризове управління, як усяке управління взагалі, характеризується певними технологічними схемами управління. Але специфіка антикризового управління відображає і специфіку його т

Етапи і методи діагностики кризи
  Слово "діагностика" від слова "діагноз" у перекладі з грецького означає розпізнавання, визначення. У повсякденному житті, вживаючи слово "діагноз", ми

Питання для самоперевірки
1.Що є передумовами антикризового управління? 2. У чому полягає взаємодія керуючої і керованої підсистем? 3. Що таке неузгодженість систем? 4. Які основн

Ситуаційний підхід до управління в кризовій ситуації
  Важливою особливістю управлінських навчань є те, що вони всі в більшій чи меншій мірі виходять з наявності так званого системного ефекту, що виражається в тім, що ціле завжди якісно

Створення антикризової команди (робочої групи) і вироблення дій
  При збільшенні масштабів небезпеки і придбанні нею зримих обрисів фірма розробляє і здійснює спеціальні плани, що містять шляхи і способи вирішення проблем, і різні цільові програми

Аналіз і прогнозування розвитку кризової ситуації
  Важливою є система контролю і раннього виявлення ознак майбутньої кризової ситуації. Вкажемо тут лише основні її моменти. 1. Серйозним попередженням прийдешнього неблагопол

Система прийняття рішень в умовах кризи
  Найбільш відповідальний етап при виході організації з кризової ситуації — розробка управлінських рішень [5]. Якість управлінських рішень, прийнятих в умовах кризи, залежить

Основні напрямки діяльності антикризової команди
  Найважливішим моментом у правильно організованій діяльності з виходу підприємства з кризової ситуації є збір інформації про ситуацію в ньому і первинний аналіз його діяльності. Таки

Аналіз структури персоналу підприємства
  Для будь-яких організацій, підприємств управління людьми має першорядне значення. Без ретельно відібраних, розставлених і професійно підготовлених працівників-фахівців жодна організ

Система антикризового управління персоналом
  Система антикризового управління персоналом частково була розглянута нами при висвітленні необхідності гнучкого управління працівниками організації в антикризовому управлінні (розді

Галузь діяльності менеджера в антикризовому управлінні
  Проектуючи систему професійних знань, умінь, характеристик фахівця з антикризового управління, варто позначити два основних напрямки, у яких може здійснюватися його діяльність. Це а

Модель менеджера антикризового управління
  Менеджер з АКУ — це тип особистості, що визначається спеціальною підготовкою (зміст і структура знань), умовами роботи (передкризовий стан, кризова ситуація, посткризова ситуація —

Дії менеджера в кризовій ситуації
  При збільшенні масштабів небезпеки кризи і придбанні нею зримих обрисів фірма розробляє і здійснює спеціальні плани, що містять шляхи і способи вирішення проблем. Інтенсивність робо

Рольова поведінка менеджера
  У процесі своєї діяльності антикризовий керівник зіштовхується з великим різноманіттям ситуацій, у яких йому приходиться виступати в конкретних ролях. Усі ці ролі нерозривно пов'яза

Питання для самоперевірки
1.У чому полягає суть ситуаційного (кейсового) підходу до управління? 2. Яка мета створення єдиної антикризової команди (групи)? 3. Які повноваження має антикризо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги