рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості транспортного страхування у ЗЕД

Особливості транспортного страхування у ЗЕД - Конспект, раздел Философия, Зовнішньоекономічна діяльність підприємства Центральне Місце У Страхуванні Зовнішньоекономічної Діяльності Посідає Тра...

Центральне місце у страхуванні зовнішньоекономічної діяльності посідає транспортне страхування. Міжнародний контракт припускає перевезення вантажу на далекі відстані, тому у залежності від умов договору і базисної умови постачання оплатити страхування вантажу повинні або продавець, або покупець.

Об’єктами транспортного страхування є:

  • вантаж — карго;
  • транспортний засіб — каско;
  • фрахт — провізна плата власникові транспорту за перевезення вантажів.

У Міжнародних правилах ''Інкотермс-2000", крім визначення двох важливих умов експортно-імпортної угоди (моменту переходу ризику втрати чи ушкодження товару і розподілу витрат між продавцем і покупцем), викладені вимоги щодо страхування ван­тажів на умовах CIF і СІР. При поставках здійснити страхування на цих умовах зобов'язаний продавець, але на користь покупця, який і одержує страхове відшкодування за договором страхування. Отже, страховий поліс разом з іншими документами, що передбачені контрактом, передається покупцю. Мінімальна страхова сума повинна перевищувати суму контракту (тобто вартість товару і фрахт) на 10% і повинна бути встановлена у валюті контракту.

Міжнародні правила вимагають укладання договору страху­вання, якщо в контракті не обговорене інше, на умовах мінімально­го покриття ризиків, що відповідає умовам Застережень ''С'' Інсти­туту Лондонських страховиків зі страхування вантажів. Всі інші умови "Інкотермс-2000" не містять вимог до сторін з обов'язкового страхування.

Велике поширення в міжнародній торгівлі одержали правила, що іменуються як Застереження "А", "В" і "С" Інституту Лондонсь­ких страховиків зі страхування вантажів. Ці правила передбачають три варіанти страхового захисту вантажу, що розрізняються ступе­нем відповідальності страховика за можливі ризики. Збитки можуть виникнути при повній загибелі судна, а також при частковій аварії або пошкодженні, що пов’язані з транспортуванням. Збитки поділяються на ті, що сталися під час загальної аварії, та на ті, що сталися за часткової аварії.

Під загальною аварією розуміються збитки, заподіяні в результаті зіткнення суден, пожеж або вибуху на судні, посадки на мілину, та і витрати, що сталися внаслідок надзвичайних заходів, прийнятих з метою врятування судна, фрахту та вантажу від спільної для них небезпеки, які розподіляються між всіма учасниками морського підприємства, судном, вантажем і фрахтом. Розрахунок збитків складається диспашерами — фахівцями в галузі морського права (торговельно-промислова палата м. Києва в Україні).

До збитків за часткової аварією зараховують ті, що не підпадають під визначення загальної аварії та які пов’язані зі спільною для судна, фрахту, вантажу небезпекою. Цих збитків зазнає той, чий інтерес постраждав, або той, з чиєї провини вони виникли.

У практиці страхування існує два основних принципи форму­вання ризиків, що забезпечують страховий захист.

Перший принцип побудований на методі виключення, тобто за цим принципом страхують вантажі від усіх ризиків, за винятком деяких. За цим принципом побудований страховий захист при стра­хуванні на умовах "А"- “З відповідальністю за всіма ризиками”.

Другий принцип побудований на методі включення, тобто вантаж вважається застрахованим тільки від тих ризиків, які пере­лічені. За цим принципом побудований страховий захист при страхуванні на умовах "В'' - “З відповідальністю за частковою аварією” і "С" - “Без відповідальності за ушкодження, крім випадків аварій”.

У міжнародній торгівлі перевезення вантажів здійснюються переважно морським транспортом, тому морському страхуванню приділяється особлива увага.

Об'єктом морського страхування може бути майновий інтерес, зв'язаний з торговельним мореплаванням: судно, у тому числі те, що знаходиться в будівлі, вантаж, фрахт, плата за проїзд, орендна плата, прибуток, очікуваний від вантажу, а також ризик, прийнятий на себе страховиком.

Основні вимоги до договору морського страхування утримуються в главі XII Кодексу торговельного мореплавання (КТМ), що регулює взаємини між сторонами договору. Договір страхування повинний мати тільки письмову форму та вважається укладеним з моменту, коли факт страхування підтверджений страховою компанією. Після такого підтвердження страхувальник видає страховий поліс.

Договір морського страхування вантажів розробляється на підставі письмової заяви страхувальника та може бути укладений на наступних умовах з урахуванням міжнародної практики, що склалася в морському страхуванні вантажів:

  • з відповідальністю за всі ризики;
  • з відповідальністю за часткову аварію;
  • без відповідальності за ушкодження, крім випадків аварії.

За договором страхування, укладеному страховою компанією на умовах з відповідальністю за всі ризики, відшкодовуються всі збитки від ушкодження або повної загибелі усього або частини застрахованого вантажу, крім збитків, що відбулися в результаті:

  • усякого роду воєнних дій або військових заходів і їхніх наслідків, а також громадянської війни, народних хвилювань і страйків, конфіскації, реквізиції, арешту і знищення вантажів за вимогою військової і цивільної влади;
  • прямого або непрямого впливу атомного вибуху, радіації і радіоактивного зараження;
  • наміру або грубої недбалості страхувальника;
  • впливу температури, трюмного повітря або особливих властивостей і природних якостей вантажу, включаючи усушку;
  • невідповідного упакування вантажів і відправлення вантажів в ушкодженому стані;
  • впливу вогню або вибуху внаслідок навантаження з відома страхувальника, але без відома страхової компанії;
  • нестачі вантажу при цілісності зовнішнього упакування;
  • ушкодження вантажів хробаками, комахами і гризунами;
  • несвоєчасної доставки вантажів і падіння цін.

Не відшкодовуються також всякі інші непрямі збитки страхувальника, крім тих випадків, коли за умовами страхування такі збитки підлягають відшкодуванню по загальній аварії.

За договором страхування, укладеному на умовах з відповідальністю за часткову аварію, відшкодовуються:

  • збитки від ушкодження або повної загибелі усього або частини застрахованого вантажу внаслідок стихійних лих, катастрофи або зіткнення суден і інших перевізних засобів між собою, посадки судна на мілину, провалу мостів;
  • збитки внаслідок пропажі судна без звістки,
  • збитки від ушкодження або повної загибелі усього або частини вантажу в результаті нещасних випадків при завантаженні, розміщенні, розвантаженні вантажів і прийомі судном палива;
  • збитки, витрати і внески по загальній аварії;
  • усі необхідні і доцільно зроблені витрати по порятунку вантажу.

Умови страхування без відповідальності за ушкодження, крім випадків аварії об'єкта відповідальності, переліку страхових випадків, при яких підлягають оплаті збитки, а також по сукупності виключень зі страхового покриття в цілому збігаються з умовами страхування з відповідальністю за часткову аварію. Розходження між цими умовами полягають у тому, що за умовами з відповідальністю за приватну аварію відшкодовуються збитки від ушкодження або повної загибелі усього або частини вантажу, у той час як за умовами без відповідальності за ушкодження, крім випадків аварії, відшкодовуються збитки тільки від повної загибелі усього або частини вантажу.

Встановлення факту і причин страхового випадку, розміру збитку, заподіяного застрахованому майну в результаті страхового випадку, документального оформлення й оплати страхування в практиці міжнародного страхування прийнято іменувати ліквідацією збитку.

Ліквідацією збитку завершуються юридичні й економічні взаємини між страхувальником і страховиком, що випливають з договору морського страхування. Страховик вправі шляхом сплати страхової суми звільнити себе від подальших зобов'язань за договором страхування. Про свій намір скористатися цим правом страховик зобов'язаний повідомити страхувальника протягом семи днів із дня одержання від нього повідомлення про страховий випадок і його наслідки і відшкодувати витрати, зроблені страхувальником з метою запобігання або зменшення збитків до одержання їм зазначеного повідомлення страховика.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Зовнішньоекономічна діяльність підприємства

опорний КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... Модуль... Організація зовнішньоекономічної діяльності...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості транспортного страхування у ЗЕД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Система державного регулювання ЗЕД в Україні та її розвиток.
Зовнішньоекономічна діяльність є складовою загальноекономічних процесів, що відбуваються в економіці держави. Насамперед, вона повинна забезпечити прогресивні структурні зміни в економіці Ук

Митне регулювання, як складова частина державного регулювання ЗЕД в Україні.
  Формування і розвиток всієї сукупності міжнародних економічних відносин (МЕВ) безпосередньо пов’язано з формування і розвитком митної системи. Міжнародні митні відносини

Регулювання ЗЕД
  Валютне регулювання стосується всіх видів зовнішньоекономічної діяльності, оскільки забезпечує можливість здійснення зовнішньоекономічних операцій завдяки застосуванню відповідного

Правове регулювання МДКП: форми, умови, порядок укладання та виконання міжнародних угод з іноземними партнерами згідно Віденської конвенції.
Міжнародний договір купівлі-продажу –це документ, який оформляє правові аспекти зовнішньоторгової угоди купівлі-продажу. Він відбиває обов’язки продавця й покупця з поставки товару

Замовлення
2

Адаптовані правила.
Новий ІНКОТЕРМС особливо спрямований для використання як міжнародній, так і у внутрішній торгівлі. Для торговельних організацій і блоків (наприклад ЄС), де кордони формально відсутні – нові правила

Поняття, види та порядок укладання зовнішньоекономічних контрактів.
  Під процедурою здійснення зовнішньоекономічних операцій варто розуміти комерційну діяльність, спрямовану на відшукання контрагента, установлення з ним контакту, підготовку і

ІІ. Предмет контракту.
Ця частина може включати 17 окремих умов (статей, параграфів). №1. Предмет контракту. У цьому параграфі вказуються найменування товару (повне і точне), його характеристика

ІІІ. Заключна частина
В ній вказують: · Юридичні адреси сторін; · Найменування осіб, які підписали контракт. За випадку, коли сторони не з’ясували питання щодо мови контракту, то згідно зі зви

Організація і техніка проведення ділових переговорів.
Однією з найважливіших цілей ділового спілкування є встановлення між партнерами ділових робочих відносин. Ділові робочі відносини – це відносини, коли партнери допомагають один одно

Поняття і чинники валютно-фінансових умов контракту та валютні умови угоди.
  Валютно-фінансові умови контракту — це умови, що визначають, яку валюту, в який час, у якій сумі та в якій формі експортер отримає за проданий товар, а імпортер - сплатить за

Фінансові умови зовнішньоторговельних контрактів
Фінансові умовипередбачають наступне: спосіб платежу (готівковий, авансовий, в кредит); міжнародні розрахунки та їх форми (акредитив, інкасо, банківський переказ, відкритий рахунок); засо

Засоби платежу при виконанні валютно-фінансових умов контракту
У практиці міжнародної торгівлі застосовуються такі засоби платежу, як векселі, чеки, поштові і телеграфні перекази, інструкції системи SWIFT. Вексель — це цінний папір, що с

Заходи проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу
До заходів проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу відносять: банківські гарантії; банківські авалі; банківські акцепти; резервні акредитиви; фірмові та державні гарантії; штрафи

Транспортне забезпечення ЗЕД
  При будь-якій зовнішньоторговельній операції проданий товар попадає в сферу міжнародного обміну. За допомогою засобів транспорту товар переміщується від місця його виробництва до пу

Організація міжнародних перевезень основними видами транспорту
Міжнародний водяний транспорт включає міжнародні морські та річкові перевезення. Морський транспорт вважається найбільш універсальним ви­дом транспорту, що спеціалізується на обслуг

Транспортні умови угоди та порядок оформлення міжнародної транспортної документації
Багатобічний і складний процес транспортного забезпечення ЗЕД можна умовно розбити на три етапи, на яких поступово вирішуються певні питання: До укладання контракту купівлі–продажу –

Сутність і види страхування у ЗЕД
  Страхування — це система економічних відносин, що поля­гає в створенні за рахунок підприємств, організацій і населення спец­іального фонду для відшкодування зби

Методи виходу підприємств на зовнішні ринки
У міжнародній торговельній практиці використовується три основні методи виходу на зовнішній ринок і здійснення зовнішньоторговельних операцій: прямий; непрямий; змішаний. Пр

Цілі та шляхи створення підприємств з іноземними інвестиціями
У ринковій економіці мається кілька етапів у реалізації різних форм зовнішньоекономічної діяльності. Початковим етапом зовнішньоекономічної діяльності є разові зовнішньоторговельні контракти

Управління діяльності підприємств з іноземними інвестиціями
  Підприємство з іноземними інвестиціями в Україні являє собою господарське об'єднання українського й іноземного партнерів на основі спільно внесеної власності, спільного керування ни

Тема 11. Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства
План лекції 11.1. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства. 11.2. Аналіз раціональності використання коштів у зовнішній торгівлі підприємства. 11.3. Економі

Економічна ефективність зовнішньоекономічних операцій
  Для оцінки діяльності фірми розраховується показник ефективності її діяльності, що характеризує ступінь вигідності для фірми зовнішньоекономічних операцій. Показник екон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги