рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря   Тепло У Випарниках Передається Холодоагенту Від Середовища Ох...

 

Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і перш за все від характеру кипіння самого холодоагенту. Можливі дав режими кипіння: бульбашковий і плівковий.

Бульбашковий режим кипіння виникає і підтримується, коли в ряді точок поверхні теплопередачі утворюються окремі бульбашки пари, які відриваються від поверхні і піднімаються вгору. Точками або центрами пароутворення є бульбашки газу, що виділяється з рідини на поверхні теплообміну, а також бугорки і мікро нерівності поверхні теплопередачі. При такому кипінні значна частина поверхні вкрита рідиною. Це спостерігається (рис.1) при доброму змочені поверхні і при не великій різниці температур поверхні нагрівання t і насичення пари, що утворюється t0. Ця різниця температур ^ t=t-t0 і характеризує інтенсивність процесу кипіння і теплопередачі. Чим більше ^ t, тим більше центрів пароутворення і тим частіше бульбашки пари відриваються від поверхні.

 

Збільшення перепаду температур вище 300С викликає зменшення коефіцієнта тепловіддачі, бо бульбашки зливаються на поверхні і утворюють дільниці, що вкриті паровою плівкою. Ця плівка нестійка, піднімається вгору великими бульбашками, але сама її присутність відокремлює рідину від теплої поверхі і різко збільшується термічний опір теплопереходу. Це і є плівковий режим кипіння.

В другу чергу ефективність теплопередачі залежить від інтенсивності тепловіддачі зі сторони середовища охолодження, а в меншій ступені від величини термічного опору стінки теплообмінника. Швидкість руху води і розсолу в трубах складає 0,4-1 м/с(d<50мм) на стороні всмоктування і 0,7-1,2 м/с(d>50мм) на стороні нагнітання.

Теплопередача у випарнику визначається коефіцієнтом тепловіддачі з обох сторін труб з обліком забруднень на їх поверхні. Дійсні значення коефіцієнтів теплопередачі в розсільних випарниках приймають наступними(Вт/( м2 /К)):для вертикально трубних випарників 500-600; для кожухоподібних аміачних однохідних 350-400, багатохідних 400-550; для фреонових багатохідних 220-360.

Значення коефіцієнта теплопередачі використовується при визначенні площі тепло передаючої поверхні випарника, в тому числі і повітроохолоджувача, за формулою:

F = Qи / k * ^t,

де Qи- тепловий потік у випарнику, що визначається розрахунком або заданою величиною потрібної холодопродуктивності , Вт;

^t– середня різниця температур холодоносія і киплячого холодоагенту. Для машин, що працюють на хладоні-12, ^t = 8 - 10 0С.

Відповідно питомий тепловий потік qF = k*^t для практичних розрахунків приймають (Вт/м2): у випарниках для фреону -22 кожухоподібних з накатаними мідними трубами -4700-6400, з гладкими сталевим – 2300-4700, з кипінням холодоагенту всередині труб -2300-11000. Для випарників, що працюють на хладоні -12, коефіцієнт теплопередачі і питомий тепловий потік на 10% менше, ніж у випарників, що працюють на фреоні-22.

Коефіцієнт теплопередачі у хладонових випарників РРС при чистих поверхнях труб складає k = 15--38 Вт/( м2 /К).

Знаючи поверхню випарника, можна підібрати конструкцію теплообмінника, визначивши загальну довжину його труб L= F/π*d(деd –діаметр труби).

При роботі холодильних установок не виключено використання вологого повітря в робочих процесах. Вологе повітря – це суміш чистого повітря з перегрітою або насиченої водяної парою. Тиск такої суміші за законом Дальтона

р = рпов + рпар,

де рпов, рпар– парціальні тиски повітря і пари.

Вологість повітря характеризується волого вмістом d або абсолютної вологістю e.

Волого вмістом d називають масову кількість водяної пари, що відноситься до 1 кг сухого повітря (dг вологи на 1 кг сухого повітря).

Абсолютна вологість e повітря – це масова кількість водяної пари, що вміщується в 1 м3 волого повітря (dг вологи на 1 м3 вологого повітря).

Чим більший волого вміст повітря, тим вище парціальний тиск водяної пари, що вміщується в ньому. Гранична кількість пари води у повітрі залежить від його температури і тиску. При підвищенні температури атмосферного повітря границя насичення парою зростає.

Ступінь насичення повітря водяної парою характеризується відносної вологістю. Чисельно вона дорівнює відношенню дійсної абсолютної вологості до абсолютної вологості насиченого повітря тієї ж само температури – φ= d/ d”;у насиченого повітряφ=1. Відноснавологість - величина безрозмірна або вказується у %.

Температура, при якій повітря з даним волого вмістом стає насиченим, називається точкою роси. Якщо охолоджувати повітря нижче температури точки роси, то з нього випадає волога у вигляді роси або інею. При доданні вологи у насичене повітря вона буде знаходитися у крапельному стані. Приклад – туман, який складається з насиченого повітря і зважених, плаваючих в ньому дрібних крапель води або льоду.

Для розрахунку параметрів вологого повітря і розрахунку процесів обробки повітря використовують діаграму d –і , або використовують спеціальні формули.

На діаграмі (рис. 2) нанесена сітка вертикальних ліній d=constі тонких прямих ліній і=const , проведених під кутом 1350 до ліній d.

Крива φ=1і лінії і=0 поділяють діаграму на три області: область ненасиченого волого повітря, що лежить вище кривої φ=1;

область водяного туману, що розташована нижче лінії φ=1,алевище лініїі=0;область льодяного туману, що знаходиться нижче кривої φ=1і лінії і=0.

В області ненасиченого вологого повітря нанесені лінії постійної відносної вологості φ=0,1; φ=0,3і т.д.Лінії t=const на діаграмі являють собою прямі лінії, що розходяться по мірі збільшення волого вмісту. Температура вказана (0С) по сухому термометру. Штрихові лінії ψ показують ступінь насичення повітря вологою.

Лінії постійної щільності вологого повітря ρ (кг/м3) являють штрихові похилі лінії більш пологі, ніж лінії t.

В нижній частині діаграми проведена ліня парціальних тисків насиченої водяної пари рпар(кПа). Оскільки значення рпар однозначно визначається відповідним волого вмістом повітря, невідоме рпар знаходять в точці пересічення заданого значення d з вказаною лінією.

Так як d, і та ρзалежать від барометричного тиску, для кожного його значення повинна бути своя діаграма. Для звичайних розрахунків використовують діаграми, побудовані для тисків 0,099 або 0,101 МПа.

Стан вологого повітря в діаграмі d –іхарактеризується точкою, що лежить на пересіченні відповідних двох ліній: d=constта і=constабо d=constта t=const .Наносячи цю точку, можна визначити значення решти параметрів. Якщо точка лежить між лініями, що утворюють сітку діаграми, то значення параметрів повітря знаходять інтерполіруванням. Для знаходження температури точки росиtрос потрібно з заданої точки стану повітря подумки провести вертикально вниз лінію до пересічення з лінією φ=1.Температура насиченого повітря в точці пересічення буде tрос .

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги