Загальні положення

 

Підсиленням конструкцій називається комплекс конструктивних заходів, направлених на підвищення і забезпечення достатньої надійності конструкцій в процесі подальшої їх експлуатації.

Необхідність в підсиленні конструкцій може виникнути в наступних випадках:

1) при запланованій зміні умов експлуатації конструкцій, збільшення навантаження на них, впровадженні нової техніки або у зв’язку з реконструкцією будівлі при інтенсифікації виробничих процесів. Це перспективне чи капітальне підсилення;

2) у зв’язку з пошкодженнями конструкцій в процесі їх експлуатації, їх зносом, при виявленні помилок проектування і дефектів виготовлення та монтажу, недопустимих для нормальної експлуатації. Це аварійне підсилення;

3) при необхідності тимчасового підсилення конструкцій для забезпечення їх стійкості або жорсткості під час монтажу. Це тимчасове підсилення.

Таким чином, підсилення конструкцій може бути аварійним, тимчасом, капітальним і перспективним. Підсилання можна назвати загальним, якщо необхідне підсилення майже всіх елементів конструкції, і місцевим, якщо необхідне підсилення окремих елементів або з’єднань.

Проведення підсилення економічно виправдане, якщо витрати на підсилення перекриваються прибутком від додаткової продукції, отриманої за рахунок продовження строку експлуатації конструкцій.

Всі роботи по підсиленню конструкцій можна поділити на три основні етапи:

1) натурні обстеження існуючих конструкцій;

2) вибір способу підсилення, розрахунок і конструювання підсиленої конструкції;

3) виконання робіт по підсиленню конструкцій.