рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря   Основними Частинами Вертикальних Не Прямоточних Компресорів Є...

 

Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення.

Привідний електродвигун обертає колінчастий вал безпосередньо або через клиноременеву передачу. Кривошипно-шатунний механізм перетворює рівномірний обертальний рух валу у нерівномірне обернено-поступальне переміщення поршня 4 в циліндрі 5, що забезпечує робочий процес компресора. Поршень з’єднується із шатуном 3 поршневим пальцем, а через шатун – з колінчастим валом. Маховик, що закріпляються на колінчастому валі, вирівнює навантаження і полегшує проходження поршнями мертвих точок.

У малий і середніх компресорах всмоктуючи та нагнітальні клапани 6 і 8 розташовані у верхній частині циліндра в нерухомій клапанній плиті 9. Головка циліндра 7 розділена на дві порожнини – всмоктуючи та нагнітальну. При русі поршня вниз тиск в циліндрі знижується, відкривається всмоктуючий клапан 6 і пара холодоагенту всмоктується в робочу порожнину циліндра. При русі поршня вгору пара стискається і тиск зростає. Внаслідок відкривається нагнітальний клапан 8 і пара виштовхується з циліндра в конденсатор холодильної установки.

У великих прямоточних компресорах використовують периферичне розташування всмоктуючих клапанів, що дозволяє збільшити прохідне січення як всмоктуючих 6, так і нагнітальних клапанів 8.

Для захисту компресора від аварії при надмірному збільшенні тиску нагнітання передбачений запобіжний клапан, який відкривається при недопустимому підвищенні тиску і з’єднує сторони нагнітання і всмоктування.

З метою полегшення пуску використовують байпасний вентиль, який відкривається в період включення привідного електродвигуна і з’єднує порожнини нагнітання і всмоктування.

Фундаментна рама, до якої кріпляться циліндри і всі допоміжні деталі компресора, є у великих крейцкопф них компресорів.

Картер є базової деталлю компресорів; на ньому розташовані циліндри і механізм рух. Катер сприймає всі зусилля, що виникають в компресі при роботі; його виготовляють жорстким і міцним з чавуну або алюмінієвих сплавів.

Циліндри, в яких здійснюється стиснення пари холодоагенту, що поступила з випарника і нагнітання її в конденсатор, кріпиться до картера шпильками або відливається разом з картером. Блок-картерна конструкція переважна. Часто в циліндри запресовані втулки, що полегшує ремонт. Кришки(головки) на циліндрах закріпляють шпильками з постановкою прокладок з пароніту або металу. Циліндри, втулки і кришки виготовляють з якісних сірих легованих чавунів.

Поршень здійснює стиснення холодоагенту в циліндрі. В малих та середніх машинах використовують поршні трункового типу – цільні і полі з плоскими торцевими поверхнями. На циліндричній поверхні проточують канавки для поршневих кілець. Виготовляють поршні з якісних сірих чавунів, алюмінієвих сплавів і сталі.

Поршневі кільця забезпечують цільність між поршнем і стінками циліндра, зменшують опір тертя при русі, знижують виніс масла в робочу порожнину відводять тепло від стінок циліндра, що нагріваються при роботі поршня. У вертикальних компресорах ущільнюючі кільця розташовують у верхніх канавках поршня, а маслозємне кільце – в нижній канавці. Поршневі кільця виконують з замком і у вільному стані мають діаметр, більший діаметру циліндра. Кільце щільно прилягає зовнішньою шліфованою поверхнею до дзеркала. . Масляна плівка на стінках циліндра підвищує щільність прилягання кілець. Замок кільця буває прямий 1, косий 2 або внахлест 3.

Зазор а в замку при роботі складає 0,005-0,010 діаметра

Поршня, що компенсує теплове розширення кільця.

Ущільнюючі кільця мають прямокутне поперечне січення.

Маслоз’ємне виконані з конусною зовнішньою поверхнею і

Встановлюються на поршні конусом вгору. При підйомі поршня між

кільцем і стінкою циліндра утворюється масляний клин, що

відтискає кільце в канавку поршня. Масло не гониться вгору.

При русі поршня вниз масло знімається з дзеркала циліндра,

Збирається в канавці і стікає всередину поршня через отвори в ньому.

При роботі кільця сприймають великі навантаження і інтенсивно зношуються. Виготовляють їх з сірих чавунів. При установці кілець на поршень їх замки взаємно суміщають на 90-1200 .

Шатун з’єднує поршень з колінчастим валом. Верхня нероз’ємна головка плаваючим пальцем з поршнем. Нижня роз’ємна головка має сталеві вкладиші, залиті бабітом або свинцевої бронзою, і закріплюється на колінчатому валі шатунними болтами. Виготовляють шатуни кованими або штампованими з якісних сталей.

Шатунні болти виготовляють з якісних хромистих і легованих сталей, перед постановкою виконують їх дефектоскопію. Розрив болта призводить до ушкодження всього компресора.

Колінчатий вал повинен бути жорстким, міцним, зносостійким. У вертикальних компресорів число колін вала відповідає числу циліндрів. В компресорах V-подібним розташуванням циліндрів використовують двоколінні вали з здовженими шатунними шийками, на яких закріплюється по два шатуни. Корінні шийки валу опираються на підшипники ковзання або кочення. Виготовляють вали з якісних сталей.

Сальникзабезпечує ущільнення кінця валу, що виступає з картера зі сторони привода. Від справності сальника залежить герметичність і надійність роботи компресора.

Всмоктуючи ат нагнітальні клапанивиконані самодіючими: вони відкриваються під впливом різниці тисків з двох сторін підшийної частини клапану і закриваються під дією пружності пружини або пластини. Розповсюдженими є пластинчасті пружні клапани з тонколистової сталі. Часто клапани мають форму кільця, в центрі якого знаходиться нагнітальний клапан. В ряді компресорів використовують електромагнітні клапани.

Запобіжні (перепускні) клапани використовують для захисту компресорів від недопустимого підвищення різниці тисків нагнітання і всмоктування пари холодоагенту. При нормальній роботі компресора запобіжний клапан закритий. Якщо тиск в циліндрі стає вище допустимого, клапан відкривається і з’єднує сторони нагнітання і всмоктування. Виконується перепуск частини холодоагенту і виключається можливість аварії.

Байпасний вентиль вирівнює тиск при пуску компресора і забезпечує його економічний холостий хід. Енергія витрачається на привід в рух компресора і подолання сил інерції і тертя.

Система мащення компресора повинна бути надійною . використовують дві системи мащення – розбризкуванням і примусову під тиском. Малі компресори не мають примусової системи мащення. В середніх та великих машинах для мащення використовують шестеренні або плунжерні насоси з приводом від колін валу або спеціального електродвигуна.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги