рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розділ 1. Управління процесом руху персоналу

Розділ 1. Управління процесом руху персоналу - Конспект, раздел Философия, З ДИСЦИПЛІНИ “УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ”. Змістовий модуль I. Теоретичні основи управління персоналом КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ План 1. Поняття Руху Персоналу В Організації. 2. Основні Пр...

План

1. Поняття руху персоналу в організації.

2. Основні процеси руху персоналу: введення в посаду, адаптація, професійні переміщення, ротація підвищення по службі, переведення на нижчу посаду, звільнення.

1. Поняття руху персоналу в організації.

Функціонування будь-якої організації забезпечуються її персоналом. Чим більше людей залучено до спільної діяльності в організації, тим складнішим і відповідальнішим є процес регулювання цієї діяльності. Навіть у малочисельній організації спільна діяльність персоналу є дуже розмаїтою і складною. Вона відбувається у просторі й часі, супроводжується використанням різноманітних ресурсів: матеріальних, енергетичних, грошових, інформаційних. Потребує великих витрат управлінської праці на нормування, планування, мотивацію, координацію, облік і контроль тощо.

Регулювання трудової діяльності персоналу– це системно організований процес забезпечення і підтримання високоефективної праці кожного окремого працівника і трудового колективу в цілому; це найважливіше і постійне завдання управління персоналом в організації. Системний підхід до регулювання спільної діяльності персоналу може гарантувати досягнення позитивного результату.

Системність в організації діяльності персоналу означає обов’язковість висококваліфікованого вирішення всіх її складових елементів без винятку і в потрібний час.

Основними завданнями регулювання трудової діяльності персоналу є:

- забезпечення високопродуктивної праці всіх категорій персоналу;

- підтримання якості продукції та послуг на конкурентоспроможному рівні;

- створення безпечних умов праці;

- підтримання у трудовому колективі сприятливого соціально-психологічного клімату.

Регулювання трудової діяльності персоналу за метою, змістом і значенням має багато спільного з організацією праці. Головне – чітке визначення завдань керівників усіх рівнів (де, коли, за що).

Ефективність трудової діяльності персоналу залежить і формується під впливом багатьох різнопланових чинників, їх можна поєднати у 2 групи.

Перша група охоплює підготовчі заходи, необхідні умови для діяльності персоналу, без чого взагалі неможлива нормальна робота структурного підрозділу.

Друга група чинників спрямована на підтримання установленого ритму виробництва, виконання календар.графіків поставок замовникам, забезпечення руху транспортних засобів за розкладом і т.п.

До першої групи чинників доцільно зарахувати наступні заходи:

- визначення мети діяльності;

- планування діяльності;

- кадрове забезпечення;

- нормативно-правове забезпечення;

- організаційно-економічне забезпечення;

- інженерно-технічне забезпечення;

До другої групи належать такі заходи:

- ресурсне забезпечення;

- поточне обслуговування виробництва, трудових, транспортних та інших процесів;

- оперативне регулювання виробничих і трудових процесів;

- облік, контроль та оцінювання результатів діяльності.

Рух кадрів усередині підприємства – перехід працівника з одного робочого місця у випадку постійної роботи. Основні ознаки робочого місця – цех, професія (спеціальність) і необхідна кваліфікація робітника (розряд).

Зміна робочого місця супроводжується зміною усіх або частини цих ознак. Сукупність змін – міжпрофесійний, кваліфікаційний чи міжцеховий рух.

Зміни праці у межах робочого місця (посади), як наслідок змін у техніці, поділу праці і його організації, що висувають нові вимоги до працівника. Він повинен або підвищеннясвою кваліфікацію, або бути замінений іншим працівником на основі професійного добору кадрів.

Внутрішньозаводський рух здійснюється з ініціативи самих працівників задовольнити свої особисті інтереси: поліпшити умови праці, одержати більші можливості для реалізації свого кваліфікаційного потенціалу, домогтися збільшення заробітної плати і т.п.

Внутрішньозаводський рух може є керованим – переміщення в рамках політики управління перосналу – кадрове планування, планування кар'єри працівника (перепідготовка, підвищеннякваліфікації).

Підвищенняроль руху в процесі формування робочих кадрів – змінюються індивідуальні умови праці, вирішення інтересів та можливостей робітників, спрямований на розвитку робітника як особистості. Досягається відновлення, зміна структури якостей працівника. Мотивація до кваліфікаційного і професійного руху кадрів стабілізує колектив, знижуєплинність кадрів.

Щоб керувати кваліфікаційним, міжпрофесійним і міжцеховим рухом кадрів, потрібно знати анатомію цих процесів: спрямованість, масштаби, взаємозв'язок між цими видами руху, закономірності цих процесів, забезпечення більшої відповідності інтересів підприємства і працівників, зниження негативних наслідків, які спочатку можуть супроводжувати переміщення працівників на нові робочі місця.

Зміна професії для робітника спрямований назміни цеху чи розряду і визначає яка є ймовірність зміни спеціальності чи кваліфікації при переході з цеху до ін. цеху, робітник може прийняти більш обґрунтоване рішення у відношенні участі у внутрішньозаводському русі за власною ініціативою.

Коли виникають пролеми з реалізацією каліф.просування, незадоволеності роботою і звільненням великої кількості робітників і т.п.), необхідне коректування внутрішньозаводської плинності, зміні її ролі і місця в кадровій політиці підприємства.

Аналіз внутрішньозаводського руху робітників має погоджуватися з аналізом зовнішнього руху робітників (звільненням і набором нових). Плинність кадрів приводить до виділення окремих професійних і кваліфікаційних груп робітників, а заповнення вакантних місць за рахунок прийому робітників з потрібною кваліфікацією ззовні (це дешевше та швидше). При пересуванні власних робітників (кар'єра) підприємство веде набір робітників на робочі місця, що звільнилися, більш низьких чи розрядів на професії, що не є популярними. Саме на такий варіант – заповнення робочих місць з високими вимогами до кваліфікації робітника за рахунок власних кадрів (нижчих розрядів).

Масштаби руху залежать від бажання робітників, а результат управлінського впливу від організації підвищеннякваліфікації робітників.

Щоб такі управлінські рішення були ефективними, необхідно знати масштаби кваліфікаційного руху робітників і зміну цих масштабів, можливості навчальної бази підприємства для підвищеннякваліфікації потрібного числа робітників, витрати підприємства.

Рух кадрiв позв’язаний зі зміною працi, з поняттям мобiльностi кадрiв та монотонностi працi.

Видiляють такi види руху кадрiв в фiрмi: плиннiсть кадрiв, демографiчний рух (плановий) та внутрiшньовиробничий рух.

Плинність кадрiв має як позитивнi, так i негативнi сторони.

До негативних: втрати виробництва через неукомплектованiсть, знижуєпродуктивностi працi працiвника, який звiльняється та нового працiвника, труднощi з формуванням загальних норм поведiнки, з формуванням взаємних очiкувань та вимог; нестабільність колективу; знижуєвитрати на навчання працiвника.

До позитивних: може підвищенняефективнiсть працi – нова робота вiдповiдає iнтересам, здiбностям працiвника; може знижуємонотоннiсть працi; може формуватись сприятливий соцiально-психологiчний клiмат за рахунок змiн.

Фактори, якi викликають рух персоналу:

1) якi виникають на самому пiдприємствi (розмiр З/П, умови та рiвень автоматизацiї працi, перспектива проф.росту тощо).

2) особистi фактори (вiк працiвника, рiвень його освiти, досвiд роботи i т.п.)

3) зовнiшнi по вiдношенню до пiдприємтсва фактори (економiчна ситуацiя в країнi або регiонi, сiмейнi обставини, поява нових пiдприємтсв i т.п.).

Щоб виявити причини плинності кадрів та резерви її скорочення, треба мати повну і своєчасну інформацію про мотиви звільнень працівників.

Існує можливість обмеження реальної плинності кадрів шляхом раціонального регулювання внутрішньофірмових переміщень працівників (внутрішньої мобільності персоналу). Чіткі перспективи таких переміщень, у тому числі і просувань по службі, підвищення мотивацію працівників.

Основою управління рухом персоналу є встановлення закономірностей процесу плинності кадрів. Знання цих закономірностей допомагає визначити найефективніші напрямки управлінськ. впливу.

 

2. Основні процеси руху персоналу: введення в посаду, адаптація, професійні переміщення, ротація підвищення по службі, переведення на нижчу посаду, звільнення.

Основнi процеси руху кадрiв: введення в посаду, адаптацiя, професiйнi перемiщення, пiдвищення по службi, пониження посади, звiльнення.

Адаптацiя – пiзнання норм та традицiй, професiйного навчання та перепiдготовки, усвiдомлення важливості своєї роботи (діяльності самого пiдпримємствi). Соціальну і виробничу адаптацію.

Зміна робочого місця припускає не тільки зміну умов праці, зміни колективу, але і часто зв'язана зі зміною професії, виду діяльності, що додає адаптації новий, більш складний характер(пасивна,активна).

Найбільш ефективною є адаптація – керуючий вплив, засоби (організаційних, технічних, соціально-психологічних і т.п.). Результат адаптації залежить й від умов – знижуєтрудова дисципліна,техніка, люди. При неефективному управлінні адаптацію – до збитків підприємства.

Стадiї процесу адаптацiї: ознайомлення, пристосування, асимiляцiя (повне пристосування), усвідомлення особистих цiлей з цiлями пiдприємства.

Успішність адаптації залежить від виробн.середовища, самого працівника (тим довше адаптація).

Первинна виробнича адаптація – 5-6 мiсяцiв, вторинна (повна) – 3 роки.

Психофізіологічна адаптація – на рівні організму працівника як цілого (втома, напруга, настрій).

Професійна адаптація – повне й успішне оволодіння новою професією (зання, можливості).

Соціально-психологічна адаптація – до найближчого соціального оточення в колективі, до традицій і норм колективу, до стилю роботи керівників.

Ще складові адаптації: організація праці, оплата праці і матеріальне стимулювання, соціально-побутова сфера підприємства, організація дозвілля працівників і т.п. , тобто соціально-економічний аспект виробничої адаптації.

У рішенні кадрових проблем має значення адаптація (у формуванні колективу) до знижуєплинності, до підвищеннязахворюваності, до інших негативних моментів економічного характеру.

Адаптація як процес харак-ся визначеною тривалістю. Якщо у відношенні початку адаптації питань не виникає (це початок діяльності працівника в нових умовах), то визначити її закінчення дуже важко. Адаптація – це процес, що протікає постійно в міру зміни факторів зовнішнього середовища трудової діяльності працівника, та й зміни самої людини. Тому адаптація має відношення і до людини, що не змінювала робочого місця.

З позицій керування кадрами, формування трудового потенціалу, визначення термінів адаптації велике значення має з'ясування такого поняття, як межа адаптації.

Система показників (оцінка) адаптації:

- об'єктивні – рівень і стабільність кількісних показників праці (систематичне виконання норм, якісне виготовлення продукції, відсутність порушень у ритмі роботи конвеєрної чи потокової лінії, професійна стійкість, ріст кваліфікації, рівень трудової дисципліни і т.п.);

- суб'єктивні показники – рівень задоволеності своєю професією, умовами праці, колективом і ін.

Управління адаптацією вимагає знання як суб'єктивних характеристик робітника (стать, вік, його психофізіологія, освіта, стаж і ін.), так і факторів виробничого середовища, характеру їхнього впливу на адаптацію. Варто враховувати: умови праці, гнучкість робочого часу, організацію праці, розвиток здібностей, негативні звички, розходження (стара, нова) робота, особливості нової і колишньої професій, колектив.

Конкретизація підходу до кожного працівника вона містить у собі:

- аналіз мотивації нових робітників (що від нього чекати, а що він чекає від підприємства);

- прийом і прогноз стабільності новачка (як довго він може пропрацювати в даному колективі);

- уведення новачка в колектив;

- власне контроль адаптації в ході періодичних зустрічей чи заочно;

- ліквідацію причин конфліктів, хто і як їх усунув;

- узагальнення матеріалів про хід адаптації новачків.

Скорочення періоду адаптації – професійний добір кадрів та рівень організації цього процесу.

Основні задачі служби адаптації (всіх учасників) – розробка заходів щодо знижує несприятливих наслідків від роботи неадаптов.працівника, стабілізації трудового колективу, підвищення праці, підвищення мотивації.

Ефективність управління адаптацією – знижує плинності, знижує рівня браку, знижує порушень трудової дисципліни.

На крупних компаніях практикується ротація як постійний процес адаптації (нові вимоги ЗУН).

Організаційні форми ротації працівника в межах підприємства (об'єднання, фірми і т.п.). Так, у залежності від виду поділу праці можна розрізняти ротацію як:

- зміну робітником операцій на ділянці (потокової лінії, конвеєрі) у рамках однієї професії;

- зміну операцій, що відносяться до різних професій.

Розрізняють ротацію як переміщення робітників:

- з ділянки на ділянку без зміни професії і зі зміною професії;

- з цеху в цех зі зміною і без зміни професії (виду діяльності);

- за межі даного підприємства, але в межах об'єднання (фірми), причому характер роботи може мало чим відрізнятися від колишнього;

- за межі підприємства, але зі зміною характеру діяльності (у нові організаційні структурні подрозділи об'єднання, наприклад, з науково-дослідним ухилом, торговим профілем і т.п.).

За характером маневру робочою силою ротація може носити й епізодичний, чи випадковий, і постійний характер. За тривалістю ротація буває:

- короткочасною (після виконання робітнастороні робітник повертається до своєї колишньої роботи);

- досить тривалої;

- постійної (новий вид діяльності стає постійною роботою).

Ротація за виробничою необхідністю розглядається:

- завантаження працівника на певний періоду часу, оскільки на основн. Місці передбач. Простій;

- як оперативна зміна в розміщенні через невихід на роботу когось із працівників (вчителі);

- як засіб знижує стомлюваності (чергування операцій, робіт) і як засіб підвищення змістовності праці;

- як один зі шляхів підвищення кваліфікації в рамках планування робочої кар'єри (майбутній керівник);

- як наслідок інноваційних процесів (освоєнням нової продукції).

Ротація кадрів виступає як засіб поліпшенняорганізації праці, раціонального використання робочої сили, розвиток (кар’єра), задоволення працівника в підвищення змістовній праці, підвищення заробітку і т.д.

Ротація найчастіше припускає зміну професії (підвищення нових ЗУН, розширення професії).

Деякі підприємства при заміні вибулих віддають перевагу набору потенційно мобільних _роф.. робітників спрямований на гарантія швидкого освоєння нових професій.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З ДИСЦИПЛІНИ “УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ”. Змістовий модуль I. Теоретичні основи управління персоналом КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... З ДИСЦИПЛІНИ... УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ для бакалаврів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розділ 1. Управління процесом руху персоналу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Лекція 1
Тема: «Предмет, зміст і структура курсу» План 1. Базові категорії, що характеризують управління персоналом. 2. Основні категорії теорії управління

Основні категорії теорії управління
Теорія менеджменту є порівняно молодою науковою дисципліною, що оформилася в окрему галузь знань у XX ст. При цьому інтенсивний її розвиток розпочався лише після другої світової війни. Теорія розро

Лекція 2
Тема: «Предмет, зміст і структура курсу» План 1. Поняття: кадри, робоча сила, трудові ресурси, персонал, людські ресурси. 2. Різноманітність визначень уп

Лекція 3
Тема: «Предмет, зміст і структура курсу» План 1. Співвіднесеність понять "керівництво персоналом", "управління персоналом", "менеджмент п

Лекція 4
Тема: «Управління персоналом у системі сучасного менеджменту» План 1. Методологія менеджменту персоналу організації. 2. Концепції управління персоналом.

Лекція 5
Тема: «Управління персоналом у системі сучасного менеджменту» План 1. Натуралістичний і діяльнісний методологічні підходи в управлінні персоналом. 2. Іст

Натуралістичний підхід – становлення й усвідомлення особистості.
Отже, людина потрапляє в цей світ, функціонує в ній і тільки потім починає усвідомлювати себе і виділяє себе як особистість. Особистість, індивідуальність – це те, що завжди дається боротьбою, це н

Лекція 6
Тема: «Управління персоналом у системі сучасного менеджменту» План 1. Людина в моделі управління Тейлора. Неотейлорівські погляди на персонал, обмеженість цих пог

Лекція 7
Тема: «Системний підхід до управління персоналом» План 1. Управління персоналом як процес і як система. 2. Організаційна структура управління персоналом.

Лекція 8
Тема: «Системний підхід до управління персоналом» План 1. Основні вимоги до формування системи управління персоналом. 2. Методи побудови системи управлін

Лекція 9
Тема: «Ресурсне забезпечення управління персоналом» План 1. Нормативно-правова база управління персоналом. 2. Науково-методичне забезпечення управління п

Лекція 10
Тема: «Ресурсне забезпечення управління персоналом» План 1. Кадрове забезпечення управління персоналом. 2. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційн

Фінансове забезпечення менеджменту персоналу
Поряд з інформаційними, людськими ресурсами, технічними засобами робота з людьми, пов’язана з професійним підбором персоналу, оплатою праці, професійним навчанням тощо, вимагає і фінансових ресурсі

Лекція 11
Тема: «Стратегія та політика управління персоналом організації» План 1. Поняття стратегії та політики управління персоналом, їх взаємозв’язок. 2. Зміст п

Лекція 12
Тема: «Стратегія та політика управління персоналом організації» План 1. Фактори, що впливають на формування політики управління персоналом. 2. Класифікац

Зовнішні та внутрішні фактори політики менеджменту персоналу
Зовнішні Внутрішні Вимоги національного трудового законодавства Ієрархічна структура організації

Лекція 13
Тема: «Стратегія та політика управління персоналом організації» План 1. Характеристика, основні напрями бюрократичної та патерналістичної моделей управління персо

Таблиця 2.3
Характеристики бюрократичної та патерналістської моделей внутрішньофірмового ринку праці Критерії Бюрократична модель ринку праці Патерн

Лекція 14
Тема: «Служби управління персоналом: цілі, завдання і функції» План 1. Призначення та роль сучасних служб персоналу в організації. 2. Різновиди служб пер

Лекція 15
Тема: «Служби управління персоналом: цілі, завдання і функції» План 1. Статус кадрових служб, організаційна побудова та принципи розподілу повноважень. 2

Основні професійні ролі менеджера з персоналу
Якщо скористатися моделями компетентності стосовно самим характеристикам менеджера з персоналу, то з усього викладеного вище зрозуміло, що це не може бути ні одномірна модель, що описує досить прос

Навички командної роботи
1. Командна орієнтація – розуміння необхідності спільної діяльності та вміння працювати у взаємодії з іншими; 2. Контактність – уміння встановлювати ділові і творчі стосунки з партнерами;

Лекція 16
Тема: «Служби управління персоналом: цілі, завдання і функції» План 1. Взаємозв'язок кадрової служби з іншими підрозділами організації. 2. Реорганізація

Облік особового складу організації
Облік особового складу організації забезпечується веденням особових карток працівників, штатно-посадової книги (штатного формуляру) та алфавітної книги. На працівників, яких приймають на п

Особові картки комплектуються за структурними підрозділами підприємства та апарату управління.
Штатно-посадова книга (штатний формуляр)– це основний робочий документ відділу кадрів, який відображає стан укомплектування персоналу підприємства. Штатно-посадову книгу в

Особові картки комплектуються за структурними підрозділами підприємства та апарату управління.
Штатно-посадова книга (штатний формуляр)– це основний робочий документ відділу кадрів, який відображає стан укомплектування персоналу підприємства. Штатно-посадову книгу в

Лекція 17
Тема: «Планування та формування персоналу» План 1. Поняття, мета та завдання планування персоналу 2. Планування чисельності персоналу по категоріях: осно

Методи планування потреби в кадрах.
Складовими процесу планування є також вибір методу планування; здійснення розрахунку; складання плану та джерел його забезпечення; дослідження ситуації на ринку праці; визначення перспективної потр

Планування чисельності інших категорій промислово-виробничого персоналу
При плануванні чисельності управлінського і обслуговуючого персоналу на підприємстві головну увагу приділяють його подальшому скороченню і здешевленню. Це повинно відбитися у відносному скороченні

Розрахунок додаткової потреби у працівниках і спеціалістах
Розрахунок додаткової потреби у працівниках потрібен для комплектування, а також для підготовки і підвищення кваліфікації працівників на підприємстві. Додаткова потреба в кадрах складаєтьс

Лекція 18
Тема: «Планування та формування персоналу» План 1. Зміст понять вакансія, посада, професія, спеціальність. 2. Добір кадрів. Особливості процесу набору, д

Лекція 19
Тема: «Планування та формування персоналу» План 1. Основні джерела інформації про вакансії 2. Моделі та методи відбору працівників. 3. Професійн

Забезпечення процесів добору персоналу.
Аналiз роботи: як називається робота, де потрiбно виконувати її, якою є мета роботи, хто вiдповiдає за працiвника, за що вiдповiдає працiвник, з ким працiвник має справу під час виконання роботи, в

Стимулювання фірмою набору персоналу.
Метою набору є залучення певної кiлькостi персоналу на кожну з вакансiй. Стимулювання фiрмою – це тi позитивнi можливостi та переваги, якi фiрма пропонує для залучення кандидатiв.

Лекція 20
Тема: «Розвиток персоналу» План 1. Професійний розвиток персоналу. 2. Поняття про трудову кар'єру та просування по службі. П

Лекція 21
Тема: «Розвиток персоналу» План 1. Планування та управління службовою кар'єрою працівників. 2. Моделі кар'єри: горизонтальна та вертикальна. &nb

Лекція 21
Тема: «Розвиток персоналу» План 1. Поняття навчання персоналу. Програми підготовки персоналу. 2. Професійна підготовка, підвищення кваліфікації, перепідг

Лекція 22
Тема: «Розвиток персоналу» План 1. Післядипломна та додаткова освіта. 2. Управління мобільністю кадрів. 3. Ротація кадрів як форма руху і підвищ

Розділ 1. Управління процесом руху персоналу
План Методи розрахунку втрат від надмірного руху та звільнення працівників. Основні методи управління персоналом.   1. Методи розрахун

Розділ 2. Управління процесом вивільнення персоналу
План 1. Причини та фактори вивільнення персоналу. 2. Аутстафінг, аутсорсінг, лізинг персоналу. 1. Причини та фактори вивільнення персоналу.

Розділ 2. Управління процесом вивільнення персоналу
План 1. Підстави для припинення трудової угоди. 2. Управління плинністю кадрів. 3. Розробка заходів з регулювання плинності персоналу.  

Підтримання установленого ритму виробництва
Створення умов, яким би якісним не був цей комплекс заходів, ще не гарантує ефективної діяльності персоналу. Необхідно спільну працю добре організувати і контролювати перебіг виробничих і трудових

Лекція 28
Тема: «Управління робочим часом працівників» План 1. Поняття робочого часу як універсальної міри кількості праці. 2. Регулювання робочого часу.

Лекція 29
Тема: «Управління робочим часом працівників» План 1. Регулювання режимів праці й відпочинку протягом зміни, доби, тижня та року. 2. Гнучкі режими праці.

А в с а в с
           

Лекція 30
Тема: «Оцінювання та атестація персоналу» План 1. Сутність та види оцінки персоналу, її критерії та методи. 2. Етапи оцінювання персоналу. 3. Кр

Лекція 31
Тема: «Оцінювання та атестація персоналу» План 1. Оцінювання якості роботи різних категорій персоналу. 2. Атестація персоналу.  

Лекція 32
Тема: «Мотивація та стимулювання персоналу» План 1. Сутність, значення і взаємозв’язок категорій «мотив», «інтерес», «стимул» і «стимулювання». 2. Теорії

Лекція 33
Тема: «Мотивація та стимулювання персоналу» План 1. Матеріальна мотивація трудової діяльності: сутність, основні положення і значення. 2. Методи нематері

Матеріальна мотивація трудової діяльності
Особливо актуальною є проблема матеріальної мотивації для країн з перехідною економікою, до числа яких відноситься й Україна (низьким рівнем доходів) Матеріальна мотивація

Сутність і функції заробітної плати
Заробітна плата – одна з найскладовіших економ. Категорій і одне з найважливіших соціально – економічних явищ. Вона є основним джерелом доходів найманих працівників, основою матер.

Лекція 34
Тема: «Створення сприятливих умов праці» План 1. Поняття умов праці в організації. 2. Державне регулювання умов праці. Понят

Усі ці фактори виливають на формування умов праці одночасно і у нерозривній єдності, обумовлюючи поряд з іншими параметрами виробниче середовище.
Класифікація факторів допомагає на рівні галузі, об’єднання, окремого виробництва: - формувати та поліпшувати умови праці, аналізувати їх стан; - планувати заходи щодо поліпшення

Лекція 35
Тема: «Створення сприятливих умов праці» План 1. Оцінювання умов праці на виробництві. 2. Основні напрями поліпшення умов праці на виробництві.

Основні напрями та соціально-економічна ефективність поліпшення умов праці на виробництві
За останні роки на підприємствах України умови праці значно погіршилися. У сфері матеріального виробництва кожен третій, а на окремих підприємствах кожен другий працівник працює в несприятливих умо

Лекція 36
Тема: «Соціально-психологічні аспекти управління персоналом» План 1. Соціально-психологічні особливості колективу як об'єкт управління. 2. Колектив як со

Лекція 37
Тема: «Соціально-психологічні аспекти управління персоналом» План 1. Згуртованість колективу, соціально-психологічний клімат. 2. Формальні і неформальні

Лекція 38
Тема: «Соціально-психологічні аспекти управління персоналом» План 1. Лідерські якості керівника в управлінні персоналом 2. Корпоративна культура в систем

Лекція 39
Тема: «Соціально-психологічні аспекти управління персоналом» План 1. Типи та причини конфліктів. 2. Управління конфліктною ситуацією. 3. Соціаль

Лекція 40
Тема: «Соціальне партнерство в організації» План 1. Соціальні партнери в організації: роботодавець і наймані працівники. 2. Соціальний розвиток колективу

Лекція 41
Тема: «Соціальне партнерство в організації» План 1. Громадські організації. 2. Колективний договір як головний засіб зміцнення соціального партнерства.

Лекція 42
Тема: «Ефективність управління персоналом» План 1. Ефективність роботи персоналу: сутність та підходи. 2. Методика оцінки ефективності.  

Методи оцінки
Для оцінки ефективності і продуктивності діяльності з управління персоналом можуть застосовуватись різні методи, а саме: використання інформаційних систем з управління людськими ресурсами, опитуван

Аналіз методик оцінки ефективності роботи персоналу
Ефективність роботи персоналу правомірно розглядається як частина загальної ефективності суспільного виробництва. В економічній літературі ефективність розраховується як відношення отриман

Лекція 43
Тема: «Ефективність управління персоналом» План 1. Соціальна та економічна ефективність роботи персоналу. 2. Порівняльна характеристика різних методів оц

Соціальна ефективність менеджменту персоналу
Рівень соціальної ефективності менеджменту персоналу характеризується такими показниками і критеріями, які відображають різні аспекти привабливості чи непривабливості роботи в даному трудовому коле

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги