рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Фондова біржа ПФТС

Фондова біржа ПФТС - раздел Философия, ПРОГРАМА РОБОТИ ГУРТКА ЮНИЙ ФІНАНСИСТ Фондовий Ринок Є Системою Економічних Та Правових Відносин, ...

Фондовий ринок є системою економічних та правових відносин, пов'язаних із випуском та обігом цінних паперів. Суб'єкти підприємницької діяльності виступають на ринку як емітентами цінних паперів, так і інвесторами.

Залежно від місця, де здійснюється торгівля цінними паперами, розрізняють біржовий та позабіржовий ринки. Організатором торгівлі на біржовому ринку виступають фондові біржі, на позабіржовому — торговельно-інформаційні системи.

На фондовому ринку України мають обіг цінні паперив документарній та бездокументарній формах, іменні та на пред'явника. Отже, цінний папір – це документ, що засвідчує майнові права, здійснення або передача яких можливі лише при пред’явленні даного документа.

Організований ринок представлений в Українішістьма фондовими біржами та двома торговельно-інформаційними системами. Серед фондових бірж України Українська фондова біржа (УФБ), Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ), Київська міжнародна фондова біржа (КМФБ), Донецька, Придніпровська та Кримська фондові біржі. Фондові біржі функціонують на території України у вигляді акціонерних товариств. Вони зосереджують попит і пропозицію цінних паперів, сприяють формуванню їх ринкового курсу і здійснюють свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, статутів і правил біржової торгівлі.

У сучасних умовах змінюється як форми існування цінних паперів, так і системи забезпечення торгівлі. Біржові торговельні системи представлені комплексом програмних засобів, які дозволяють здійснювати операції з купівлі/продажу активів із застосуванням електронних торгів. Однією з крупних, провідних біржових систем України є Перша фондова торговельна система (ПФТС).

Перша фондова торговельна система (ПФТС) - складний комплекс організаційних, нормативних, програмно-апаратних та технічних засобів, який зосереджує попит та пропозицію цінних паперів, сприяє формуванню їх біржового курсу та здійснює свою діяльність відповідно чинного законодавства, статуту та правил торговельній системи.

В ПФТС укладаються угоди виключно з цінними паперами, які входять до списку ПФТС, що містить перелік усіх цінних паперів та інших фінансових інструментів, які допущені до торгівлі згідно з порядком та на умовах, передбачених правилами фондової біржі ПФТС.

До обігу в ПФТС допускаються акції, облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик, облігації місцевих позик, облігації підприємств, казначейські зобов’язання України, ощадні сертифікати, інвестиційні сертифікати та інші види цінних паперів, випуск яких не заборонений чинним законодавством України.

Технологічно вказана біржа складається з „ринку котировок” та „ринку заявок”. Також в ПФТС проводяться аукціони з продажу цінних паперів Фондом державного майна України, компаніями, що проводять первинне розміщення (IPO) власних цінних паперів, або навпаки, розпродають власні активи в цінних паперах.

„Ринок котировок” — ринок ПФТС, побудований за принципом Quote-Driven Market — ринку конкуруючих твердих котирувань. Торги на цьому ринку відбуваються щоденно у режимі он-лайн. В рамках „ринку котировок” в залежності від потреб учасників торгів передбачено різні варіанти виконання розрахунків через депозитарій МФС. „Ринок котировок” переважно використовується для вторинних торгів акціями, державними, муніципальними та корпоративними облігаціями, цінними паперами ІСІ та деривативами.

При здійсненні операцій на „ринку котировок” торгівці мають можливість отримати інформацію щодо конкретних продавців та покупців, що виставляють цінні папери на продаж або формують попит. Торговельні угоди укладаються в результаті домовленості між конкретними учасниками біржі.

На базі цін, що формуються на „ринку котировок” ПФТС, з 1 жовтня 1997 року розраховується офіційний індикатор біржі — індекс ПФТС, який є головним показником розвитку ринку цінних паперів України, визнаним не тільки в межах нашої держави, але й за кордоном.

„Ринок заявок” (ОВДП) — технологія торгівлі, що побудована за принципом Order-Driven Market. Дана система використовується для купівлі/продажу цінних паперів, що випущені у бездокументарній формі та обліковуються в депозитарії НБУ.

„Ринок заявок” надає учасникам наступні можливості:

· дозволяє учасникам торгів виводити на ринок не одну, а велику кількість різнотипних заявок на купівлю/продаж;

· передбачає автоматичне укладання угод при перехрещенні умов зустрічних заявок, що дозволяє багаторазово протягом одного дня купувати і продавати ті самі цінні папери;

· гарантує проведення розрахунків за угодами день у день за рахунок 100% переддепонування цінних паперів та грошових коштів.

Торги на „ринку заявок” ПФТС проводяться з високоліквідними акціями („блакитними фішками”) в режимі анонімної торгівлі з використанням принципу безперервного подвійного аукціону зустрічних заявок за технологією „Поставка проти платежу” з попереднім 100% депонуванням цінних паперів на рахунках зберігачів в депозитаріїМФС та грошових коштів на рахунку депозитаріюМФС в Національному банку України. Такий принцип депонування дозволяє ПФТС контролювати наявність активів (цінних паперів та грошових коштів) у учасників торгів, що дозволяє усунути ризик невиконання угод.

Здійснення операцій на „ринку заявок” не передбачає надання інформації щодо контрагентів. Купівля/продаж цінних паперів відбувається автоматично при спів падінні відповідних заявок.

„Ринок заявок” ПФТС розрахований на всі категорії інвесторів: як на інституційних інвесторів, так і на приватних інвесторів. „Ринок заявок” має інтерфейс (шлюз) для підключення брокерських систем Internet-торгівлі та систем прямого доступу.

Відмінності в функціонуванні „ринку котировок” та „ринку заявок” наведені у таблиці 8.1.

 

Таблиця 8.1- Особливості „рину котировок” та „ринку заявок”

 

  «Ринок котировок» (Quote-Driven Market) «Ринок заявок» (Order-Driven Market)
Інструменти пайові та боргові цінні папери на сьогодні — акції 1 та 2 рівнів; можливо — інші пайові та боргові цінні папери
Модель торгів укладання угод на підставі неанонімних котирувань шляхом акцептів безперервний зустрічний аукціон з анонімними та адресними заявками та автоматичним укладанням угод
Депонування активів постдепонування 100% переддепонування цінних паперів та грошових коштів; можливість доблокування/разблокування активів протягом торгової сесії
Принцип виставлення котирувань один учасник — одне котирування необмежена кількість заявок від одного учасника
Модель розрахунків поставка проти оплати або вільна поставка автоматично поставка проти оплати з розрахунками
Типи заявок котирування з фіксованим обсягом та ціною адресні/безадресні; лімітні/ринкові; з повним/з частковим виконанням
Обмеження щодо розмірів лотів та спредів існують не існують
Грошові розрахунки самостійно через обслуговуючі банки автоматично через рахунок МФС в НБУ
Регламент торгів єдина торговельна сесія (11:00-17:00) на сьогодні — передторговий (10:15-10:45), торговий (10:45-14:00) та післяторговий (14:00-14:15) періоди торгів

З квітня 2007 року на ПФТС запроваджено в експлуатацію нове програмне забезпечення для проведення спеціалізованих аукціонів з розміщення та викупу цінних паперів, яке дозволяє:

· торгувати доходністю або ціною;

· покупцю — виставляти необмежену кількість заявок;

· продавцю — визначати критерії проведення аукціону;

· укладати угоди за ринковою ціною.

Своєчасне та вичерпне розкриття інформації — одна з пріоритетних задач ПФТС. Всі зацікавлені сторони, звернувшись до ПФТС, можуть отримати достовірну та вичерпну інформацію про торги на Фондовій біржі ПФТС.

Основними джерелами торговельної інформації є офіційний сайт ПФТС (www.pfts.com), інформаційно-аналітичний бюлетень „ПФТС-Інформ”, інформаційно-аналітичні продукти ПФТС („ПФТС On-line”, „Звіт-1”, „Звіт-3”), інформаційно-аналітичні продукти інформаційних агентств з якими ПФТС уклала відповідні угоди.

Інформаційно-аналітичний бюлетень „ПФТС-Інформ”— офіційне щоденне видання ПФТС в якому розміщується інформація про результати торгів Фондової біржі ПФТС, діяльність Асоціації ПФТС, рішення Ради та комітетів ПФТС, аналітичні матеріали про стан та перспективи розвитку ринку цінних паперів України.

Інформаційно-аналітичний термінал „ПФТС On-line”(http://terminal.pfts.com) — це веб-термінал, який дозволяє:

· слідкувати за торгівлею в ПФТС у режимі on-line, проводити оперативний аналіз організованого фондового ринку України, прогнозувати перебіг подій та приймати виважені рішення;

· переглядати максимальний обсяг інформації: найкращі котирування купівлі та продажу обраного цінного паперу; параметри останньої угоди: ціну, кількість та вартість проданих акцій; сумарну кількість цінних паперів емітента, яку на даний момент можна придбати в ПФТС; історію котирувань цінних паперів у ПФТС; перелік укладених угод із цінними паперами в ПФТС та інше;

· створювати „портфель” і на екрані монітору: переглядати оперативну інформацію про стан портфелю (найкращі поточні котирування купівлі та продажу, ціна останньої укладеної угоди, загальна вартість проданих цінних паперів за торгову сесію); слідкувати за змінами ринкової вартості цінних паперів портфелю протягом торгової сесії; визначати ціновий тренд.

„Звіт-1” — інформація про щоденні результати торгів у ПФТС. Поширюється в електронній формі серед членів ПФТС на щоденній основі. Наприкінці тижня розсилається файл із тижневими результатами торгів.

„Звіт-3” — спеціальний інформаційний продукт для використання банками інформації ПФТС для розрахунку резерву цінних паперів. Необхідність створення цього продукту обумовлена вимогами постанови НБУ від 30.12.99 р. №629.

Паралельно з самостійним розкриттям інформації, ПФТС веде активну роботу з поширення даних про стан організованого фондового ринку України по каналах традиційних дистриб’юторів фінансової інформації як в Україні (інформаційні агенції „Інтерфакс”, „Українські новини”, „УНІАН”, „УФС”», «Лігабізнесінформ», «Укрінформ» та ін.), так і за її межами (інформаційні агенції Reuters, Bloomberg, Thomson Financial та ін.).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПРОГРАМА РОБОТИ ГУРТКА ЮНИЙ ФІНАНСИСТ

ПРОГРАМА РОБОТИ ГУРТКА ЮНИЙ ФІНАНСИСТ ПЕРЕЛІК ТЕМ ЗАНЯТЬ У ГУРТКУ ЮНИЙ ФІНАНСИСТ Сутність і сфери застосування фінансів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Фондова біржа ПФТС

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ
для організації роботи наукового гуртка «Юний фінансист» у загальноосвітніх школах на тему: «ПЕНСІЙНА СИСТЕМА. В ЯКОМУ ВІЦІ СЛІД ДУМАТИ ПРО ПЕНСІЮ»  

ЛІТЕРАТУРА
  1. Про Національний банк України: Закон України від 20.05.1999 р. // Га­лицькі контракти. - 1999. - № 41. - С. 55-66. 2. Про банки і банківську діяльність: Закон України ві

Банківська система України і її характеристика
  Банківська система - це законодавчо визначена, чітко структурована сукупність фінансових посередників грошового ринку, що займаються банківською діяльністю.

Банківська система України і її характеристика
  Банківська система - це законодавчо визначена, чітко структурована сукупність фінансових посередників грошового ринку, що займаються банківською діяльністю.

Національний банк України. Його задачі і функції.
Національний банк України є центральним банком України, особливим центральним органом державного керування, юридичний статут, задачі і функції, повноваження і при

Операції НБУ
  Національний банк для виконання покладених на нього функцій проводить такі операції: 1) надає кредити комерційним банкам і іншим фінансово-кредитним устано

М.М. Артус
Прообраз бюджетних відносин почав зароджу­ватись з розвитком перших цивілізацій, коли вони почали оформ­люватись у держави. Але пройшло багато століть, перш ніж бюджет став невід'ємним атрибутом де

Починається з кожного з нас
  Державний бюджет формується на основі головних завдань бюджетної політики України є: - призупинення спаду виробництва; - забезпечення фінансової стабілізації. Для

За темою
ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСІВ І ЇХ РОЛЬ У СУЧАСНІЙ СВІТОГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ

МІЖНАРОДНІ ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ВІДНОСИНИ
  Міжнародна фінансова система, з одного боку, обслуговує міждер­жавний рух товарів, послуг та факторів виробництва, з іншого — відіграє самостійну роль, яка виявляється через функціо

ФУНКЦІОНУВАННЯ СВІТОВОГО ФІНАНСОВОГО РИНКУ
  Протягом десятиріч після другої світової війни у світовому економічному середовищі протікали значні зміни. У 50-х роках промислові корпорації були зайняті створенням внутрішніх ринк

МІЖНАРОДНІ РИНКИ ПОЗИКОВОГО ТА ІНВЕСТИЦІЙНОГО КАПІТАЛУ
Не завжди навіть розвиненим країнам вистачає коштів тому і виникла потреба у міжнародному ринку позичкових капіталів — це сьогодні гло­бальна система накопичення вільних фін

МІЖНАРОДНІ РОЗРАХУНКИ ТА ЗАБОРГОВАНІСТЬ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСІВ
У процесі зовнішньоекономічної діяльності виникають платежі за грошовими вимогами та зобов'язаннями. Міжна­родні розрахунки— це система організації і регулювання платежів у сфері м

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ
для організації роботи наукового гуртка «Юний фінансист» у загальноосвітніх школах на тему: «ПЕНСІЙНА СИСТЕМА. В ЯКОМУ ВІЦІ СЛІД ДУМАТИ ПРО ПЕНСІЮ»  

За темою
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ПОДАТКІВ ТА СУЧАСНА ПОДАТКОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ

За темою
Гроші: вчора, сьогодні, завтра Розробили:

ЕВОЛЮЦІЯ ГРОШЕЙ
  Гроші були придумані людьми багато тисяч років назад. Історичні періоди розвитку грошового обігу в цілому відповідали типам грошових одиниць, тому доцільним буде розглянути наступні

Хронологія виникнення грошових знаків
Час Подія 3-2тис. до н. е. у Месопотамії з’явилися перші банки. Їх роль виконували храми і двори місцевих правителів

ТЕМА 2. СУТНІСТЬ ГРОШЕЙ: РЕАЛЬНА ВАРТІСТЬ АБО ЗАГАЛЬНЕ ПРИЗНАННЯ
1. Походження і сутність грошей. 2. Форми грошей та їх еволюція. 3. Функції грошей та їх взаємозв'язок. 4. Роль грошей в розвитку економіки. Мета лекції:

Походження і сутність грошей
  Гроші належать до низки дуже загадкових феноменів, виникнення яких цікавило людство вже в стародавні часи. Вони завжди привертали до себе пильну увагу вчених. Вже в роботах Платона

Форми грошей та їх еволюція
Гроші пройшли тривалий і складний шлях розвитку з точки зору не тільки ускладнення їх економічної суті і підвищення суспільної ролі, а і створення різноманітності їх форм. Еволюція форм гр

Форми грошей та їх еволюція
Гроші пройшли тривалий і складний шлях розвитку з точки зору не тільки ускладнення їх економічної суті і підвищення суспільної ролі, а і створення різноманітності їх форм. Еволюція форм гр

Роль грошей в розвитку економіки
Роль грошей тісно пов’язана з їх функціями. Роль грошей визначається рівнем розвитку товарного виробництва і адекватних йому суспільних відносин. Вона не може бути реалізована там, де для цього нем

Фінанси – ключ у розвитку економіки держави.
  Кожна людина, перш ніж обрати вищий навчальний заклад та спеціальність, замислюється над тим, де вона у майбутньому буде працювати та чим займатиметься відповідно до обраної проф

Історичні аспекти та сутність фінансів.
  Термін "фінанси" походить від латинського слова «finis», що означає кінець, закінчення, фініш. У древньому світі й у середні століття термін «finis»

Функції фінансів.
  Функція – зовнішній прояв властивості якого-небудь об’єкта в даній системі відносин. Щодо фінансів, то тут функції означають зовнішній прояв сутності фінансів у дії. Функці

Послуги торговців цінними паперами
  Випуск, а також операції з купівлі/продажу цінних паперів здійснюються у більшості випадків із залученням торговців. Торговцями можуть виступати банки, акціонерні товариства, статут

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги