рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Значення балансу

Значення балансу - Конспект, раздел Философия, ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік ...

 

 

2.2 СТРУКТУРА БУХГАЛТЕРСЬКОГО БАЛАНСУ ,ЙОГО ЗМІС І ЗНАЧЕННЯ

 

За будовою баланс є двосторонньою таблицею: ліва частина іменується активом, права — пасивом. Активи відображені в балансі як вартість майна та боргових прав, які має та які контролює підприємство. Вони надають певне уявлення про потенціал підприємства зі здійснення майбутніх витрат. Інакше кажучи,активи це економічні ресурси, контрольовані підприємством, які, як передбачається, зроблять вигідними майбутні операції. Засоби фінансування називаються зобов'язаннями та відображаються в пасиві балансу. Різниця активів і зобов'язань складає вартість власних засобів підприємства (власний капітал).

Активи ( А ) = Зобов’язання ( З ) + Власний капітал ( В )

Власний капітал ( В ) = Активи ( А ) - Зобов’язання ( З )

Наведене співвідношення відоме як головне балансове рівняння.

Кожний рядок (який називається статтею) в балансі призначений для відображення певного елемента (групи однорідних елементів) господарських засобів. Статті згруповано в розділи. Зміст і форма балансу, а також загальні вимоги до визнання й розкриття його статей, визначаються П(С)БО 2 «Баланс».

Оцінка статті –це грошовий вираз кожної статті балансу

Ліквідність балансу –це можливість мобілізувати наявні засоби ( активи ) для оплати боргів ( пасивів ) у встановлені строки.

Сальдо ( валюта ) балансу –це підсумки активу і пасиву балансу.

 

Актив балансу складається з трьох розділів:

 

І. «Необоротні активи» це ті активи, які не були віднесені до оборотних ( основ-ні засоби , нематеріальні активи , незавершені капітальні вкладення тощо ).

II.«Оборотні активи» грошові кошти та їхні еквіваленти, не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи вжитку протягом операційного циклу або ж дванадцяти місяців від дати балансу ( виробничі запаси МШП , готова продукція , виробництво , дебіторська заборгованість , кошти ) .

III. «Витрати майбутніх періодів» витрати, оплачені в звітному періоді, які належать до наступного (чи наступних) періоду.

Пасив балансу містить п'ять розділів:

 

І. «Власний капітал» та частина активів підприємства, що залишається по відрахуванні його зобов'язань ( статутний капітал , резервний капітал , додатковий капітал , нерозподілений прибуток тощо ).

II. «Забезпечення майбутніх витрат і платежів» умовні (потенційні) зобов'язання, щодо яких сума й час майбутніх платежів не визначені (оплата відпусток працівникам, здійснення гарантійного ремонту випущеної продукції і т. ін.).

III. «Довгострокові зобов'язання» зобов'язання, що не належать до поточних.

IV. «Поточні зобов'язання» зобов'язання, що будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або 12 місяців від дати балансу9 короткострокові кредити банку , кредиторська заборгованість ).

V. «Доходи майбутніх періодів» суми доходів, одержані на протязі поточного та попередніх звітних періодів, які будуть визнані в майбутніх звітних періодах (наприклад, нарахований дохід з відсотків за одержаним довгостроковим векселем).

 

Особливістю бухгалтерського балансу є рівність вартісних підсумків активу й пасиву, обумовлена тим, що в обох частинах показується та сама сума коштів, але за різними угрупованнями: в активі — за видами, в пасиві — за джерелами.

Для глибшого засвоєння вивченого матеріалу та розуміння різниці між джерелами утворення господарських засобів і самими засобами розглянемо приклад.

Приклад 1____________________________

Побудуємо таблицю з двох граф. У лівій частині будемо відобража­ти господарські засоби підприємства за кожною господарською операцією, у правій — джерела утворення цих засобів. Після кожної з шести наведених господарських операцій надаються необхідні пояснення.

Засоби Джерела утворення засобів
    Для створення та реєстрації підприємства засновник вніс грошові кошти на рахунок у банк 500 грн..
Гроші 500 Внесок засновника 500
Разом 500 Разом 500
На підприємстві з’явилися засоби – гроші. Одночасно ми враховуємо, що джерелом утворення цих засобів став внесок засновника в сумі 500 грн..
Підприємство взяло позику в банку – 1000 грн..
Гроші 500 Позика банку 1000 Внесок засновника 500 Позика банку 1000
Разом 1500 Разом 1500
Обсяг засобів на підприємстві збільшився (500 +1000 ) , їх стало 1500 грн.. Джерелами утворення засобів є : 500грн. – внесок засновника, а 1000 грн. – позика банку.
  Підприємство одержало аванс від іншого підприємства – 2000 грн.
Гроші 1500 Аванс 2000 Внесок засновника 500 Позика банку 1000 Аванс 2000
Разом 3500 Разом 3500
Грошові кошти на підприємстві збільшилися до 3500 грн .Їхні джерела 500грн.- внесок засновника, 1000 грн. – позика банку,2000 грн. –аванс, одержаний від іншого підприємства ( тобто залучені кошти іншого підприємства )
Підприємство придбало матеріали на 2500 грн.. Внаслідок цієї господарської операції грошей залишилося 1000 грн. і з’явилося матеріалів на 2500 грн. Загальна сума засобів не змінилася, лише відбулася заміна грошових коштів на матеріальні цінності.
  Гроші 1000 Матеріали 2500 Внесок засновника 500 Позика банку 1000 Аванс 2000
  Разом 3500 Разом 3500
Сума засобів на підприємстві – 3500 грн., сума джерел їхнього утворення – теж 3500 грн. Джерела утворення засобів не змінилися.
    З матеріалів виготовлено продукції на 1500 грн.. Внаслідок цієї операції матеріалів на підприємстві залишилося на 1000 грн., зате з’явилося на 1500 грн. готової продукції. Загальна сума засобів на підприємстві не змінилася.
Гроші 1000 Матеріали 1000 Готова продукція 1500 Внесок засновника 500 Позика банку 1000 Аванс 2000
Разом 3500 Разом 3500
Особливу увагу слід звернути на те , що джерела утворення засобів підприємства залишилися тими самими і сума господарських засобів , як і раніше, дорівнює сумі джерел утворення цих засобів
  Готову продукцію продали за 2000 грн. Оскільки вона коштувала нам 1500 грн., а продано її за 2000 грн., ми одержали прибуток , тобто наші засоби ( гроші ) збільшилися на 500 грн. і джерелом цих 500 грн. є прибуток, одержаний від реалізації готової продукції.
Готова продукція 0 Гроші 1000 Матеріали 1000 Виручка 2000 Внесок засновника 500 Позика банку 1000 Аванс 2000 Прибуток 500
Разом 4000 Разом 4000

 

Наведений приклад показує, які засоби були на підприємстві ( грошові ресурси, матеріали, готова продукція) , як ці засоби брали участь у господарському процесі і за рахунок яких джерел вони утворилися й поповнювалися ( вкладу засновника в статутний капітал, позики ( кредиту ) банку , тимчасового залучення коштів іншого підприємства у вигляді авансу, прибутку підприємства).

З прикладу 1 можна зробити важливий висновок про те , що сума господарських засобів у грошовому вимірі завжди дорівнює сумі джерел утворення цих засобів.

 

2.3 ЗМІНИ В БАЛАНСІ , ЗУМОВЛЕНІ ГОСПОДАРСЬКИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

Бухгалтерський баланс відображає в узагальненому грошовому вимірнику стан засобів господарства та джерел їх формування на певну дату. Проте в процесі господарської діяльності відбувається безперервний рух засобів, зміна їх складу, розміщення та зміни у джерелах їх формування. Господарські засоби та їх джерела під впливом господарських операцій збільшуються або зменшуються, внаслідок чого змінюються і окремі статті балансу. В окремих випадках ці зміни зумовлюють появу нових статей балансу або зникнення інших.

Всі господарські операції за характером змін, які вони викликають у складі засобів та джерелах їх формування (тобто в активі і пасиві балансу) поділяються на чотири типи.

Операції першого типу, що характеризують зміни у складі господарських засобів, зумовлюють зміну в активі балансу: одна стаття активу збільшується, а друга - зменшується на однакову суму. Загальний підсумок балансу при цьому не змінюється.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік

ОДЕСЬКИЙ КОЛЕДЖ ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ... ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік СПЕЦІАЛЬНІСТЬ Бухгалтерський облік...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Значення балансу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Д 201 К Д 91 К Д 23 К

ДОДАТОК А.
    ЗАКОН УКРАЇНИ Про бухгалтерськ

Додаток В
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс" Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів Укр

Визнання статей балансу
10. Актив відображається в балансі за умови, що оцінка його може бути достовірно визначена і очікується отримання в майбутньому економічних вигод, пов'язаних з його використанням. 11. Витр

Первинних документах.
а) так б) ні 78.Кількість рахунків, що застосовуються на конкретному підприємстві, різна, але їх економічний зміст однаковий. а

Дайте визначення витрат
а) певні витрати , які пов’язані з виробництвом продукції ( робіт , послуг ) б) певні витрати на виробництво , які зменшують власний капітал підприємства в) це зменшення економічн

Бухгалтерською проводкою
а) Д 23 К 205 б) Д 23 К 201 в) Д 91 К 201 г) Д 23 К 203 175.Рахунки 2 класу Плану рахунків бухгалтерського обліку є а) пасивними

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги