рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійна робота № 28.

Самостійна робота № 28. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря   Допоміжні Апарати.   ...

 

Допоміжні апарати.

 

Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжних апаратів відносяться: масловіддільники, масло збірники, ресивери, віддільники рідини, проміжні посудини, повітровід дільники, фільтри, пере охолоджувачі, обернені клапани, розсільні насоси, вентилятори.

Масловіддільник –це апарат для очищення пари холодоагенту від масла мащення. Розташовані масловіддільники на лінії переохолодження між компресором і конденсатором . Він складається з циліндричного корпусу 1 (рис. 1) і поплавкової камери 2. Пара холодоагенту поступає через трубу з фланцем І в масловіддільник і різко змінює свою швидкість. При цьому виконується відділення частинок масла від холодоагенту, який направляється до конденсатора через трубу з фланцем ІV. Поплавок 3 спливає при накопиченні масла в камері та діє через важільний пристрій на запірну голку 5 клапану. Голка відкриває отвір в сідлі 4, і масло по оберненому трубопроводу V направляється в компресор. Вміст масловіддільника 6 л, робочий тиск 1,6 МПа. На масловіддільнику є штуцери ІІІ для підключення лінії танення та ІІ для пресостату управління вентилятором конденсатора.

Масло збірникипризначені для перепуску в них масла з апаратів і наступного видалення із системи при низькому тиску. Перед випуском масла апарат відключають від лінії високого тиску і підключають до лінії всмоктування. Масло збірник являє собою вертикальний зварний циліндричний резервуар, призначений для роботи під тиском не більше 1,8 МПа в діапазоні температур -40--+500 С.

Ресиверив системі аміачної холодильної установки можуть бути циркуляційні, дренажні, лінійні та захисні. Заповнення ресивера не повинно перевищувати 80% об’єму. Всі ресивери забезпечені запобіжними клапанами, манометрами або мановакуумметрами, запірними вентилями і покажчиками рівня заповнення холодоагентом.

Ресивер хладонової установки ВР-1М (рис.2)- лінійний, виконаний у вигляді горизонтального циліндричного резервуара з привареним плоским і сферичним днищами. Сталевий корпус 1 діаметром 273 мм має чотири лапи 7 для кріплення до рами холодильної машини і кронштейн 6, на якому встановлюється електродвигун вентилятора конденсатора.

В бобики корпусу вгвинчені вхідний та вихідний кутові запірні вентилі 5; до вхідного вентиля підведена труба від конденсатора, до вихідного – від фільтра-осушувача. Повітря з внутрішньої порожнини ресивера видаляють через курок 4. Рівень холодоагенту контролюють по оглядовому склі 3, притисненому болтами до корпусу кришкою 2 з гумовою і паранітовою прокладками. Вміст ресивера 30 л.

Для захисту від недопустимого підвищення тиску при високій зовнішній температурі є запобіжний плавкий курок 8, вгвинчений в бобику нижньої частини корпусу. Після виготовлення або ремонту ресивер випробують на міцність водою тиском 1,9 МПа і на герметичність – повітрям 1,5 МПа з 5-ти хвилинною витримкою.

Ресивер установки ФАЛ-056/1 виготовлений з алюмінієвої труби діаметром 180 мм з привареними сферичними днищами. В середній частині є два оглядові скла, у верхній і нижній частинах – штуцера для вхідної та вихідної труб. Довжина ресивера 1020 мм, вміст 20 л, робочий тиск 1,6 МПа. Ресивер випробують водою під тиском 2.1 МПа і азотно-хладоновою сумішшю тиском 1,6 МПа.

Віддільники рідини – це апарати для видалення рідкого холодоагенту з пари на стороні всмоктування з метою захисту компресора від гідравлічного удару. Вони забезпечені автоматичними приладами, що відключають компресор при небезпечній зміні рівня рідини в резервуарі. Віддільник рідини (рис.3) являє собою зварений вертикальний циліндричний резервуар з вхідними 1 і 5 і вихідними 3 і 6 патрубками відповідно для пари і рідкого холодоагенту. В нижній частині знаходиться масло збірник з спускним вентилем . Рідкий холодоагент через патрубок 6 стікає у випарник. Віддільник рідини вкритий шаром теплоізоляції товщиною до 250 мм. Зрівнювана лінія приєднується до патрубка 4. Манометр встановлюється на трубі 2. Рідина відділяється від пари внаслідок різкої зміни швидкості і напрямку руху холодоагенту. Апарат розрахований на робочий тиск 1,5 МПа.

Проміжні сосуди використовують в аміачних машинах двоступеневого стиснення для охолодження пари після стиснення в компресорі низького тиску і для переохолодження рідини перед дроселюванням.

Проміжний сосуд без змійовика (рис.4) являє собою сталевий зварний корпус з патрубками. З компресора ступені низького тиску пара холодоагенту поступає по рубі 2, проходить через рідкий холодоагент і відсмоктується компресором ступені високого тиску в трубу з вентилем 1. Рідкий холодоагент з нижньої частини сосуду по трубопроводу з вентилем 5 направляється до регулювальної станції, де вторинне дроселюється до тиску кипіння. Сосуд вкритий шаром теплоізоляції. На його корпусі змонтоване мірне скло 3 для визначення рівня рідини і поплавковий вентиль 6 для підтримання необхідного рівня. Масло видаляють через вентиль 4.

 

Проміжні сосуди зі змійовиком (теплообмінником) використовують в схемах двоступеневого стиснення.

В проміжному сосуді зі змійовиком (рис.5) пара поступає з компресора ступені низького тиску через патрубок 4 і відсмоктується компресором ступені високого тиску через патрубок 9. Зустрічаючись на шляху з відбірниками 3, пара звільняється від крапель рідини і масла. Рідкий холодоагент поступає в сосуд через патрубок 2 і виходить через патрубок 14 до регулювального вентиля. Патрубки 5 і 1 призначені для під’єднання зрівнюваних труб (парової і рідинної), які йдуть до поплавкового регулятора рівня. Сосуд обладнаний покажчиком рівня 12, а також дистанційним покажчиком рівня, до якого йдуть трубопроводи 10 і 11. Масло випускається із сосуду через патрубок 13. Рідкий холодоагент з конденсатора у змійовик поступає по патрубку 16. Рівень рідини охолодження підтримується за допомогою поплавкового регулювального вентиля весь час постійним, і змійок, що знаходиться в сосуді буває затоплений. Основний потік холодоагенту, що проходить по змійовику, охолоджується.

Охолодження пари холодоагенту в сосуді виконується при барботажі (проходженні) у рідкому холодоагенті. До патрубку 6 приєднується манометр, а через патрубок 7 вприскується рідкий холодоагент. Проміжний сосуд обладнаний трьохідним вентилями із запобіжними клапанами 8. Внизу розташований патрубок 15 для виходу рідкого холодоагенту.

Швидкість пари в проміжному сосуді не повинна перевищувати 0,5 м/с, швидкість рідкого холодоагенту у змійовику – 0,4-0,7 м/с. Робочий тиск до 1,5 МПа, температура в корпусі від +4 до -300 С.

Повітровід дільник призначений для видалення з аміачної суміші інертних газів і повітря, присутність яких в системі підвищує температуру конденсації, - призводить до перевитраті електроенергії і зменшенню холодопродуктивності установки.

В двотрубному повітроохолоджувачі (рис.6,а)аміачно-повітряна суміш через патрубок 4 підводиться з місць найбільшого накопичення повітря в між трубний простір апарату. Тут вона охолоджується, доторкаючись до холодної внутрішньої труби, по якій проходить холодоагент від регулювального вентиля через патрубок 1 у випаровувальні систему (патрубок 5). Пара аміаку, що вміщується в суміші, конденсується. Отриману рідину перепускають у внутрішню трубу через вентиль 2, а потім у випаровувальні систему. Повітря з інертними газами з верхньої частини меж трубного простору через частково відкритий вентиль 3 випускають у воду, що знаходиться у скляному сосуді.

Повітроохолоджувач (рис.6,б) складається з чотирьох труб, встановлених одна в другу. У внутрішню трубу 8 від регулювального вентиля поступає рідкий аміак, який потім попадає в між трубний простір. 13 і звідти через патрубок 10 у випарник.

Суміш холодоагенту і повітря проходить з конденсатора через патрубок 11 в між трубний простір 12 і охолоджується. При цьому аміак частково конденсується і стікає в нижню частину повітроохолоджувача до вентиля 14. Охолоджена суміш холодоагенту і повітря поступає у внутрішній між трубний простір 6, де охолоджується до температури, яку має аміак в трубі 8. Це допомагає значній конденсації аміаку. Відкриваючи вентилі 14 і 7, накопичений рідкий аміак перепускають у внутрішню трубу 8, а звідти - у випаровувальні систему. Повітря і гази, що не конденсувалися, звільняються від холодоагенту, поступають через вентиль 9 в сосуд, наповнений водою.

Фільтр-брудоуловлювач призначений для захисту компресора від попадання окалини та інших забруднень. В циліндричному металеву копусі фільтра є штуцера для входу та виходу пари холодоагенту, що розташовані пд. Прямим кутом один до одного. Всередині корпуса вставлена подвійна металева сітка з дрібними ячійками. Забруднену сітку виймають для промивання, знявши глуху кришку на торці корпуса.

Фільтр-брудоуловлювач ХУ машини типу ВР-1М встановлений на всмоктуючому трубопроводі компресора.

Механічний фільтр ХУ машини типу 315.004 ФАЛ встановлений на рідинній лінії на виході з ресивера перед регулювальним вентилем. В латунному корпусі 1 (рис. 7) розташована сітчаста вставка3, закріплена курком 5 з ущільнюючою прокладкою 4. Мідні трубопроводи кріпляться двома накидними гайками 2. Стрілка на корпусі фільтра вказує напрямок потоку холодоагенту.

Фільтр-осушувач призначений для поглинання вологи із рідкого холодоагенту. Сітчастий фільтр установки В1М (рис.8) розташований на рідинній лінії між ресивером і електромагнітним вентилем. Корпус 5 виготовлений зі сталевої труби діаметром89 мм з привареною кришкою9 і фланцем . В кришці є бобика для підвідного трубопроводу; відводиться холодоагент через бобику у верхній частині корпуса.

В корпусі розташований фільтр 6 зі сталевого дірчавого листа товщиною 0,5 мм, обгорнутого технічним сукном і латунною сіткою з ячійками 0,56 мм, а також гільза 4, осушувача, яка складається зі сталевої обичайки з отворами3, кільця 1 і сітки 2 по торцях.

Всередину гільзи засипають 200 гр. цеоліту . Пружина 7, що опирається на кришку 8, утримує фільтр у зборі. Для кріплення до рами холодильної машини передбачений кронштейн. Складений фільтр-осушувач випробують під водою хладоном-12 тиском 1,2 МПа.

На рефрижераторних вагонах Німеччини хладонові холодильні установки мають по два паралельно розташовані фільтри-осушувачі в рідинному трубопроводі за механічним фільтром. Складається фільтр-осушувач (рис.9) з циліндричного корпусу3, заповненого цеолітом 2, і фільтруючої вставки 4 зі спеченої бронзи , яка являє собою полий конус, пресований у гарячому стані з дрібних бронзових кульок. Шайба натиснення 5

і пружина 6 ущільнюють цеоліт.

Фільтр встановлюють вертикально стрілкою вниз (по напрямку потоку холодоагенту) і кріплять до мідних трубопроводів накидними гайками 1. Нові фільтри заповнюють азотом і закривають заглушками 7. При монтажі справного фільтра в систему послаблення накидної гайки супроводжується шиплячим звуком азоту, що виходить. Якщо цього не відбувається, фільтр встановлювати не можна.

Максимально допустиме падіння тиску в фільтрі 0,014 МПа. Якщо воно більше, значить фільтр перезволожений. При цьому знижується температура випаровування рідинний трубопровід до терморегулювального вентиля стає холоднішим, ніж дільниця перед фільтром-осушувачем. Контроль за станом фільтра здійснюють по оглядовому склу з вмонтованим індикатором вологості. Рожевий колір індикатора свідчить про насичення фільтра вологою і необхідності його заміни.

Пере охолоджувачі використовуються для зниження температури рідкого аміаку нижче температури конденсації при тому ж тиску з метою збільшення холодопродуктивності. Вони представляють собою апарати, складені з послідовно включених подвійних труб, в яких аміак і вода проходять проти потоком.

 

 

Регенеративний теплообмінник – це апарат, в якому здійснюється теплообмін між потоками холодоагенту. В холодильній установці ВР-1М він призначений для одночасного переохолодження рідкого хладону-12 перед терморегулювальних вентилем і перегріву пари, що всмоктуються компресором.. Виготовлений з труби 3 (рис.10) діаметром 108 мм, до якої приварені два сферичні донця і лапи5 для кріплення до рами холодильної машини. Холодоагент, що переохолоджується, поступає у змійовик 2 через патрубок в донці 4 і виходить через штуцер 1. Змійовик виконаний з мідної труби діаметром 20 мм і має 22 гвинта.

Паро рідинна суміш холодоагенту після випарника поступає через патрубок донця всередину апарату, омиває змійовик і всмоктується компресором з протилежного патрубку. Робоча поверхня теплообмінника 0,3 м2., швидкість хладону-12 у змійовику 0,8-1,0 м/с, пари – 8-10 м/с.

Обернені клапани встановлюють в автоматизованих холодильних установках згідно правилам техніки безпеки на нагнітальному трубопроводі кожного компресора, щоб запобігти можливості оберненого руху аміаку з конденсатора у випадку відключення або аварії машини.

Обернений клапан установки ВР-1М запобігає пер тіканню хладона-12 у порожнину всмоктування компресора під час пуску, розвантажуючи компресор. Складається клапан з корпусу 1 (рис. 11) з кришкою 5, всередині якого змонтовані направляюча втулка 4 з пружиною 3 і клапан 2. В період пуску, коли відкритий електромагнітний вентиль на байпасний лінії компресора, клапан 2 закривається з-за різниці тисків і перекриває канал проходу холодоагенту з конденсатора в байпасну лінію. Корпус забезпечений курком, що закриває отвір для випуску повітря з системи.

Перед установкою на компресор клапан випробують на опір проходу газу. При витраті газу 9 м3/год опір повинен бути не більше 0,03 МПа.

Насоси для циркуляції води або розсолу в стаціонарних аміачних установках використовують центробіжні типу К (консольні ) з подачею від 9,4 до 83 м3/год при натиску від 0,12 до 0,22 МПа і потужності споживання від 0,6 до 6,3 кВт. Щоб вибрати марку насосу, потрібно знати дві величини – подачу та натиск. Подача (м3/год):

V= Q0/( ρ* ср *( tр2 - tр1 )),

де Q0холодопродуктивність установки, якщо циркуляція розсолу в системі виконується одним насосом, кВт;

ρ –щільність розсолу, кг/ м3;

ср - питома теплоємкість розсолу, кДж/(кг*К);

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійна робота № 28.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги