рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Технологія зварювання спеціальних сталей плавленням

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Технологія зварювання спеціальних сталей плавленням - Конспект, раздел Философия, Донбаська Державна Машинобудівна Академія ...

ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА МАШИНОБУДІВНА АКАДЕМІЯ

 

Кафедра «Обладнання та технології зварювального виробництва»

 

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

«Технологія зварювання спеціальних сталей плавленням»

 

для напряму підготовки 7.05050401 «Зварювання»

(спеціальності 7.092301 «Технологія та устаткування зварювання»)

(Денне відділення)

 

 

Краматорськ, 2012

ГЛАВА 1 -ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ БЕЙНІТНО- МАРТЕНСИТНИХ (ВИСОКОМІЦНИХ) СТАЛЕЙ

Склад, властивості і особливості легування

Структура металу бейнітно – мартенситна. Особливістю цих сталей – низький вміст вуглецю (до 0,2%), що сприяє підвищеної пластичності і покра-щенню… Гарне сполучення властивостей мають сталі, що містять 0,4...0,6 % Мо й 0,002… Особливістю розглянутих сталей є низький вміст вуглеця (до 0,2 %), що сприяє одержанню необхідних показників…

Основи зміцнення сталі

Щоб задовольнити всім цим вимогам доводиться широко використовува-ти різні системи легування, технологічні й металургійні фактори, сполучення яких… Здатність полікристалічних металів пручатися пластичної деформації й… Для ефективного підвищення міцності сталі використовуються структур- ні фактори: зміна величини зерна, форми й…

Вплив легуючих елементів на структуру й властивості сталі

Структура й фізико-механічні властивості високоміцної сталі визначаю-ться системою легування й режимами термічної обробки.

Б

 

Рисунок 4- Вплив вуглецю (а) і легуючих елементів (б) на твердість мартенситу й бейніта. Сталь містить: 1–2,0% Мо–В; 2 – 0,5% Мо – В; 31% Сг– 0,5% Мо–В.

Вуглець впливає на мартенситну й бейнітну структури (рис. 4). Спосте-рігається лінійна залежність між твердістю мартенсита і вмістом вуглецю у тве-рдому розчині. У бейнітної структурі цей ефект проявляється значно слабкіше, збільшення вмісту вуглецю приводить до зниження температури перетворення, деякому здрібнюванню зерна й збільшенню кількості дисперсних карбідів.

Підвищення вмісту вуглецю в сталі небажано, тому що це сприяє знижен-ню температури мартенситного перетворення (МН), а також знижує пластич-ність і в'язкість сталі. Крім того, при підвищеному вмісту вуглецю різко погір-шується зварюваність і збільшується інтенсивність розміцнення при відпуску.

Вплив легуючих елементів на твердість мартенситу порівняно невеликий (рис.4,б). Спостерігається невелике підвищення твердості за рахунок зміцнення твердого розчину. Твердість бейніта змінюється значно. Це зв'язано як з під-вищенням концентрації твердого розчину, так і зі зниженням температури пе-ретворення, що сприяє утворенню більш дрібного зерна й підвищенню дис-персності карбідів. Вплив концентрації елементів на твердість стали нелінійно. Введення 1 % Мп викликає підвищення твер-до-сти по Виккерсу на 96 ед.; 1% Nі -на 23 ед.; 1% Сr- на 136 ед.; 1% Мо- на 64 ед.; 1% W -на 60 ед.; 1% V -на 90 ед.; 0,1% С підвищує твердість на 43 HV.

Надмірне легування не викликає помітного зміцнення сталі з мартенсит-ною структурою, однак сприяє небажаному зниженню температури Мн і збіль-шує схильність до утворення гартівних тріщин. З іншого боку, вміст легуючих елементів збільшує опір відпуску й тим самим зменшує розміцнення сталі при відпуску й зварювальному нагріванні.

Вплив різних легуючих добавок на температуру початку мартенситного перетворення й опір відпуску можна проілюструвати даними, наведеними в табл.1.

Таблиця 1– Вплив легуючих елементів на опір відпуску і температуру початку мартенситного перетворення Мн

Легуючий елемент Зниження температу­ри Мн (в°С на 1% елемента) Опір відтпуску (змінення твердости на 1% елемента, HV)
Хром
Кобальт Незначне підвищення
Марганець
Нікель
Вольфрам
Молібден
Кремній
Ванадій
Вуглець

 

При вибору легуючих елементів перевагу елементів оказувати тим, які максимально сповільнюють процеси відпуска й мінімально знижують темпе-ратуру Мн.

Для характеристики легуючих елементів можна використовувати відно-шенния

К = опір відпуску / зниження температури Мн

Чим більше це відношення, тим благоприятнее дія легуючого елемента.

Ці відносини становлять для хрому – 0; марганцю -0,24; нікелю - 0,5; молібдену - 0,8; вольфраму-0,9; кремнію - 1,8; кобальту більше 8.

Вихідну мартенситну структуру одержували після загартування у воду, бейнітну після нормалізації. Зміна твердості сталі після відпуска досліджував-ли залежно від час -температурного параметра

Т(20 + logt) 10 -3,

де Т - температура нагрівання, ° К, t - тривалість витримки при даній температурі,год.

Параметр дає можливість аналізувати залежність твердості сталі від тем-ператури й тривалості витримки відпуска в широких межах. Наприклад, пара-метр дорівнює 8, він еквівалентний відпуску протягом 1 год при 625°С або 100 год при 540°С. Дослідження проводили на сталі з основою 0,10-0,18%С;

0,10-0,3% Sі; 0,6-0,8% Мn, 0,5% Мо. У неї вводили необхідну кількість легую-чих добавок.

У високоміцні низьковуглецеві сталі, як правило, уводять незначну кіль-кість бору (0,001 ...0,005%) і його процентний вміст в сталі не приводиться. Бор сприяє підвищенню прогартованості сталі й утворенню бейнітної структури. Численні дослідження показали, що в низьковуглецевих багатокомпонентних сталях Мn - Сг - Nі - Mo – V; Cr - Mn - Mo – V; Cr- Sі - Mn - Mo - V і інших бор не знижує пластичності й в'язкості мартенситу й бейніту.

Легування 0,5% Мо приводить до вторинного твердіння мартенситної й бейнітної сталі внаслідок утворення карбідів Мо2С. Утворення карбідів моліб-дену супроводжується коалесценцією часток Fe3C і заміною їх (Fe3C) карбідами М23С6 по границях аустенітних зерен.

Зі збільшенням вмісту молібдену до 3% підйом кривих твердості, обумов-лений вторинним твердінням, збільшується. Максимальна твердість відповідає появу дрібних голок Мо2С, а спад - їхньому укрупненню, що приводить до ут-ворення типової відманштеттової структури з голок Мо2С.

Вольфрам, як легуючий елемент, діє аналогічно молібдену. Заміна 0,5% молібдену 1% вольфраму в основному складі не змінює властивостей бейнітної сталі. При вмісту вольфраму до 3% розміцнення істотно затримується, причому вторинне твердіння відбувається при тих же параметрах відпуска, що й у молі-бденовміщуючих сталей. Сталь із 3% W по мікроструктурі не відрізняється від молібденової; вторинне твердіння в ній происходит за рахунок утворення дріб-нодисперсних часток W2C. Однак на величину Fe3C вторинної твердості вольф-рам оказує значно менший вплив, чим молібден.

Добавка 0,1% V приводить до помітного вторинного твердіння. Цей еф- фект помітно збільшується з підвищенням вмісту ванадію. Однак час- темпера-турний параметр відпуска, що відповідає максимуму вторинного твердіння, знижується. При цьому різниця його значень для нормалізованного й загарто-ваного стану більше, ніж при легуванні молібденом. Невеликі добавки ванадію підвищують інтенсивність вторинного твердіння; при введенні його понад 0,5% інтенсивність твердіння зменшується.

Вторинна твердість пов'язана з утворенням дрібнодисперсних виділень V4C3 у момент розчинення часток Fe3C. При низькому вмісту ванадію частки V4C3 мають сферичну форму, а при високому - пластинчасту. При наступній відпусці пластинчасті частки V4C3 ростуть і здобувають округлу форму.

При вмісту в сталі 0,1%V на границях зерен утворюються великі частки М23С6, останні не спостерігаються при вмісту ванадію понад 0,29%. Очевидно, це пояснюється присутністю в сталі 0,5%Мо. Відомо, що при невеликих концентраціях ванадію в сталі карбід ванадію містить до 40 ат.%молібдена.

Максимальне вторинне твердіння визначається при 0,4%V або при спів-відношенні V:С = 3:1 . Імовірно, це критичне значення зв'язане зі ступеню не-відповідності ґрат карбіду ванадію V4C3 і ферита. Зі збільшенням вмісту вана-дію ступінь невідповідності ґрат карбіду V4C3 і -Fe збільшується. При цьому когерентні напруження, а отже, і вторинна твердість підвищуються доти , поки не порушиться когерентність. З порушенням когерентності ґрат вторинна твер-дість знижується.

Титан у невеликій кількості вводять у сталь для зв'язування вуглецю. Його додають перед введенням бора. Титан, зв'язуючи вуглець і таким чином зменшуючи його вміст у мартенситі, знижує твердість сталі в загартованному стані. Незначний вплив титану на бейнітну структуру пояснюється тим, що твердість бейніта обумовлена головним чином розміром зерен. Ефект вторинного твердіння залежить від наявності титану й найбільше проявляється при вмісту його в межах 0,1...0,3%.

Параметри відпуска, що дають максимальне вторинне твердіння, близькі до аналогічних параметрів сталі, що містить ванадій. Найбільший ефект спос-терігається при вмісту титану 0,21...0,24%.

Наявність хрому помітно позначається на твердості невідпущеній мартен- ситної й бейнітної структури. Вторинне твердіння спостерігається тільки в сталі з 0,5% Сг. Збільшення вмісту хрому понад 1% затримує процес розміцнення при відпусці. Твердість при низьких параметрах відпуска зростає зі збільшенням вмісту хрому. Однак при збільшенні тривалості й підвищенні температури відпуска збільшення вмісту хрому приводить до інтенсивного розміцнення. При тривалих витримках і високих температурах відпуска хром сприяє підвищенню твердості внаслідок зміцнення твердого розчину.

Із введенням 0,5% хрому помітно підвищується твердість сталі, що міс-тить 0,5% молібдену, що очевидно, відбувається в результаті розчинення хрома в Мо2С. При вмісту хрому більше 1,0% карбід молібдену не утворюється. З'яв-ляються невеликі самостійно зарождающиеся пластинки Сг7Сз у матриці й від-буваються "місцеві" перетворення Fe3C у Сг7 Сз. При тривалому відпуску част-ки Сг7Сз виростають у невеликі пластинки, які потім переростають у великі частки.

Основною особливістю хромистої сталі є розміцнення при низьких пара-метрах відпуска. Це означає, що хром, як карбідоутворюючий елемент, замінює молібден або вольфрам, але міцність хромистої сталі при відпуска різко знижу-ється.

Марганець використовують при виготовленні високоміцних бейнітних сталей. Збільшення вмісту марганцю сприяє підвищенню твердості нормалі-зованої сталі, а на гартуєму сталь впливає незначно.Вторинного твердіння, що затримує розміцнення при відпусці, не наблюдається ні в мартенситної, ні в бейнітної марганцевої сталі.

Добавка нікелю сприяє підвищенню твердості сталі після нормалізації й загартування. Твердість зберігається при порівняно низьких параметрах відпус-ка, тому що в нікелевих сталях вторинне твердіння не відбувається. Нікелеві мартенситні сталі розміцнюються при більш низьких температурах, чим бейнітні.

Введення марганцю й нікелю приводить до прискорення процесу розміц-нення при відпусці.

Основною особливістю високоміцних мартенситних і бейнітних сталей є низький вміст вуглецю, що забезпечує належну зварюваність і в'язкість сталі. Збільшення вмісту вуглецю не оказує впливу на процеси, що протікають при відпусці, форма кривих відпуска й параметри вторинного твердіння не зміню-ються. У нестаріючій сталі підвищення вмісту вуглецю прискорює розміцнен-ня.

Склад мартенситних сталей необхідно вибирати таким чином, щоб забез-печувалась необхідне загартування. Міцність бейнітної сталі надає сполучення марганцю, хрому й нікелю, необхідна стійкість властивостей при відпусці дося-гається введенням відповідних кількостей молібдену, вольфрама й ванадію.

Легування хромом виконують для підвищення прогартованості сталі. Йо-го вміст може бути обмежений 1% . Із групи Мо - W - V предпочтение не обхід-но віддати молібдену, тому що він дешевше вольфраму, і температури аустеніт-зації молібденових сталей нижче, ніж ванадієвих.

Ефективні добавки Sі й Со. Вони підвищують опірність сталі відпуску.

Комплексне легування дозволяє одержувати сталі з підвищеної міцністю, в'язкістю й пластичністю. Легуючі елементи, що вводяться в сталь у певному оптимальному сполученні, оказують значно більший вплив на властивості ста-лі, чим кожний окремо . Комплекснолеговані сталі, як правило, найбільш еко-номічні й стабільні по своїх властивостях.

Основними легуючими елементами є Mn; Sі; Cr; Mo; Nі. Легування ба-гатокомпонентне, однак вміст кожного легуючого елемента невеликий, як пра-вило, не перевищує 2%. Це пов'язане з тим, що практично всі легуючі елементи підвищуючи міцність, знижують пластичні властивості сталі.

Вплив вмісту легуючих елементів на відносну міцність і пластичність показана на рис. 6.11 і 6.12.

 

Рис. 6.11. Вплив легуючих Рис. 6.12. Вплив легуючих

елементів на міцність сталі елементів на пластичність сталі

На вертикальній осі позначені відповідно відносини міцності або ударної в'язкості сталі, легованої даним елементом, до цього показника для сталі, не легованої даним елементом. Із графіків витікає, що при вмісту більше 1...3 % практично всі елементи, за винятком Nі, знижують ударну в'язкість сталі.

Основна складність при зварюванні середнєлегованих сталей – поперед-ження утворення холодних тріщин. Як відомо, холодні тріщини утворюються у шві або околошовной зоні при наявності гартівних структур, негативнй вплив яких зростає при підвищеному вмісту водню й несприятливих полів внутрішніх напружень

Для кожної сталі існує своя швидкість охолодження, перевищення якої приводить до утворення холодних тріщин. Вона називається першою кри- тичною швидкістю охолодження - Wкр1.

Найбільш радикальним прийомом зниження швидкості охолодження є попередній підігрів крайок, що зварюються. Температура попереднього підіг-ріву може бути визначена через еквівалент вуглецю. Еквівалент вуглецю - це коефіцієнт, що приводить вплив легуючих елементів на термічний цикл зварю-вання до впливу вуглецю. Він визначається по емпіричних формулах, які нез-начно відрізняються друг від друга в різних літературних джерелах.

Найбільш часто застосовувані:

Секв = Сх + Ср

де Сх – хімічний еквівалент вуглецю;

Ср – розмірний коефіцієнт вуглецю.

 

Ср=0,005Сх,

де - товщина зварювального металу.

Температура попереднього підігріву может бути визначена за формулою

 

У деяких випадках розмірний коефіцієнт не враховують, і цей ек- вівалент вуглецю визначають за формулою

 

 

При цьому температура попереднього підігріву визначається по графіку, наведеному на рис. 6.13.

Попередній підігрів повинен забезпечити зниження швидкості охолод-ження до значення Wкpl. Однак надмірний підігрів приводить до дуже помір-ному охолодженню шва й околошовної зони, що також несприятливо позна-чається на процесі зварювання, тому що приводить до інтенсивного зростання зерна.

Рисунок 6.13 – Залежність температури попереднього підігріву від еквівалента вуглецю в сталі

 

Це у свою чергу знижує пластичні властивості металу в зоні зварного з’єднання і його здатність пручатися дії розтягуючи напружень. На рис. 6.14 наведені різні термічні цикли зварювання.

 

Рисунок 6.14 -Різні термічні цикли зварювання:

1 - велика швидкість охолодження; 2 - мала швидкість охолодження;

3 - зварювання із супутнім підігрівом після остигання шва нижче тем-ператури росту зерна

При малих швидкостях охолодження (крива 2) час tрперебування сталі при температурі вище температури росту зерна збільшується, і зерно успева- ет виросту до великих розмірів. Тому для кожної сталі існує друга критична швид-кість охолодження Wкp2, повільніше якої вести охолодження не рекомендуєть-ся. У табл.6.18 наведені значення Wкр.1 і Wкp2 для деяких сталей. Чим більше між ними різниця, тим легше підібрати термічний цикл зварювання.

Таблиця 6.18. Значення першої і другої критичної швидкісті охолодження для деяких сталей

Зварюваність сталей

Здатність високоміцних низьколегованих сталей зварюватися э важливою характсристикою, що визначає можливість одержання зварного з'єднання із заданими властивостями за технологією, доступної для підприємств..

Прийнято вважати, що з підвищенням міцності сталі зварюваність її погіршується. Однак високоміцні сталі зварюються задовільно. Зв'язано це насамперед з низьким вмістом вуглецю й обмеженим легуванням. Останнє виявилося можливим у зв'язку з тим, що висока міцність сталі досягається не тільки за рахунок зміцнення твердого розчину, але й внаслідок максимального здрібнювання структури.

Дослідження зварюваності високоміцних сталей зводяться до визначення оптимальних умов зварювання, при яких виключається можливість появи тріщин і метал околошовной зони зберігає необхідні пластичність, міцність і хладностойкість.

Утворення гарячих тріщин

Відомо, що підвищення вмісту вуглецю в наплавленому металі збільшує його схильність до утворення гарячих тріщин, а при вмісту вуглецю більше 0,15%… Цього можна досягти шляхом зниження вмісту сірки. Предполагают, що сумарний… де 0,007 - постійний коефіцієнт.

Холодні тріщини

Більшість авторів зв'язує утворення тріщин з наявністю водню у металі шва. Водень дифундує зі зварювальної ванни в метал околошовної зони. Однак при… Холодні тріщини, спостережувані у зварних з'єднаннях, можна класифі-кувати…  

Технологія зварювання й властивості з'єднань

Технологія зварювання високоміцних низьколегованих сталей повинна забезпечити необхідні механічні властивості металу шва й околошовної зони, достатню стійкість зварного з'єднання до виникнення горячих і холодних трі-щин.

Необхідність одержання зварного з'єднання, що володіє властивостями, рівноцінними або близькими до властивостей основного металу, предопреде- ляет вибір зварювальних матеріалів, режимів і технологічних прийомів, застосовуваємих при зварюванні високоміцних сталей.

Однією з важливих умов забезпечення необхідних властивостей зварних конструкцій і їхніх вузлів є якісна підготовка й складання з'єднань під зварю-вання.

Складання

Місця накладення швів і поверхні стикуємих деталей зачищають до пов-ного видалення іржі, окалини, фарби, масла, вологи й інших забруднень.… При підготовці стикових з'єднань елементів, що відрізняються по товщи-ні, на… Кутові з'єднання збирають без зазорів. Якщо в з'єднанні при складанні ут-вориться зазор 1...1,5 мм, застосовують різні…

Конструктивні елементи зварних з'єднань без скосу кромок

  Тип шва Сварка   S,ММ b, мм Односто­ронний Механизированная флюсом под …   Механизированная щитных газах в за- 3...4 4...5 …   Ручная покрытыми электродами   3...4 0,5..2   …

Технологічні особливості зварювання

Умови зварювання необхідно вибирати таким чином, щоб попередити по-падання вологи в зону зварювання й надмірно швидке охолодження зварних з'єднань.… Протяжні стикові з'єднання металу великої товщини скріплююють (рис. 10)…

Підігрів зварних з'єднань

Для виміру температури нагрітого металу часто використовують термо-олівці. Визначення температури засноване на зміні кольору штриха, нанесеного… Таблиця 18. Технічні дані термоіндикаторних олівців Марка термо- …   исходный после воздействия температуры ПО 130 ПО 130 Желтый »…

Ручне дугове зварювання

Кратери швів повинні бути ретельно заварені, тому що вони є місцями скупчення неметалічних включень, надривів і можуть стати причиною руйну-вання… Зварювання тонкого металу, горизонтальних і стельових швів виконують без… Основні варіанти коливальних рухів кінця електрода показані на рис.14.

Зварювання в захисних газах

Діаметр дротів суцільного перетину при зварюванні у вуглекислому газі й сумішах газів вибирають залежно від товщини металу, що зварюється, і… Зварювання в сумішах на основі аргону виконують дротом марки С'в-08ХН2ГМЮ, при цьому практично відсутнє розбризкування, шви мають гарний зовнішній вигляд.

Автоматичне зварювання під флюсом

Максимальна товщина з'єднань без оброблення крмоок, що зварюються двосторонніми швами, не повинна перевищувати 20 мм. Для стикових з'єднань без… Найбільш часто стикові з'єднання підготовляють зі скосом кромок. Зва-рювання… Св-08ХН2ГМЮ або Св-08ХН2ГСМЮ послідовним накладенням шарів.

Електрошлакове зварювання

При електрошлаковому зварюванні низьковуглецевих легованих сталей застосовують технологічні прийоми, що дозволяють підвищити швидкість охо-лодження зварного з'єднання, наприклад, додаткове охолодження зони зварю-вання. При цьому нижче повзуну устанавливается спеціальний пристрій, що прохолоджує водою шов і зону термічного впливу, що забезпечує одержання необхідної структури й механічних властивостей цієї ділянки зварного з'єд-нання.

ЗВАРЮВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Металургійні процеси зварювання високоміцних низьколегованих сталей повинні забезпечувати: мінімальну насиченість воднем металу шва й металу зо-ни термічного впливу; одержання металу шва оптимального хімічного складу з обмеженим вмістом вуглецю, сірки, фосфору й неметалічних включень.

Широко використовувані при зварюванні вуглецевих і низьколегованих сталей зварювальні матеріали не відповідають цим вимогам. Тому для зварю-вання високоміцних сталей розроблені спеціальні зварювальні матеріали.

Електроди

Таблиця 5 - Механічні властивості металу шиа при ручному дуговому зварюванні електродами АНП-2 стикових з'єднань високоміцних сталей Особливістю електродів АНП-2 є низький вміст водню в наплавленому металі. Після прокалки при температурі 420...450°С…

Дроти для зварювання в захисних газах

При зварюванні у вуглекислому газі застосовують дроти суцільного перетину Св-08Г2С, Св-10ХГ2СМА й Св-08ХН2Г2СМЮ і порошкові дроти ПП-АН54 і ПП- АН55. Хімічний склад зварювальних дротів наведений у табл. 6. Дріт

Флюси й зварювальні дроти

  Таблиця 9- Вміст зварювальних флюсів,%

Зберігання й використання зварювальних матеріалів

Зварювальні матеріали, що надійшли на підприємство, повинні зберіга-тися в сухих опалювальних приміщеннях (складах) при температурі не нижче 16° С и… Під час перевезення зварювальних матеріалів із центрального складу не-обхідно… Велике значення для одержання зварних з'єднань гарної якості має прави-льна підготовка зварювальних матеріалів перед…

– Конец работы –

Используемые теги: Конспект, лекцій, технологія, зварювання, спеціальних, сталей, плавленням0.098

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Технологія зварювання спеціальних сталей плавленням

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу Експлуатація та обслуговування машин
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Економічна і соціальна географія світу Конспект лекцій з дисципліни Економічна і соціальна географія світу розроблений викладачем 1 категорії Рибаченко І.М. Затверджений на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ Верстатоінструментальний технікум... НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХПІ...

Лекція 1. Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії. Лекція 2. Витоки філософії Індії. Лекція 3. Санкх’я та йога Патанджалі. Лекція 4. Вайшешика і ньяя
Стародавність та Середньовіччя... ЗМІСТ... ВСТУП Лекція Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії...

Конспект лекцій з курсу Управлінський облік Конспект лекцій дає змогу ознайомитися з основами сучасного обліку й навчитися їх практичному застосуванню
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Конспект лекцій з курсу Управлінський облік...

З курсу Моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни Конспект лекцій
Сумський державний університет... Конспект лекцій з курсу Моделювання та прогнозування...

Опорний конспект лекцій Опорний конспект лекцій Філософія
Дніпропетровський державний фінансово економічний інститут... Л М Табінська...

КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни ХІМІЧНІ ОСНОВИ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ... КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

ПРОГРММА КУРСА МАТЕРИАЛОВЕДЕНИЕ Химико – термическая обработка стали. Теория ХТО. Цементация стали. Азотирование стали. Диффузионная металлизация
Кристаллические решетки металлов Реальное строение металлических кристаллов Анизотропия свойств кристаллов Кристаллизация Механизм процесса... Упругая и пластическая деформация Разрушение Методы определения механических... Построение диаграмм состояния Строение сплавов Виды диаграмм состояния Правило отрезков Фазы и структурные...

Инструментальные стали. Стали для измерительного инструмента. Штамповые стали. Твердые сплавы
К важному свойству инструментальных сталей, подвергающихся при резании или деформировании существенному нагреву, относятся теплостойкость… В промышленности применяют большое число инструментальных сталей как… Особую группу образуют твердые сплавы, обладающие высокой износостойкостью. 2. Стали для измерительного инструмента…

Лекція № 1. УПРАВЛІННЯ ТУРИСТИЧНИМИ РЕСУРСАМИ В КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ 1. Концепція сталого розвитку туризму
ПЛАН... Концепція сталого розвитку туризму... Принципова логістична модель сталого розвитку туризму Логістичний потенціал туристопотоку ресурсної та матеріально технічної баз туризму...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам