рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Найбільші та великі банки України станом на 01.04.2011 р., млн. грн.

Найбільші та великі банки України станом на 01.04.2011 р., млн. грн. - Конспект, раздел Философия, Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії фінансово-економічних дисциплін Опорний конспект лекцій з дисципліни Гроші та кредит Протокол № 2 від 18 вересня 2012 року № З/п Назва Банку Актив...

№ з/п Назва банку Активи № з/п Назва банку Активи
  Група І     Група ІІ  
Приватбанк Дельта банк
Укрексімбанк Дочірній банк сбербанку Росії
Ощадбанк Сведбанк
Райффайзен банк Аваль «Південний»
Укрсиббанк Ерсте банк
Укрсоцбанк Родовід банк
Промінвестбанк ІНГ Банк Україна
ВТБ Банк Донгорбанк
Альфа-банк Унікредит банк
ОТП Банк Універсал банк
«Фінанси та кредит» Віейбі банк
«Надра» «Хрещатик»
Перший український міжнародний банк «Фінансова ініціатива»
Брокбізнесбанк Імексбанк
Кредитпромбанк Правекс-банк
Банк форум Сітібанк
  Укргазбанк Банк кредит Дніпро
      «Київська Русь»
      Креді агріколь банк
      КІБ Креді агріколь
      БТА Банк
      Кредобанк

3. Чинним законодавством, зокрема, Законом України "Про банки і банківську діяльність" на комерційні банки покладено виконання різноманітних функції. Серед науковців немає єдиної думки щодо функцій, які банки виконують. Так, О.П. Жарковська називає три таких функції: а) посередництво у кредиті; б) стимулювання накопичення у господарстві; в) посередництво у платежах між самостійними суб’єктами і в операціях з цінними паперами.

На думку О.А. Костюченко, їх сім; 1) мобілізація тимчасово вільних коштів і перетворення їх у капітал; 2) кредитування підприємств, держави і населення; 3) здійснення розрахунків і платежів у господарстві; 4) випуск кредитних грошей; 5) емісійно-засновницька діяльність, пов’язана з випуском і розміщенням цінних паперів; 6) довірче управління майном клієнтів (трастових операцій); 7) консультування клієнтів, надання їм економічної та фінансової інформації.

Михайловська В.С. називає такі функції:

1. Мобілізація тимчасово вільних грошових коштів і перетворення їх на капітал – банки акумулюють грошові доходи і заощадження у вигляді вкладень. Вкладник отримує винагороду у вигляді процента або послуг, які надаються банком.

2. Кредитування підприємств, держави та населення – банк виступає у ролі фінансового посередника, отримуючи грошові засоби у кінцевих кредиторів і надаючи їх кінцевим посередникам. Комерційні банки надають кредити споживачам на придбання товарів тривалого використання, що сприяє зростанню рівня життя.

3. Випуск кредитних інструментів обігу (кредитних грошей) – полягає у тому, що сучасний механізм грошової емісії повязаний з банківською та депозитною емісією. Грошова маса виступає як готівка (банківські білети і розмінні монети) і безготівкові кошти (грошові засоби на рахунках і депозитах у комерційних банках та інших кредитних установах). Грошова маса збільшується, коли банки видають позики клієнтам, і зменшується, коли повертаються отримані від банків позики.

4. Забезпечення розрахунково-платіжного механізму – як посередники в платежах банки виконують для своїх клієнтів операції, повязані з проведенням розрахунків і платежів.

5. Емісійно-засновницька функція – здійснюється комерційними банками шляхом випуску і розміщення цінних паперів (акцій, облігацій).

6. Консультативна та інформаційна функція. Володіючи можливостями постійно контролювати економічну ситуацію, комерційні банки надають клієнтам консультації з широкого кола питань. Також існує необхідність в наданні банками економічної інформації своїм клієнтам.

Основними функціями комерційного банку, що визначають сутність, місце і роль у кредитній системі, є:

- прийняття депозитів від юридичних і фізичних осіб;

- кредитування підприємств і населення;

- випуск кредитних засобів обігу;

- організація і здійснення розрахунків у народному господарстві.

Систематичне виконання охарактеризованих функцій створює той фундамент, на якому ґрунтується робота банків. Але слід зазначити, що в Законі України "Про банки і банківську діяльність" відсутній їх перелік, а тому доцільно дати такий перелік у окремій статті названого Закону.

 

4. Банківський капітал – це кошти і виражена у грошовій формі частка майна, що перебувають у розпорядженні банків і використовуються ними для здійснення операцій з розміщення коштів та надання послуг із метою одержання прибутку.

Розрізняють залучений, позичений і власний банківський капітал.

Залучений капітал – це кошти юридичних і фізичних осіб, залучені банком на вклади. Операції, повязані із залученням коштів на вклади, мають назву депозитних, а саме залучення – депозитом.

Позичений капітал – це банківський капітал, отриманий за рахунок запозичення коштів на міжбанківському ринку, у Центральному банку або шляхом продажу власних боргових зобовязань.

Власний капітал – кошти, виражена у грошовій формі частина майна, яка належать його власникам, забезпечує економічну стабільність і фінансову стійкість банку, використовуються для здійснення банківських операцій та надання послуг з метою одержання прибутку.

Класифікація власного капіталу комерційного банку за різними ознаками:

1. Залежно від організаційно-правової форми діяльності:

- акціонерний власний капітал – формується початково від випуску та розміщення акцій;

- пайовий власний капітал – формується за рахунок внесків коштів та майна (паїв) у статутний капітал банку.

2. Виходячи із форми інвестування:

- власний капітал у грошовій формі;

- власний капітал у матеріально-речовій формі;

- власний капітал у формі фінансвоих активів.

3. Залежно від форми власності:

- приватний власний капітал – заснований на власності фізичної особи;

- колективний влансий капітал – заснований на власності колективу;

- державний власний капітал – на правах власності належить державі.

4. Залежно від резидентності:

- національний власний капітал;

- іноземний власний капітал.

5. Відповідно до характеру використання у банківській діяльності:

- робочий власний капітал – який приносить йому дохід;

- неробочий («мертвий») власний капітал – вкладений в активи, що не тільки не приносить банку доходів, а іноді фактично збиткові.

6. Залежно від способу розрахунку:

- балансовий власний капітал – різниця між балансовою вартістю активів та зобов’язань банку;

- нормативний власний капітал – за основу беруть показник балансового власного капіталу, який потім коригується на різноманітні банківські ризики.

7. Виходячи з порядку і джерела формування:

- статутний капітал – формується за рахунок власних коштів учасників;

- резервний капітал - формується за рахунок відрахувань із прибутку і використовується для покриття збитків, що виникають під час основної діяльності банку;

- нерозподілений прибуток – частина прибутку, що залишається після платежів у бюджет, відрахувань у резервний капітал, спецфонди і виплати дивідендів.

 

5. Банківські операції — це операції, спрямовані на вирішення завдань банків (завдань, що відображають банківську діяльність і, як правило, пов’язані з рухом особливого товару — грошей); це операції із залучення і розміщення коштів, цінних паперів, здійснення розрахунків та ін.

Відповідно до ст. 47 Закону України «Про банки і банківську діяльність», на підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:

1) депозитні – приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;

2) розрахунково-касові – відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;

3) кредитні – розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

Банк, крім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:

1) операції з валютними цінностями; 2) емісію власних цінних паперів; 3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів; 4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг); 5) надання гарантій і поручительств та інших зобов'язань від третіх осіб, які передбачають їх виконання у грошовій формі; 6) придбання права вимоги на виконання зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог та прийом платежів (факторинг); 7) лізинг; 8) послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів; 9) випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів; 10) випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток; 11) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.

Класифікація операцій комерційних банків:

- пасивні операціїце сукупність операцій, спрямованих на формування ресурсів комерційного банку. За допомогою цих операцій акумулюються грошові кошти, які потім використовуються для активних операцій. За такими операціями банк не тільки не одержує прибутку, а навіть має платити вкладникам капіталів (процент на вклад);

- активні операції – в яких грошові кошти, залучені в ході пасивних операцій, використовуються з метою одержання банківського прибутку.

- комісійні або посередницькі операції повязані з наданням послуг, виконанням доручень клієнтів, за що клієнти мають платити особливу плату – комісійні.

Активні операції поділяються на:

§ кредитні – найбільш ризиковані і внаслідок цього найбільш прибуткові операції банків;

§ інвестиційні – операції з інвестування банком своїх коштів у цінні папери і паї небанківських структур з метою спільної господарсько-фінансової і комерційної діяльності;

§ гарантійні операції – операції з видачі банком гарантій сплати боргу клієнта третій особі при настанні певних умов;

§ комісійні операції – це операції, які банк виконує за дорученням своїх клієнтів, стягуючи зних плату у вигляді комісійних (розрахунково-касові операції, трастові операції, операції з іноземною валютою, інформаційні послуги).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії фінансово-економічних дисциплін Опорний конспект лекцій з дисципліни Гроші та кредит Протокол № 2 від 18 вересня 2012 року

Опорний конспект лекцій з дисципліни Гроші та кредит охоплює теми які... Опорний конспект лекцій призначений допомогти студентам оволодіти сучасною методикою розрахунку індексів інфляції...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Найбільші та великі банки України станом на 01.04.2011 р., млн. грн.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутність масштабу цін під час її еволюції
Золотомонетний стандарт 1867–1922 рр. Золотозлитковий та золотовалютний стандарт 1922–1976 рр. Паперово-кредитний стандарт 1976 –…

Вимірювання інфляції
Інфляція в її відкритому варіанті виявляється у підвищенні цін, але їх зростання може бути різним. Тому для вимірювання інфляції використовують її показник. Він розраховується різними способами.

Розвиток та особливості інфляції в Україні
Україна успадкувала нежиттєздатну дефіцитну економіку, а разом з нею — величезний інфляційний потенціал. Низький рівень ефективності виробництва та якості продукції, державний монополізм і відсутні

Наслідки інфляції
Соціальні: 1) зменшення доходів у тих верств населення, що живуть за рахунок бюджетних коштів (педагоги, медики, держслужбовці); 2) зменшення доходів пенсіонерів;

Структура платіжного балансу
І. Баланс поточних операцій: 1) торговий баланс – співвідношення між надходженнями за експортом і платежами за імпортом товарів: · експорт; · імпо

Еволюція кількісної теорії у працях визначних економістів
Автор Головна ідея Ж. Боден Перший пов’язав зростання цін зі збільшенням кількості золота та срібла

Чинники впливу на розмір процентної ставки
Макроекономічні Мікроекономічні 1. Попит та пропозиція, які склалися на кредитному ринку (помірні процентні ставки залучатимуть більшу

Функція створення грошей і регулювання грошової маси.
3. Функція забезпечення сталості банків і грошового ринку (стабілізаційна), яка виявляється у прийнятті низки законів та інших нормативних актів, що регламентують діяльність ус

Таблиця 10.1
Законодавчо-нормативна база, що регламентує діяльність центрального банку України Назва законодавчого акту Рік прийняття

Попередні підсумки діяльності банків станом на 1 листопада 2011 року
Станом на 01.11.2011 ліцензію Національного банку України на здійснення банківських операцій мали 176 банків України (публічні акціонерні товариства). Капітал банків за десять м

Законодавчі і нормативні акти
1. Конституція України вiд 28.06.1996 № 254к/96-ВР. 2. Закон України «Про Національний банк України» від 20.05.1999 р. № 679-XIV. 3. Закон України «Про банки і банківську діяльніс

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги