рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Визнання статей балансу

Визнання статей балансу - Конспект, раздел Философия, ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік 10. Актив Відображається В Балансі За Умови, Що Оцінка Його Може Бути Достові...

10. Актив відображається в балансі за умови, що оцінка його може бути достовірно визначена і очікується отримання в майбутньому економічних вигод, пов'язаних з його використанням.

11. Витрати на придбання та створення активу, які, відповідно до пункту 10 цього Положення (стандарту), не можуть бути відображені в балансі, включаються до складу витрат звітного періоду у звіті про фінансові результати.

12. Зобов'язання відображається у балансі, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення.

13. Власний капітал відображається в балансі одночасно з відображенням активів або зобов'язань, які призводять до його зміни.

Зміст статей балансу

14. У статті "Нематеріальні активи" відображається вартість об'єктів, які віднесені до складу нематеріальних активів згідно з відповідними положеннями (стандартами). У цій статті наводяться окремо первісна та залишкова вартість нематеріальних активів, а також нарахована у встановленому порядку сума накопиченої амортизації. Залишкова вартість визначається як різниця між первісною вартістю і сумою накопиченої амортизації, яка наводиться у дужках.

15. У статті "Незавершене будівництво" відображається вартість незавершених капітальних інвестицій у будівництво, створення, виготовлення, реконструкцію, модернізацію, придбання необоротних активів (включаючи необоротні матеріальні активи, призначені для заміни діючих, і устаткування для монтажу), що здійснюються підприємством, а також авансові платежі для фінансування капітального будівництва.

16. У статті "Основні засоби" наводиться вартість власних та отриманих на умовах фінансового лізингу об'єктів і орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів згідно з відповідними положеннями (стандартами). У цій статті також наводиться вартість інших необоротних матеріальних активів.

У цій статті наводяться окремо первісна (переоцінена) вартість, сума зносу основних засобів (у дужках) та їх залишкова вартість. До підсумку балансу включається залишкова вартість, яка визначається як різниця між первісною (переоціненою) вартістю основних засобів і сумою їх зносу на дату балансу.

17. У статті "Довгострокові фінансові інвестиції" відображаються фінансові інвестиції на період більше одного року, а також усі інвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент. У цій статті виділяються фінансові інвестиції, які згідно з відповідними положеннями (стандартами) обліковуються методом участі в капіталі.

18. У статті "Довгострокова дебіторська заборгованість" показується заборгованість фізичних та юридичних осіб, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.

19. У статті "Відстрочені податкові активи" відображається сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню в наступних періодах унаслідок тимчасової різниці між обліковою та податковою базами оцінки.

20. У статті "Інші необоротні активи" наводяться суми необоротних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу "Необоротні активи", крім гудвілу і гудвілу негативного, що виникають при придбанні.

21. У статті "Виробничі запаси" показується вартість запасів малоцінних та швидкозношуваних предметів, сировини, основних і допоміжних матеріалів, палива, покупних напівфабрикатів і комплектуючих виробів, запасних частин, тари, будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для споживання в ході нормального операційного циклу.

22. У статті "Тварини на вирощуванні та відгодівлі" відображається вартість: дорослих тварин на відгодівлі і в нагулі, птиці, звірів, кроликів, дорослих тварин, вибракуваних із основного стада для реалізації, та молодняку тварин.

 

23. У статті "Незавершене виробництво" показуються витрати на незавершене виробництво і незавершені роботи (послуги), а також вартість напівфабрикатів власного виробництва і валова заборгованість замовників за будівельними контрактами.

24. У статті "Готова продукція" показуються запаси виробів на складі, обробка яких закінчена та які пройшли випробування, приймання, укомплектовані згідно з умовами договорів із замовниками і відповідають технічним умовам і стандартам. Продукція, яка не відповідає наведеним вимогам (крім браку), та роботи, які не прийняті замовником, показуються у складі незавершеного виробництва.

25. У статті "Товари" показується без суми торгових націнок вартість товарів, які придбані підприємствами для наступного продажу.

26. У статті "Векселі одержані" показується заборгованість покупців, замовників та інших дебіторів за відвантажену продукцію (товари), інші активи, виконані роботи та надані послуги, яка забезпечена векселями.

27. У статті "Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги" відображається заборгованість покупців або замовників за надані їм продукцію, товари, роботи або послуги (крім заборгованості, яка забезпечена векселем). У підсумок балансу включається чиста реалізаційна вартість, яка визначається шляхом вирахування з дебіторської заборгованості резерву сумнівних боргів. Сума резерву сумнівних боргів наводиться у дужках.

28. У статті "Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом" показується дебіторська заборгованість фінансових і податкових органів, а також переплата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету.

29. У статті "Дебіторська заборгованість за виданими авансами" показується сума авансів, наданих іншим підприємствам у рахунок наступних платежів.

30. У статті "Дебіторська заборгованість з нарахованих доходів" показується сума нарахованих дивідендів, процентів, роялті тощо, що підлягають надходженню.

31. У статті "Дебіторська заборгованість із внутрішніх розрахунків" показується заборгованість пов'язаних сторін та дебіторська заборгованість із внутрішньовідомчих розрахунків.

32. У статті "Інша поточна дебіторська заборгованість" показується заборгованість дебіторів, яка не може бути включена до інших статей дебіторської заборгованості та яка відображається у складі оборотних активів.

32.1. Показники дебіторської заборгованості (крім дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги) у разі створення щодо неї резерву сумнівних боргів наводяться у балансі за чистою реалізаційною вартістю, яка визначається у порядку, наведеному в пункті 27 цього Положення (стандарту).

33. У статті "Поточні фінансові інвестиції" відображають фінансові інвестиції на строк, що не перевищує один рік, які можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент (крім інвестицій, які є еквівалентами грошових коштів).

34. У статті "Грошові кошти та їх еквіваленти" відображаються кошти в касі, на поточних та інших рахунках у банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів. У цій статті окремо наводяться кошти в національній та іноземній валютах. Кошти, які не можна використати для операцій протягом одного року, починаючи з дати балансу або протягом операційного циклу внаслідок обмежень, слід виключати зі складу оборотних активів та відображати як необоротні активи.

35. У статті "Інші оборотні активи" відображаються суми оборотних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу "Оборотні активи". У цій статті наводиться, зокрема, сальдо субрахунків 331 "Грошові документи в національній валюті", 332 "Грошові документи в іноземній валюті" і 643 "Податкові зобов'язання".

36. У складі витрат майбутніх періодів відображаються витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать до наступних звітних періодів.

 

37. У статті "Статутний капітал" наводиться зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) до капіталу підприємства. Підприємства, для яких не передбачена фіксована сума статутного капіталу, відображають у цій статті суму фактичного внеску власників до статутного капіталу підприємства.

38. У статті "Пайовий капітал" наводиться сума пайових внесків членів спілок та інших підприємств, що передбачена установчими документами.

39. У статті "Додатковий вкладений капітал" акціонерні товариства показують суму, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість. Інші підприємства відображають у цій статті суму капіталу, який вкладено засновниками понад статутний капітал.

40. У статті "Інший додатковий капітал" відображаються сума дооцінки необоротних активів, вартість необоротних активів, безкоштовно отриманих підприємством від інших юридичних або фізичних осіб, та інші види додаткового капіталу.

41. У статті "Резервний капітал" наводиться сума резервів, створених, відповідно до чинного законодавства або установчих документів, за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства.

42. У статті "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" відображається або сума нерозподіленого прибутку, або сума непокритого збитку. Сума непокритого збитку наводиться в дужках та вираховується при визначенні підсумку власного капіталу.

43. У статті "Неоплачений капітал" відображається сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу. Ця сума наводиться в дужках і вираховується при визначенні підсумку власного капіталу.

44. У статті "Вилучений капітал" господарські товариства відображають фактичну собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників. Сума вилученого капіталу наводиться в дужках і підлягає вирахуванню при визначенні підсумку власного капіталу.

45. У складі забезпечень наступних витрат і платежів відображаються нараховані у звітному періоді майбутні витрати та платежі (витрати на оплату майбутніх відпусток, гарантійні зобов'язання тощо), величина яких на дату складання балансу може бути визначена тільки шляхом попередніх (прогнозних) оцінок, а також залишки коштів цільового фінансування і цільових надходжень, які отримані з бюджету та інших джерел.

45.1. Підприємства, які відповідно до законодавства є страховиками, у вписуваному рядку 415 наводять суму страхових резервів, у вписуваному рядку 416 наводять у дужках суму часток перестраховиків у страхових резервах, різниця між якими включається до підсумку розділу балансу.

46. У статті "Довгострокові кредити банків" показується сума заборгованості підприємства банкам за отриманими від них позиками, яка не є поточним зобов'язанням.

47. У статті "Інші довгострокові фінансові зобов'язання" наводиться сума довгострокової заборгованості підприємства щодо зобов'язання із залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки.

48. У статті "Відстрочені податкові зобов'язання" показується сума податків на прибуток, що підлягають сплаті в майбутніх періодах внаслідок тимчасової різниці між обліковою та податковою базами оцінки.

49. У статті "Інші довгострокові зобов'язання" показується сума довгострокових зобов'язань, які не можуть бути включені до інших статей розділу "Довгострокові зобов'язання".

50. У статті "Короткострокові кредити банків" відображається сума поточних зобов'язань підприємства перед банками за отриманими від них позиками.

51. У статті "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями" показується сума довгострокових зобов'язань, яка підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу.

52. У статті "Векселі видані" показується сума заборгованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поставок (робіт, послуг) постачальників, підрядчиків та інших кредиторів.

53. У статті "Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги" показується сума заборгованості постачальникам і підрядчикам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями).

 

54. У статті "Поточні зобов'язання за одержаними авансами" відображається сума авансів, одержаних від інших осіб у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг).

55. У статті "Поточні зобов'язання із розрахунків з бюджетом" показується заборгованість підприємства за усіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства.

56. У статті "Поточні зобов'язання з позабюджетних платежів" показується заборгованість за внесками до позабюджетних фондів, передбачених чинним законодавством.

57. У статті "Поточні зобов'язання зі страхування" відображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників.

57.1. У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці" відображається заборгованість підприємства з оплати праці, включаючи депоновану заробітну плату.

58. У статті "Поточні зобов'язання за розрахунками з учасниками" відображається заборгованість підприємства його учасникам (засновникам), пов'язана з розподілом прибутку (дивіденди тощо) і формуванням статутного капіталу.

59. У статті "Поточні зобов'язання із внутрішніх розрахунків" відображається заборгованість підприємства пов'язаним сторонам та кредиторська заборгованість з внутрішньовідомчих розрахунків.

60. У статті "Інші поточні зобов'язання" відображаються суми зобов'язань, які не можуть бути включеними до інших статей, наведених у розділі "Поточні зобов'язання". У цій статті наводиться, зокрема, сальдо субрахунку 644 "Податковий кредит" і сума валової заборгованості замовникам за будівельними контрактами.

61. До складу доходів майбутніх періодів включаються доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів.

 

Оцінка та розкриття статей балансу

62. Оцінка та подальше розкриття окремих статей балансу в примітках до звітності здійснюються згідно з відповідними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

 

Дата (рік, місяць, число)

Підприємство

за ЄДРПОУ

Територія

за КОАТУУ

Форма власності

за КФВ

Орган державного управління

За КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. Грн.

Контрольна сума

Адреса….....................................................................................

 

Баланс

на________________20__р. Форма № 1 Код за ДКУД 1801001

Актив Код рядка На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
І.Необоротні активи      
Нематеріальні активи:      
залишкова вартість    
первісна вартість    
Знос    
Незавершене будівництво    
Основні засоби:      
залишкова вартість    
первісна вартість    
Знос    
Довгострокові фінансові інвестиції:      
які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств    
інші фінансові інвестиції    
Довгострокова дебіторська заборгованість    
Відстрочені податкові активи    
Інші необоротні активи    
Усього за розділом І    
ІІ. Оборотні активи      
Запаси:      
виробничі запаси    
незавершене виробництво    
готова продукція    
Товари    
Векселі одержані    
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:      
чиста реалізаційна вартість    
первісна вартість    
резерв сумнівних боргів    
Дебіторська заборгованість за розрахунками:      
з бюджетом    
за виданими авансами    
з нарахованих доходів    
з внутрішніх розрахунків    
Інша поточна дебіторська заборгованість    
Поточні фінансові інвестиції    
Грошові кошти та їх еквіваленти:      
в національній валюті    
в іноземній валюті    
Інші оборотні активи    
Усього за розділом ІІ    
ІІІ. Витрати майбутніх періодів    
Баланс:    

 

Пасив Код рядка На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
І. Власний капітал      
Статутний капітал    
Пайовий капітал    
Додатковий вкладений капітал    
Інший додатковий капітал    
Резервний капітал    
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)    
Неоплачений капітал    
Вилучений капітал    
Усього за розділом І    
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів      
Забезпечення виплат персоналу    
Інші забезпечення    
Цільове фінансування    
Усього за розділом ІІ    
ІІІ. Довгострокові зобов’язання      
Довгострокові кредити банків    
Інші довгострокові фінансові зобов,язання    
Відстрочені податкові зобов,язання    
Інші довгострокові зобов,язання    
Усього за розділом ІІІ    
ІV. Поточні зобов’язання      
Короткострокові кредити банків    
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов,язаннями    
Векселі видані    
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги    
Поточні зобов,язання за розрахунками:      
з одержаних авансів    
з бюджетом    
з позабюджетних платежів    
зі страхування    
з оплати праці    
з учасниками    
Із внутрішніх розрахунків    
Інші поточні зобов,язання    
Усього за розділом ІV    
V. Доходи майбутніх періодів    
Баланс      

 

Керівник ____________________

 

 

Головний бухгалтер___________

 

ЛІТЕРАТУРА

 

 

1. Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансо­ву звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-ХІУ.

2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. № 87.

3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.99р. №87.

4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку З "Звіт про фінансові результати", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.99р. №87.

5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 "Звіт про рух грошових коштів", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. № 87.

6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 "Звіт про власний капітал", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. № 87.

7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах", затверджене наказом Мінфіну України від 28.05.99 р. №137.

8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затверджене наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92.

9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи", затверджене наказом Мінфіну України від 18.10.99 р. № 242.

10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "За­паси", затверджене наказом Мінфіну України від 20.10.99 р. № 246.

11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 "Дебіторська заборгованість", затверджене наказом Мінфіну України від 08.10.99 р. № 237.

12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 "Зобов'язання", затверджене наказом Мінфіну України від 31.01.2000р. №20.

13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції", затверджене наказом Мінфіну Ук­раїни від 26.04.2000 р. № 91.

14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 13 "Фінансові інструменти", затверджене наказом Мінфіну України від 30.11.01 р. № 559.

15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 "Оренда", затверджене наказом Мінфіну України від 28.07.2000р. №181.

16. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затверджене наказом Мінфіну України від 29.11.99р. №290.

17. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99р. №318.

18. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затверджене наказом Мінфіну України від 28.12.2000 р. № 353.

19. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам", затверджене наказом Мінфіну Ук­раїни від 28.10.03р. №601.

20. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств організацій, затверджений наказом Мінфіну України 1Г 30.11.99р. №291.

21. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений на наказом Мінфіну України від 30.11.99р. №291.

22. Методичні рекомендації по застосуванню реєстрів бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.2000 р. № 356.


ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ТА ПІДГОТОВКИ ДО ЕКЗАМЕНУ З ДИСЦИПЛІНИ „ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК „

 

1. Рахунки, призначені для обліку руху грошових коштів:

а) пасивні;

б) активні;

в)позабалансові.

2. В синтетичному обліку використовуються вимірники:

а)натуральні і грошові ;

б) тільки натуральні;

в)тільки грошові.

3. Коли повинні складатися первинні документи:

а) на момент проведення господарської операції;

б) перед закінченням періоду;

в) перед перевіркою контролюючих органів.

4. Нематеріальні активи включають:

а) цінні папери інших підприємств, МПШ, бланки первинних документів;

б) права користування майном, програмні продукти для ЕОМ, гудвіл;

в) технічну документацію, правила експлуатації обладнання .

5. Оцінка- це:

а) процес усвідомлення позитивної чи негативної значимості будь-яких господарських явищ , результатів праці, форм виробничо - трудової діяльності, матеріальних вчинків господарювання людських потреб, інтересів , цілей суб'єкта;

б) представлення розмірів господарських засобів, їх джерел і результатів

господарських процесів в грошовому вимірнику;

в) спосіб вираження в єдиній грошовій формі господарських засобів та процесів;

г)всі відповіді правильні.

6. До первісної вартості запасів включаються:

а) суми ввізного мита;

б) витрати на збут;

в) відсотки за користування позиками.

7. Рахунки за економічним змістом поділяються на :

а) регулюючі ,основні, господарських процесів та їх результатів;

б) рахунки засобів; джерел утворення засобів; рахунки, призначені для обліку господарських процесів та їх результатів ;

в) рахунки засобів, джерел утворення засобів, операційні .

8. Баланс поділяється на дві частини:

а) ліворуч показано актив, праворуч - зобов'язання,

б) ліворуч показано капітал, праворуч - зобов'язання,

в) ліворуч показано актив , праворуч - права і заборгованість.

9. Діючий план рахунків складається з :

а) 10 класів;

б) 9 класів;

в) 11 класів.

10. Операції, зафіксовані в документах , отримують грошове вираження за допомогою:

а) оцінки і документування;

б) оцінки та інвентаризації;

в) оцінки і калькуляції.

11. Перераховані засоби: споруди, обладнання , каса, поточний рахунок,

готова продукція , матеріали - відносяться до :

а) фінансових вкладень;

б) активів підприємства;

в) оборотних засобів .

12. Вимірники в бухгалтерському обліку поділяються на:

а) натуральні, кількісні, трудові;

б) кількісні, вартісні , грошові;

в) грошові, натуральні, трудові;

г) трудові, натуральні, якісні.

13. Які з перерахованих пар є елементами методу бухгалтерського

обліку:

а) оцінка і калькуляція;

б) інвентаризація і документування;

в) баланс і зобов'язання.

14. 3агальний підсумок балансу називається:

а) валютою балансу;

б) балансовою формулою;

в) статтею балансу.

15. Вибрати пункт всякому відображені тільки активні статті :

а)необоротні активи , майбутніх періодів , запаси;

б) основні засоби ,грошові кошти , нерозподілений ;

в) витрати майбутніх періодів, незавершене виробництво , дебіторська заборгованість.

16. Ліва сторона рахунку носить назву:

а) видаток;

б) кредит;

в) дебет.

17 . Пасивні рахунки призначені для обліку:

а) майна;

б) джерела;

в) дебіторської заборгованості.

18. Подвійний запис означає, що одна і та ж сума записується :

а) в дебет одного рахунку і в кредит іншого ;

б) в дебет або кредит одного рахунку двічі ;

в) в активі та пасиві балансу.

19. Кількість аналітичних рахунків ,які можуть бути відкриті по одному синтетичному рахунку :

а) обмежується законодавством ;

б) обмежується Планом рахунків бухгалтерського обліку ;

в) обмежується обсягами бухгалтерської ;

г) не обмежується.

20. Відповідно до балансу рахунки класифікуються на:

а) аналітичні та синтетичні;

б) активні та пасивні;

в) постійні та тимчасові.

21. Процес постачання - це сукупність операцій з:

а) виготовлення продукції в результаті використання природних ресурсів , сировини , матеріалів , енергії „трудових ресурсів” тощо;

б) забезпечення суб 'єкту господарювання матеріальними та нематеріальними активами , необхідними для виробництва ;

в) реалізації зайвої сировини і матеріалів покупцям .

22. Рахунок 70 "Доходи від реалізації „відображається:

а) в розділі 3 активу балансу ;

б) в розділі 1 пасиву балансу ;

в) в балансі не відображається .

23. Виявлені помилки в облікових записах виправляються шляхом :

а) додаткових проводок ;

б) пунктирування;

в) вибірки.

24. Сума записів господарських операцій по дебету або кредиту рахунку

за певний період називається :

а) сальдо;

б) залишок;

в) оборот.

25. За місцем складання бухгалтерські документи класифікуються наступним чином

а) первинні і зведені;

б) внутрішні, зовнішні, службові;

в) розпорядчі, виправдні, бухгалтерського оформлення , комбіновані.

26. В аналітичних облікових регістрах використовуються наступні вимірники:

а) грошові;

б) трудові та натуральні;

в) всі вище перераховані.

27. Яка проводка відповідає операції: "Списана фактична собівартість реалізованої продукції,, :

а) Д-т 79 К-т 90;

б)Д-т90 К-т 26;

в) Д-т 90 К-т 79.

28. Готова продукція - це:

а) вся виготовлена продукція ;

б) продукція , обробка якої закінчився та яка прийшла випробування,приймання, укомплектування згідно з умовами договорів, відповідає стандартам, пройшла технічний контроль І здана на склад або замовнику;

в) продукція, яка здана на склад.

29. До складу собівартості продукції не включаються такі витрати:

а) адміністративні;

б) загальновиробничі;

в) прямі виробничі витрати .

30. До первинних документів відносяться:

а) документи, які складаються на момент здійснення господарської операції;

б)документи, що складаються на самому підприємстві по здійснених операціях;

в) документи з низьким рівнем стандартизації.

31. Фінансова звітність - це:

а) звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства

протягом звітного періоду;

б) бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період;

в) звіт, який відображає надходження і витрачання грошових коштів у

результаті діяльності підприємства у звітному періоді.

32. Вимога повнотице:

а) більша готовність до визнання в бухгалтерському обліку витрат та зобов'язань, ніж можливих доходів та активів, не допускаючи створення прихованих активів;

б) відображення інформації про фактичні та потенційні наслідки операцій та подій, які можуть вплинути на рішення, що приймають на її основі;

в) доступність до розуміння користувачів, які мають достатні знання в сфері ділового та економічного життя, бухгалтерського обліку.

33. Метою складання бухгалтерської звітності є:

а) забезпечення інформацією,яка допомагає внутрішнім користувачам приймати відповідні економічні рішення;

б) забезпечення інформацією,яка допомагає зовнішнім користувачам приймати відповідні економічні рішення;

в) забезпечення інформацією, яка допомагає користувачам приймати відповідні економічні рішення.

34. Податківцю фінансова звітність допомагає:

а) прийняти виважене рішення щодо здійснення інвестицій;

б) допомагає управляти бізнесом та аналізувати результати діяльності;

в) встановити правильність нарахування та оплати платежів до бюджету.

35. Для менеджера і економіста фінансова звітність необхідна для:

а)прийняття виваженого рішення щодо здійснення інвестицій;

б)встановлення правильності нарахування та сплати платежів до бюджету;

в) управліннябізнесом та аналізу діяльності.

36. Звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов'язання та власний капітал, називається:

а) Звіт про власний капітал;

б) Баланс;

в) Звіт про рух грошових коштів.

37. Звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду, називається:

а) Звіт про рух грошових коштів;

б) Звіт про власний капітал;

в) Примітки до фінансової звітності.

38. Звіт про рух грошових коштівце:

а) сукупність показників і пояснень, яка забезпечує деталізацію і обгрунтованість статей фінансових звітів, а також інша інформація;

б) звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов'язання і власний капітал;

в) звіт, який відображає надходження і видаток грошових коштів у результаті діяльності підприємства у звітному періоді.

39. Примітки до фінансових звітів - це:

а) правила, якими слід керуватися при вимірюванні, оцінці;

б) сукупність показників і пояснень, яка забезпечує деталізацію статей фінансових звітів;

в) сукупність показників і пояснень, яка забезпечує деталізацію і обгрунтованість статей фінансових звітів, а також інша інформація.

40. Дані про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства містить:

а) Баланс і Звіт про фінансові результати;

б) Звіт про власний капітал;

в) Звіт про фінансові результати.

41.До основних виробничих засобів належать засоби, що:

а) беруть безпосередню участь у виробничому процесі або сприяють його здійсненню;

б) призначені, в основному, для задоволення комунальних і культурно-побутових потреб працівників;

в) відповіді а) і б).

42.Організація бухгалтерського обліку на підприємстві регламентується:

а) Статутом підприємства;

б) Наказом про облікову політику;

в) штатним розкладом.

43. Розробка форм облікових регістрів відноситься до:

а) організації порядку ведення обліку;

б) організації роботи облікового персоналу;

в) технічного етапу організації обліку.

44. Джерелами інформації для складання Балансу є:

а) бухгалтерські рахунки;

б) регістри обліку;

в) економічні показники роботи підприємства.

45.Фінансова звітність повинна надавати можливість користувачу порівнювати:

а) фінансові звіти підприємства за звітні періоди;

б) фінансові звіти різних підприємств;

в) відповіді а) і б).

46.Звітним періодом для складання річної фінансової звітності є:

а) календарний рік;

б) поточний рік;

в) операційний цикл;

г) правильної відповіді не запропоновано.

47. Звітність, то відображає фінансовий стан і підсумки діяльності юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці, називаєтъся:

а) фінансовою;

б) консолідованою;

в) податковою.

48.Бухгалтерська звітність є:

а) періодичною;

б) систематичною;

в) хронологічною.

49.Звітність в Україні складається в таких грошових одиницях:

а) грн.;

б) тис. грн.;

в) на власний вибір бухгалтера.

50.Бухгалтерсъка звітність підписується:

а) головним бухгалтером підприємства;

б) керівником підприємства;

в) головним бухгалтером і керівником підприємства.

51.До складу фінансової звітності в Україні не відносять:

а) Баланс;

б) Звіт про прибутки і збитки;

в) Звіт про рух грошових коштів;

г) Звіт про власний капітал;

д) Примітки до річної фінансової звітності.

52.До складу річної фінансової звітності згідно з Положеннями (стандартами)

бухгалтерського обліку відносять:

а) Баланс; Звіт про рух грошових коштів; Звіт про власний капітал;

б) Баланс; Звіт про фінансові результати; Звіт про рух грошових коштів; Звіт про власний капітал; Примітки до річної фінансової звітності;

в) Примітки до річної фінансової звітності;

г) Баланс; Звіт про фінансові результати.

53.Бухгалтерсъка звітність, що містить інформацію про фінансовий стан,

підсумки діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період,

називається :

а) фінансовою;

б) податковою;

в) консолідованою.

54.До основних засобів належать предмети:

а) вартість яких більше стократного розміру мінімальної місячної оплати праці;

б) термін експлуатації більше одного року;

в) всі відповіді правильні.

55.Активи- це:

а) всі наявні матеріальні цінності, нематеріальні активи та кошти, що належать підприємству на певну дату, а також їх розміщення та використання;

б) ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, від яких очікується надходження майбутніх економічних вигод до підприємства;

в) всі відповіді правильні.

56.До нематеріальних активів не включаютъ:

а) права промислової власності;

б) патенти;

в) гудвіл;

г) витрати на дослідження;

д) права інтелектуальної власності.

57. Запаси - це активи, які:

а) зберігаються для продажу за умов звичайної господарської діяльності;

б) призначені для споживання у виробничому процесі чи при наданні послуг;

в) всі відповіді правильні.

58.До не матеріалъних активів відносяться:

а) об'єкти інтелектуальної власності;

б) об'єкти прав користування природними ресурсами і майном;

в) об'єкти прав користування економічними, організаційними та іншими вигодами;

г) всі віповіді правильні.

59.Бухгалтерський баланс представляє собою звіт про стан справ

підприємства:

а) за ряд років;

б) на певну дату;

в) за звітний період.

60.За часом складання бухгалтерський баланс є:

а) вступний, поточний, ліквідаційний;

б) інвентарний, паперовий;

в) одиничний, вільний,

61.Бухгалтерский баланс побудований відповідно до класифікації господар-

ських засобів і складається з 2-х частин:

а) засоби (їх склад) і капітал;

б) засоби (їх склад) і заборгованістъ підприємства;

в) засоби і джерела їх формування,

62.До елементів балансу не входятъ:

а) активи;

б) зобов'язання;

в) майно;

г) власний капітал.

63.Запаси в балансі відображаються за наступною з двох оцінок:

а) первісною вартістю або справедливою вартістю;

б) первісною вартістю або дисконтованою вартістю;

в) первісною вартістю або вартістю реалізації.

64.До активу балансу входять розділи:

а) необоротні активи;

б) власний капітал;

в) позикові кошти;

г) поточні зобов'язання.

65.Основні засоби і нематеріальні активи наведені у балансі трьома

позиціями:

а) первісна, залишкова, балансова вартість;

б) первісна, балансова, залишкова вартість;

в) первісна вартість, знос, залишкова вартість.

66.В статті "Довгострокова дебіторська заборгованість" відображається

заборгованість:

а) фізичних осіб, що виникає в ході операційної діяльності;

б) фізичних та юридичних осіб, яка не виникає в ході нормального операційного циклу і буде погашена протягом більше року з дати балансу;

в) юридичних осіб, яка не виникає в ході нормального циклу;

г) правильної відповіді не запропоновано.

68.До поточних активів підприємства не належать:

а) витрати майбутніх періодів;

б) незавершене виробництво;

в) короткострокові фінансові вкладення;

г) незавершені капітальні вкладення.

69.Елементами балансу є:

а) активи, зобов'язання, доходи і витрати;

б) активи, зобов'язання, власний капітал;

в) активи, власний капітал, доходи і витрати.

70.Рівняння балансу можна записати у вигляді:

а) Активи = Власний капітал + Зобов'язання;

б) Активи = Власний капітал - Зобов'язання;

в) Активи = Власний капітал.

71.Нематеріальними активами не визнаються:

а) права інтелектуальної власності;

б) ліцензії;

в) витрати на підготовку кадрів.

72.Усі активи, що не є оборотними, класифікуються як:

а) нематеріальні;

б) необоротні;

в) відстрочені.

73.Пасив балансу – це:

а) сума зобов'язань підприємства;

б) сума короткострокових кредитів;

в) сума активів і пасивів підприємства.

74.При обчислені суми балансу враховується така вартість основних засобів:

а) первісна;

б) залишкова;

в) амортизація (накопичений знос) + первісна вартість.

75.До інформаційних завдань бухгалтерського обліку відносяться збір,

обробка, узагальнення, зберігання, передача інформації.

а) так

б) ні

76.Інвентаризація – це кількісне і якісне відтворення господарських операцій в

момент їх здійснення у встановлених формах первинних документів.

а) так

б) ні

77.Баланс – це спеціальна таблиця, де реєструються операції, відображені в

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік

ОДЕСЬКИЙ КОЛЕДЖ ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ... ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Бухгалтерський облік СПЕЦІАЛЬНІСТЬ Бухгалтерський облік...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Визнання статей балансу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Значення балансу
    2.2 СТРУКТУРА БУХГАЛТЕРСЬКОГО БАЛАНСУ ,

Д 201 К Д 91 К Д 23 К

ДОДАТОК А.
    ЗАКОН УКРАЇНИ Про бухгалтерськ

Додаток В
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс" Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів Укр

Первинних документах.
а) так б) ні 78.Кількість рахунків, що застосовуються на конкретному підприємстві, різна, але їх економічний зміст однаковий. а

Дайте визначення витрат
а) певні витрати , які пов’язані з виробництвом продукції ( робіт , послуг ) б) певні витрати на виробництво , які зменшують власний капітал підприємства в) це зменшення економічн

Бухгалтерською проводкою
а) Д 23 К 205 б) Д 23 К 201 в) Д 91 К 201 г) Д 23 К 203 175.Рахунки 2 класу Плану рахунків бухгалтерського обліку є а) пасивними

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги